Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

adus123
8. júl 2010

@debbie ...vy kedy odchadzate?

zuzka1.
8. júl 2010

@nadush my odchadzame 18.7. 😉

nadush
8. júl 2010

@zuzka1. skoda, ze nie 16.7 😅 mam miernu obavu z tej cesty, stale mam otazku, ze co ked... 😕 chapes 🤐

zuzka1.
8. júl 2010

@nadush Neboj sa, vsetko dokonale priprav, spis na papiere, dopisuj co ta napadne. Ked bude vsetko dokonale naplanovane, nachystane aj na hororove scenare, auto ok, mm vyspaty, dieta spokojne, zdrave, vela zabavnych veciciek do auta, pripadne dvd, rozpravky, pesnicky, navigacia, trasovanie nachystane, cisla na asistencne sluzby na cestach zapisane, cestovne poistenie a podobne. UZ len usmev na tvar, dovolenkovu radost si nenechaj pokazit.
Kam idete presne?

zuzka1.
8. júl 2010

kocky mi ideme na Gradac, viete mi povedat ako je to presne z cestou. Cez Madarsko kupime dialnicnu znamku, v HR su mytnice. kolko sa plati???v kunach?eurach??

nadush
8. júl 2010

@zuzka1. ja sa skor bojim toho, ze co ked sa nieco stane po ceste, ze zostaneme sami niekde uprostred chorvatska 😖
ideme na rab, do loparu

nadush
8. júl 2010

@zuzka1. http://www.hac.hr/?task=aut my sme si ratali myto tu, zadas odkial kam cez chorvatsko pojdes a mas 😉 skus 🙂

zuzka1.
8. júl 2010

@nadush dakujem., my ideme na Gradac-Makarska

cica13
8. júl 2010

@nadush nestresuj, aby si to nepreniesla na maleho, sami uprostred Chorvatska nezostanete urcite, pozeram ze idete v piatok na noc a tu noc bude plnoooooo slovakov a cechov na ceste....kdyby neco... 😉
My s nasimi synmi cestujeme od malicka kazdy rok do Chorvtaska autom (isla by som aj inam, ale do lietadla ma nikto nedostane) ten starsi cestuje od svojich 16 mesiacov a mladsi od 8 mesiacov, a vzdy sme cestu zvladli uplne super, a to chodime az dole na makarsku rivieru do jednej malej dedinky, predtym sme chodili na Brac...takze tam ta cesta bola spojena este aj s trajektom.
Neboj...vsetko dobre dopodane, ak pojdete na noc, maly ti prespi....mne vzdy prespali celu noc 🙂

zuzka1.
8. júl 2010

@nadush nechapem tomu??zadam napriklad že prejdem od Čakovec po Makarska. len neviem kam mam zadat to druhe meisto

zuzka1.
8. júl 2010

@nadush a tak ako pise cica, na dialnici urcite nebude sami.

zuzka1.
8. júl 2010

@zuzka1. uz som na to prisla 😀 😀 😀 teda cca 126 kun

cica13
8. júl 2010

@zuzka1. ked si tam kliknes na ten kalkulator.....tak na pravo mas tu mapu, zelenou je vyznacena dialnica, sipkou mysi si zaznac na tej dialnici odkial pokial chces vyratat cestu, ja som si klikla na Gorican a cielovy bod som dala nad makarskou Sestanovac a vyhodilo mi to vlavo dole 527,5km a cenu 210kn 😉

cica13
8. júl 2010

@zuzka1. si ma predbehla 🙂

nadush
8. júl 2010

@cica13 nie ze by som stresovala... ako o to nejde, zacinam si spisovat veci, aby som na nic nezabudla... myslim, ze drobec nam cestu prespi 🙂
inak baby, ako to riesite s krpcami? v noci vam spia v sedackach? ci ako? my si poziciavame od jednej kamosky tu polohovaciu, my mame taku klasicku uz, kde len sediet moze a myslim, ze v tej by sa dobre nevyspal 😕

zuzka1.
8. júl 2010

@nadush my mame klasika sedacku, spoleiham na to, ze prepsi 😉
zle som to dala, bude to viac urcite, od capovec, neviem kde sa zlieza na Gradac, ale to je cca 40km od Makarskej tak prepdokladam, ze tak ako si dala ty cica, ze,??

nadush
8. júl 2010

@zuzka1. to neviem, kde by ste mali schadzat, ja viem nasu cestu uz naspamat 😀 od goricanu ideme az po zutu lokvu, kde schadzame, malo by to byt 92 kun 🙂

a ako prechadzate madarsko? kadial?

cica13
8. júl 2010

@nadush maj stale polozeny papier na stole, a tam si vzdy napis kazdu kravinku, ktora ta napadne, ja som mala roky dozad napisany jeden zoznam a podla toho som vzdy balila 🙂

David zataial po 2 roky spal v autosedacke celu cestu...sme ju vypodlozili, aby bola viac nalezata i ked som minuly rok kupovala polohovatelnu na inzerat, len kvoli ceste, mala som uz kupenu inu doma, ktora bola dost draha, ale neda sa poriadne napolohovat ☹ a Filipa sme vyberali zo sedacky , ked bol mensi, spal na sedadlach, sme mu urobili leharo na zadnych sedackach a aj priestor na nohy sme povyplnali, takze tam mal letisko, dokonca, ked som soferovala aspon dialnicu v Chorvatsku, tak MM sa tam s nim natiahol 🙂

Takto sme cestovali minuly rok 😀

zuzka1.
8. júl 2010

@nadush 😀 😀 😀 😀 poprosim mm , nech sa na to uz pozre 😀 😀 😀
skor to rieism stale ja. ako ho poznam, spolahne na GPS 😀 len musim zistit od domacoch suradnice na GPS : 😀

buduci tyzden sa pustim do traosvania, mm ide do Belgie, budem mat cas 😀

ale je to tak ako cica vypocitala. teda cca 78E

cica13
8. júl 2010

@zuzka1. Zuzi...Gradac je este nizsie ako my ideme.....takze ty by si mohla kludne aj ten Zagvozd alebo ravcu dat ako cielovy bod 🙂

nadush
8. júl 2010

@cica13 supersky nabaleni 😀 my nastastie uz kocik a podobne nemame, takze tym usetrime miesto v kufri 🙂

cica13
8. júl 2010

@nadush my sme z BA, takze my sme vzdy chodili cez Madarsko rovno dole po starej ceste smer Csorna, Szombately (neviem ako sa to pise 😀 ), nesli sme dialnicou, minuly rok sme skusili rakusku dialnicu....kedze mame rocnu nalepku, tak sme ju chceli vyuzit....sa mi zda, ze to bolo sikovnejsie 🙂

nadush
8. júl 2010

jaj baby, mna uz nervozita cestovna chyta, ale je to taky fajn pocit, ja lubim strasne na papieriky pisat, ukladat, balit 😀 horsie je to ked prideme z dovolenky, nie je toho, kto by veci povykladal 😅 😝 😀

@zuzka1. moj manzel je zas taky, ze jeho zaujima len cesta, ako je naplanovana, ostatne ho netrapi, aj keby tam mal len jedny plavky, tak mu to je jedno 😅 u nas vsetko balim ja, tento rok este aj navarit tri druhy masa a pozavarat to 😕 😝

cica13
8. júl 2010

@nadush ja budem musiet aj tento rok brat kocik ☹ David mi uteka na vsetky strany 😠 , ale to som mala pozicane take stare Perego pliko....ten sa dobre zlozil, ten co mam ja, by mi zabral este viac miesta 😒

nadush
8. júl 2010

@cica13 my ideme z nitry... najskor sme chceli dialnicu, potom staru cestu a teraz zas objavil ze z komaromu pojdeme rovno dolu na csem a dole na szekesfehervar, potom sa napojime na dialnicu a rovno do chorvatska... som zvedava, co do buduceho piatku este vymysli, uz vela moznosti nema 😀 😀

nadush
8. júl 2010

@cica13 my sme mali moon buggy kiss 4 wheels, bol perfektny, neviem si ho vynachvalit, jedine minus bol maly priestor pod kocikom 😅 ale inak perfektny 😉 my sme uz minul rok nebrali na dovcu kocik, maly v nom nechcel byt, vlastne v kociku bol naposledy hadam ako 1 a 1/2 rocny 😅

cica13
8. júl 2010

@nadush u vas by bolo asi zbytocne ist cez BA, hento ako idete sa mi zda celkom rozumne.... 🙂

Toho balenia sa neboj, co zabudnes, to tam v pohode kupis....ja uz ani cestoviny, ani mlieka nebravam....vsetko nakupime tam, to vzdy zbehneme na Makarsku do takeho velkeho diskontu urobit velky nakup a potom uz len prkotiny dokupujeme v malych potravinach 🙂 dokonca aj plienky som kupovala tam pre Davida, aspon sme miesto v aute usetrili 😅

nadush
8. júl 2010

@cica13 fakt ani cestoviny ani mlieko? ja chcem doma masko navarit a tam uz len cestovinky vzdy vyvarit, mlieko chcem brat pre drobca na kakavko, alebo rozmyslam ze kupim tie monte drink- tie Misko lubi 🙂 uvidime 🙂 😉

cica13
8. júl 2010

@nadush to ti zavidim, ze si uz nemusela kocik brat, ja si neviem predstavit ani tento rok bez kocika....ale u nas je to trosku ine, David ma downov syndrom.....ale to je do inej temy...

cica13
8. júl 2010

@nadush tam v pohode nakupis aj krabicove mlieka, aj cestoviny....cestoviny vidu mozno co u nas, a mlieko o trosicku drahsie, ale to mi nevadilo, nebol to az taky skok.....a maso si aj ja zvaram, len to potom hodim ohriat a bud zemiaky k tomu, alebo ryzu, cestoviny.