Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dovolenka s dvomi malými deťmi

lucica
16. dec 2014

Prosím doporučte niečo fakt dobré na leto 2015. Chceme už teraz rezervovať letnu dovolenku ale neviem sa rozhodnúť kde...
Preferujem španielsko, ale nie je to podmienka. Ideme s 1 a 3 ročnými chlapcami (budu mat v lete). Chcem aby bol hotel čo najvaic baby friendly, najlepšie hned na plaži, letecky z BA ALEBO Viedne. Cestovku odporučte , podla skusenosti. Nebola som s cestovnou už roky na dovolenky, chodili sme na vlastnu past, ale s detmi je to ine. Predsa len nepojdeme do chorvatska 🙂 tam by mi to bolo jedno. Ja mam zatial vybratu TUI, ale ak odporučite niečo ine, pozriem. Dakujem

oladuna
16. dec 2014

Skusili ste www.otbeach.com ? Neviem ci sa da kupit let na ich stranky z BA ale da sa kupit ubytko zvlast a su tam VELMI prijatelne ceny.uz som cez nich kupovala a ja osobne som bola velmi spokojna.

janinah
16. dec 2014

len poznámka-v šp. studené more v porovnaní napr. s greckom

hori
16. dec 2014

neviem ci to bude dovolenka podla tvojho gusta, tak to sem davam len ako tip... co takto vybrat si nejaky pekny rezort v Turecku? Tam su vsetky hotely baby friendly... osobna skusenost - nemat deti, v zivote na taku dovolenku asi nejdem, ale s malymi detmi to bola idealna volba... tento rok ideme skusit Bulharsko - Slnecne pobrezie...

siska53
16. dec 2014

@lucica ak vam neprekazaju velke rezorty,odporucam hotelovy komplex Lindoss princess na Rodose..

alicka850
17. dec 2014

My sme boli na Rodose, dcera mala 2,5 roka a bolo super. Dalsi rok sme boli na Kose,tam bolo strasne vela komarov,nebolo az tak super. Grecke ostrovy su istota,co sa pocasia tyka,ked ides s dvoma malymi detmi,asi by som stavila na istotu. Boli sme s FIRO tour prvykrat a s AEolusom 2.krrat,spokojnost s obomi. Ak chces trosku slusnejsi hotel,v Grecku min. 4*.

danieli
17. dec 2014

@hori skvela voľba boli sme v Bulharsku s ani nie ročným bobakom, pozrite si sunset rezort, podobne Turecku, pár minút od letiska

bettynka222
17. dec 2014

@lucica ja som bola na rodose raz a nikdy viac. Kvalitou sa s tureckými rezortmi a službami grécke hotely nedajú porovnať. Za rovnaku cenu su ich 5* hotely tak o dve triedy nižšie...

terezka1947
17. dec 2014

skusene mamicky...a ked uz je tema o dovolenke s dvoma detmi....prosim vas,je to este dovolenka???keby jedno trebars este nemalo ani rok a druhe uz cca 3,5?
alebo radsej pockat a ist na spolocnu neskor?alebo s nejakym zodpovednym parom,kt.tiez deti ma a uz aj ma s detmi skusenosti...hm?

ichbinich
17. dec 2014

Treba si vybrat najlepsie resort so vsetkymi sluzbami. Takych je v kazdom letovisku v kazdej krajine pri kazdom mori dost 😉
My sme boli minuly rok na Teneriffe, hotel Riu. To je super siet hotelov, na tie sa da spolahnut. Dva velke hotelove bazeny, jeden baby bazen, pre vacsie deti animacia, all-inclusive... Jedina nevyhoda bola plaz, mala, kamenista, ale to je Teneriffa. Vo vedlajsom letovisku by plaz bola po hranicu vody pieskova, ale vo vode tiez kamienky. Myslim, ze piesok je skor na Gran Canarii. A samozrejme spanielska Costa Brava, to su cisto piesocnate plaze.
Pre nas to bola minuly rok premiera, dovolenka z cestovky, a hned aj all-inclusive, a bolo super! A bolo to iba trochu drahsie ako Bibione na vlastnu past a v apartmane!

@terezka1947:
No, s detmi je to samozrejme ina dovolenka 😉 Da sa aj sami rodicia plus deti, bez znamych, ktori by davali pozor, ale s niekym zodpovednym je to samozrejme potom de luxe 😉 😀
My sme neplazove typy, ale s detmi chodime na plazove dovolenky. Len sa tam teda nesmazime od rana do vecera. Ideme na plaz, do tiena, nech sa deti hraju v piesku, potom na chvilu do vody, v pohodicke. Potom sa predjeme, ideme na zmrzlinu, do nejakych atrakcii po okoli... My sa to snazime obmienat, ze jeden den plaz, druhy den nieco ine. A aj napriklad site seeing, co neni az take pre deti, ale proste nieco zvladnutelne aj pre deti, ale aby sme mali aj my nieco z toho. A na druhy den zase program pre deti.
Velka vyhoda hotela je, ze netreba varit, upratovat, chystat,... To som si uzila 😉 A all-inclusive bolo jedla habadej, pre kazdeho nieco, nebolo treba kupovat vobec nic. Dcera mala minuly rok 15 mesiacov a syn 4,5 roka, ked sme boli na Teneriffe. Roky pred tym sme chodili do Talianska.
Ani ten 4,5 hodinovy let nebol problem. Syn potom pozeral videa na tablete, ked mu bolo dlho, s dcerou som sa chodila prechadzat, potom zaspali,... zobrala som nove hracky pre oboch, nejak sme ich zabavili.
Ja by som si vybrala cestovku, ktora je uz roky na trhu 😉 Minuly rok sme sli cez TUI.

terezka1947
17. dec 2014

@ichbinich mne by nevadilo,ze clovek nema klasicku dovolenku vo dvojici-hoci 😀 netvrdim,ze by mi nepadla dobre 😀
ale tak ma zaujimalo,ake to je...my sme doteraz skor riesili predlzene vikendy niekde na Slovensku...ale rada by som so synom sla aj k moru-trosku ina klima...a pride mi to asi trosku mooooozno jednoduchsie,ked je to druhe dieta este malicke a trebars je este plne kojene...
no ale bojim sa trosku toho tepla,ako to take male deti zvladaju...ci trebars nie je problem s nejakymi chorobami,atd...kamoska sa tak minuly rok vratila z dovolenky-nooo...dovolenky...len co dosli do hotela,asi dva dni mali vsetko ok...a potom deti horuckovali,vracali tyzden....a mali stastie,ze do odletu sa vyliecili...a teda vraj nepili a nejedli nic,co by nemali...hmmm....ale asi sa niekedy neda vsetko dopredu odhadnut,resp.aj ked clovek urobi maximum,vzdy nieco prist moze.
no urcite by som uvazovala o vhodnej destinacii,overenej cestovke a samozrejme urcitom standarde pri vybere hotela

zuj
17. dec 2014

@bettynka222 ono je tazko porovnanat Grecko s Tureckom, jasne, ze v Turecku za rovnaku cenu dostane clovek viac, ale pre nas je napr. dolezita aj atmosfera, pamiatky, takze vyber dovolenky je dost individualny, kazdy od nej caka nieco ine. My sme v Turecku boli este ked sme nemali deti a bolo super, ale odkedy mame deti sa mu nejako vyhybame, vadia nam tie preplnene obrovske rezorty, plaz na ktorej je 1000 lehatok vedla seba, boli sme uz skoro na vsetkych znamejsich gr. ostrovoch s detmi a boli sme vzdy spokojni, treba si len vybrat co kazdemu najviac vyhovuje...

ichbinich
17. dec 2014

@terezka1947
No prave z tohto dovodu chodima zasadne do "cvilizovanych" krajin a napriek tomu, ze by to bolo aj zaujimave aj lacne, tak Egypt, Turecko, Tunisko pre nas nieeee. Po druhe je aj bezpecnostna situacia kadejaka v tych krajinach, aj ked letovisk sa to netyka, ale hocikedy im moze "drbnut v bedni" a vyberu si ako ciel prave nejake letovisko.
Problemy s chrobami sme nemali nikdy, pred tyzdnom v Taliansku dcera kaslala, tak sme jej kupili sirup proti kaslu v prvej lekarni 😉 Dokonca ked sme boli kedysi iba my dvaja v Turecku, jedli sme jedlo kupene kdesi v dedinkach a nie iba hotelove a nic. Vodu sme ale pili zasadne flaskovanu.
S kojenym dietatom je to najjednoduchsie, samozrejme. Ale aj potom sa da, bud maju prikrmy, alebo si na svedskych stoloch povyberas zeleninku, zemiaky, ovocie, a mas. Jedine, co je strasne drahe v Taliansku aj Spanielsku, su plienky 😉 Tak ak sa da, zabalit si svoje 😉
Inak ale tiez sledujeme, aby sme boli blizko nejakeho mesta, kde su obchdody, lekaren a pod., aby sme v pripade potreby mohli kupit, co treba. Sirup proti horucke mam zabaleny vzdy, ale potom tak maximalne este sprej do nosa...
Ale ked si pomyslim, co mi deti pojedia a popchaju do ust uz len u nas doma na pieskovisku, tak ich imunitny system je superbombaspica 😀 A asi preto sme nikdy problemy nemali. Dcera mala 3 mesiace, ked sme boli prvy krat v Taliansku.
Co sa tyka teplot, zasadne chodime v predsezone, ale just minuly rok sme mali v Bibione v juni 38 stupnov 😉 Ale deti v pohode, na noc sme zapinali klimu, cez den sme zatvarali zaluzie a chodili z tiena do tiena 😉 No a chladili sme sa zmrzlinou, samozrejme 😀

terezka1947
17. dec 2014

@ichbinich presne ako pises...dolezite je vybrat civilizovanejsiu destinaciu a samozrejme-v dnesnej dobe je bezpecnost nadovsetko-ved co sa deje vo svete teraz...to je strasne ☹
a ako clovek dokaze ovplyvnit nejakeho atentatnika?????nijako ☹
snad len vyberat dovolenku s rozumom a niektore veci a udalosti brat ako pridu.

ichbinich
17. dec 2014

@terezka1947
Presne ako pises, preskocit moze hocikedy hocikomu... To neovplyvnis. Ale vela destinacii odmietam prave z dovodu bezpecnosti... Aspon tak redukujem riziko (aj ked mozno iba subjektivne pre mna, ale je mi to dolezite).

terezka1947
17. dec 2014

@ichbinich veru...napr.minuly rok som strasne tuzila po Egypte....nesli sme,leeeebo sme mali obavy-ono,clovek ked este nema deti,nejako neberie veci az tak "vazne"...ked ich uz mame,tak clovek uz pozera nie iba na ich bezpecnost,ale uz aaj na to,ze sme rodicia a "musime"sa zo vsadial vratit,lebo mame kvoli komu.
no skratka,nesli sme...a kamosli isli....super hotel..mnozstvo fakultativnych vyletov,atd,atd....a nakoniec nevysli z hotela-dokonca ani k moru,kt.bolo blizko..z a na leticko ich prevazal autobus,chraneny vojakmi....takze zo super-nie lacnej dovolenky,vo vyhladanej destinacii nebolo nic-skor,sklamanie 😒
a dovtedy sa ta nic nedialo a o mesiac po ich dovolenke sli dalsi znami a vsteko bolo inak-rozpravkova dovolenka,bez problemov.

bettynka222
17. dec 2014

@ichbinich no neviem teda, ale Turecko lacné nie je. Teda pokial nejdes do side napr. Dokonca aj v beleku su medzi 5* hotelmi rozdiely. Treba si vybrat z top 10 podla tripadvisora 😊

ichbinich
17. dec 2014

@bettynka222
Neviem, neporovnavala som, kedze je to pre nas nevhodna destinacia... Len som predpokladala, ze je to lacnejsie, kedze tak vela ludi chodi prave do Turecka.
Nahodou sme boli pred rokmi prave v Side, ale v pred-predsezone, kvoli zatmeniu slnka, v mori sme mali nohy po clenky 😉 😀
A pozerat odporucania sa vzdy oplati, to mas pravdu 🙂

kakaovyrez
17. dec 2014

My sme minuly rok absolvovali dovolenku v Turecku s dvoma detmi - 2 roky a 3,5 roka. Urcite odporucam kvoli detom - vsetko ciste, kopec vynikajuceho jedla, teple more. Buduci rok ideme tiez do Turecka. No a co sa tyka otazky, ci to je vobec dovolenka.... 🙂 Treba ratat s tym, ze vsetko musite prisposobit detom. Obedny spanok, pobyt na slnku a hlavne vymyslat aktivity, kedze deti nebudu lezat dve hodiny na lehatku a vychutnavat si "chvilu". Takze ani my sme na lehatku nelezali, opaleni sme boli minimalne. Inak sme vyuzili aj kupanie v bazenoch, ale do detskych som ich nedavala - predsa len tam deti cikaju, vracaju atd (podla seba sudim teba 🙂 ), tak sme uprednostnili velke bazeny s plavacimi kolesami, malym sa to pacilo. No a vecer sme si chodili aj sadnut, ale mali boli vacsinou uplne "zlomeni", takze o 10-tej sme uz pekne spali v hoteli 🙂 Ale ved nocny zivot mozme viest aj na dochodku 🙂

hori
17. dec 2014

@terezka1947 v Turecku mam zazitu nemocnicu s 1 a pol rocnym dietatom - dovolenkarov posielaju na sukromnu kliniku do manavgatu, takze uuuuplna pohoda, uroven a sluzby ovela vyssie nez som bola zvyknuta u nas... teda akurat, ze ta choroba nam na dovolenkovej nalade moc nepridala, ale co uz - to je to riziko, ze zaplatis si a mozno ani neodcestujes... z tohto dovodu ma svoje caro aj Chorvatsko alebo Taliansko na blint... ides kedy chces, ked su vsetky deti zdrave...

tilly
17. dec 2014

@lucica preco teraz nechces ist na vlastnu past? o co je to ine s detmi ako bez deti? my chodime s detmi od 8 mesiacov a vacsinou na blind... len par krat sme pouzili cestovku... ved letenky aj ubytko si zabezpecis tak isto s detmi ako bez deti, poistenie si urobis tak isto...

ak cestovu, tak z nasich jedine firo a hydro, zo zahranicnych je tui v pohode

tilly
17. dec 2014

@terezka1947 ano, je to dovolenka, hlavne, ked tvoj muz vela pracuje a vacsinou si na deti sama, potom na dovolenke si muz uziva deti a ty si obcas aj nieco precitas 😀

lucik194
17. dec 2014

tui je uplne v pohode, ja teda spanielsko milujem, ale urcite by som do spanielskeho hotela podla sloveskych cestoviek nesla...... nase cestovky maju prevazne 3*/4* hotely ale v skutocnosti je to menej..... vacsinou sa nedaju ani sluzby porovnavat, zabudni ze niekto z hotela bude rozpravat po anglicky (hlavne ak je to len nejaky hotelovy komplex a na okoli ziadna dedina......
skor by som isla do turecka - rozhodne lepsia starostlivost, a naozaj all inclusive aj v skutocnosti nie len na papieri..... a naozaj baby friendly.....

sonka_d
17. dec 2014

@lucica Nas typ uz po treti krat bude Hotel Galaxy na ostrove Zakynthos od CK Firo. Hned na plazi, ktora je z takeho udupaneho piesku - deti v nom vedia chodit aj stavat garaze. Hotel je maly, ale velmi kvalitny, strava super, bazen plavecky aj detsky a plus take brodisko pre mini deti . S rodinnou izbou nas vyjde 2200,- (rovnako vekovo ako vy)...ale raj na zemi a pokoj...

livia123
18. dec 2014

@lucica ak ti mozem poradit...s malymi detickami by som isla po vlanajsich skúsenostiach len do Turecka, tam maju skoro vsade all inclusive extra al. ultra, to znamená máte uplne vsetko v cene, len si oddychujete s detickami a nemusis mysliet na varenie alebo na bezné nákupy. My sme boli vlani vo Venosa Beach&Resort v Turecku v Didime (Hydrotour), a bolo tam prekrásne a perfektne, skutocne ako raj na zemi!! Resort je na Egejskom pobreží, oproti sú grécke ostrovy. Odlet bol z BA, cesta trvala 2 hodiny, z letiska s autobusom dalsie 2 hodiny. Deti to zvlázli bez problémov. Ubytovaní sme boli max. do hodinky a tie izby boli prekvapivo velké aj s velikánskym balkonom. Výtahom neboli nikdy problémy. VSETKY izby majú výhlad na more! Rodiny 2 detmi uz ubytovali vo vacsich izbách (a tie neboli ani rodinné izby). Vsade bola bezchybná cistota, postelné prádlo aj uteráky nam menili kazdy den, aj upratovali denne. Nic nam nechybalo. More bolo krásne modré, cisté s pozvolnym vstupom. Resort bol krásne udrziavaný, vsade kvety, tráva a palmy. Leháka boli pri bazénoch aj na plázi uplne zadarmo, aj plázové osusky! Oproti dovolenkám co sme uz absolvovali v Chorvátsku, Spanielsku, v Grecku alebo Bulharsku, tu sme mohli zobrat hocikolko vody v uzatvorených flastickach, alebo miestne nápoje, dokonca aj Fanta, Sprite al. Cola bolo zadarmo, aj miestne alko...preto to spomínam lebo v lete je pitny rezim najdolezitejsi a tam pit z vodovodu nemozes. Mali sme na izbe rychlovarnu konvicu aj sálky s cajom a kavou na izbe aj malu chladnicku. Do konca aj na plázi boli automaty s pitím (zadarmo) a vzdy tam stál nejaky mladik, aby nam pomohol. Jest sme mohli 1x a to od rána do vecera a neobmedzene 😀 Na vyber bolo hodne vela az moc. Kazdy si nasiel co hladal. Mohli sme sa najest aj v hlavnej restaurácii, alebo na plázi v snack bare. V tureckých stanoch poobede mali aj palacinky (sladké aj slané) aj wafle. Nase deticky (vtedy mali 3 a 8 r.) by jedli okrem ranajok, len kuracie nugetky s ryzou al. hranolkami. Ale aj to mali vzdy v ponuke. Vázne to neprehánam, pri obede a pri veceri sme mohli vybrat asi z 50 jedál, z 5 polievok, roznych salat, ryb a tie dezerty, rozne maskrty a zmrzliny 😝 Mozno si myslis, ze nam zalezilo na jedle, ale vôbec nie. Islo nam o to aby hlavne nase deti mali z coho vybrat, predsa ak clovek cestuje letecky, nemoze zobrat so sebou celu spajzu ani flasky s nápojom 😉
Aj personál bol velmi usmievavy a mily. Uz teraz kalkulujeme na dalsiu dovolenku, keby sme isli niekam do uz spomínaných krajín mozno by sme zaplatili dopredu menej, ale co by sme tam minuli dodatocne na jedlo a pitie, vyslo by nam to min. tolko ako vlani Turecko. Mozem potvrdit nikde nemaju kvalitnejsie sluzby v oblasti turistike ako v Turecku. Ak nechcete nemusite chodit na fakultatívne vylety aj my sme boli len v tureckom bazari...no to je iná Miletička 😎
Táto destinácia (Egejské pobrezie) este nie je az tak "in" ako Turecké pobrežie, preto sa financne oplati viac ako Turecká riviéra. Bolo tam vzdy príjemná klíma, nikdky nie dusno, aj ked bolo 38-40C, vzdy sme tam cítili príjemny letny vánok. K dispozícii aj miniklub, aj smykacky aj tobogany, na plázi je aj centrum vodných sportov.
Recenzie na Venosu mozes vygooglovat, ak by si mala este nejaké otázky, velmi rada ti poradím.

elenapol2
21. dec 2014

dobrý večer, dovolte mi sa k vám pripojiť 🙂. ak budete chcieť - mám cestovnú agentúru www.aztravel.sk a pre mamičky z koníka mám naj ponuku, tak sa ozvite 😉

maja2005
21. dec 2014

@elenapol2 a akú

Tu začni písať odpoveď...

Odošli