Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

tanija133
30. jún 2011

@vargovka No Pag, je aj vslovene zurovaci ostrov, chodi tam vela mladych zurovat a a su tam aj diskoteky cez den, ale urcite tam budu aj tiche miesta pre deti...na moj vkus az moc zive miesto.... 😉

tanija133
30. jún 2011

@verondza a kde ste boli presne v akom meste? Ake su plaze?

mima595
30. jún 2011

@bubinko83 - to je rozne, lebo niekedy ide maly trajekt, niekedy velky....
pisem skusenost z ostrova Pag...my sme minuly rok isli mimo sezony, 1.rajekt isiel o 6. a maly, a nezda sa mi, žeby potom chodili podla poriadku...lebo ked sme odchadzali, sme si zistili, že ide trak´jekt o 18.00..v sobou vecer, ale prisli sme o 17.45 a usiel nam pred nosom...a nebol plni...a na dalsi sme cakali asi 30 min.

janush
30. jún 2011

nevie prosim niekto poradit pekny apartman v blizkosti mora pre rodinku s 4,5 mesacnym babom? Dakujem 😉

lauraa
30. jún 2011

@bubinko83 co tu budete tak skoro rano robit.... my sme necakali viac ako 15 minut, trajekty premavaju nepretrzite podla potreby

karkana
30. jún 2011

@verondza opýtam sa ,koľko kún stojí kompou na Rab,

lyongirl
30. jún 2011

@bubinko83 neviem koľko, ale zmestilo sa ich tam prekvapivo veľa, nikto s tým nerátal, počítam že 200 ich bolo určite, ale ja nemám odhad 😅

bubinko83
30. jún 2011

@lauraa no myslim že tam aj tak nebudeme až tak zavčasu ,lebo s tymi našimi prestavkami .

macka01
30. jún 2011

a je pravda,že su drahšie poplatky na mitniciach oproti minulému roku?
napr.z hr.prechodu Goričan po Zagreb sme platili 39 kun,má už niekto za sebou inú skúsenosť??

vargovka
30. jún 2011

@tanija133 no tak to my chceme vyskusat 😉 My uz mame taku 11 rocnu pubisku tak aj ta sa potesi 😀

lucinocka
30. jún 2011

@zuzana710 pocasie je tu dobre, na skapanie teplo.. ale ma sa od zajtra na dva dni ochladit na 22..a potom zase ide teplota hore, ziaden dazd

zuzana710
30. jún 2011

@lucinocka paradicka, dakujem za info 🙂 Uz sa neviem dockat na more, plaz a slniecko 😉 Peknu dovolenku este prajem!!!

verondza
30. jún 2011

@bubinko83 my sme byvali v apartmane, varila som si sama, mala som zavarene jedla a okrem toho som robila nejake rychlovky. v restike sme boli 2x. obchody na ostrove tie velke ako konzum, lidl a tesco som ja teda nenasla, takze sme kupovali normalne v tych mensich obchodikoch. je to tam drahsie, ale kedze sme kupovali kazdy den akurat tak mlieko, chlieb a maslo, nejako sme to neriesili. zmrzka je najlepsia a aj najlacnejsia v rabe-v meste. pri rajskej-oporoti parkovisku-stoji za prd a este ta priamo na plazi sa da...
parkovisko pri plazi sa plati cca do tretej 20 kun. potom uz je zadara.
my sme boli tiez par metrov od plaze, ale nie rajskej. ale syn chcel len na rajsku, tak sme tam kazdy den chodili autom. bolo to nejakych 20 minut peso, ale v tych teplach sa nam slapat nechcelo.
pocasie bolo super, cez den teplo, vecer prijemne. voda sa uzasne prehriala, malu (9 mes) som tam posadila a ona sa clapotala kolko chcela a ja som bola uplne v klude, pretoze taku teplu vodicku nema ani doma vo vani 🙂. no ja neviem co by som este...
trajekt nas stal 18,9 eura a boli sme dvaja dospeli, jedno 4-rocne dieta a mimino. neviem kolko sa presne za koho plati..
plaze neboli preplnene, sezona este evidentne nebola v plnom prude. ak sa tam dostaneme buduci rok, urcite pojdeme zas takto v juni..

zuzana710
30. jún 2011

ach jaj, baby, aj vy co sa balite, mate tolko veci??? My ideme v pondelok, tak si zacinam uz na jednu kopu chystat nejake veci a to sa kopi a kopi a kopi a to este ked oblecenie a topanky pribudnu.....no neviem, neviem ako to zbalime...stastie ze idu aj svokrovci a maju polku auta prazdnu 🙂

verondza
30. jún 2011

@bubinko83 na trajekt tam sme prisli asi o siestej rano, cakali sme pol hodku. naspat sme isli okolo desiatej doobeda a tiez tak. na ten trajekt sa zmesti dost aut, necakali sme, ked sme videli ten rad pred nami, ze sa tam dostaneme tak rychlo. a jeden odisiel a o chvilu prisiel druhy, takze pohoda.
a za jednu veceru v restike v rabe plus pivo, kava, dzus a hranolky sme platili okolo 16 euro.

lauraa
30. jún 2011

@karkana 3 dospeli dieta a auto sme platili 22,50 za trajekt na rab , kolko bude stat domov neviem lebo uz ideme naspat v inej sezone...
@bubinko83 myslela som ze planujete o 4 rano dorazit na rab, preto som sa pytala ze co tak skoro.... my mame ubytko az okolo obeda tak zvycajne dorazime okolo 11 😉

bubinko83
30. jún 2011

@lauraa a o kolkej večer ste vyrazili?

@verondza ,dakujem za vyčerpavajucu odpoved 🙂 A to si ma potešila že voda je teplučka,hlavne kvoli synčekovi.

lauraa
30. jún 2011

@bubinko83 my vyrazame dost neskoro , tentokrat sme isli o 4 a prisli sme o10.30 na kompu, my to mame slabych 500km a stali sme 3 krat na mensie prestavky,voda je naozaj tepla aj ked ja rajsku plaz nemusim, plaze su pomerne prazdne,pocasie je nadherne,

lauraa
30. jún 2011

kedy idete a kam ... do loparu

alias313
30. jún 2011

ahojte my ideme na Rab na konci augusta? Bol už v tomto termíne niekto na tomto ostrove? Dúfam, že tam bude ešte ako tak teplo🙂)A na ten trajekt sa dá platiť aj euráčmi, alebo kunami? ďakujem pekne za odpoveď...

zmurkaz
30. jún 2011

@alias313 ...nás domáci lanáril, aby sme prišli dokonca až prvý septembrový týždeň (ale bohužiaľ manžel vtedy nemá dovolenku) - že je tam teplo a menej ľudí ..... Inak čo sme boli pred 2-mi rokmi tak nebol problém platiť aj euráčmi - len sa to neoplatilo 😅
@jankapardon @bublinko83 @lucula73 .... už mám nahodené fotky ... a vlastne kto sa chce pozrieť na Rab ešte pred tým ako vyrazí na cestu ;) - kuk do môich fotiek ;)

alami
30. jún 2011

práve sme sa vrátili z Tučepi, boli sme od 21.6. počasie celý čas nádherne slnečno nad 30°C, len pár dní fúkal vietor, ale v tej horúčave to ani nevadilo, len more malo veľké vlny. Kúpali sme sa denne do 20.00-20.30, von sme bývali na prechádzkach promenádou do 23hod - stále bolo teplúčko
v tučepi sú len rodinky s deťmi a starší ľudia, žiadne partie, je to tam strašne príjemné, krásne prostredie, more čistučké, pozvoľný prístup. Pláž lemujú borovice, takže vždy sa nájde tieň, do obeda je tieň z borovíc pozdĺž celej pláže, takže sa dá byť pri mori aj do jednej na obed.
Okolo pláže vedie dlhá promenáda s obchodíkmi, s kočíkom je to teda bez problémov. vrelo odporúčam. Ak by ste mali niekto otázky, kľudne sa pýtajte 🙂

petka55555
1. júl 2011

ahojte baby viete mi prosim poradit??nikdy sme neboli v Chorvatsku, a chceli by sme ist niekedy druhy augustovy tyzden na dva tyzdne, niekde do Tucepi alebo Hvar, len neviem ci mame ist s malym aj na blink... .
a kolko je asi priemerna cena ubytka na dva tyzdne??lebo to co som nasla na nete je aj 1000€ a ked si pripocitam cestu a stravu, tak sa viac oplati nejaky last minute....tak neviem.....nepotrebujeme luxusne, ale zas ani nie maringotku 🙂

dakujem

karkana
1. júl 2011

@lauraa to myslíš 22,50 kun?manžel nechce veriť že tak malo,vraví že to skôr eur myslíš,že by to bolo lacne veľmi,a ako často chodia kompy

misela24
1. júl 2011

@alami ahoj chcem sa spytať kde ste boli v Tučepi ubytovany či v sukromnom apartmane či ste si varili alebo inak,,a ak v apartmane ako sa tam pohybuju ceny za apartman za noc dakujem 😉

alami
1. júl 2011

@misela24 ubytko sme si hľadali na mieste, prišli sme tam až o 20tej večer, išli sme z jedného do druhého, všade sme sa pýtali a nejak všetko obsadené, tak už som bola trochu nervózna, jedno voľné - kutica malá, chceli 5% Euro za noc, hľadali sme ďalej a našli sme - síce maličká izba s kuchynkou spolu, ale nič tomu nechýbalo tak sme to vzali. prikladám fotky, ak chceš, dám ti kontakt, môžeš si zavolať priamo majiteľovi. V sezóne môže byť vyššia cena, ale my sme platili len 40 Euro za noc. Bola to teda jedna izba v ktorej bola aj kuchynka, riady boli pekné, nerezové hrnce, dobrá panvica, šálky na kávu, príbory, nože,... Na izbe bola klíma, teraska, minikúpeľňa sWC, umývadlo, sprcha. Bolo to malé, ale mali aj iné apartmány, tam už boli 2 miestnosti + kúpeľňa. Kladnička bola malá s mraziakom, dali nám ale k dispozícii aj spoločnú chladničku s veľmýk mraziakom na chodbe, mohla som použiť aj ich práčku, ak by som chcela. Domáci boli strašní pohoďáci. Auto sme mali vo dvore, tak pohoda, platili sme až na konci pri odchode a síce se nemali výhľad na more, ale od mora sme to mali tak 20 metrov. Do pekárne 3Ometrov, do obchodu 100metrov. Úplná pohoda.

Varili se si sami, malý mi má dietu, tak som musela, ale navarila som si hneď ráno, bolo to v pohode. My sme boli veľmi spokojný. to ubytko mohlo byť väčšie, ale nevadilo nám to.

misela24
1. júl 2011

@alami dakujem ja si myslím že ubytko stači,,ved zas si tam neni cele dni,,mi ideme 17 jula večer a vobec netušim kde,,som total nerorzhodná,tučepi je krasne ale dosť daleko,,mi chceme isť okolo 21.00. z domu .no zato som sa pytala lebo som počula že Tučepi je velmi drahé,že čim si bližšie pri mori tym platiš viac za apartman,kamoška bola s detmi minuly rok a tiež mali takto pláž blizučko a 100 eur na noc platili čo sa mi zdá už prehnaná suma dakujem ešte raz.

jankalac
1. júl 2011

ahojte, my odchadzame zajtra vecer na Makarsku, ubytko mame dopredu rezervovane, ideme 2 auta - 6 dospelych a 4 deti, tak sme nechceli moc zhanat na mieste.... platime 70e na den, co nie je moc podla mna.... tesime sa a dufam ze nam vyjde pocasicko a oddychneme si... aj vam vsetkym prajem peknu dovolenku hlavne detickam nech si uziju more 🙂))))

zmurkaz
1. júl 2011

@alami ..kde ste to prosím ťa presne boli? dík 🙂

karkana
1. júl 2011

my ideme v stredu v noci,len sa bojíme že tam bude tiež chladno ,na istrii,ako je bol niekto