Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

lucinocka
18. máj 2011

urcite pas netreba :D netreba ani do bosny pas .. ja som raz prechadzala aj na karticku poistenca :DDD

lucinocka
18. máj 2011

@mima595 to je blbost, kuny a eura su na mytach prepocitane podla akrualneho kurzu 🙂

mima595
18. máj 2011

@lucinocka - to nie je blbost, my sme tak platili, ked sme isli minuly rok do Chorvatska...isli sme 27.6.

mima595
19. máj 2011

@lucinocka - tak ja neviem, ale nemože tam byt pouzity nejaky oficialny kurz medzi kunou a E a tym, že v podstate sa ten kurz meni podla ponuky a dopytu, tak pocas leta vyjde ten rozdiel iny????
ved oni predsa potom ie poplatky v E nemenia v zavislosti od vyvinu kurzu, ale maju to dane fixne....

ale kazdopadne si to overim, ked budeme platit na tvary miesta 🙂

kristi
19. máj 2011

jsou jeste nekde pisecne plaze krome Omis a Rab?

lucinocka
19. máj 2011

@mima595 a podla akeho kurzu si to pocitala ? lebo v Chorvatskiu sa vzdy oplati viac menit peniaze, dostanes viac..
teraz mame tu v Chorvatsku kurz 1 E= 7.3 kuna, viem, lebo robim v hoteli a kazdy den zapisujeme kurz do kompu rano...ale je pravda, ze v sezone to zvycajne pada..7.2, tusim uz bolo aj 7.1

dena
19. máj 2011

@jankaborka posledne dva roky sme boli v chorvatsku. presnejsie v makarske a tucepi. prvy krat sme boli na blint a ubytko sme hladali skoro cely den, od rana 8 a az do pol piatej sme sa ubytovali. Na makarsku uz s detmi nikdy viac. bolo straaaasne vela ludi. a ked vravim strasne vela ludi, tak nas bolo tak, ze do vody si sa dostala tak, ze si bola nutena slapat druhym po dekach ☹ inak je tam neskutocne rusny zivot. Po roku sme boli v tucepi, ale ubytko sme uz mali rezervovane, takze to bolo fajn. A aj ked je to len cca 10 km od makarskej tam uz tolko ludi nebolo. Nevravim ze tam bolo prazdno, ale nebola to taka masovka. Vecer aj tam sa zije, mnozstvo obchodikov. My sme jeden vecer isli aj s lodou na vylet do makarskej.
Podla mojho nazoru a to je moj nazor, makarska, je prefektna pre ludi, ktory si chcu uzit hlavne vecerny ruch, tucepi a podgora je o cosi kludnejsia

mima595
19. máj 2011

@lucinocka - už ani neviem, podla akeho kurzu som pocitala, ale bolo to o jednej v noci 😉 😉 ..ale my sme ani nemenili na Slovensku, lebo sme mali zvysne kuny este z predchadzajuceho roku 2009...možno tym vznikol ten nepomer, ale viem, že urcite tam bol rozdiel min. 1E... to bolo na tej prvom myte, co sa plati 36kn...Zlta Lokva, myslim

janka_puf
19. máj 2011

@mima595 suhlasim s tym čo pišeš,potvrdzujem,minuly rok to tak bolo aj v našom pripade,je tam rozdiel.

lusana
19. máj 2011

@kristi Nin a Privlaka

drnduliak
19. máj 2011

ahojte holky, chceli by sme ist v lete s manzelom a dcerkou k moru, uvazujeme nad chorvatskom, autom...ja strasne milujem more, letne dovolenky, vlani sme neboli, s bruchom sa mi nechcelo cestovat, tak teraz sa uz neviem dockat. mam len trocha obavy, mala bude mat len 10 mesiacov...mate skusenosti s dovolenkou s takymto malym dietatom?a neviete poradit nejaku dobru destinaciu pre rodiny s detmi?a treba pas pre dieta?vdaka

mima595
20. máj 2011

http://peniaze.pravda.sk/europsky-preukaz-poist...
k nasej predoslej diskusii...hlavne 1. prispevok k diskusii je celkom zaujimavy

verianna
20. máj 2011

ahojte,
viete mi niektorá poradiť kam do Chorvátska na dovolenku, máte nejaké obľúbené miesto a hotel? Budem vám veľmi vďačná za každú radu.
Mám 3,5 ročnú dcérku a potrebujem s ňou ísť k moru. A ak ste boli tak vlastným autom je to praktickejšie? ďakujem vám za pomoc. jarka a sim 🙂 🙂 🙂 🙂

jery51
20. máj 2011

ahojte,,,,dáte mi niektorá prosím vás kontakt na nejaký apartmán...ideme tri rodiny s deťmi....chceme 3 spálne... skôr tá stredná dalmácia.....bola by som vám velmi vdačná, ak by ste niekto niečo mali a odporučili..... 🙂

petusko
21. máj 2011

@verianna autom je to urcite praktickejsie. Zastavite, ked bude treba a v pripade potreby mozete kedykolvek vystartovat aj domov. Ja neviem odporucit nic konkretne, tiez ideme prvykrat s detmi, predtym sme boli raz pri Karimskom zalive.

@jery51 my sme zajednavali uz v aprili a veru bol trochu problem najst nieco pre dve rodiny s detmi, app vedla seba, prip. so spolocnou terasou. Nakoniec sme nieco nasli, aj ked budeme zrejme kazdy na inom poschodi, ale nevadi, hlavne, ze bude spolocny dvor 🙂

petusko
21. máj 2011

@drnduliak ak mas platny pas, staci dat malu zapisat do tvojho. Ak nemas, tak musi mat vlastny.
a myslim, ze mense deticky to zvladaju v pohode 😉

jery51
21. máj 2011

@petusko
no ved toho sa bojím, aj pozerám po nete..no všade obsadené.......
neviete niekto náhodou o niečom???? budem vam vdačná 😵 😵

maruska22
21. máj 2011

@drnduliak ahojky...my sme boli vlani s nasim drobcom (mal vtedy rok a pat mesiacov) autom v chorvátsku...isli sme len tak na blind, povodne sme chceli ist len niekam severnejsie (napr. ostrov Krk) ale zrovna v ten týzden tam bolo hrozne pocasie, tak sme isli nizsie..skoncili sme v meste Vodice, mesto krásne, ale vela vela ludi...tak mse sa chodili na plaz do susednej dediny...takze ak sa rozhodneme aj tento rok ze ideme na dovolenku, ak urcite radsej do nejakej mensej dedinky, kde má clovek viac sukromia 🙂

daanka85
21. máj 2011

Ahojte, rada sa k vám pridám... Aj u nás padlo rozhodnutie! Ideme do Chorvátska! ( Aj kvoli dcerkiným zdrav. problemom...) Kedze penazí na cestovku a drahe hotely velmi nemáme, tak sme sa rozhodli, ze pojdeme autom- na blind- vsetci nasi známi vravia, ze s ubytkom pre jednu rodinku tam nie je ziaden problem...
Vobec vsak neviem ako to tak chodi, ako s pasom, treba nám dospelákom? Ci staci OP? A co dcerka? (nám uz obom pasy skoncili platnost), staci jej rodný list, ci ako? Vie mi niekto poradit?
A este, nejaké miesto, kam sa aspon priblizne máme orientovat, kedze by sme tiež radsej volili pokojnejsie miesto, plytsie more - kvoli bezpecnosti dcerky ... Neriskovali pocasie, ale zase uplne dole na juh sa nam velmi nechce...
@maruska22 A do akej dedinky ste potom chodili na tu plaz?
@petusko Rada ta tu vidim 😉 , vy ste uz boli aj minulý rok v Chorvátsku? A tento rok sa chystáte kde??? A v akom dátume???

daanka85
21. máj 2011

@macka01 Ahoj, citala som tvoj prispevok vo fore, nemas prosim ta nejaký kontakt na ubytko? Myslíš, že by sa tam dalo niečo najst aj na blind? Kedze vobec neviem kedy budeme moct ist ☹ Preto ma to trapi, neda sa mi niečo rezervovať ☹

daanka85
21. máj 2011

@vargovka Ahoj a nemáš náhodou nejaký kontak t na ubytko v Primostene? Ked ste tam boli tolkokrát? Tazko je mi síce rezervovat, no vieš ako, istota je gulomet 😀 ... My pojdeme asi len 3+1 dieta... (maximálne ešte 2+2) Vrelá vdaka

lauraa
22. máj 2011

@jery51 kedy chcete ist? a kam

lauraa
22. máj 2011

@verianna pozeram ze si z Nitry, kamaratka s malou chodi pravidelne k moru so zajazdom, ktory organizuje jej detska lekarka

lauraa
22. máj 2011

@daanka85 my sme uz v chorvatsku co to precestovali, vacsinou na blint, vzdy sa nam podarilo nieco nasjt,aj ked nie vzdy blizko plaze a tak.... hore na istrii su sprostredkovatelske kancelarie, staci vojst a pozriet co maju volne, dole smerom na makarsku stali domaci popri ceste ....nakoniec nam vyhovuje rab lebo je blizko, domacich uz nejaky ten rok pozname, plaze su kamienkove aj pieskove, pocasie pomerne stale..... moja srdcovka napriek tomu je podstrana za splitom .... len je to strasne daleko.....
pokial vy s manzelom pocestujete na obciansky , potrebuje vase dieta samostany pas, rodnny list nie je doklad totoznosti.......

vargovka
22. máj 2011

@daanka85 ahoj. my sme chodili stale len tak bez zajednania. takze velmi nemam kontakt,ale dali nam vyzitku kde sme chodili na pivko 😀 je to tam super bo je to priamo na plazi. a predsa som nasla este jedno. poslielam obidve. http://www.infoadriatic.com/primosten/primosten... , http://www.come-to-adria.com/Objekt_Apartment-h...

bubinko83
22. máj 2011

baby viete mi pomoct? Napište mi prosim na čo nezabudnut pri baleni veci na dovču myslim čokolvek čo vam tam chybalo alebo tak.Alebo čo sa tyka lekarničky čo ste brali pre deti a tak? Dakujem 🙂

iinuska
22. máj 2011

@bubinko83 mna tak napadlo, co sa lekarnicky tyka : fenistil gel aj kvapky, Nurofen sirup, kvapky do oci a do usi, espumisan.

iinuska
22. máj 2011

@bubinko83 este nieco na dezinfekciu 😉

kaja73
22. máj 2011

@bubinko83 My nosime v lekarničke paralen na teplotu a na bolesti,kvapky do oči a nosa,betadin na dezinfekciu,naplaste.Kreon ,pankreolan,cierny uhlik,smecta,probiotika-na travenie.Dithiaden a fenistil kv. aj gel-na alergicke reakcie.Mimo lekarničky-stipce a lanko na susenie pradla-casto na mieste pobytu chybaju a treba potom zhanat.Ak je male babo tak je dobra termoska-rano zohrejes vodu a cez den len zarabas mlieko-tiež sa ti zide na ceste.