Dovolenka v Bulharsku. Ako nájsť ubytovanie bez cestovky?

xxmargaretka
30. apr 2008

ahoj baby..
potrebujem info ci sa da ist do bulharska bez cestovky ci tam clovek najde v pohode slusne ubytko..vopred dakujem za odpovede..

cathy26
6. aug 2010

prajem vam prijemnu dovcu... 😉

eweny
6. aug 2010

@cathy26 dakujeme, snad bude podla nasich predstav 😉

sue250
7. aug 2010

eweny takze pointa je v tom ze lilia dvojhviezdickovy je novy hotel a Lilia tri zvezdy je starsi ale je dobry blizko pri severnej plazi
http://recenzie-hotelov.lastminute.sk/Bulharsko...

pegggy
8. aug 2010

ahojky

našla som túto tému o bulharsku, hľadám všetko možné kvôli tým osýpkam. My máme zaplatenú dovču na Slnečné pobrežie od 13.8., ale rozhodli sme sa ju zrušiť, kvôli tomu, že malý nieje ešte očkovaný. Síce má 16 mesiacov, ale mal problémy po očko tbc, tak ho nemohli očkovať ako mali, tým pádom máme všetko posunuté. Niekto povie, že sa nemusíme báť, na inom fóre som zas našla názor dr čo má tiež malé dieťa a tá napísala, že by nešla. Muž povedal, že on by to neriskoval. Ja by som aj išla, ale zdravie malého je prednejšie.
Išli respektíve ide niekto kto má neočkované dieťa?

sorciera24
8. aug 2010

@pegggy vsetky informacie v tv su nafuknute, precitaj si toto: http://www.rizikaockovania.sk/spravy/udajna_epi...

soporova
12. aug 2010

Fakt už s tým farmaceutickým priemyslom zachádzajú priďaleko 🙄 🙄 🙄 , vôbec neberú do úvahy strach rodičov o deti 😠 😠 😠 a čo peniaze? vrátili vám ich v cestovke? asi nie však, zvláštne je že sa nám nikto z cestovky neozval...si myslím, že keby to bolo také vážne zatvoria hranice, ale oni si len púšťajú do éteru také bludy, ako s ich všetkými druhmi chrípok a zaočkovali by nás aj proti rastúcim vlasom ☹ ☹ ☹ samozrejme za mastné doplatky 😠 😠

kosska3003
17. aug 2010

ahojte my sme sa dnes vratili z Primorska bolo super neprsalo teplo kazdy den nad 30 stupnou ja mam malu zaockovanu proti osipkam a aj Peggy aj tvoj musi mat uz niaku davku nie sa popytaj dr tvojej co na to lebo sto ludi sto chuti ale chapem ta aj ja by som sa bala

kosska3003
18. aug 2010

peggy az teraz som zistila ze proti osypkam sa ockuje az v 15 mesiaci a to ideme az utorok na to ockovanie takze mala nebola ja som si myslela ze v tych 3 ockovanich su aj osypky a to nie

pegggy
18. aug 2010

@kosska3003 my sme nakoniec neboli nikde, išli namiesto nás babky a ešte si užívajú do piatku. Ale hrozne by som chcela niekam ísť, tak zvažujeme aspoň chorvátsko na pár dní s autom. My navyše nemáme ešte ani 3.povinné očkovanie, lebo sme mali problémy po očko tbc - uzlinku, tak všetko máme posunuté.

soporova
18. aug 2010

Peggy nebojkaj, chorvátsko je úplne v pohode, sme boli min. rok a malý mal 11mesiacov, takže tiež neabsolvoval všetky očkovacie procedúry, šli sme autom a od budapešti ideš dialnicou stále, a každých tuším 20km máš krásne veľké benzínky s možnosťou papkania...fakt sa tam nemusíš báť, aj klíma a strava je nám veľmi príbuzná takže drobček nemusí cítiť skoro žiadne zmeny z klímy..len ja tam jedna nevýhoda a to že je tam hroooozne draho... 🙂

ivka144
19. aug 2010

Nas maly nie je ockovany a isla by som do BG - teda ak aj nie, tak iste nie kvoli epidemii osypok.
Mna by zaujimalo, kto to poznate, ci sa tam v restikach daju objednat polievky. Asi som sa uz aj pytala, ale zas to riesime, lebo medzicasom sme dovolenku zrusili a zas obnovili ten napad. Chceme ist do apartmanu, ale nebudeme vecne vyvarat, teda pre seba asi vobec a malemu co treba, ale ma bezlepkovu, bezmliecnu a bezvajecnu detu a aj ine potraviny zakazane. Bezne v restike nic nemloze, len masko na prirodno (bez muky), a z polievok nejaky slepaci vyvar - bez rezancov, s ryzou. Myslite, ze to tam bezne maju? U nas to je total zakladna poloievka, co ma kazda restika, bud kuraci, slepaci alebo hovadzi vyvar.
Druha vec, ci sa dorozumieme v restike a ci ozaj urobia, ako chceme, lebo som pocula, ze sa vela odzubkava, tak neviem, ale ak nam daju do jedla nieco, co maly nemoze, hned sa to prejavi...
Vdaka.

sue250
20. aug 2010

ivka bulhari sa uz prisposobuju slovakom a cechom cize vyvar je uz bezny v restikach. ja som ho ochutnala asi v troch a dalo sa vela zeleniny, a bud kuracie masko alebo je to vyvar z bravcoveho.

aneti78
20. aug 2010

ahojte

tak my sme uz od pondelka doma, no akosi som nestihala vam sem napisat. dovca bola vcelku super, stretla som sa s kamoskou, kamosmi, dokonca spoznala novych ludi. V Kraneve sme boli osem dni a zvysok vo Varne, to ubytko co som nasla cez net bolo blizko pri plazi aj celkom ok podla popisu,aj ked na fotkach bolo krajsie. no nebolo podla mna vhodne pre rodiny s detmi, poslednu noc sme nemohli spat, lebo tam nastahoval nejake ruske deti - futbalistov a do druhej v noci hrali futbal, tak sme sa zbalili a isli do Varny. tam sme boli v tomto hoteli
http://bohemy-varna.com/bg/view/12.html
a to bolo super ubytko, hoci dalej od plaze, ale aspon sme si uzili mesta, strasne vela sme pokupili, vo Varne je toho dost pre deti, boli sme v delfinariu, v detskom kutiku v morskej zahrade, kde je vela kolotocov. mali tam vela zazitkov. nakoniec z toho vsetkeho asi pochoreli,ale to az po navrate domov, bolo strasne horuco a dva tyzdne je dost dlho, s detmi by som na tak dlho uz nesla.

sue, ja som z kraneva bola po piatich dnoch znudena, ja tam uz viac nepojdem. jedna hlavna ulica aj to chodniky rozbite, ze som bola rada,ze nemam sandale na opatkoch...taka dedina, kde nemas moc co robit a co vidiet. boli sme na vylete v albene a tam sa mi pacilo a nebolo tam ani ovela drahsie, myslim v restikach nez v kraneve.

a co sa tyka jedla, tak nasim skoro nic bulharske nechutilo, vsade davali vela toho korenia - čubricu, aj ja ju doma obcas pouzivam, aj moja mama,ale tam to doslova pchali vsade, tak som si pytala bez toho, napr. pizzu. polievky im vcelku chutili a druhe sme vzdy nasli nejaky kompromis. v kraneve bolo lacno, za 20 leva sme mali styria obed s polievkami, druhym a pitim. ale detom som brala jednu porciu napoly aj polievku,lebo velke porcie. vo varne podobne ceny, dokonca aj lacnejsie, napr. obedy som nosila zo samoobsluznej restiky, kde mi to zabalili a kopu jedla za 13 leva max., este sa aj zvysilo. a odtial chutilo aj detom a muzovi 😝 😀

soporova
20. aug 2010

A šli ste ako? Autom? Ak áno, daj nejaké tipy na cestu, my ideme v stredu a chceme cez rumunsko 😉

aneti78
21. aug 2010

@soporova isli sme vlakom, este k tej ceste som mala napisat, cestovalo sa super, sla som uz aj autom alebo busom, ale vlakom to bolo najpohodlnejsie, deti vela spali, noc vkuse a cez den ako prislo. cesta tam ubehla rychlo, no naspat sme mali meskanie, co bolo to tornado v Madarsku, popadali stromy a bola vyluka.

aneti78
21. aug 2010

a pre tych, co idu teraz, vezmite si kufor naviac, ja som sa ledva pobalila. maju velke vypredaje, oplati sa skocit do mesta, ak nebudete priamo v meste, pokupili sme si kopu sportoveho znackoveho oblecka za smiesne ceny,takisto detom. tiez odporucam navstivit obchody napr. detsky market, je to nieco ako dracik - hrackarstvo, super hracky a minimalne ceny.

sue250
21. aug 2010

aneti takze futbalisti to ti verim lebo do kraneva chodia vacsinou tabory. ja som sa nenudila lebo som makala ale verim ti kranevo je dedina ale lacna. Niekedy bola Albena ovela viac drahsia tak som pprekvapena ja som tam hlavne kupovala obrazy a ten hotel vo varne sa mi rata kolko stala noc? Inak ake bolo more a plaz vo Varne lebo je tam pristav. Co sa tyka nakupov to poznam ja som chodila do Varny na blsak ssssssssssssssssssuper to mi chyba ked som sla domov musela som si dokupit tri kufre prisla som s piatimi mna keby chytili na hranici zavru ma lebo este fungovali free shopy a to som mala kufor alkoholu a cigariet))) inak do Varny sme chodili do restiky gorilla super varia a seper ceny. este nieco blizsie popis o hotelu vo varne a plazi.

aneti78
21. aug 2010

hotel bol super, bolo to vlastne v tom bloku, kde ma kamoska so svojim bratom firmu, jedno poschodie bolo prerobene na hotel, takze som len zisla dolu a bola som u kamosky. bolo to mozno sto metrov od toho blsaku, ale my sme skor kupovali v normalnych obchodoch znackovych, vela vypredajov a ceny celkovo nizsie nez tu.
cena za izbu (apartman) v hoteli bolo 70,-leva - v pohode. dokonca som si odtial poslala veci do pracovne a za sedem leva mi to vyprali a vysusili, vsetko navonane, izbu upratovali kazdy den, bol tam aj minibar, kavovar, ale daju aj konvicu ak nechces kupovat kavu, lad k dispozicii, internet, telefon, klima. a blizko su dvoje potraviny, uplne oproti a dost obchodov, kde predavali alkohol a pod. za velkoobchodne ceny. poblizku aj pekaren a ta samoobsluzna restika, nieco ako mcdonald,ale ich strava varena aj hocico ine.
plaz vo varne nebola taka pekna ako v kraneve, taky hrubsi piesok,ale voda nebola spinava, v pohode.

misulda
31. aug 2010

Ahojte, pred 2 dnami sme sa vratili z dovolenky v Bulharsku (SLnecne pobrezie) a hned odtial sme isli do nemocnice na infekcne....nas maly tam chytil rotavirusy. Nuz, neviem, ci by som isla este raz s takym malym do BG ... Vraj to tam "bezalo" posledny tyzden.

kosska3003
31. aug 2010

@misulda chudatko male nech cim najskor ok ja som bola v Primorsku a vsetko ok akurat kychala a soplila ale to je normalne no ale na tom slnecnom akosi pisu ze je na figu

eweny
31. aug 2010

@misulda jooooj, tak to ma mrzi..pocula som uz viacej pripadov, co si nieco doniesli zo Slnecneho pobrezia..my sme boli v Primorsku, vratili sme sa pred tyzdnom a nastastie bolo vsetko ok..akurat, ze mi maly nasledne hned ochorel, horucky, zapalene hrdielko a uska, ale to z klimy v lietadle a autobuse..

janka_pn
31. aug 2010

@eweny tak, klima je pre deti zradna ☹

janka_pn
31. aug 2010

@misulda rovnako, len zaciatkom leta... ☹

andrejkag
11. jan 2011

ahojte možno je ešte skoro na letnú dovolenku, ale predsa by som bola rada ak by ste mi pomohli pri výbere, prečítala som si celú diskusiu a čo to som sa dozvedela, ja som si vybrala dva hotely a neviem sa rozhodnúť, bola by som rada za každy názor alebo skúsenosť 😉 ,aj čo sa týka cestovky 🙂 , v bulharsku som ešte nikdy nebola, so synčekom sme boli 2x v chorvátsku ,syn bude mať v lete 6 roky
vopred vám ďakujem

a tu sú tie hotely
http://www.globtour.sk/dovolenka/bulharsko/nese...

http://www.globtour.sk/dovolenka/bulharsko/slne...[0]=6

andrejkag
11. jan 2011

@sue250 pozerám že si zo SNV aj ja som, poraď cez ktorú cestovku v SNV mám ísť do Bulharska 🙂 ďakujem

andrejkag
12. jan 2011

nikto ☹

mmonika
12. jan 2011

@andrejkag ja by som asi volila slnecne pobrezie... My sme tam boli aj minuly rok ,a ideme aj tento rok ... my ideme do maleho hotela Sunny Day ,ktory je vhodny aj pre male deti ..a da sa ist odtial aj do Nesebaru ..nie je to az tak daleko ..aspon si spravite pekny vylet 😉

sue250
12. jan 2011

andrejka ahoj ja by som sla cez firo, cedok ja sa chystam a mam vyhliadnute nove stredisko elenite su tam len 5hviezd.hoteli a vsetko len all inclus. je tam krasne aspon z fotiek je to sice drahsie ale ma to vlastny akvapark ak si na facebooku tak si daj do hladania Elenite (Royal Club Victoria) a mas tam fotky

dakota14
16. jan 2011

vitám všetkých diskutujúcich najme sue250 tento rok sa nám znova risuje nejaké bulharsko tak som zvedavá či sa nám to podarí 🙂

dakota14
16. jan 2011

sue to elenite to je nad slnečným pobrežím kúsok