Dovolenka v Bulharsku. Ako nájsť ubytovanie bez cestovky?

xxmargaretka
30. apr 2008

ahoj baby..
potrebujem info ci sa da ist do bulharska bez cestovky ci tam clovek najde v pohode slusne ubytko..vopred dakujem za odpovede..

kosska3003
18. aug 2011

@tessa ako podla mna sa kradne vsade nie len v Bulharsku no ja som tam bola 5 krat a ukradli mi raz penazenku ale tam som mala len levy doklady ziadne a to na trhu z ruksaka mi vytiahli

ma77
18. aug 2011

@tessa ahojky ja som bola v Bulharsku 4krat vždy autom a nikdy nič nam neukradli a to som mala cely den na izbe telefon penaženku s ečkami na plaž sme brali len levi a chvalabohu nikdy nič nezmizlo v noci skontroluj 3krat či maš zamknutu izbu 😲 😲 😲 a večer zoberte do mesta minimum levi 😀 😀 😀 😀 a 3krat sme boli cez cestovku globtour všetko ok a tento rok sme sa rozhodli že ideme na blint bez cestovky a urobili sme to 1 a poslednykrat nikdy viac 😠 😠 😠 na blint boli sme v Primorsku prišli sme naobed o 12 po 24 h ceste autom unaveny nevyspaty spoteny mm celu noc šoferoval a 5hodim sme chodili po Primorsku a nevedeli najsť ubytko všade bolo vypisane že volne izby ale všetko bolo obsadene plno turistov nič volne som myslela že ma porazi 😠 😠 😠 nakoniec sme našli hotel chceli sme apartman ale už mi to bolo po 5hodinach jedno blizko severnej plaže hotelova izba zaz 30e na noc tak sme sa konečne o 18 ubytovali takže na druhy rok cez cestovku alebo rezervovat ubytko dopredu 😠

mirko
18. aug 2011

Caute, tak a sme doma..... 😀

tessa
18. aug 2011

Holkyyyyy, tak my sme vzali napokon Slnečné pobrežie, hotel Dunav... boli ste tam niektorá??

Ja som bola už tak nervózna z toho hľadania dovoleniek, že som sa vybrala do centra mesta a išla z cestovky do cestovky a v Koale mi ponúkli tento hotel, ALL IN v cene,akurát ma štve, že sme 250m od pláže... Ale ja som to vzala, lebo z tých stresov z chytania LM som už bola na dne, tak verím, že bude dobre 😉

Letíme v nedeľu v noci...neletí niekto s nami??? 😝

tessa
18. aug 2011

@mirko ako bolo? čo počko?? mňa zaujíma vsio...keďže v nedeľu do BLG letíme 😉

tessa
18. aug 2011

@kosska3003 Ok, dúfam, že obídeme dobre a nič nám nezmizne... MM chce aj noťas brať, lebo tam je WIFIna grátis..no proste závislák sa nezaprie 😀
A ešte otázka, je dobré zaplatiť si trezor (tu ho majú totižto na recepcii)?

A máme si zameniť nejaké tie ich levy tu na SR, alebo až v Bulh.?

dík za odpovede, všetkým budem veľmi vďačná 😀 😀 už začínam stresovať pre zmenu z odletu 😀 😀

abbey1
18. aug 2011

@tessa Tak sa tešíme na info z prvej ruky.My tam letíme až budúci týždeň.daj vedieť ako bolo a hlavne prajeme super počasie.

tessa
18. aug 2011

@abbey1 som ti IP práve písala 😀

lenkove
18. aug 2011

http://marosmarko.blog.sme.sk/c/273210/Bulharsk...

babenky, viem ze ste tu riesili dovolenku v tomto hoteli, precitajte si tento blog a pozor 😔 😔

tessa
18. aug 2011

@lenkove ejha...no my ideme práve cez Koalu, ale mali sme šťastie na pani v cestovke, pretože už v telefóne mi vysvetlila, že ona mi práve Royal Elenite hotel nepredá, pretože ona chce mať spokojných klientov a sama mi odporučila 2 hotely a medzi nimi bol aj Dunav, vraj tam chodí každý rok na dovču a 2 roky tam robila delegátku..
Ona tvrdila, že síce ak klient nástojí na hotely Royal Elenite, nemôže namietať, svoj názor na "kvalitu" tohto hotela hovorí každému klientovi, ale ak klient nalieha, nemá na výber, hotel mu predá...a následky sú potom také, ako som si prečítala v tom blogu... 😖

abbey1
18. aug 2011

@tessa Presne tak,treba hovoriť so správnym predajcom a pozisťovať si referencie i cez net.Ja inak nikdy necestujem.Len overený hotel,či lokalita a kladné recenzie.Tie čítam jemne s nadhľadom,lebo každý máme iné merítko.Ten hotel ani nám neodporúčali.Vyslovene odhovorili.

tessa
18. aug 2011

@abbey1 jj, presne ako píšeš, ani mne ho neodporučila...

evak77
19. aug 2011

@maggie2 , no to máš pravdu, že za tie peniaze som sa tam mala právo rozčúliť sa, ale ako som písala nie som ten typ na hádanie sa, nechcela som tým rozrušovať deti, a to by sme museli zmeniť hotel ,lebo v tom hoteli nič poriadne nefungolvalo, starší syn sa pri sprchovaní obaril horúcov vodou, lebo prúd bol nestabilný, takže keď si nadstavil teplú o chvíľu bola úplne horúca a potom studená, on mal smolu že išiel do sprchy prvý. Čo sa týka krádeží, nám nič neukradli, ale keď sme prišli z pláže na izbu nikdy nebolo zamknuté, upratovačky len pribuchli dvere, manžel ich prosil, aby zamykali ale im to bolo jedno.Čo sa týka dovolenky v Bulharsku veľa našich známych čo postupne prichádzajú je rovnako rozčarovaných že ceny tam rastú a služby klesajú, tým Bulhari odpíšu sami seba, a ľudia sa začnú vracať do Chorvátska. Takže s tebou súhlasím, asi by som to už teraz riešila inak. Tak všetkým : nedajte sa ,sa za svoje peniaze žiadajte aj adekvátne služby.

tatya
19. aug 2011

Ahojte, ideme do Primorska a chcem sa opytat - su tam aj obchody, kde sa da platit kartou alebo vsade chcu len cash tie ich levy?

tatya
19. aug 2011

A este, su tam bankomaty alebo musim peniaze vyberat len v banke?

kosska3003
19. aug 2011

@tatya bankomaty su tam na hlavnej ulici
a ci sa da platit kartou neviem ale kdesi hadam hej

nelicefo
19. aug 2011

Ahojte,my ideme do Primorska,hotel Opal,cez Satur,letecky 🙂

Kto ešte letíte s nami? 🙂

tessa
19. aug 2011

@nelicefo a kedy letíte?? možno letieť budeme spolu...len ideme na Slnečné pobrežie...
My letíme v nedeľu o 3tej ráno...

Holky, neviem, na čo sa my trepeme k moru, keď dnes hlásili, že tu na SR má byť až 36 stup. vo štvrtok a že pri mori má byť aj o 10stup menej 😒

nelicefo
19. aug 2011

@tessa Chups nenapísala som termín 😅 V pondelok ideme vyplatiť celú sumu,a dajú námm všetky info.
Ideme na 12 dní, 25.8(t.j. štvrtok) a vrátime sa až 5.9 🙂

tessa
19. aug 2011

my ideme na týždeň a je to aj dobre, lebo potom máme ešte nejaké povinnosti 😉

kosska3003
19. aug 2011

@tessa no to som rada ze tak hlasia lebo ideme na Oravsku priehradu tak budeme mat take male more 😀 😀 😀 😀 😀

tortelinka
19. aug 2011

@lenkove to je fakt sila!!!nastastie nam nic take nehrozi, dovolenku riesime len na vlastnu past, nikdy sme neboli nespokojni

tessa
20. aug 2011

Tak čaute holky o 3tej v noci letíme smer Slnečné pobrežie 😎
Ozvem sa z dovči, ak a bude dať 😉 páčko

nelicefo
20. aug 2011

@tessa Príjemný let a krásnu dovolenku 🙂

abbey1
20. aug 2011

@tessa Hlavne ja sa teším na info,lebo ideme o pár dní na rovnaké miesto. 😉 Krásne počasie a super dovolenku prajeme.

tessa
23. aug 2011

Ahojte,

posielam pozdrav zo Slnečného pobrežia, z hotela Dunav 😉 😉

Je tu fajn, hotelík je NO.1, nemám žiadne výhrady, varia tu skvele, ubytko je super!

Pláž je trošku vzdialená, ale v pohode, more je doobeda pokojné, poobede sú obrovské vlny a strašne fučí...inak plné rias a chalúh...inak dnes bolo čistučké doobeda 😉

Teplota tu je tak priemer 28stup... ale viac ani netreba, už som stihla aj oškvrknúť 😎 😀

Pozdravujem 😎

nelicefo
23. aug 2011

@tessa super,teší ma že je tam super počko..🙂 Zajtra odlietame..🙂
Prajem ešte krásnu dovolenku,užite si to.A ešte sa chcem spýtať,lietadlá nemeškali? 😕 lebo tiež letíme o 3:00 v noci 😅 😝

tessa
23. aug 2011

@nelicefo nie, nemeškali...ale teda podľa toho odkiaľ letíte... my sme šli z Ba a to bolo ok.
Ale je tu jedna rodina, ktorá letela zo Sliaču a tí mali brutus meškanie... 😒

abbey1
23. aug 2011

@tessa teším sa,že si spokojná s hotelom.My už chystáme kufre. 😉 More nám trošku vyčistite a mierne zvýšte teplotu. 😉
Krásne si to užívajte.

abbey1
23. aug 2011

@tessa Koľko trval transfer z letiska do letoviska?A kedy vás ubytovali?