Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dovolenka s trojmesačným dieťaťom

veronika4495
6. mar 2019

Ahojte chcem sa len opýtať na váš názor. 1.5. mám termín pôrodu a manžel má na začiatku augusta dovolenku. Myslíte si, že sa dá s tak malým bábätkom niekam ísť? Samozrejme nemyslím zahraničie ani nič na dlho možno na 1max 2 noci niekde tu na Slovensku...Prípadne aj nejaké rady kde by to bolo vhodné...A druhá otázka vziať také malé bábo na kúpalisko asi nie je normálne že? nemyslím do vody a ani na celý deň ho nechať na slnku, myslela som skôr len niekam na chvíľu ale asi je to blbosť že? Nechcem aby to vyzeralo, že som matka čo silou mocou potrebuje ísť na dovolenku na úkor dieťaťa to nie, ja na dovolenky ani nechodievam, len by ma to zaujímalo od akého veku je to podľa vás normálne a čo by bolo vhodné 🙂 Ďakujem 🙂

miska_kal
6. mar 2019

uvidis ako pokojne babatko mat budete. ked vravis, ze byste sli len na tak kratko tak si myslim, ze by s tym nemal byt ziadny problem. no bazen by som si isto premyslela

kerstina
6. mar 2019

Kamoska boli s trojmesacnym letecky v chorvátsku (kusok od splitu) a uplne v pohode. Maleho samozrejme nekupali este. Vela ludi chodi s malymi babatkami na dovolenky, podla mna je to normalne

jamika27
6. mar 2019

@veronika4495 určite áno, ak budete dobre naladený s bábom nevidím problém. Bábu to je jedno kde bude, hlavne nech je v klude a ked bude mamka spokojná bude aj bábo. A ten morský vzduch to bude na nezaplatenie. Voda ... no určite by som v mori nožičky poomáčala, aj v bazéne, trošku ovlažovala - prečo nie. Samozrejme kúpanie je na zváženie.

veronika4495
autor
6. mar 2019

@miska_kal Ďakujem 🙂 jasné do bazéna by som ho nedávala s ním by som bola len niekde v chládku 🙂

@kerstina Ďakujem, nevedela som či je to vhodné s takým maličkým niekam chodiť medzi veľľa ľudí 🙂

zooeynka
6. mar 2019

Sama uvidis ci sa ti vobec bude chciet niekam cestovat s babatkom, plus balit mrte veci pre neho...myslim ze doma ma clovek viac pohodlia, ale ak ste dobrodruzni, tak preco nie....

titla
6. mar 2019

Tiež v tom nevidím problém. Nie sú najvhodnejšie dlhé presuny, ale takému bábätku je v podstate jedno kde je, ak je pri mame a samozrejme má taký základný komfort (neťaháš ho na priame slnko v najväčšej horúčave a pod...)
Ani s tým kúpaliskom by som to nevidela tak tragicky. Ja som tak chodila cez leto na kupko s kamoškou a jej deťmi. Bábo sa jej narodilo v júni a išli sme v lete na kúpalisko na také dve hodinky. S bábätkom si sadla do tieňa, trošku ďalej od ľudí a ja so starším sme chodili do bazéna. Prípadne ja som postrážila bábo a ona šla so synom.
Všetko záleží od toho aké budeš mať bábätko.

veronika4495
autor
6. mar 2019

Jasne uvidím čo a ako pýtam sa len preventívne keby náhodou 🙂 a neviete porsdiť niečo vhodné tu na SLovensku som z Trenčianskeho kraja 🙂

beky1813
6. mar 2019

S prvou sa dalo hocikam a hocikedy. S druhou to bol do pol roka boj. Jedine, co obom vyhovovalo, bolo kupalisko, v plienke, v tieni im bolo najlepsie, ten ruch, sum ich dokonale uspal. A moja sestra je 12.6 a od 6 tyzdna trávila cas na kupalisku

beky1813
6. mar 2019

A co sa tyka kam. Uvidite podľa pocasia, ak ma byt horuco tak radsej do hor, kde nebude tak teplo

karmela
6. mar 2019

@veronika4495 ahoj my sme boli s 2,5mes minulú zimu na predĺženom víkende.Mala zo zvládla super staršia si užila lyžovanie wellness s tatom a my sme boli pozerajuce ináč prechádzky a spinkanie či papanie všetko v pohode.A ako 7mes bola s nami na dovči v Chorvátsku ale cestovali sme karavanom.Tiez si užila aj more už

sisaka
6. mar 2019

My sme boli s 3 mesačným (+mali sme jedno staršie dieťa) na dovolenke na týždeň a bolo úplne super. Išli sme cez tisíc km, prevažne v noci, keďže som dojčila odpadol problém so stravou, byvali sme v apartmáne blízko pri mori a v rámci komplexu bol aj bazén, kde popoludní bol tieň, takze maly sa aj počlapkal vo vode. Užili sme si peknú dovolenku, dosť sme aj pochodili, ani reštaurácie nebol problém... ak nebudeš mat vecne urevane dieťa, lebo aj take sú, tak v pohode niekde aj na týždeň, osobne by som ostala v miernom podnebnom pásme, žiadna exotika, ale vyspelá krajina, kde v prípade potreby je zdravotnictvo na úrovni

lubi40
6. mar 2019

@veronika4495 no z vlastnej skusenosti ti poviem, ze je jednoduchsie zobrat na "dovolenku" 3 mesacne babo ako 2 rocne dieta. Babatko je v kociku a vacsinu casu spinka, alebo ho das do satky a budes robit co chces. Na kupko tiez kludne chod, hlavne sa drz v tieni. Podla mna dolezite bude ako sa budes citit ty. Lebo mozes mat maleho mrnkaca a budes na smrt unavena a nebude sa ti nikam chciet ist. Alebo sa ti nebude chciet balit vsetky veci, lebo pri malom babatku ich bude milion.

tana85
7. mar 2019

s dcerou sme boli prvykrat ked mala 9 mesiacov, so synom ked mal 4 (plus dcera). samiuvidite ake bude babo a hlavne ako to budete zvladat vy. tak malemu dietatu podla mna netreba tak vela veci, pokial je kojene a bude spavat s vami v posteli.

sorciera24
7. mar 2019

no mojho by si teda nevzala a mozes planovat kolko chces, ale ak by ti rok preplkal takmer v kuse, ver, ze by si ani nemala chut niekam ist...obdivujem, ze dokazes takto dopredu planvoat, elbo to sa fakt enda.....mozno ozaj bude pohoda a bude ti pekne spat a pod. ....ale co ak nie?
osobne mam na to svoj nazor, nic neujde, ked sa pocka, dieta z dovolenky ajt ak nic nema, nebude si pamatat a rodicia mozu byt uz pomaly teraz v strese.....no na co....ale tot moj nazor....
a po mojich skusensotiach si za tym aj stojim...

tiimka
7. mar 2019

@veronika4495 tak ako pisu baby vyssie, je to naozaj o tom, ake budete mat babatko, ci nervozne uplakane, alebo kludneho spáča, az potom uvidis ci sa dovolanka oplati ;)
ja sa skor priklanam k tomu, ze dovolenka radsej s vacsimi detmi, ale to som ja 🙂

sisaka
7. mar 2019

@sorciera24 ešte nikdy som nešla na dovolenku špeciálne koli deťom. Chodím tam koli sebe, koli nám ako rodine, samozrejme, vždy keď niekde sme, nájdem niečo, čo bude dieťa baviť, ale nie, že 80-100% dovolenky sa točí okolo dieťaťa. Napr. keď sme išli povedzme do Kalifornie, tak sme jeden deň strávili v Disneyland, lebo tam chceli ísť deti, ale určite by som tam nešla koli deťom na cely týždeň do nejakeho rezortu, lebo deti tak chcú... keď sme boli v Poľsku dcéra chcela ísť do Oswiecim tak sme sa zastavili keď sme boli pozrieť Krakow a Wieliczku a pod. Nie všetky rodiny majú dieťa ako stred vesmíru,okolo ktorého sa všetko točí, koli ktoremu sa chodi/nechodí na dovolenky, koli ktoremu sa ide/nejde na výlet a pod. Naše deti chodili na výlety aj dovolenky aj vo veku, keď z toho nič nemali a vôbec ma to netrápi, išli sme tam spolu ako rodina a nevidela som jediný dôvod odkladať dovolenky/ výlety na čas, keď dieťa z toho bude niečo mat, keď dieťa si bude pamätať atď.
Čím skôr dieťa pochopí, že je súčasťou rodiny a nie jej šéfom, tým lepšie pre všetkých.

sorciera24
7. mar 2019

@sisaka presne, ale preto na taketo dovolenky ako pises si idem uzit ja a netrepem tam parmesacne dieta....do Oswincimu?......Krakowa....sama, s muzom, starsim synom...ano...ale rocnym? naco?.....nasho urevaneho maldsieho sme fakt do 4r. nebrali nikam, sli sme s o starsim, alebo sami..... myslim, ze dovolenky si treba rozlozit tak, aby to vyhovovalo....
vidis, mame rovnaky nazor, ze an dovolenku chodime hlavne kvoli sebe......a ty tam vezmes deti a je presne z toho dovodu, ze ak si ja chcem uzit dovolenku tak nie......ako fakt, dieta kt. ti place 20h z 24 mam naco niekam brat aj 15 min. v aute bolo az trest...do 3,5 roka neprespal noc......naco? .......ja nic z dovolenky, dieta nic z vyletu...naco?......ak si ale taketo dieta nemala (co asi nie), tak jasne, ze si bola schopna si dovolenku uzit v prvom rade ty!...a o to ide....

iinuska
7. mar 2019

Nám sa narodil syn 1.5 a hneď v auguste sme boli autom v Chorvátsku.. Všetko bolo v najlepšom poriadku.

sisaka
7. mar 2019

@sorciera24 ja som to už písala pred tým, že záleží na dietati hlavne keď ide o bábätko a urevane by som tiež nikde nebrala, nie koli sebe, ale koli druhým ľuďom, keďže mne je jedno, či dieťa reve doma, alebo na dovolenke, rozdiel v tom nevidím, venovať sa mu musím tak či tak.
Môj syn ako 2 ročný tiež neprespal noc, ale je úplne jedno či ju neprespal doma alebo na dovolenke, to som fakt nepovažovala ta dôvod niekde ho nezobrať. Nemal ani 2 roky keď sme s ním boli v Dominikanskej a to bol s nami aj na exkurziach, kde sa stal miláčikom spolucestujúcich a myslím si, že sa mu to páčilo. No a čo, že si nepamätá, my si pamätáme a stalo to za to.

Chápem, že niekto ide radšej sám, alebo bez malých deti a že tak si najlepšie oddýchne, nikoho nechcem presviedčať ako a s kým ma trávit dovolenku, len píšem, ze sa to da. Ja som sa pozastavila v tvojom pridpevku nad tým, že naco brat malé dieťa, veď z toho nič nemá a nebude si pamätať a toto pre mna dôvod fakt nie je. Ty si povieš do Krakowa s ročným ? Načo. Ja si poviem, prečo nie, je súčasťou rodiny, prečo by som ho mala niekde odložiť, či koli nemu neísť.

mogaa
7. mar 2019

Záleží od toho, aké babätko bude...a rovnako aj čo rodičia od dovolenky očakávajú....malé detičky by nemali byť na priamom slnku(hlavne v lete)...ak uvažujete nad dovolenkou tak ideálne podľa mňa chata niekde v lese alebo hotel v Tatrách a zobrať starých rodičov🙂babička pomôže s dieťatkom, bude rada že je na dovolenke a vy dvaja si môžete oddýchnuť, kludne môžete využiť welnes a o bábätko bude postarané.