Dovolenka - severný Cyprus

mirabostok
4. dec 2022

Ahojte, chcela by som kúpiť pod stromček dovolenku v termíne od 4.júna na Severný Cyprus, hotel Kaya Artemis. Máte niekto skúsenosť s teplotou mora ? Bojím sa aby nebolo ešte studené...
A čo sa týka okolia, je tam v blízkosti nejaké mesto, vhodné na večerné prechádzky ?

aksulim
4. dec 2022

More bude studené, pokiaľ nie je vyhrievaná voda v bazéne, neokúpete sa.September je lepšia voľba.

wevusska
4. dec 2022

@mirabostok My sme boli od 20.júna aj s 1,5 rocnou dcerkou, ta do vody velmi ist nechcela. Voda bola taka studensia, kúpať sa dalo ale mám rada teplejšiu. Ale keď to porovnám s bazénami v nich moc teplá voda tiež nebola 🤷🏻‍♀️ boli sme v hoteli Limak, to je tuším kúsok vedľa. O meste na prechádzky neviem, boli sme len v rezorte. Nám tam vtedy zúril nejaký rotavírus, viacero detí som videla vracať, vrátane našej aj manžela, takže som bola rada, že som ju do odletu dala dokopy.

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elli333
6. dec 2022

@mirabostok ahoj ,my sme boli v auguste v limaku (hotel hned vedla ) boli sme velmi spokojni. Ale v juni bude podla mna more este riadne studene. V auguste bolo velmi prijemne teple,je tam velmi pozvolny vstup do mora,ides peknych par sto metrov a stale voda po pas,tam je aj to more este teple. Dalej kde je uz voda hlbsia bolo studensie a v juni by som tam ani nevliezla. Co sa tyka nejakeho mestecka poblizku tak jedine nejake denne vylety sa daju, vecer skor travis vo svojom rezorte, ale limak a rovnako aj kaya artemis maju kazdy vecet program a potom disko do nocnych hodin. Nudit sa tam nebudes 🙂

janocka
6. dec 2022

bola som na Cypre viackrát, naposledy tento rok koncom mája a voda nebola studená. Bola príjemná, veľa ľudí sa už kúpalo, sezóna sa akurát otvárala. Studená voda je v apríli, ale koncom mája a v júni je už voda úplne v pohode.

mirabostok
autor
12. dec 2022

Ďakujem 🙂

leniel
26. jún 2023

@mirabostok len taky upgrade do temy - boli sme v polke juna, a more bolo teple ako čaj... uplna pecka, hodiny som v nom bola nalozena😉

ajvy66
26. jún 2023

@leniel mozno blba otazka ( ideme prvy krat ) treba obuv do vody v mori? 🙂

pupavka5
26. jún 2023

mozem len suhlasit
Ja som žila na Cypre a kúpali sme sa asi uz od marca studené more som tam nezažila mozno v zime 😅

leniel
26. jún 2023

@ajvy66 do vody uz netreba,jemnulinky piesok, v mori az biely, ale deti mali slipstopy - najma kym presli z lehatka k moru - suchy piesok uplne zeravy, rozpaleny, ja som v zabkach rychlo prebehla aukajuc, ale deti by to len v slapkach nedali