Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

michamicha
23. jún 2011

@xkacatkox my odjíždíme 8.7., pojedeme přes noc, trasu máme naplánovanou přes Německo, Rakousko po dálnici, Slovinsko po okreskách (už jsme tak jednou jeli, ale bloudili jsme asi 2 hodiny v Ptuji, protože tam tenkrát před 2 lety opravovali tu silnici po které se dá normálně krásně vyhnout té jejich dálnici 😠 ) a v Chorvatsku jsme jeli po dálnici, byli jsme kousek od Omiše 🙂
tady je docela pěkný popis kudy jet a jaká jsou na té cestě omezení 😉 http://cestovani.idnes.cz/autem-do-chorvatska-1...

xkacatkox
23. jún 2011

@michamicha na te příspěvek jsem už koukala, tak uvidíme co vymyslí chlap, oba máme strach,aby tam nebyl někde zadrhel, jedete dle navigace?nesvádí to na dálnici?jinde zase psali, že jak je ta značka, že najůždík na úsek co není dálnice tak po 10km se ztoho dálnice stane, tož porad prosímale toto je asi nejelpší řešení, přes Maďarsko se nám moc nechce, není ta alternartivní cesta moc ucpaná, když se všeci snaží objíždět dálnici

xkacatkox
23. jún 2011

@michamicha my vyjíždíme 29.června, jedeme do Gradacu, vyjíždět budeme navečer, v Brně dáme večeři a pak budeme pokračovat, jen mě mrskne, že většinu cestu budu řídit já, chlap tolik nejezdí, a nemá výdrž, a já se mám asi potetento

michamicha
23. jún 2011

@xkacatkox pojedeme podle navigace, ale s sebou bereme i novej autoatlas 😉 protože právě v té Ptuji se nám to tenkrát vymstilo spoléhat jenom na navigaci a pak ještě při přejezdu hranic Slovinsko/Chorvatsko nás navigace zavedla někam do hor, kde byly nádherné vinice, ale osádka druhého auta to těžce rozdýchávala, že jsme malinko zabloudili 😀

michamicha
23. jún 2011

@xkacatkox tak to u nás budou přes noc řídit chlapi a já se ségrou budem řídit až ráno v chorvatsku na dálnici, já dosavadní spíše NEřidič si na nic jiného než na dálnici netroufám 😅

xkacatkox
23. jún 2011

@michamicha aha, ta abych donutila chlapa asspon vytiknout mapy z netu, on navigaci věří až to není zdrávo, já ní pokojená zas tak nejsem parkrát se mě nažila svést na placenéúseky, tak aby mi do víkenda vytiskl a já mohla začít studovat 😀

michamicha
23. jún 2011

@xkacatkox jj, to je dobrej nápad, my měli předloni taky vytištěnou celou trasu vč. všech odboček a varování, ale ta Ptuj nás i tak dostala 😀 ale teď už je to tam prej v pohodě, tak se toho nebojíme 😉 já už se tak těšim, hlavně až si budu moct odpočinout a nechat manželovi malýho, aby se chvíli staral on 😅

xkacatkox
23. jún 2011

@michamicha jééé, tak tahle vize dovolené mě také láká, hlavně žádné uklízení,vyvařování, protě rodinná pohoda, že bych se malucha zbavila asi nehrozí, je to mamánek, asi nás zapoměli v porodce odstřihnout,chodili jste i na jídlo, nebo jte si vezli svoje?

lucka.m
23. jún 2011

nevie mi niekto poradiť dobre ubytko s bazénom, malo by to byt pre 10 osôb v 3-4 izbach, nejaky apartman alebo nieco take vhodne..., pripadne aj s polpenziou

debbie
23. jún 2011

ahojte baby ,ideme 1.7. na Rab ,okrem Loparu vie niekto poradiť kam ist,kde je pekne a ako je to tam s cenami nieje to drahšie ako na pevnine a trajekt? čaka sa dlho?Počula som o hroznej ceste od SENJ do Jablanacu je to taká hrôza?Dakujem za všetky info ,min.rok sme boli na Krku bolo super ak by chcel niekto info poviem čo viem 😀

mima595
23. jún 2011

@debbie - ta cesta od Senje je taka...no ...neprijemna....je tam velmi vela zakrut, tazko sa prebieha....ak chytis pred seba nejake auto, co ma prives, prip. autobus, tak je problem...ide sa dost nizkou rychlostou...myslim, že max. 40-60...
este smerom tam sa da, lebo auta prichadzaju priebezne....ale ked ides opacnym smerom z Rabu na Senje..tak su caste kolony, lebo auta vychadzaju naraz z trajektu...no a na zaciatku byva trosku chaos, lebo ak ide viac aut, tak sa cakaju...ale nie jto až take hrozne...len pomale 🙂
a my ideme 2.7 na Pag..tak si tiež zopakujeme horske scenicke jazdy 🙂

debbie
23. jún 2011

@mima595 no tak to sa da zvládnuť ved ako nechceme sa hnať a taká jedna kolona nas nebude znervoznovať a ty si bola na rabe, a kde?

Baby min.rok sme obchadzali slovinsku dialnicu a šli cez ptuj a z neho na Hajdinu, no tento rok som to pozerala a musí sa isť ešte dalej , neviete kde sa mame napojiť ,vraj až na druhom moste a iný mi radia isť po ceste č.2 na 229 a až potom sa napojiť na 59????? pomooooooooooooooc kto bol tam tento rok????

mima595
23. jún 2011

@debbie - nie, nebola som na rabe, ale chodime na Pag...to je ta ista cesta, len jablonac je asi 1O min. pred trajektom na PAG...
ona ta cesta je kvazi neprijemna v tom, že nasleduje po dialnici, kde si možes ist "kozmickou" rychlostou a potom hodinku po horskych serpenttinach, vyhlad na more...pre vodica dost neprijemne na sustredenie....a vela aj 180 st. zakrut

debbie
23. jún 2011

@mima595 no to aby som sa vyspala trošku pred tým aby som to zmakla odšoférovať hihihi 😀

zuzkap2
23. jún 2011

@debbie aj my ideme 1.7 na Rab

baby neviete ci sa da listok na trajekt kupit aj cez net ,tak ako napriklad z UK alebo len na mieste

debbie
23. jún 2011

@zuzkap2 a kam.. 🙂 ja som to tiez hladala ale neda sa a vraj si ho treba kupit ked sa caka na trajekt ,lebo potom uz len sa nalodujes....

debbie
23. jún 2011

prave som zaplatila cest.poistenie... 😀

zuzkap2
23. jún 2011

@debbie Lopar, dik

zdeniii
23. jún 2011

@maartinkaa jéé vy se máte!! Já pořád ještě nemám vybráno kam pojedeme,, je to děsný!! 😎
Nějak pořád nemůžu vybrat, a je to o to těžší když chci něco s jídlem 🙂) zatím se mi nejvíc líbí ten Pine Beach ale zase to že tam není záchod a sprcha ale hlvně klimatzace ☹ z toho má strach manžel... takže musím hodit ještě nějaký jiný návhr a už mi došla inspirace ☹

michamicha
23. jún 2011

@xkacatkox my byli tenkrát v takové prdelce malinkaté, byl tam jen jeden obchod a mrňavá pizzerie, takže jsme si vařili v apartmánu a tak 2x za týden jsme jeli na velký nákup do omiše 😉 letos jedem na ostrov vir, četla jsem, že tam je víc obchodů a restaurací, takže budem chodit i na jídlo, ale primárně budem vařit v apartmánu, protože s námi jedou mrňousové 2,5roku, 10let, a 2 prckové co jim nebude ještě ani rok 🙂

michamicha
23. jún 2011

@debbie to mi připomíná, že ho manžel ještě nesjednal 😠 řekl že si to vezme na starost 😒

lutsine
23. jún 2011

kde je lepsie na rabe ...lopar alebo banjole? a co plaze? vhodne pre deticky?

karkana
23. jún 2011

@zdeniii navštívte Crikvenicu,tam sa vam bude páčiť

zdeniii
23. jún 2011

@karkana díky za tip a ubytování? 😎

lydia22
23. jún 2011

@lutsine tak my sme boli ubytovani v banjoli a do loparu sme sli na vylet na rajsku plaz.nam viac vyhovovali kamienkove plaze nam vadilo ze sa nam ten piesok vsade lepil.deti sa hrali rovnako dobre na kamienkovej aj pieskovej.z loparu sme toho vela nevideli ale banjol nas ocaril.

lauraa
23. jún 2011

@lutsine podla toho co hladas? Z banjolu nemas daleko do mesta Rab, krasne historicke mestecko , ked sa stale nieco deje, plaze su kamienkove a s pieskovym dnom, voda je plytka.... Lopar piesok vsade kam sa pozries, vodicka ako stvorena pre male deticky.... pozri par stranok dozadu , davla som sem link na album prave z Rabu a je tam nafoteny Banjol a LOpar..... my odchadzame zajtra skoro rano na RAb do Banjolu...... co je v nevyhode v Banjole su schody , asi 10 ale mne liezli pekne na nervy ked sme tam boli s malou po prvy krat, tiez mala este nie rok......inak mam banjol velmi rada a podstate sa sem vraciame uz roky, aj ked sem tam vyskusame nieco nove, naposledy sme presli odJjadranova po Sejn, videli sme , dovolenka bola super a le viem ze sem sa uz nevratim s Rabom sa to neda porovnat..... Mne osobne sa paci Makarska ale ist 900 km je na nase dieta prilis vela..
@karkana vidis tisic ludi , tisic chuti, nam sa v crikvenici nepacilo, hlavne ta platena plaz....

katkaromi
23. jún 2011

Žienky chcem sa opýtať, akú vodu použijete v Chorvátsku na pitie pre deti. Či len balenú, alebo aj z vodovodu. Plánujem vziať 1-2 balíky Lucky, ale myslím, že keď sa prevarí tak snáď sa môže aj z vodovodu nie?

xkacatkox
23. jún 2011

@michamicha prosím tě nění tam ke konci trasy nějaký zádrhel, která tě svede sice na usek značený jako neplacený a poté je zněj dálnice, popisují to i vtom odkazu co jsi mi poslala, tak mám strach, chlap bude chrápat v autě, tak abych to nezkonila, kde si konkrétně mám dát bacha 🙂

lucula73
23. jún 2011

@lauraa ahoj,prosím ťa a ako dlho trvá cesta na ten Rab? a ako je to s tým transferom? 😉

lucula73
23. jún 2011

@katkaromi ahoj,my sme po minulé roky čo sme chodili,vždy brali balenú Lucku alebo Drobčeka,ja som sa nejak bála použiť pre malé dieťa vodovod.Teraz je už dcéra síce vačšia,ale drobec má 1,5 roka,takže Pet fľaše zase pocestujú s nami,aj keď netuším,kde ich dáme,lebo máme ešte aj kočiar a dve autosedačky 😝 😲
My ideme o dva týždne do umagu.