Dovolenka v Bulharsku. Ako nájsť ubytovanie bez cestovky?

xxmargaretka
30. apr 2008

ahoj baby..
potrebujem info ci sa da ist do bulharska bez cestovky ci tam clovek najde v pohode slusne ubytko..vopred dakujem za odpovede..

ivett1
27. máj 2011

@maggie59 ahoj a nemáš svoj pas?...lebo v tom prípade stačí, ak malého zapíšete do pasu (myslím, že sa to robí na počkanie a suma za úkon je 3 eurá...)...vlastný pas určite bude potrebovať od 5 rokov🙂... ak by ste mu ho chceli vybaviť teraz, tak platí len 2 roky a platíte poplatok 8 eur (do 30 dní) a 32 eur (do 2 dní)...ale, v prípade, že ho už má, tak je to v poriadku- stačí OP+pas ako si napísala🙂
PS:...minulý týždeň sme boli vybaviť pas pre našu dcérku a celkom ma prekvapili, lebo už nepotrebujete kolky, stačí hotovosť (ale presná suma 😉 ...)

maggie59
29. máj 2011

ivett1@ Pas uz nemam lebo som si po rozvode zmenila priezvisko tak je neplatny.. Malemu som bola dat urobit v stredu pas a u nas odo mna chceli kolky. Tak vidis vsade je to inde. Overovala som si to aj na srbskej ambasade, ze tam staci iba OP. Tak uz len dufam ze nam vyjde pekne pocasie a maly tu cestu prezije🙂

ivett1
31. máj 2011

@maggie59 tak sa držte a užite si spolu peknú dovolenku 😎 😵 😀 😀 😀

tretulka
31. máj 2011

ahojte...aj my sa chystame do Bulharska, letecky, zvazujeme Primorsko, hotel neviem este...boli sme BG 2x este za slobodna, raz v Obzore, druhy krat v Kraneve. Maly ma skoro 5r, ten bude v pohode, mala bude mat 10mesiacov, tak dufam, ze to tiez zvladne...

eweny
31. máj 2011

@tretulka ale hadam to aj mala zvladne 🙂 aj my ideme do Primorska..letime 3. jula 🙂

tretulka
1. jún 2011

@eweny, v ktorom hoteli budete byvat?

eweny
1. jún 2011

@tretulka my nejdeme do hotela..staci nam penzion, ako minuly rok 🙂

jaroe
2. jún 2011

baby nebojite sa crevnych tazkosti? My sme boli za "mladi" a cela partia sme nieco chytili. Mam preto obavy ist tam s detmi. Da sa tomu nejako predist? dik

ajka72
5. jún 2011

Mílé maminy, nemaminy dávam Vám do pozornosti cestovnú kanceláriu Natalen so sídlom v Košiciach, ktorá ponúka množstvo krásnych miest na strávenie dovolenky v Bulharsku a Chorvátsku za super ceny.

studio11
6. jún 2011

Ahojte dievčatá. Mám otázočku: Chcem sa opýtať ako je to s EURAMI v Buharsku? Je lepšie meniť tu alebo priamo na mieste? A na čo si dať pozor pri výmene? Ideme 24.6. na Slnečné pobrežie 🙂 😉 f

kosska3003
6. jún 2011

@studio11 ahoj men tam ale len v banke nie na u hoc koho na ceste lebo to ti bude stale nukat len v banke

kosska3003
6. jún 2011

@studio11 ahoj men tam ale len v banke nie na u hoc koho na ceste lebo to ti bude stale nukat len v banke

eweny
6. jún 2011

@studio11 my sme zamenili tu 🙂 a tusim sme tam raz tahali z bankomatu, lebo sme este chceli nieco kupit..ale nehorazny poplatok to stiahne..

sedmolinka
6. jún 2011

zvažujeme tento rok dovolenku v Bulharsku...pred 5 rokmi sme boli v Primorsku a bolo tam celkom fajn 🙂 ...tento rok asi Slnečné pobrežie...poradťe mi prosím kam na Slnečné pobrežie, poprípade dobrý hotel, min. 3*, blízko pri pláži...alebo aj dobrú cestovku na Bulharsko...ďakujem

zvalka
7. jún 2011

Ahojte, boli ste niekto v Albene v hoteli Dorostor? Dakujem za info 🙂

zvalka
7. jún 2011

prosim vas, letel niekto min. rok s malym dietatkom do bulharska, ktore nemalo vlastny pas, ale len bolo zapisane v pase matky? dakujem 🙂

eweny
7. jún 2011

@zvalka ano,my sme tak leteli..

cencula
8. jún 2011

zvalka aj my sme tak leteli a bez problémov

marrrrrry
8. jún 2011

Ahojte kočky mám otázku ako sa Vám páči Bulharsko more atď ??? a bol niekto na hoteli IRIS ???

olik2009
8. jún 2011

mne sa v Bulharsku ,veľmi páčilo je tam lacno-proste sme si užili,ráno boli na pláži riasy ale ináč kráásne 🙂

sedmolinka
8. jún 2011

@v555 ahoj, rozmýšľame tiež nad Obzorom, konkrétne hotel Casablanca...máme dve deti 2r a 11r... píšeš,že je to malé mestečko, celkom rušné...boli sme asi pred 5 rokmi v Primorsku a Sozopole, tam sa nám páčilo 🙂 chcem sa ťa spýtať na čistotu pláže a mora ...našla som jednu recenziu, kde niekto spomínal, že sa do mora vlieva nejaká špinavá riečka, či je to pravda...nemáš náhodou skúsenosť s týmto hotelom? ďakujem

v555
9. jún 2011

@sedmolinka,riečka je ale my sme tam boli 5 krat a ani raz som si nevšimla,žeby bolo more špinavé od rieky.Ak aj boli riasy tak boli kôli burke na mori ale nie špina z riečky.My sme tam boli pred šiestimi rokmi naposledy.Bola to malá dedinka, ktorá sa rozrástla na krásne mestečko plné hotelov,reštaurácií,pláž je dlhá približne 22km,upravovaná a čistená vo večernych hodinách,na plažach sú bary,rôzne vodné atrakcie.My sme tam chodili rok po roku a vždy tam pribududlo niečo nové,hotely tam rastú ako hríby po daždi.Teraz si to už ani neviem predstaviť,ja idem tento rok do Sozopolu a chcela by som sa tam ísť pozrieť na jeden den.Máme tam znamych domácich a som zvedavá ako to tam vyzerá.
Čo sa týka hotela Casablanka nemám ani tušenie kde sa nachadza a ako vyzerá,ja chodím na priváty,my detičky ešte bohužial nemáme,tak sme spokojní aj s obyčajnými izbami,hotely sú podľa mna veľmi predražené a aj tak sme vždy len na pláži a v reštauráciach.Ale s detmi je to iné.Maj sa 🙂

v555
9. jún 2011

@studio11,my sme si zamieňali € tu.Ale nie je problém ani tam,no veľký pozor si treba dávať na pouličnych bankárov.Majú staré neplatné Levy,ponúkajú veľmi výhodný kurz ale tie penieze sú neplatné.Len v banke aj to v štatnej a tých je tam požehnane,už by som nemenila ani v pouličnych zmenárňach len v banke.Kurz je tento rok 1€ - 1,95Lv až 1,8Lv.A platba kartou alebo vybratie peňazí,je tiež za nenormálny poplatok ja neviem či nie 15€ za vybratie,to sú tie naše výhodné banky 😀

v555
9. jún 2011

@jaroe,črevným ťažkostiam sa vyhneš len náhodou a náhoda je sviňa.Chytí to podľa mna každého kto sa každy den nedezinfikuje 😀 aspon jednym štamperlíkom.No s takými maličkymi detičkami ako máš Ty to by som asi neriskla.Tá črevná nakaza trvá 2-3 dni,dospelí to zvladnu ale s detičkami je to horšie.Nechcem to zakríknuť ale ja som nezvracala a nehnačkovala ani raz a bola som tam asi 13 krát ale úpal som mala skoro vždy a to som pod slnečníkom a pijem ako ťava,proste je to tak ale trvalo to jeden den a potom už bolo SUPER.Chodia tam rodinky aj detičkami a bez problému,je to naozaj na tebe ako sa rozhodnete.Treba sa poistiť,prvý den ked tam prídete treba počas vychádzky si všimnúť kde je lekár a hotovo.Z našich liekov na ich črevné nákazy by som ti odporúčala asi Hylak kvapky,Torecan čípky a Imodium.

aneti78
9. jún 2011

baby, my sme platili minuly rok vo Varne kde sa dalo kartou, ale m-bank a neplatili sme ziadne poplatky, kdezto vyber bankomatom hej, ale nepamatam, aby to bolo nejak extra vela, aj ked tu to mame zadarmo.

my ideme 5.7. do Primorska hotel Sunrise, ideme cez almaxtour letecky, no letime s globtourom. je to sice mala CK a nebudeme mat delegata, no mne to nevadi, kedze viem po bulharsky...a budeme v zozname globtouru. len mam trochu nervy, ze predbezne su odlety planovane na vecer, mozno az o polnoci 😠 snad to este nejak posunu, ved tam isto bude vela malych deticiek. nasi to uz nejak preziju, len asi nic neuvidia ☹

sedmolinka
9. jún 2011

@v555 no môj je dosť náročný, tak sme vybrali hotel **** Casablanca s AI...ale našla som ho na mape dosť naokraji mesta, až za takou riečkou, čo vyteká do mora, písané je centrum 800m, a to sa mi zdá byť dosť ďaleko, za tie peniaze bývať niekde naokraji a mať možno špinavé more...tak silno váham 😖 ....vedela by si zistiť od tých známych ako to je v skutočnosti? Ideme letecky, hľadáme niečo na úrovni s výhľadom na more, max do 100m pláž, min. s raňajkami a nech je tam život naokolo, a najlepšie apart hotel s dvomi samostatnými izbami, kvôli malému, aby nebol rušený večer a takých hotelov je veľmi málo v Bulharsku...alebo už sú vypredané 😢

eweny
9. jún 2011

@aneti78 my letime 3.jula s Alfatravel a tiez su odlety tak neskoro vecer..teda zatial su tak naplanovane 😒

aneti78
9. jún 2011

@eweny no pan z CK vravel, ze sa to mozno este posunie, ze sa to stale meni. pokyny by nam mali prist 10 dni pred odchodom, vy uz pokyny mate?

rencici24
18. jún 2011

🙂

nella27
19. jún 2011

ahojte... odlieta niekto 26.6 do Bulharska na slnecne? my uz mame aj pokyny a let nam dali dost neskoro, ale hadam to krpata dako zvladne..tam letime 20:45..to je este v celku ok, ale nazad na to leti 00:20 😒 ..a to uz rano o 9:00 mame vypratat izbu na hotely, tak neviem co budeme do vtedy robit a kde sa budeme potulovat aj s krpatou..toho sa celkom dost obavam, ale vraj je to vsade tak..hm, co uz narobime..ale tesime sa a hadam to bude stat za to 🙂

aneti78
19. jún 2011

@nella27 da sa dohodnut na hoteli, nasi maju skoro 6 rokov, ale urcite by som neostala s nimi niekde vonku cely den, ja som pisala priamo do hotela a vraveli mi, ze to neni problem sa dohodnut, aby sme tu izbu nemuseli vypratat, ze sa to vsetko zorganizuje.
my ideme 5.7. a pokyny este nemame,ale uz cakam 😉