Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dovolenka so 7 mesačným dieťaťom

kristina1325
29. jan 2018

Ahojte! Viem ze prilis skoro toto riesim ale rada by som sa chcela spytat ako ste riesili to ked ste isli na dovolenku s cca 7 mesacnym dietatom. Hlavne by ma zaujimali take detaily typu ako zriesit to ked sa z letiska budeme chciet dostat taxikom na miesto a pod. Nosic si planujem zobrat ale co vsetko ostatne ? A takisto ako zvladaju/zvladli vase deti cestovanie a tepla ?co vsetko je potrebne mat so sebou samozrejme okrem zakladnych veci. Dakujem za vsetky cenne rady. Rozmyslam nad dovolenkou do Grecka asi Corfu.

pininka
30. jan 2018

My sme boli s takym malym,ale autom, no cesta hlacne spat bola otras,znasal to hrozne, podla mna by lietadlo dal lepsie. Inak teplo a pod znasal uplne v pohode. Len je fakt ze pre take dieta ti treba este kopec veci, hlavne kocik a odniest sa potom z letiska bude asi zaujimave. Ale to vsetko sa da, u mna je najhorsie to, ak let meska a to dlho, vtedy je to s detmi dost problem, nam sa stalo ze sme meskali asi 7 hodin, uz nasackovani v tom malom check in, ale deti sme este nemali, no ostatnych som lutovala ako tam tie deti plakali.

nika1106
30. jan 2018

my sme boli min .roku ale autom v Chorvatsku ... A za nas perfektne , mali skoro celu cestu prespal,sli sme na noc ... na dovolenke sme mali prisposobeny rezim malemu, ale robili sme to tak ze manzel sa venoval dcerka a ja s malym,slnku sme ho nevystavovali ale bol i v mori ..za nas super dovolenka

lula313
30. jan 2018

Ja sa tiež chystám, ale chcem ist autom do Chorvátska, budeme si môcť robit prestávky, kedy chceme, manzel má veľké a pohodlne auto, takze sa nám všetko zmestí. Jasne, lietadlom cesta trvá 2 hodiny, ale 2 hodiny predtým na letisku, potom hodinu čakáš tam na kufre, keď sa transferom presuniete ďalšia hodina a za ten čas ste už pohodlne na mieste autom.. osobne by som sa bala stratenia kufrov, keď sme leteli z Mexika, tak nám stratili batožinu a nebola to sranda byt 4 dni bez všetkých veci..

3009
30. jan 2018

Moja dcéra bola s takým malým bábom v Bulharsku, ale autom. Síce cesta dlhá,ale prespali v noci v Srbsku a dovolenka super. Treba určite brať kočík. Výhoda s autom je, že zastavíš kedy potrebuješ.

diana20
30. jan 2018

Ja som cestovala lietadlom s malým už keď mal mesiac.. Jednoznačne lepšie ako autom.. Lietadlo deti znášajú super, mne doktor ušný povedal, že ich uška ešte nezalahnu takže ani to nie je bábätku nepríjemné.. Spal celý let.. S kočíkom nie je tiež. Problém, zvlášť ak ste viacerí.. S kočíkom môžeš ísť až ku lietadlu a tam im ho zložis a oni ho dajú do podpalubia.. Aspoň ja som to tak mala.. Po vystúpení mi zase hneď dali kočík.. Ten taxík neviem no skus keď im budeš volať povedať, že máš babo, možno majú autosedacky... Ak nie tak nosič podľa mňa bude ok.. ☺️

lavieenrose
30. jan 2018

no ked uz na slovensku je ze musi dieta sediet v autosedacke..tak v grecku urcite...ja by som nesla s tak malym babatkom na taku dovolenku tak daleko..my sme boli s rocnym dietatom v Bibione ,mala dostala vysoke horucky..uz sme sa zlakli ze je to aj upal uz sme ju nechceli dalej zatazovat...velkou horucavou..a sediet na izbe tiez nie je bohvie co ..pobalili sme sa a isli sme domov o jeden den skor..

lula313
30. jan 2018

@diana20 no nie každé dieťa znáša dobre let, mám ich za sebou dosť a párkrát babatka preplakali celu cestu a nie je to prijemne ani voči ostatným cestujúcim..

yanni
30. jan 2018

@lavieenrose
@lula313 zase Baby nezvelicujte. ked nepojde nezisti ako to zvalda/zvladne jej dieta.
Deti v lietadle revu aj starsie. Nikdy neviete, z akeho dovodu prave to dieta tri rady za vami reve.

@kristina1325 Kludne chodte. Nepojdes, nebudes vediet. Odorucam ale vybrat dobry Hotel, na dobrom mieste s dobrym okoli.
my lietame od narodenia, nikdy nebol Problem. Najmladsia ma 2 a pol roka a lietala prve dva roky kazdy mesiac aspon jeden krat, od poslednej jesene ma 4 lety za sebou a teaz letime o dva tyzdne zase. A su to ine lety. 6-7 hodin plus. casto aj s prestupom, cize plus cakacky.
Cim mensie dieta (hlavne ak je este len kojene), tym lepsie. Dieta na prikrmoch tiez nebol Problem. Nikdy nebolo Problem vybrat nieco zo svedskehos stola alebo extra objednat. Vzdy urobili aj pre Baby (nesolene atd.) Podotykam nasa neznasala kupenske pohariky typu Hipp atd. takze sme vzdy museli improvizovat.
Tiez horucavy nebol nikdy Problem: ved sa nejdes spacirovat v poludnajsom slnku (Emiraty & co. 50 stupnov).

Taxik. Neviem, ale ak si taxik z letiska neobjednas dopredu a nepoviex exaktne, ze potrebujes vajicko, tak zabudni, ze vajce, ci primeranu sedacku budu mat. Ani v GRECKU. Mavaju podsedaky, aj to nie vzdy.
My sme tento Problem nemali, vajicko sme nosili vzdy so sebou (mala Bola vo vajci do 17 mesiacov).

yanni
30. jan 2018

@lavieenrose inak k tej sedacke. Ze v "Grecku urcite". No jo, nikde v zakone EU nie je, ze kazdy taxik musis prevazat sedacky vsetkych typov. Bud si zakaznik objedna taxi dopredu aj so sedackou alebo bude mat stasti, ci smolu priamo na mieste.
my zijeme v Nemecku, co je fakt Krajina, kde sa tei sedacky beru velmi vazne a mozes si piskat. My mame na letisko 30 km a tiez ideme väcsinou taxikom. objednavame dopredu aj ta aj spät aj s primeranymi sedackami pre vsetky deti.
V cielovej krajine je to rozne. casto mavame Auto z pozicovne a to zu väcsinou so sedackami nie je Problem. dokonca aj v takej krajine ako su Seychelly. Sice sa na nas pozerali ako keby sme z ceresne spadli ale nakoniec zohnali (a musim ich chvalit, skutocne dobru, dokonca reboarder *prsthore*)

diana20
30. jan 2018

@lula313 jasne, ze nie všetky deti, tak som to nemyslela.. Horšie je to určite s takým starším co ma rok napríklad ale ja keď som šla aj keď mal sedem mesiacov tak v pohode.. Jasne, plakať možno bude.. Ale znáša let dobre, tým som chcela povedať, že uška ho pravdepodobne nebolia ani nič kvôli lietadlu pri takej zmene tlaku ako viacerých dospelých.. Ja som tak zakaždým šla na ušné pred letom, aby mi doktor povedal ci môže letieť, či je všetko v poriadku.. A tiež je dobre dat mu pri vzlietani fľašku alebo aspoň cumlík..

lavieenrose
30. jan 2018

@yanni ja som to myslela tak ze taxikar v grecku si nevzme na triko ze ona si da dieta do nosica...jasne budu musiet ist v taxiku kde bude sedacka..

yanni
30. jan 2018

@lavieenrose Aha chapem 😉 No neviem ako je to v Grecku ci celej EU (Juzania su skor "tolerantni". O bezpecnosti pomcim) ale napr. v Nemecku existuje, co sa tyka nepravidelnych ciest taxikom, vynimka, ze sedacky deti nemusia mat.

malasandrika
30. jan 2018

My sme so 7 mesačnou boli v Turecku, všetci nás odhovárali a musím povedať, že na moju popôrodnú depresiu to bol najlepší liek. Pediatrička nám to schválila, odporučila, aké lieky si mám zabaliť a malú vyšetrila, či je všetko ok. Malú som mala počas presunov v nosiči, kočik sme mali tiež. Keďže som dojčila, malá mala o stravu postarané. Malá bola aj v mori, aj v bazéne, nebol problém.

pupavica
30. jan 2018

ja myslím že si to tak malé deti ani neužijú..

tenerifka
30. jan 2018

@pupavica nemusia si to uzit, dolezite je, aby dieta bolo v pohode a spokojne a rodicia si to uziju aj zañ

jankalukasova
30. jan 2018

keď mala malá presne 7 mesiacov boli sme v chorvátsku.. išli sme na noc, kúpila som jej autovaničku, resp. rozkladacie vajíčko.. celú noc krásne spala. Tam to bolo tiež v pohode.. mali sme cestovnú postieľku ale nakoniec nebolo treba, zorala som taký náš cestovný kočík, kabelu oblečenie a pár plienok. Zbytok som kúpila tam..
Na argumenty tipu, že si dovolenku s takým malým dieťaťom neužijem alebo si to neužijú deti, poviem len toľko, že už len zmena prostredia robí svoje. A ja som si to užila, nešla som si oddýchnuť od malej ale s malou.. Manžel, ktorý chodí neskoro z práce bol celé dni s nami a tiež si malú užíval. Malá si to užila tiež, nie ako klasickú dovolenku pri mori ale ako čas strávený s tatinom a s maminou, kedy sme sa jej intenzívne venovali, lebo som napr. nevarila a neriešila domácnosť.. pre mňa to zmysel malo.. a veľký.

annaconkova
11. jan 2020

@nika1106 ahoj my sa chystáme ties na dovolenku v júli s malým do Chorvátska mohla by si my niečo odporučiť ďakujem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli