Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

martinadt
19. feb 2008

ahojte

trošku sa primiešam 😅 my sa tento rok chystáme cez leto tiež do Chorvátska 😵 ale ideme do Puly a tiež sa obávam práve kamienkovej pláže

leva inak v Lignane som bola aj ja v tom aquaparku ale iba deň, my sme boli v Bibione, všetci si to tam vychvaľujú je tam fakt krásne a jeden deň sme mali v pobyte práve tento aquapark 😵 fakt tam bolo nádherne 😵 😵

tilly
19. feb 2008

nášmu malému sa tie malé kamienky páčili, hral sa s nimi

martinadt
19. feb 2008

tilly ale mali ste nejaké lehátka so sebou? lebo na kamienkoch sa asi moc dobre neleží 😅

jabber
19. feb 2008

K tomu věku - já myslím, že roční dítě už je v pohodě. Loni v březnu, když jsem byla v 5. měsíci, jsme byli na 14 dní na Fuerteventuře a bylo tam spousta malých dětí, dokonce jedni s 8 měsíční holčičkou - a byla úplně v pohodě. Jídlo bylo all inclusive, ale co jedla malá to jsem nepostřehla (akorát jsem si všimla, že jí ta holka ještě kojila), asi měli nějaké skleničky - ale to se všechno může koupit až na místě. A když se jede autem, tak vůbec není co řešit 😉. Řekli jsme si, že za rok jsme tady jako na koni už s mimískem, ale nakonec jsme to odložili až na září, přece jen bude teplejší voda. A pláže jsou tam několikakilometrový místy půl kiláku široké s jemným bílým písečkem.

leva
19. feb 2008

martinadt veru,ved aj my sme boli ako male deti,raz sa spustali po tobogane tatkovci so starsimi detmi a potom my,sme sa tam veru riadne vysantili aj my dospeli,co so bola rada,ze sa ani dlho necakalo na toboganoch,islo to dost frisko 😀 A ako sa ti pacilo v Bibione?,tam sme sa chceli pozriet,no neboli sme

konica
19. feb 2008

Ahoj, my sme boli koncom augusta, maly mal 2,3 roka, vybrali sme Pag, Novaliu s piesocou plazou, bolo super, ale buginu odporucam... Netreba to prehanat s nicim... inak v pohode
Tohto leta sa chystame do Omisu, ak ma niekto skusenosti, prosim poslite do IP
Dik

martinadt
19. feb 2008

leva mne sa najviac páčilo na tom tobogáne úplne vzadu tá čierna rúra a ešte vedľa hneď bol taký pre dvoch na tom dvojkolese 😀 to bola paráda len tam si šupla do vody a to koleso už tí drzí taliani brali 😠 😠 😀 a vystáť radu hrôza 😀 a chcela som skúsiť to ródeo tam bol taký býk nad jedným bazénom ale nešla som 😅 ale v Bibione bolo tiež super, na pláž sme mali blizúčko, bar sme mali oproti vilky a mali sme blízko aj diskont 🙂
vy ste bývali priamo v Lignane? 😕

leva
19. feb 2008

Ano,Lignano Pineta,je este Lignano Sabiadoro a Riviera.Tak to si zivo pametam,ako nam tie kolesa chmatali,dokonca tu sa aj dost predbiehali,tuto sa aj muzovi s malou zvrtlo koleso pocas jazdy a odplavalo a oni utekali dolu,no samozrejme ich nabralo druhe,nastastie to bolo ok . No ale este teraz sa smejeme,ked si predstavime ako utekaju, 😀 😀 Dole bola aj budka kde to fotili.Cierna rura a este ten hlavou dolu na bruchu,to bolo dost prudke,tam by ma asi nedostal nik 😅 Este tam bola taka plachta,tak tam sa nam pacilo,vraj od 10 rokov,decka mali 6,no uz boli hore,niak to tatinovci zahrali a bolo 😀 Byka si nepametam,no bol tam nad bazenom surf,ale to sme len pozerali.

leva
19. feb 2008

A umele vlny,paraaada 🙂

martinadt
19. feb 2008

ja si žiadny surf nepamätám 😅 ale ešte sa mi lúbili tie laná nad bazénom čo boli 😀 keď som zašla do trištvrtiny a nejaký mladí chalani to rozhúpali na začiatku a ja som padla do bazéna 😀 bola tam sranda a bolo to tam veľmi pekne urobené 😵
a tento rok sa niekam chystáte?

jabber
19. feb 2008

Do Bibione jezdí s dětmi moje kamarádka rok co rok a to právě z důvodu písečných pláží 🙂, autem jsou tam za pár hodin - a taky, že jsou Italové k dětem takoví vstřícní, stejně tak i Španěláci

martinadt
19. feb 2008

jabber je tam naozaj pekne a tie piesočné pláže sú podľa mňa lepšie ako kamienkové 🙂 ale čo sa týka talianov, mám na nich iný názor 😅 totiž žijem v Taliansku a tie ich deti sú také moc rozkričané 😠 😀

leva
19. feb 2008

Tie lana si pametam.Chystame sa tam aj tento rok 🙂 Sme sa rozhodovali,aj do Chorvatska,no nakoniec sme sa rozhodli zasa tam,ozaj je to tam krasne a hlavne je tam toho pre deti hrozne vela.Mam aj foto v albume z aqua parku odtial.

martinadt
19. feb 2008

ano už som stihla kuk 😅 ale my keď sme tam boli, tak tuším ten bazénik kde je tá muchotrávka naplnený nebol 😕 ale my sme tam boli dávnejšie 😀 to som ja ešte bola deeecko 😝
a idete cestovkou alebo vl. autom?

jabber
19. feb 2008

martinadt - to jo, já Italy taky jinak moc nemusím, oni jsou tak nějak rozeřvaní všichni, mi přijde 😀 ....ale k dětem se chovají hezky - myslím jako takhle k cizím....

martinadt
19. feb 2008

jabber tak to nepopieram, aj keď ako všade nájdu sa výnimky 😉 ale inak sa správajú pekne ..teda dospelí už horšie je to s tými drobcami medzi 2-5 rokmi 😀 katastrofa

leva
19. feb 2008

cez cestovku ubytovanie a vl.autom.

martinadt
19. feb 2008

a bývate v hoteli alebo v nejakých vilkách?

leva
19. feb 2008

Byvali sme v apartmane,bolo to ako 3 posch dom a mali sme tam ako 3 izb.byt.Teraz este nevieme,co najdeme,mame vyhliadnutu jednu vilku Franke,tak uvidime,ide nas viac,tak musime aj podla toho hladat,aj minule sme boli 2 rodinky,4 dosp. a 4 deti,tak nam bolo veselo 🙂 Teraz neviem ci nepojdeme az 4 rodiny 😀

zuzik03
20. feb 2008

ahoj holky, zajímavá diskuse 🙂 rodit bych měla za 3 týdny, ale na září už plánuju Chorvatsko, půlročnímu dítěti je snad přece jedno, kde je, když má rodiče u sebe. pojedeme autem a myslím, že se cesta dá nakouskovat tak, aby to prcek v pohodě vydržel. my byli zvyklí cestovat hodně, tak myslím není důvod, proč to přerušovat, stačí přizpůsobit podmínky 😉

martinadt
20. feb 2008

leva fíííha 🙂 to budete mať super čím viac vás bude, bude veselšie 😀 hlavne prežiť cestu 😝

ahoj zuzik ani podľa mňa to dieťatku nemá prečo uškodiť 😉 síce moja malá bude mať v lete už rôčik keď pôjdeme na dovolenku ale ani s menším bábom by som sa asi nebála 🙂 skôr že ako zvládne cestu ale pokiaľ sa ide vlastným autom, tak si môžete prestávku urobiť kedy chcete no nie? 😉 🙂

maruschka
20. feb 2008

jabber, piesočnaté pláže a stále počasie je na Makarskej riviére..Ono, čím ideš južnejšie, tým je stálejšie počasie a prší len sem-tam..Segra tam bola tuším už 2x a je veľmi spokojná-je to taká vychytená oblasť práve kvôli tým plážam...Ja som bola na Istrii-Rovinj, je tam krásne,ale nevhodné pre deti-kamenisté pláže-ostré kamene...Naši chodia na Gradac-južná oblasť Chorvátska a tam je piesočnato-kamienková/malé kamienky/...Je tam krásne,pokojne,lacné ubytovanie,dá sa chodiť na fakultatívne výlety,okolie super a hlavne-chodia tam rodiny s maličkými detičkami...je tam možnosť vybláznenia pre staršie decká-tobogány,atď.. 😎 😎 😎

zuzula28
20. feb 2008

ja som toho nazoru [ako zdravotnik], ze dovolenka s dietatom pod dva roky mimo nase klimaticke pomery je absoluutne nevhodna. Dieta musi prekonavat velke rozdiely teplot a vlhkosti, nema svoj spankovy komfort. Klimaticke pomery sa zmenili vyrazne za posledne roky a kremik 40 faktor specialny pre deticky, klobucik a okuliarky toto cele nevyriesia. Dietatu ovela viac prospeje poclapkat sa trosku v bazeniku na dvore, kratka prechadzka niekde na luke...Manzel je lekar a rezolutne stanovil, ze s malym pojdeme az od dvoch rokov, nic tym nezmeska a my sa nebudeme stresovat, ako to zvladne...
Dufam, ze som niekoho nesklamala alebo nepodrazdila mojim prispevkom, ale neviem, neviem, keby dietatko malo moznost vyjadrit svoje pocity...
aj minuly rok bolo par pripadov - rodicia nadseni, aky skvely je drobrec, ako to pekne zvlada, celu cestu spinka a dieta bolo pritom uplne malatne od dehydratacie...A to by som dala ruku do ohna, ze take nieco pri dnesnej osvete nehrozi...a mylila som sa... 😒

unka7
20. feb 2008

Já mám zase jiný názor, naše dcerka měla problémy s ekzémem, samé mastičky a nic nezabíralo. Já byla unavená po porodu, malá v noci nespala a z normálních denních činností. Přítel se rozhodl, že nás vezme na dovolenou k moři, takže jsme nakoupili krémíky, stan na pláž a dětský bazének a samozřejmě i jídlo, ale tohle je podle mě základ. Všichni jsme si odpočinuli, Vanesska se vyřádila, jak na písku, tak i ve vodě, ale hlavně jí mořská voda pomohla od ekzému. A žádné trauma z toho neměla, pořád se jen smála a to mě zbavilo pochybností

medvedik30
20. feb 2008

a ja som toho názoru, že dovolenka s malým dieťaťom áno, ale..nešla by som kým kojím, pretože by som sa bála, že ak ja dostanem črevnú virózu, tak nebudem môcť kojiť, alebo stratím mlieko..takisto by som nevybrala nijakú exotickú krajinu /za exotické počítam už aj egypt a tunis a pod./, ale také Chorvátsko môže byť..čo sa týka klimatických zmien, je to veľmi o rodičoch, ako zodpovedne pristupujú k pitnému režimu u dieťatka a k opaľovaniu, dĺžke pobytu na slniečku..cestovanie je vhodné vlastným autom s častými prestávkami, alebo lietadlom..termín by som vybrala zodpovedne mimo vrcholu sezóny, t.j. niekedy v júni, alebo septembri, aby som sa vyhla najväčším horúčavám..aj keď tropické letá máme už aj nás a s deťmi sa nezatvárame niekam do úkrytov..fakt je to o rodičoch..podľa mňa od takého 1,5 roka môže dieťa na dovolenku s vami a nie je to skoro..

jabber
20. feb 2008

unka7 - a ekzém se už nevrátil? Četla jsem, že moře je na to nejlepší 🙂 Dcera má právě taky AE 😒

poleva
20. feb 2008

ja som bola na Umagu - bomba
a v čase tenisových turnajov

jabber
20. feb 2008

maruschka - no na Makarské jsou, to je pravda 🙂 , jako malá jsem tam s našima byla. Akorát, že autem a s malými dětmi je to už dost daleko 😖

poleva - Umag nebyl špatný až na ty betonové pláže 😒 a taky je to pro změnu zas moc nahoře, takže tam začátkem září už nebylo až tak teplo...

musko
20. feb 2008

Ahojte!
My sme boli mon. rok v Molunate - leteli sme so Sky europe a bývali vo vile s polpenziou - bolo tam super. pán majiteľ pre nás prišiel ochotne na letisko - tu je odkaz na stránky: www.villamarin.hr a letí sa do Dubrovnika, z Blavy ste tam cca za hodinku, nedaleko je krásne mesto Cavtat a potom Dubrovnik. Molunat je kľudné letovisko, pre rodinku s deťmi ako stvorené 😉

unka7
20. feb 2008

Jabber :Nám se nevrátil, máme občas opruzeninky okolo prdelky, ale to má asi každé mimčo.

Mi jsme s Vanesskou byli v Tunisu, už jsem nekojila, a jela jsem tam, protože to tam znám a některá letoviska jsou super