Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

bocjanka
7. máj 2013

@alzbet124 s vodou nebol žiadny problém, normálne tiekla z kohútika, ževraj to tam dovážajú cisternou.

ivanajelinek
8. máj 2013

@alzbet124 my sme boli na Vire minuly rok a pacilo sa nam.

alzbet124
8. máj 2013

@bocjanka
@ivanajelinek maminy ďakujem za info 🙂)) Som veľmi rada, že ste napísali, lebo som čítala veľmi protichodné recenzie...

ivanajelinek
8. máj 2013

@alzbet124 Ja som minuly rok tiez citala nie dobre recenzie na tento ostrov. Ale potom som nasla jednu kocku, ktora tam uz par krat bola a tiez si hrozne chvalila. No a s tou vodou. My sme mali pred apartmanom cisternu a odttial sme si brali na pitie a na varenie. Trosku bolo citit, ze voda z vodovodu je slansia.

efkas
8. máj 2013

@pajik82 jukni na Krk Baška hotel Corinthia

adidaska11
9. máj 2013

@lauraa ahoj prosim ta mozes mi poslat link na to ubytko na plazi?zhaname tiez nieco vhodne pre deticky, 🙂 🙂 dakujem pekne

katarina3011
12. máj 2013

@martinake

Ak si este nenasla, kludne sa mi ozvi na mail.... 🙂

katarina3011
12. máj 2013

Ahojte dievcata,

Uz som to tu niekde pisla, ze ak mate zaujem o ubytko v okoli Trogiru, Ciova, Kastela ci Splitu len mi poslite mailik...Urcite spolocne nieco pekne najdeme, rada vam pomozem s vyberom...

Prajem prijemny vikend.

Katka.

koc1nka
13. máj 2013

Ahojte,nechysta sa niektora z vas do Rogoznice alebo aspon tym smerom v obdobi od 25-01.08? Teda odchod 24.8 v podvecernych hodinach?

kety33
16. máj 2013

Ahojte neviete mi niekto povedať ako je v Chorvátsku na ostrove Pašman v v stredisku Tkon? Mám ročného synčeka a potrebovala by som vedieť aké sú tam pláže ......a všetko ostatné.

obcansr
16. máj 2013

@kety33 kukni do googlu tam ti vyhodí aj plaže , kukla som to ale tie fotky ma moc neoslovili .....

alami
16. máj 2013

@kety33 pozri aj na youtube.com, často sú aj tam vídeá priamo z pláží 😉

kika112
16. máj 2013

@kety33 ahoj, okolo Pašmanu sme sa plavili minulý rok na výletnej lodi 🙂 Z diaľky to vyzeralo pekne, hoci keď pozerám na mapu, Tkon nám zakrýval ostrovček. My sme boli "oproti" v mestečku Sv. Filip i Jakov, pláže tam boli kamienkové, nutná obuv do vody. Ja som bola v Chorvátsku prvý krát, ale rodičia a sestra už pár miest vyskúšali a oni vraveli že tu bola najčistejšia voda. Boli tam aj s malými deťmi, mojim sa veľmi páčilo 🙂

viera386
16. máj 2013

@pajik82 Ahoj,tak ak máš čas,pozri na Zadar,hotel Donat v časti Borik..Chodíme tu roky,strava výborná,hneď na pláži.Piesková pláž asi 150 m vľavo a to tiež vpravo v kempe.Je to trjhv.hotel.Majú aj rodinné izby s oddelanými spalňami a malou kuchynkou a chladničkou+balkón a klíma. A štvrhv.hotel Funimation,v tom istom stredisku.pred hotelom piesková pláž.Strava tiež super,naviac tobogán,bazén s vyhr.vodou,sauny a pod.Donat má v dobrej cene Satur-býva aj v lastke,alebo kukni na happyhour. celý Borik patrí skupine Falkenstein

viera386
16. máj 2013

Baby pozrite na Solaris.hr-je to raj pre dospelýcha hlavne naše ratolesti.Tento rok tu otvárajú prv aquapark v Chorvátsku.Ak by bol záujem o ubytko v. klimat.karavane napíšte na email

aurorag
17. máj 2013

komplex Solaris je fakt skvely, az na mizernu plaz. Iba ak by ste mali radi ostre kamene..... skoda, lebo hotel bol dobry, aj pre deti je tam toho vela, vlacik, minigolf....

kety33
18. máj 2013

Ďakujem za odpovede, ten Donat som pozerala v Tatratoure, ale neboli naň dobré recenzie tak som to nechala tak. Ja potrebujem pri mori pieskovú pláž kľud, teplo a blízko ubytovanie. Tobogánom a bazénom sa vyhýbam pretože by som od nich staršieho syna nedostala a keď sa už trepeme takú cestu tak nech sa člapoce v mori a nie v bazéne to sa môže aj u nás.Veľmi pekne je na Rabe v Lopare: piesková pláž, 500 m plytká a teplá voda,veľa atrakcií. Jediná chyba je, že apartmány sú ďalej od pláže.

zipsy
19. máj 2013

ahojte baby, chystame sa uz zaciatkom juna do chorvatska, a tak som si spomenula, ze ci netreba malemu vlastny pas, ci nestaci ak je zapisany v mojom. na oficialnej stranke ministerstva vnutra je toto,(vid nizsie) ale ziadna vynimka pre Chorvatsko.... "Dňa 26. júna 2012 vstúpilo do platnosti nariadenie Európskej únie, ktoré členským štátom ukladá povinnosť vydávať cestovné pasy už iba ako individuálne cestovné doklady. Preto oddelenia dokladov od 26. júna 2012 nevykonávajú zápisy údajov o deťoch mladších ako 5 rokov do cestovného pasu rodiča. Ak občan mladší ako 5 rokov cestuje do zahraničia, potrebuje vlastný cestovný pas."

tisa82
19. máj 2013

@zipsy My ideme tiež do Chorvátska a malému som bola vybaviť vlastný pas.

alami
19. máj 2013

baby, prosím, ja som si stále ešte nevybrala 😒 aký je na dovolenku Omiš? Kto ste tam boli? Dajte nejaké info. Ďakujem

obcansr
20. máj 2013

@zipsy musím mat pas, už neplatí zapísanie do tvojho pasu

obcansr
20. máj 2013

@alami omiš je pekný ale len ako na prechádzky ale pláže su tam hnus , už by som tam nešla , chodte mimo Omiš, napríklad Mimice, Pisak atd tam už je pekne

tin007
20. máj 2013

@obcansr len male upresnenie, zapis v pase plati, ale nie kazda krajina ho akceptuje. uvediem konkretny priklad; leteli sme pred mesiacom do turecka, syna mam aj zapisaneho v pase, aj ma vlastny pas; v rakusku potreboval vl. pas, v turecku stacil len zapis (teta sa mi lamanou anglictinou snazila vysvetlit, ze nepotrebuje pas a nechapala, ze preco to rakusaci vyzaduju 😕 )

zipsy
20. máj 2013

@obcansr
@tisa82 dakujem, tak teda pobezim na pasove vybavovat, skoda ze to uz nestihame za tych 30 dni 😒

lucinocka
20. máj 2013

@zipsy ja som mala na slovensku pas hotovy do dvoch tyzdnov a aj mala mala v chorvatsku takto pas, mozno to stihnes, asi zavisi kolko maju roboty, je pravda ze ja som vzdy pasy davala robit v zime🙂

katy.m
20. máj 2013

Ahoj.
Jedeme 15.-22.6. do Zadaru-hotel Donat. Tak se chci zeptat,jestli tady není někdo ve stajném termínu 🙂 ???

stanislavao
20. máj 2013

@zipsy kazda osoba, kazde dieta, aj novorodenec musi mat vlastny cestovny doklad. hovorilo sa o tom uz vlani o takomto case, myslim, ze je to v platnosti od 1.6.2012. neni tu co riesit. kazdy musi mat svoj pas.

obcansr
20. máj 2013

@zipsy kedy ste chceli ist? teraz ked daš urobit ešte nie je taký nával tak to možno budeš mat do 2 týždnou ten pas

adikad
20. máj 2013

@stanislavao To aj dospeli musia mat do Chorvatska pas????

stanislavao
20. máj 2013

@adikad samozrejme. ved chorvatsko bude sice od 1.7. v EU, ale tak je este otazne, ako to tam bude fungovat. lebo uz napr hovorili, ze zdravotne poistenie si bude este treba vybavovat aj nadalej, radsej.My sme mali pas hotovy asi za 10 dni.