Dovolenka s malým dieťaťom na Slovensku

tifannybd
29. feb 2016

Ahojte, s manželom uvažujeme o letnej dovolenke tu na slovensku. Radi by sme si oddýchli niekde pri vode, no nechceme ísť za hranice. Máme troj ročnú dcérku. Môžete nám poradiť kde by sme mohli ísť? Vopred ďakujem za akékoľvek odporúčanie. 😉

lubica285
29. feb 2016

@tifannybd my sice male dieta nemame ale boli sme s priatelom v Sturove. Mne osobne sa tam velmi paci. Zdvorili ludia,na prechode zastavi auto, mas sa kde ist najest, pozriet k dunaju, ak by sa malá nebala mozte ist na lod previezt sa po Dunaji, sadnut si na dzus na lod, ostrihom osvieteny vecer. Vela rodin s detickami tam bolo min.rok. 🙂

sharmana
29. feb 2016

@tifannybd my sa chystáme s dvomi malými deťmi na pár dní do Tatralandie, prenajmeme si priamo v areáli chatku. Kedže s malými deťmi ma to k moru neláka a dcéra aquaparky miluje, tak sme sa rozhodli takto. Na jeden den nám je to daleko. A okrem toho ma vždy lákali slovenské regiony, a Liptov obzvlášť, kedže je turisticky velmi atraktívny. 😉

tifannybd
autor
29. feb 2016

@sharmana Ďakujem za tip , no nakoľko som z Popradu z podtatier mala som skôr predstavu o vzdialenejšej destinácii 😀

tanja111
29. feb 2016

@tifannybd my sme s kamoskou a detmi boli minuly rok pri Podhajskej...penzion zitava...super bolo...majitelia penzionu starsi mamzelsky par,prisli pokecali..ujo uvaril kukuricu doniesol nam,na dalsi den broskyne doniesol..

sharmana
29. feb 2016

@tifannybd ano ano všimla som si.. potom dobre je aj vo Veľkom Mederi http://www.thermalcorvinus.sk/ a to už máš ďalej 😀 a môžete si urobiť aj výlet do Gyoru v Maďarsku. Ja som tam síce nebola, ale počula som chvály. http://www.wellnesstips.sk/gyor/turisticke-zauj...

moncita11
29. feb 2016

Super je aj pri Leviciach...kupalisko Margita-Ilona...chatky..apartmany...super ceny...boli sme minuly rok s rocnou a 2 rocnou...detske ihrisko...trampolina...odporucam

bonaqa2013
29. feb 2016

super je aj v Turč. Tepliciach. je tam aquapark....

katrinka8
29. feb 2016

Ahoj, ja sa prikláňam k tomu Štúrovu, v podstate aj v nepriaznivom počasí sa tam dá ísť aspoň do toho Ostrihomu - či už peši alebo autom. Premáva tam aj taký vláčik pozemný medzi oboma mestami, čo môže byť zaujímavé pre 3-ročné dievčatko. Plus tie výlety loďou po Dunaji sú tiež fajn. Ak by Vás omrzelo kúpanie, cca hodinka cesty je Budapešť so ZOO či Vidam parkom alebo Tropicariom. Inak aj kúpalisko či aquapark je dosť dobre vybavený. Dostatok bazénov pre rôzne vekové kategórie, detské ihriská, prezliekárne, kopec možností, kde sa dá najesť (dokonca tam je 1 "stánok", kde varí taký pán domáce jedlá domácich surovín vhodné aj pre malé deti - čo je v spleti tých fast-foodových stánkov veľmi príjemné. Mne sa tam páči aj to, že je tam také jazero v areáli, kde sa dá člnkovať alebo zapožičať vodný bicykel. A v strede takého ostrova tam sa dá aj no koníkoch povoziť. Dá sa tam ubytovať aj priamo v areáli, treba pozrieť ich stránku, tam je to rozpísané. Aj na súkromí v meste či dokonca v priľahlých dedinách ponúkajú tiež ubytko.

Podhájska nás ako rodinu veľmi neoslovila, na náš vkus tam bolo priveľa ľudí na malom priestore, bazény také preplnené, že človek sa nemohol ani poriadne pohnúť, nieto ešte že plávať. Plus mi dosť vadilo, že tam sa v tej dedine nedalo poriadne nakúpiť, obchody tam boli otvorené dosť krátko (najmä keď je človek na kúpalisku, tak nemožnosť si nakúpiť cestou z kúpaliska, plus najbližšie Tesco tiež otvorené vari len do 20:30, či ako, čo nás dosť nemilo zaskočilo v deň príchodu, kým sme sa tam zorientovali, tak sme v ten prvý večer nemohli riadne nič zohnať).

Turčianske Teplice sú síce fajn, ale zase to počasie tu v našich končinách je také, že ak nevyjde leto, tak sa moc vonku kúpať nebude dať - predsa len na juhu je asi trochu väčší predpoklad kúpania pod šírym nebom 😉

jumama
29. feb 2016

Moj tip na leto je Gyor, je to sice v Madarsku, ale je to blizko - je tam super kupalisko aj s termalnym kupaliskom, cez airbnb.com najdete ubytovanie akekolvek a da sa tam ist aj vlakom alebo autobusom... Nie je to sice tip top nove kupko, ale ma to svoju super atmosferu, bolo tam velmi vela atrakcii pre deti, napriklad jeden bazen bol prazdny a boli v nom molitanove hracky, aj tienidlo nad nim, a z hadic nad celym bazenikom sa robila jemnucka vodna para, nad plaveckym bazenom aj nad detskym bazenom boli tienidla - co hocikde nevidis. Je to velky areal a nebolo to take preplnene ako aquaparky u nas. Ceny su este o trosku lepsie ako u nas - a Gyor ma krasne starobyle centrum, aj tam sa mozete vyvyletit. A zmrzka aka tam bola mnamkova 🙂

doly7
29. feb 2016

@jumama Uz ked tu bolo spomenute madarsko tak tesne za slovenskymi hranicami asi v pol ceste do gyoru je moszomagyarosvar a tam sa odbocuje na termalne kupalisko v Lipote.Krasne prostredie, travnate plochy,stromy,detske bazeny,detske hrisko,krasny areal Gyor je dost maly a ako uz bolo spominane ceny lepsie ako u nas a sluzby na urovni.Je to cca 45 km od Bratislavy.Ubytovanie v dedine na sukromi alebo je tam aj camping s chatkami a v dedine tiez penziony.Z mojej strany maximalna spomojnost areal obrovsky a pre deti ako stvoreny.

moni244
29. feb 2016

@tifannybd my zase ideme opacne, sme z BA, chceme v lete utiect na dedinu, tak sme si nasli chatu vo Vazci, odtial na tury, prechadzky, chceli sme ist mimo ruchu, kedze ho mame za cely rok dost

lubica285
1. mar 2016

@tifannybd Som z tr a urcite by som nesla sem na dovolenku. Okrem aquaparku tu uz nie je nic take kde by si mohla ist s dietatkom v skaredom pocasi. Sturovo rozhodne 🙂 nrbudes banovat. Bola som tam trikrat a trikrat nam vyslo pocasie. Raz zaprsalo ale to sa dalo hned potom kupat 🙂

katkasofi
1. mar 2016

@moni244 a boli ste uz vo Villa Betula? My tam chodíme pravidelne 😉 pre nás top pre deti

papricka33
1. mar 2016

Di termalnej vody by som nesla ani ja sama, nie este s malym dietatom ☹ Okrem plesni, kvasiniek, si dovlecies chlamydie, a kadejake parazity, ktore sa mozu prejavit az po case.
Ak by som riskla, tak Podhajsku (vysoka koncentracia soli) a Liptovsky Jan (siricitany). Tam sa mozu deti machat len v riedenej, ale vyzitie a priroda stoji za to.
Tiez uvazujem tento rok o Slovensku

jankastubka
1. mar 2016

Este zaujimave mozu byt Patince, myslim ze pekny areal. Hotel na urovni a myslim ze aj baby friendly. Da sa ist v okoli pozriet komarno, komarom a pod.
Pripadne aj Senec, je tu aquapark pre dospelych naozaj velmi dobre wellness a ked vas to omrzi tak senecke jazera. V lete to tam zije.
A ak teda prirodna voda vas laka tak Stiavnica a tajchy v okoli. Tam sa potom da aj co to poobzerat.

Uplne topky wellnesove su v Madarsku relativne blizko od hranic. Ramada aquaworld v budapesti - tam je aj tyzden malo, je tam co obzerat. Spominany Lipot. Sarvar hotel park inn. Eger szalok - nepamatam si meno hotela pri vapencovom kopci, ktory sa vytvoril z termalneho pramena. Podobne ako pamukale v Turecku. Miskolcz Tapolca - kupanie v jaskyni. Tiszaujvaros. Vela ludi si pochvaluje aj Balaton ale tam som nebola osobne.

petjka
1. mar 2016

Sturovo ak chces aj vecerny zivot v meste, lrejst sa popozerat, kupko dobre no v sezone straaasne vela ludi, ale ozaj ze vela, o deviatej otvaraju kupalisko a to uz na listky stoji rada, boli sme partia tak stale na deviagu isiel niekto aby obsadil miesto s akym takym tienom. Malo tienu je tam vseobecne. Neviem ako je to pre ubytovanych v areali, kto ma s tym skusenost mohol by napisat my sme boli mimo. Patince idealne pre rodiny s malymi detmi ak chces klud a vela tienu, na kupko staci prist aj na obed a mozes si vyberat z miesta na sedenie, aj dobre ceny, apartmanovy dom majami cca 230 na tyzden. Smykalky v bazene pre deti tobogany, kupalisko fajn, aj hotel Patinke 4* fajn, vkuse plno a dobry animacny program, avsak ziaden nocny alebo vecerny zivot, je to taky areal nejake 4 km od najblizsej dediny, su tam jedne potraviny. My sme na vecsie nakupy chodili do komarna co je 15 km. A este Podhajska, zdrava voda no vela vela ludi

bonaqa2013
1. mar 2016

Dolný Kubín... Aquapark a krásna príroda hneď za mestom...

horana
1. mar 2016

@tifannybd Suhlasim s prispevkom @katrinka8 a zaroven aj @moni244 . Ste od Popradu, hory mate uz okukane, chcete teplo a kupanie ako hlavny doraz dovce, ale vramci SK, teda cim juznejsie tym vacsia pravdepodobnost dobreho pocasia a zaroven zarucena vyssia teplota nez inde vramci SK, teda Sturovo co radi katrinka8 je z tohto pohladu najvacsia tutovka.
Ja sama som pripad ako moni, sme z BA a prchame na leto do okolia Popradu pod hory a na hory, ako sa to pekne povymiena 😉 .

Keby ste boli ochotni ist este kus dalej, poradila by som mozno aj juznu Moravu, kusocok za hranicami s Ceskom - Lednice a Valtice, sustava zamkov vo velikych rozlohach parkov, moznost vozit sa na clnoch ci na koci po nom, ist do sklenika, minaret, obluk, jeden den kukat Lednice, druhy Valtice...hned v susedstve je oblast Palava, nizke kopceky na prechadzky so skalnym mestom, su to kratke trasy esteticky pekne, zvladnutelne aj pre deticky, vela kvetov a slniecko tam ozaj pali. Vinarska oblast. Zaroven je tam moznost kupat sa bud v prirodnych jazerach alebo aqualande Moravia.

moni244
1. mar 2016

@horana tiez prchate do hor? My sme chceli povodne terchovu, len sme nenasli ten tip chaty, co sme chceli, ak sa nam to zapaci, tak.o rok znova, mna zaujala aj lokalita okolo Oravskej priehrady, ta Terchova, no a klasika Tatry, ked dcera podrastie, tak Slovensky raj

drotenka
1. mar 2016
Používateľ drotenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od drotenka.

hory su ako stvorene na dovolnku😉

lucka_klembi
28. apr 2016

Ahojte :D píšem diplomovú prácu na tému ,,Dopyt rodín s deťmi po službách ubytovacích zariadení na Slovensku" a chcela by som Vás poprosiť, ak by ste si našli chvíľku čas o vyplnenie môjho dotazníka emoticon vopred ďakujem za ochotu :D
https://www.survio.com/survey/d/J9U2I6X9D4W4E8O7K

senta_sofia
28. apr 2016

@tifannybd pozri Relax hotel Sojka, neobmedzeny bazen, ihrisko, kusok Mara, lahka turistika napr. Kvacianska dolina... Vzdialenejsiu destinaciu,hm zavisi asi ako chcete travit cas,ci aktivne alebo skor oddychovat, ci ste vodne zivly, plus rozpocet, kolko pusti 😉