Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

u2jana
13. feb 2012

@syja dik, za tipy. Idem nieco pozriet,

slavkav
15. feb 2012

ahojte, bol niekto v hotelovom komplexe girandella na rabaci? je ta plaz vhodna pre male deti - t.j. pozvolny vstup? ubytovanie - viem, ze jednoduchsie - ale zaujima ma cistota a podobne, tiez aj jedlo. dakujem 😉

syja
15. feb 2012

@slavkav girandella sprava uplne na jednotku s hviezdickou na urovni stvor az pat hviezdickovych hotelov. boli sme v chorvatsku viac krat ale strava tam sa neda porovnat so ziadnym. uzasna. ubytko by som nenazvala az tak jednoduche ciste izby kazdy den upratovanie na izbe statv chladnicka balkon. odporucam priplatit izbu orientovanu na more tiez z druhej strany su pod urovnou zeme. co sa tyka plaze voda nadherne cista ale vstup nie je az tak pozvolny. my sme boli s nasou v tom case 6 rocnou a dalo sa. ale po par metroch bola voda uz dost hlboka.

syja
15. feb 2012

@slavkav opravujem preklepy ze strava a satelitna tv

slavkav
15. feb 2012

@syja dakujem, my budeme mat maleho 1,5 r drobca a 6r - tak prenho to bude este prudke. nevadi, nechame si tento tip na neskor 😉

halit13
16. feb 2012

@slavkav girandella rabac je krásne miesto, pekná promenáda, ihrisko pre deti, a tuším aj všetky pavilóny girandelly renovovali tento rok. More má krásnú azúrovú farbu, ale treba dávať veľký pozor, lebo s postupne sa nezvažuje, ale aj tak tam bola spústa malých detičiek. ak chceš, mám odtiaľ veľa fotiek.

slavkav
16. feb 2012

@halit13 @syja - dakujem vam krasne za reakcie, nechavam si to ako tip na dovolenku 🙂 ked uz budu obaja vediet plavat. tento rok asi skoncime znova v IT, nakolko by sme chceli apartman a aj s bazenom a co som zatial pozerala, toho je v CHorvatsku pomenej, resp. to tam neviem dobre najst 🙂

ilona3
16. feb 2012

ahojte prosim vas o radu planujeme ist v lete do chorvatska a hladame nieco vhodne pre deti. vlani sme boli vo Vilas rubin resort v meste Rovinj. bolo tam super uzasne more, pozvolny vstup do mora, mele kamienky na plazi, ubytovanie nove zrekonstruovane apartmany, ciste, bazen s morskou vodou, vecer animacny program... ale vychadza to dost draho.
hladame nieco kde je pozvolny vstup do mora kvoli detom (1,5r, 6, 9,r) a male kamienky na plazi, event. piesok ale s tym je v chorvatsku problem takze nemusi byt. nakolko nase deti su dost vyberave v jedle, stravu preferujeme vlastnu, hoci ja by som uvitala keby som nemusela aspon na dovolenke varit 🙂

doma1
16. feb 2012

@ilona3
ahoj skus popozerat omis, je tam vacsinou piesok, chodieva tam vela turistov prave s detmi, more je ciste aj vstup do mora je castokrat pozvolny,,,su tam skor apartmany a penziony a cenovo urcite menej ako na severe HR.
co sa tyka varenia, v kuchynkach sa da pripravit nieco rychle a lahsie, ale da sa najest aj "v terene" 😉

miss_shy
16. feb 2012

dievčatá nevieme mi prosím poradiť nejaké dobré ubytko (súkromie, alebo lacnejší penzion s polpenziou) niekde vyššie? (zadar, zaton, trogir, max. po split. ideme 2rodiny s deťmi.
ďakujem 🙂

andrejkag
18. feb 2012

@miss_shy ahoj my sme boli v 2010 v meste Turanj, v jednom domčeku ktorý ma 2 poschodia jedno poschodie je 1 apartmán, super súkromie pre dve rodinky, nemáš s nikým problém, veľká obývačka s rozťahovacím gaučom, kuchynkou s jedálenským stolom, spálňa =manželská postel, detská izba = poschodová postel,krásna kúpelňa, všetko nové 😉 , satelit, klimatizácia, jedno okno s výhľadom na more a menší balkón do dvora, vidno rovno do kostola a kaplnky, boli sme v termíne kedy mali oslavy omša s biskupom, sedeli sme na balkóne a boli sme jak na horuši v kostole 😀 večer bol taký ohnijostroj aký som ešte nevidela, a zabáva zo živou hudbou rovno pod naším oknom, tancovali sme na izbe 😀 pláž bola cez cestu len na pláži chýbal tieň 😒 dávali sme slnečník, pláž pozvolná a bol úsek kde bolo pieskové dno 😉 krásna prechádzka popri mori až do sv. Filip a Jakov, zmrzka hned na rohu a výbornááá 😉

ak by ťa ešte niečo zaujímalo pýtaj sa 😉

awalancha3
18. feb 2012

@slavkav ....hm, poviem ti otvorene, rabac pre malicke deti NIE...... a vobec chorvatsko pre malicke deticky nie je vhodne kvoli kamennym plazam, velkym okruhliakom po ktorych ledva chodi aj dospelý..... dietatko potrebuje pozvolny vstup do mora, jemny strk alebo piesok... a to ma chorvatsko len ojedinele...... vhodna je napr plaz pri hoteli Pinija smerom na pertcane, Gajac na ostrove Pag, Zadar- Borik, Crikvenica- mestska plaža,

awalancha3
18. feb 2012

@slavkav .. a etse baška na ostove krk, omiš, ......

awalancha3
18. feb 2012

.......som polochorvatka, takže od narodenia som chodila do Chorvatska, aj 2x cez leto, na rozne miesta, a hadam už poznam skoro vsetky letoviska...... za tie desatrocia... vždy pre mna existovalo len chorvatsko a nedala som nanho dopustiť......... ale asi 4 roky dozadu...som po navsteve basky vody dostala alergiu na chorvatsko, uz nechcem ziadnych rusov, ziedne ostra kamene, ziadne velke okruhliaky, ziadnych ježkov, ziadne take ze uteraky na plazi vedla seba, ziadne fukanie bory.....ziadne predrazene ceny....... a objavila som novu krajinu svojich snov.. a ta sa mi stane letoviskom asi na dlhe roky...........bola som tam ako tehotna v 5 mesiaci a aj so 6 mesacnym babenkom... a teraz tam ideme s 1,5 rocnym babenkom....... neviem sa dockat.... 🙂 😉

slavkav
18. feb 2012

@awalancha3 dakujem 😉

mima07
18. feb 2012

@awalancha3 a kam sa chystas?

awalancha3
18. feb 2012

korzika...... 🙂

ilona3
19. feb 2012

@doma1 dakujem pozriem nieco 🙂

lauraa
19. feb 2012

@ilona3 kukni ostrov Rab, nie je daleko , krasne plaze napr. znama rajska plaz(LOpar), cisty, jemny piesok, vodicka ako stvorena pre deti.....v Banjole najdes zase malinke kamienky, tiez vhodne pre deti, dole makarska ,omis tiez vela miest vhodnych pre deti ale uz trosku dalej.....

angellinka
19. feb 2012

Zadar-Borik-Falkensteiner,rodinny hotel,parada 😉

daniela85
19. feb 2012

@lubi22 ahoj my ideme tiež do chorvátska..ideme na noc.lebo ked je hore tak neobsedí...idem si od kamarátky požičať sklápaciu autosedačku,bo my takú nemáme a bude tam lezkat 🙂

ilona3
19. feb 2012

@lauraa dakujem za tip pozriem 😉

katarinajurikova
19. feb 2012

Kocky aj my sa chystame prvykrat ,no a nam radili Vodice...

awalancha3
19. feb 2012

@katarinajurikova ................tak vo Vodiciach som bola... a poviem ti, ze to, co je pre francuzsko St Tropez, to su pre chorvatsko Vodice..... NEUVERITELNE vela ludi, ci uz na plazi alebo vecer v meste, budes mat na promenade pocit, ze prave vypustili davy ludi z 10 trajektov, dav ta bude doslova unasat..... a na plazi koniec tvojho uteraku bude uz lezat na kraji cudzieho uteraku...... su tam vybetonovane take mola siahaju ce do vody a dno je niekde pieskove a niekde strkove a no a niekde kameniste... ale zabudni na to, že by si dietatko nechala na brehu sa hrajkat.... na piesocku.... to jednak by si si tam na ten breh piesocek musela navozit a ked uz by tam bol navozeny, tak by tiho kupaniachtivy dav uslapal...... pekkna plaž je pred hotelom Olypia, jemne kamienky, skoro hruby piesok, aj pred hotelom Imperijal sa to este dá, ak ti nevadia hordy ludi- to je na juh od pristavu, na sever od pristavu je jedina ako tak vhodna plaz pre male dieta Plava plaza...... posielam link na typicku fotku preplnenosti pláže v juli a auguste..... je to pred hotelom Olympia
http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/mediu...
a link na fotku z vodic v okoli plavej plaže, ktora je najvhodnejsia pre deti, je na dne piesok, ale musis si uchytit miesto....
http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/mediu...
.....takže dobre si zvaz ci je to vhodne alebo nie......ak pojdete, tak zelam peknu dovolenku, ja som tam zazila ako 17 rocna najvacsiu letnu lasku, takze pre mna su vodice "nezabudnutelne"....

awalancha3
19. feb 2012

@angellinka ....zadar borik ma krasne pieskove plazicky vhodne pre deti....... zadar ma len jednu nevyhodu- najazdy komarov v noci... ak ste s tym uzrozumeni, tak sa decka vysantia na piesocku dosýta 🙂

janica81
19. feb 2012

my sme boli na KRKU dedinka SiLO...bolo famozne, malicka kludna dedinka, s plazami kazdeho druhu, aj piesocek...idealne prostredie pre rodiny s detmi...mozem len a len odporucit, popri plazi promenada, kocikovanie v tieni, uvitali sme hlavne pocas upekov cez obed...aj na plazi miesta pod stromami, takze s malickou sme boli cely celucky den pri vode a pritom chranení pred slnkom!!!

zuzkap2
19. feb 2012

@ilona3 ( mame deti v podobnom veku 😀 ) aj my sme boli minuli rok na Rabe-Lopar a aj tento rok tam ideme. Plaz bola super, vstup pozvolny a velmi daleko si mohla kracat a voda nebola az taka hlboka.

lauraa
20. feb 2012

@ilona3 uz som niekolkokrat davala link na album z chorvatska, pozri par stranok dozadu,nie vsade je to preplnene plaze a pod.... vela zalezi od miesta kam pocestujes, v sezone je Lopar dost plny ale nie az tak aby ti niekto na chrbat dychal, este sa mi nestalo ze by sme nemali svoje miestecko( to skor nemam rada taliansko pre ich plazovy system), mala nam v pohode spavala na plazi v kociku a to mala len par mesiacov, neskor normalne na deke. Chorvatsko je krasne a vzdy sa tam da najst kusok ktory ti bude vyhovovat....
@awalancha3 ja som komarov uz zazila aj v chorvatsku aj taliansku ale aj na slovensku... takze s tym asi musisme ratat tam alebo tam....nosim so sebou repelet a na vecer mame vonave sviecky na terasu.....

katarinajurikova
20. feb 2012

@awalancha3 Ojj 😲 tak to asi nieee 😀
Prosim ta porad mi kam ,budes taka dobra ,ak by si mohla,aj foto poslat?Aj hotel,popr.este lespie apartmany?Idmee na prvu rodinnu ,este sme nikde neboli s detmi pri mori,tak chcem aby to vyslo,budes taka dobra?dakujem vopred. 😉

awalancha3
20. feb 2012

@katarinajurikova ..povedz mi, co ocakavas od dovolenky, co si schopna tolerovat a co urcite nie......