Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

zanett
9. jún 2008

Pro me je dovolena urcena k tomu, abych si odpocinula a abychom si s pritelem udelali cas hlavne sami na sebe (protoze behem roku je zde pece o deti, narocna zamestnani nas obou atd), navic ja sama deti nemam, takze se neumim 100% vcitit do roli rodice, ale nemyslim, ze clovek, ktery deti ma, je spatny rodic jenom proto, ze si chce na jeden tyden za rok udelat dovolenou sam podle sebe bez deti - vzdyt ty deti vidi cely rok, tak jeden tyden bez nich z nej hned nedela spatneho rodine...a propos, ja pamatuju, ze nasi me a sestru posilali v lete na letni tabor, aby si od nas oddechli 😀 Takze kdyz mam rada svuj klid a pohodli, je jasne, ze se podle toho na dovolene zaridim a nepojedu nekam, kde hrozi ''zvyseny vyskyt' rodin s detmi, nebo treba jak uz to tu nekdo zminil opili Nemci (mne vic vadi treba Polaci atd) atd. Cely rok makam na to, abych si tu dovolenou mohla dovolit, tak pak si to hodlam uzit podle sveho bez kompromisu 😀

sasenka
9. jún 2008

To ano. Ja kym sme nemali decka, tak sme jazdili na uplne ine typy dovoleniek. Napr. som krížom kráž pochodila Španielsko a Anglicko autobusom a spali sme kde prišlo, v kempoch, v autobusoch, aj pod širákom 😉 Alebo sme išli už v júni, a to su na plážach väčšino iba mladí, dôchodcovia a par maminiek s malými detičkami od 3 rokov (pretože ked už žena pracuje, treba skor vykryť dovolenkou obdobie prázdnin). Len mi vždy vadilo, že ešte skoro nič mimo sezony nefungovalo ☹ Jeden rok som boal na stáži v Dansku a tak. To ma teda absolutne nebavilo vyprážať sa niekde na pláži.
No každy nech si zariadi ako mu pasuje. ja tiež nemám rada "hromadné akcie" typu všetci bežia na plaž...všetci bežia z plaže. Sa vždy smejem na tych, čo ked sa povie, že ranajky su od 7:00 tak 6:55 tam už stoja, aby sa im nahodou neminul oblúbený džem 😀 Pritom tam to všetko jedlo dokladajú až do 10:00 😕 My ideme pohodovkovo, ako sa zobudíme a okolo 9:00 tam už nie je ani noha. Rano sa ideme prejsť pred raňajkami radšej po pláži, ten vzduch je taký úžasný o 7:00 ráno 🙂

zanett
9. jún 2008

maja, precetla jsem si tvuj posledni prispevek az ted; jo, presne tak, kdyz vim, ze nektere oblasti jsou oblibene rodinami s detmi, tak tam proste nepojedu. Napr. kamoska me laka na Ibizu - to raje nekonecnych party a vecirku 😵 Vim, ze tam rodiny s detmi asi nebudou, tak o takove dovolene muzu premyslet atd..Jinymi slovy; ja nechci omezovat ty deti a rodiny, a tak pojedu jinam, kde oni nebudou omezovat me 😉

maja26
9. jún 2008

Zanett já tě uplně chápu taky jsem se neuměla vcíti do rodičů když jsme děti neměla,je to uplně jiný styl života,ale na týden bych asi bez mařenky nejela tak maximálně na výkend abysme si mohly užít sami sebe z manželem,al týden nevydržíš pokud je to dítě malé.Byly jsme na výkend pryč když byl malé jeden rok a to bylo peklo celý den jsem myslela na to co dělá jestli to mamka zvláda až večer u vínka jsem se uklidnila 😀
Uvydíš sama až budeš mít prcka jak ti to bude pasovat a jestli tě to vůbec ještě bude bavit bez prďolína 😉

zanett
9. jún 2008

Maja, jj, to je neco jinyho, kdyz je dite maly; Pritelovy deti maji 14 a skoro 11 let, takze to uz je o necem jinem, pac uz maji svuj okruh pratel (dcera ma dokonce noveho pritele), tak uz jsou nezavislejsi a nechteji moc travit dovolenou s rodici 😉

sasenka
9. jún 2008

Ja mam pocit, že som s malou dosť málo, každy deň chodí zo školy o 15:00 (ma kružky a družinu, aby bola s deckami, lebo nemáme susedov s deťmi) no a potom piše ešte úlohy, takže som rada, ak som s nou hodinu, ale to sa jej tiež nie vždy mam šancu venovať intenzívne, kedže je tu ešte malý.
Ja som to tiež nechápala, dokonca ešte ked sme mali len dcerku, som to brala všetko inak... a podla toho moj vzťah s dcerkou aj vyzeral ☹ ☹ ☹ Takže odkedy som sa konečne "zobudila" a zistila čo je v živote dôležité neobetujem jediný deň, a užívam si každý jeden deň. ktorý môžem byť s nimi 🙂
Min. rok sme ju pustili na dovolenku so starkími, lebo my sme nešli a chcela som aby aspoň ona šla, no to bol najhorší tyždeň môjho života, aj ked som vedela, že sa ma ako v bavlnke, lebo naši sa jej fakt venujú. Aj do tabora by som ju dala, ale nie by som si oddychla. Zanett ak to vaši takto povedali, isto to tak nemysleli 😉

maja26
9. jún 2008

tak to je jasné,naši jezdily na Slovensko mamka tam má rodinu a já jezdila snima,ale okolo 14-15 jsem taky začala zůstávat sama doma ne že by mě nechtěly,ale já nechtěla je 😀 už jsem byla velká slečna tak přece zvládnu být doma sama za občasné návštěvy babičky 😉 ale do 14-15 bude holt muset Máří jezdit snáma to bych měla strach a nebo bude aspoň u babiček nebo tetiček 🙂 abych pak nepřijela odpočatá do trosek bytu po mejdanu 😀 (doufám,že bude po mě a nedovolí si to)

sasenka
9. jún 2008

No a verim, že 14-ročná slečna už s oteckom na dovku isť nechce. Ja som mala na poslednej dovolenke s našimi 16 a bol to horor - nikdy viac. 😀 😀 😀 A teraz by som rada išla a nechcu ma vziať 😀 😀 😀

maja26
9. jún 2008

i když si myslím,že když pojedem k moři tak by byla jedině hloupá kdyby nechtěla jet snáma 😀 no ne taková škoda by to byla.

maja26
9. jún 2008

my máme naštěstí se sestrou stejně staré děti ona má dceru jen o 13dní mladší než já a druhou o rok aněco takže by mohly jezdit taky a nebudou se tam spolu nudit a my taky ne 😀

maja26
9. jún 2008

Už jsme tak byly v Orlických horách minulý rok a bylo to super(u moře jsem byla v roce 2005 to ještě bez Máří byla jsme v 3tt.takže jsem to napsala blbě to tak letí to je peklo,jsem nahoře napsala že jsme byly minulý rok na Loparu 😔 omlouvám se)

sasenka
9. jún 2008

Majka tomu ver že taky čas príde... No ono k moru by išli, aj s rodičmi, ale nesmela by si sa k nej priznať po cely čas pobytu, bo niet nič "trapnejšie" ale byť v 14 s mamkou a otcom na dovolenke. A samzrejme za predpokladu, že vezmeš aj jej frajera, inak sa ani nemusíš namáhať 😀 (myslene ironicky samoš 😅 )

maja26
9. jún 2008

no tak na to těším 🙂 vlastně jo co když tam bude kurizovať z nějakým Chorvatem a já trapná matka tam budu přicmrndovat a sledovat co to tam ta moje malá holčička dělá? 🙂

sasenka
9. jún 2008

ako naši... 😀 😀 😀 ja sa tam prechádzam, rečním a moja mama 2 kroky za mnou, a sa mam tvariť, že ju nevidim, no trapas 😀 😀 😀

xena22
9. jún 2008

Tak ja by som ochotne isla na dovcu aj bez deti 😀 ,ael im by sa toa si nepacilo,ani keby som im ake prazdniny vybavila.Tento rok idu na prazdniny prvy krat sami,k starym rodicom,velmi sa tesia a ja som rada,ze po 8 rokoch budeme mat s muzom cas len na seba.Samozrejme pod podmienkou,ze nikam na DV bez nich nepojdeme,takze pojdeme az potom spolu a nase dva medove tyzdne bude moj muz normalne chodit do prace a este si vymyslel,ze by sme hadam mohli aj vymalovat,ked deti nebudu doma 😀 Moje romanticke vyhliadky sa rozplynuli 😀 Ale nasi chlapci su uz velki a vieme si uzit DV aj s nimi,nepotrebujem diskoteky a nocne vyjazdy a do tej 10-11 vecer v pohode vydrzia a ja ich necham,ved je to dovolenka,nemusia mat vecierku 😀
A zatial si uzivam,ze este s nami chcu chodit,lebo sestrini chlapci uz od 12 chodili na DV ufrflani a z donutenia a od 15 zostavaju doma a chodia na ryby a futbal.Sestra chodi s muzom sama a konecne su spokojni vsetci 😀
Tak si to este hodlam tych par rockov uzit,lebo su to pekne spomienky ci uz pre nas,alebo deti a dozijem sa aj toho,ze pojdme sami a ze si zaplatim fajnovy hotel a necham sa rozmaznavat 😉 Sice uz nebudem hviezda plaze,ale to mam na haku 😀 nenecham si pokazit radost 😉

veronika13
9. jún 2008

ahojte, ja by som tiež na dovolenke bez nášho malého nevydržala 😀
tie čo ste už boli autom v Chorvátsku možno blbá otázka, ale predsa: platí sa v Chorvátsku a Rakúsku dialnica? ak áno, známka sa kupuje na pumpách a koľko stojí?

petraluk
10. jún 2008

Verco do Rakouska si musíš koupit známku už doma, hranice už vlastně nejsou, tak bys nemohla jet dál 😉 V CHorvatsku se taky platí, ale ty nemají známky, vybíraj si mýtný sami 😉 Ještě nezapomeň na Slovinsko, tam od 1.7. taky potřebuješ dálniční známku a to bohužel za 35eur na půl roku, kratší nemají 😠

sasenka
10. jún 2008

Veronika, my chodievam cez Madarsko, tam sa ide po ceste 1. triedy, a je to celkom v pohodke, sice je par dediniek po ceste, ale da sa to celkom rýchlo zvladnuť. Neviem kde bývaš, ale z vychod. Slovenska sa da isť aj na madarskú dialnicu, kolko stojí 10-dnova známka neviem (ale je to normálna, nie premrštená suma). My sme od Žiliny, pre nas by to bola zachádzka. Cez Slovinsko sa tým pádom ide iba 7km a Slovinskej dialnici sa vyhneme tiež.
No a v Chorvátsku sa platí za prejazd úsekov, aj podla typu auta (inak osobné, dodávky, nákladné, autobusy) a tam je lepšie platiť už Kunami, lebo z Eura maju velmi zvláštne kurzy 😠 vydávajú v Kunách a ani nevieš kolko ti mali dať... vraj radi ošmeknú 😲 😠 Da sa isť aj mimo dialnice, my sme tak boli pre 2 rokmi, tam sme sa neponáhlali - mali sme dosť časovú rezervu, tak sme šli po ceste, no a naspäť po dialnici (inak je to krásny výhlad - zážitok 🙂 )
Moj manžel to cele zisťoval, a povedal, že cez Rakusko sa oplatí iba ak cestuješ na Istriu, alebo z ČR.

petraluk
10. jún 2008

V roce 2006 stála dálniční známka v Maďarsku na 4 dny v hlavní sezoně 1520forintů, 10tidenní 2500f, měsíční 4200f. Netušim zda to nezdražili, ale i kdyby, tak to určo bude jen o něco málo 😉

V Chorvatsku platíme eurama, protože se vyplatí vyměnit kuny až na místě z eur než v doma.

sasenka
10. jún 2008

neviem, moj muž prerátaval, a nam sa lepšie vyplatí kupiť kuny doma 😉

veronika13
10. jún 2008

sasenka, veď my sme tiež kúsok od Žiliny, a tiež uvažujeme že pôjdeme cez Maďarsko, takže to by nás zastihlo len platenie v Chorvátsku a ako píšete, vypýtajú si sami? Koľko to trvá cez Maďarsko?

sasenka
10. jún 2008

cez Maďarsko to je cca. 200km, my vždy stojíme na polceste v Madarsku v Szombathely, tam je nonstop otvorené hyper-TESCO, no a časovo neviemn, spýtam sa muža ked dojde. Ono sa tam za hranicami dokonca aj kúsok ide po dialnici, je tam neplatený úsek.
No a v Chorvátsku su normáôlne take zavory, ako hranoice to vyzerá, na vjazde vezmeš lístok a na výjazde zaplatíš za prejdený úsek, opytam sa muža, možno ma nejaký link, kde to on zisťoval, lebo on už presne vie trasu, aj kolko budeme presne platiť.
A kam idete?

veronika13
10. jún 2008

na Brelu, no ešte nám nepotvrdili ubytko, tak dúfam, že to výjde, lebo už nám dve krachli 😝

petraluk
11. jún 2008

Veru tak snad už vám to ubytko konečně vyjde 😉

Sasenka já myslim, že když je teďka tak výhodný kurs na eura, tak se to určo vyplatí měnit až tam 🙂 Jinak letos máme nějaký kuny už teď, jelikož tchánojc loni byli v Chorvatsku a nevěděli co by koupili malýmu, tak nám dali kuny a prý až tam pojedem ať mu něco koupíme sami 😀

veronika13
11. jún 2008

petraluk, ďakujem, hádam už výjde, včera nám poslali predfaktúru a ubytko je voľné, tak sa tešíííííím 🙂
neviete mi poradiť, kde kúpim také koleso pre malého, čo sa dá dostredu posadiť? nemôžem to nikde zohnať, bola som už v Tescu, 35-tke,... v najbližších obchodoch. Ešte sa chystám na nákupy, tak viac pobehám v ZA, ale radšej by som išla na istotu 😀
plienky do vody sú aké na trhu? nikdy som to nekupovala 😀

sasenka
11. jún 2008

Tak vam to vyšlo 🙂
Ja mam plienky Huggies, stoja v Tesco okolo 200,- balík, no a ešte maju v DM-ke tie ich Babylove (ale osobne sa mi Babylove plienky nepáčia a tie plavecké odkúšané nemám) Inak ja som potom zistila že sa oplatí radšej investovať do plaviek s integrovanou plienkou, to je taká gumená vložka, ale nezohnala som ich tak som potom kupila tie plavecké plienky. A plavky mame celotelové, kupila som na mimibazari za 250,- (iank stoja od 500 vyše) No a to koleso skus ešte hračkárne, Dráčik a spol.

veronika13
11. jún 2008

tiež som myslela na také plavky s tou gumou, no nebude sa v nich pariť? a tie plavecké plienky, to nenatečie voda do nich?
Do Dračika tiež pôjdem, snáď zoženiem

sasenka
11. jún 2008

natečie aj tak, ale tak nenapuchnú a nerozlepia sa, kamoška ich mala na kupku, som to omrkla. Inak mokré plavky z deciek davam okamžirte dolu, Heni mi raz dostala parádny uápal mechúra po kúpaní, takže my vždy deckam 3 plaviek a prezliekam ich. Malemu som kupila v TESCO taky froté overalik, miesto župančeka, ked ho vyzlečiem.

veronika13
11. jún 2008

vidiš toto musím tiež poriešiť 😉

sasenka
11. jún 2008

škoda, že sa tu nedaju vkladať fotky, maly je taky smiešne-krásny v tom plavkovom overale 😀