Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dovolenka s veľkou rodinou

dataline
11. jún 2015

Plánujeme dovolenku so štyrmi detmi (1,2,2,6 rokov) po prvýkrát takto spolu asi do Chorvátska. Tie, ktoré tiež máte viac detí, máte nejaké dobré tipy, kam ísť (nielen Chorvátsko)?

marcelaklusova
11. jún 2015

My mame 4 deticky tiez, sice trochu starsie. Boli sme na dovolenke na ostrove Rab v Chorvatsku. Odporucam pre rodiny s malymi detmi( pozvolny vstup do mora).

bonaqa2013
11. jún 2015

@dataline tiež máme 4 deti, od 5 do 20 rokov, ale na dovolenku nevydá po fin stránke. posledná dcéra má veľké zdravotné problémy, takže si súkromných lekárov musíme platiť, pretože ostatní stoja za figu. Žiaľ takú máme skúsenosť s našim zdravotníctvom...

jaja1979
12. jún 2015

Pre deti idealny sever Talianska - dlhe pieskove plaze, dlho, dlho plytka tepla voda, prijemny rusny nočny zivot, moznost ubytavat sa na sukromi za slusne peniaze, a kratka vzdialenost zo Slovenska. My chodime s 3 detmi kazdy rok a super. Ak chces viac info, kludne ma kontaktuj... Rada poradim

malabiba
12. jún 2015

@dataline máme veľa detí, s min. vekovými rozdielmi🙂...ale s tak malými sme necestovali....ja by som sa na to nedala, iba po Slovensku.....takže možno niekde sever Chorvátska, ak deti dobre zvládajú cestu, niekde k Rijeke, Cirkvenici, alebo ako píšu vyššie sever Talianska - mne sa páči Caorle

tenerifka
12. jún 2015

@dataline suhlasim s
@jaja1979 ,
s tak malymi detmi su idealne pieskove plaze kde sa vyhraju v piesku a nebudes musiet stale davat pozor, ci nespadnu a neudru sa, ani ja ako dospela kamene na plazi neoblubujem.

libka1
12. jún 2015

my mame deti tri, s 3 rocnymi vekovymi rozdielmi, ideme do Chorvatska, lebo synak ma atopicky ekzem a piesok mu nerobi dobre...
zatial mame plan ostat tam 3 tyzdne, ale ked sa bude dat a deti budu dobre zvladat ostaneme aj 4, rezervaciu mame na prvy tyzden do apartmanu, potom tyzden hotel v Zadare a nasledne uvidime podla situacie, na viac ako 2 tyzdne som si rezervaciu netrufla urobit dopredu...
skor sa bojim tej cesty, ale tak my ideme s medzipristatim niekde v Slovinsku, tak uvidime, chodievali sme vzdy letecky, ale teraz kvoli drobcekovi pojdeme autom, v Chorvatsku sme boli naposledy ked sme mali len dcerku a mala 2 roky, s 3 detmi cesta bude asi fuska, aj preto tam chceme ostat tak dlho ... uvidime 😀

mskorova
12. jún 2015

@dataline aj ja preferujem (aj osobne) pieskové pláže, inak cestu autom do chorvátska si neviem predstaviť, zažila som to raz a to som mala len dve deti vtedy, a som povedala, že nikdy viac, nervy sme mali celú cestu, lebo sa furt vadili a dožúvali, nespali celú noc, no des, dodnes na to spomínam, samozrejme , že záleží od povahy detí, ty vieš ako to zvládnu, ja radšej pošetriť a letecky, inak deti do 3 rokov majú zdarma aj letenku, len teda neviem ako je to v prípade, že jedni rodičia majú 3 deti do 3rokov, tam to bude nejako inak,

libka1
12. jún 2015

este ma napadlo, my mame telku do auta, 2 monitory, kazdy si cumi do svojho, takze to ich dost prebavi ked ideme dlhsiu trasu, kedze to sekame na dve 4 hodinove etapy je to myslim v pohode, s tym ze este medzitym niekde zastaneme sa najest... babo dufam prespi...
pre mna bola horor aj minulorocna letecka cesta so synom, on je dost divoky a v lietadle sa nespratal do koze, stale skakal, liezol na sedadlo, nasiel si tam kamarata, behali jeden za druhym, potom sa ten nasackoval k nam tak spolu vykrikovali, cez ulicku sedel taky rakusan a celu dobu na nas zazeral a sycal... tak aspon tomuto sa vyhneme kym mu pride rozum, lebo darmo som mu citala, kreslila a co ja viem co, on sa len stale chcel motat v ulicke a robit opice na tych co sedeli za nami 😅

tenerifka
12. jún 2015

@libka1 Takych divochov ako tvoj syn sa v lietadle desim 😀 , ja sa tomu Rakusanovi nedivim, aj ked chapem, ze niektore deti naozaj neobsedia, ale vzdy ked nastupim do lietadla, tak sa obzeram kade-tade, ci nie su v okoli male deti, a som spokojna ak nie su 😎 , a to som vcelku tolerantna, ved aj moje deti boli kedysi male, ale nejaki starsi alebo bezdetni ludia to musia znasat naozaj zle,treba si zaplatit prvu triedu 🙂

tenerifka
12. jún 2015

@dataline Tie dve 2-rocne uz mali 2 roky?(do 2 rokov nemusia platit letenky, len poistenie).
Napis aky mate zhruba rozpocet, ci chcete ist autom alebo lietadlom, strava vlastna alebo nie....

libka1
12. jún 2015

@tenerifka ja ho nejak neodsudzujem za to ze zazeral, boli s tym chalanom naozaj ako z retaze utrhnuty, sa navzajom este hecovali k vyssim vykonom 😝 len co narobis, je proste taky, nemozem ho nechat doma len zato ze je darebak 😅 no teraz v aute aspon nebude robit zle druhym a nikto nebude na nas sycat 😀 takze aj to auto ma trochu vyhody... a hadam casom zmudrie, uz to na nom trochu pozorujem ze sa zlepsuje... miminalne sa vie sustredit ked mu citam alebo sa nejak hrame, co vtedy vobec nebol schopny, takze vsetky moje pokusy boli marne... dcera je super, sadne k oknu a cumi von, ani nevieme ze ju mame...

tenerifka
12. jún 2015

@libka1 mas pravdu, s dievcatami je to jednoduchsie, hned pochopia, da sa s nimi v klude pokecat, nerobia vedome zle, nevyhladavju nebezpecie. Ale tvoj syn ako bude vacsi, bude sa s nim dat dohodnut a nieco mu slubit za dobre spravanie.....vidim, ze uz bude mat 4 roky, bude to len a len lepsie

libka1
12. jún 2015

@tenerifka uz sa na to tesim 😵 😵 zaciatkom januara pojdeme zase letecky, tak nech skrotne co najviac 😀

dataline
autor
12. jún 2015

Diky baby, ano tie dvojročné už mali 2 roky. Letecky by som ešte nešla s nimi, radšej autom. Určite to bude sever Chorvátska a už pozerám aj sever Talianska. Rozpočet a aj predstava je (polpenzia, blízko k pláži), problém je, že hotely nemajú nás ako dať do jednej izby 🙂 a velké apartmány sú už obsadené. Dost neskoro sme totiž začali hladat volné miesta.

tenerifka
12. jún 2015

@dataline Ak chcete ist do hotela, pocitaj s tym,ze budete potrebovat 2 izby, pripadne 2 prepojene izby.
Pozri sa na stranku Neckermann alebo TUI, mavaju aj taketo rodinne izby, tie 3 mladsie deti mozu byt prakticky oficialne bez lozka(aj ked vzdy su v izbe min.2 postele). zadaj si tam pocet dospelych/pocet deti/pocet izieb(2), krajinu a termin a malo by ti vyhodit moznosti. Tieto CK maju pobocky aj v BA,

dataline
autor
12. jún 2015

@tenerifka Dakujem, si zlata.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli