Dovolenka v Bulharsku. Ako nájsť ubytovanie bez cestovky?

xxmargaretka
30. apr 2008

ahoj baby..
potrebujem info ci sa da ist do bulharska bez cestovky ci tam clovek najde v pohode slusne ubytko..vopred dakujem za odpovede..

nelicefo
23. aug 2011

@abbey1 vy kedy letíte? lebo začínam mať pocit že asi ideme tým istým lietadlom 😅 lebo už aj my kufre chystáme 😅

@tessa no z BA letíme.tak dúfam že nebudú žiadne meškanie.prajem krásnu dovolenku 😵

molka
23. aug 2011

My sme navstivili vela dovolenkovych destinacii a minuly rok sme boli v Royal Club Victoria v Elenite, takze sme mali moznost to tam zazit a neviem pochopit tie negativne reakcie na tento hotel. V prvom rade treba povedat, ze je to 4*hotel a nie 5. Dalsia vec je, ze v kazdej krajine je uroven sluzieb ina. V takom Turecku alebo Egypte su sluzby na celkom inej urovni, nez v Bulharsku alebo Grecku. Ale aj preto sme si vybrali Bulharsko, pretoze sme chceli spoznat inu kulturu. Vopred sme sa pripravili, ze tam pravdepodobne bude trochu "spinavsie", nez napr. v Spanielsku, ale aj to je caro spoznavania inych krajin. Podla mna je najdolezitejsie to, ako si clovek dokaze ne/pokazit dovolenku. My sme spokojni vsade, ci mame all incl. alebo sme bez stravy. Ten pan v blogu spominal take veci, co sme vobec nezazili. Ze lenivy personal? Ani nahodou. Len som dojedla a uz mi brali tanier, dokonca v den prichodu boli taki mili, ze pokial sme cakali na izbu (prisli sme este doobeda), tak nas poslali kupat sa do mora a urcili cloveka, ktory nam strazil batozinu. Smozrejme, ze tam boli aj nedostatky, ale my sme sa na tom len zasmiali, naco si kazit dovolenku?

tessa
23. aug 2011

@abbey1 transfer trval asi polhodku...ani to nie 😉 Horšie to bolo s tým, že sme prišli do hotela už o 7mej ráno a izby nám dali až o 10tej, po noci unavení s deťmi, ktoré by už boli radšej spali...to bol teda 3hod zaberák 😒 A izbu ani o 5 min skôr, ako mali naplánované ju odovzdať, ani o 5 min skôr ju nedali..Ale potom už bolo vsio ok 😉

tessa
23. aug 2011

@nelicefo a do ktorého hotela letíte?

nelicefo
23. aug 2011

@tessa ideme do Primorska hotel Opal http://www.satur.sk/hotel/opal

tessa
24. aug 2011

@nelicefo hm, hotel vyzerá dobre 😉 apropo, ešte keď som zháňala dovču, tak mi v jednej cestovke hovorili, že do bulharska v tomto období treba ísť od Slnečného pobrežia južnejšie, lebo že tam máme zaručene teplo ešte.. a Primorsko je južnejšie, takže budete mať určo teplo 😉

nelicefo
24. aug 2011

Tak sme zbalený.🙂 A v noci smer Bulharsko! 🙂
Pravdepodobne berieme aj notebook a v hoteli je wi-fina takže mala by som sa ozvať 🙂

nelicefo
24. aug 2011

@tessa no dúfam 🙂 ale tak malo by byť čo som pozerala 🙂

nelicefo
25. aug 2011

Ahojte tak my už sme tu.Let super,žiadne meškanie 🙂 Len trošku sme mali problém s raňajkami,lebo hotel tvrdil že dnes ešte nemáme,ale delegátka že už dnes.Nakoniec sme mali 😝 😅 Do Primorska sme prišli o 7:15,a potom sme do 10:30 čakali na izby 🙄 Teraz odpočívame a pôjdeme na obed,na pláž,do mora 😎 😵 a tak..🙂
Pridávam foto z rána

dakota14
25. aug 2011

@nelicefo krásne foto tak ste šťastne doleteli vybavujú sa mi spomienky z minulého roka a je mi smutno ☹

nelicefo
25. aug 2011

@dakota14 Ale Lenuška.Nabudúci rok idete smer Itália...😉

dakota14
26. aug 2011

Šak áno už aby bol aspoň január a rada sa vždy na niečo teším 😀 tak sa majte príjemne vyčlapkajte sa poriadne a naberte veľa energie 🙂

janulabj
27. aug 2011

Ahojte,zdravim z Primorska, Queen Nelly,a nelutujem ze sme si vybrali tento hotel, mozem len odporucat.....len dnes uz 2. den je chladnejsie, ani sme sa doobedu nekupali, presli sme mesto, a poobede snad zajdeme na plaz, ale to su zas velke vlny koli vetru.....zajtra odlietame, dovcu sme si super uzili ....maly je tu lepsi ako doma ....paa

ivella
27. aug 2011

@janulabj tak som veeeelmi rada ze nelutujes,,,lebo po tom co tu pisali na QN som sa uz bala ze ma preklinas 😀 ☹

tessa
28. aug 2011

My sme domaaaaaaa, sme dnes ráno prileteli z Bulgarie, práve sa chystáme s deckami chrr, bo ani nevidím už po prebdenej noci 😀
viac zážitkov a fotiek z dovči, neskôr 😉

Abbey, išli ste do Dunavu? My sme včera čučali s MM po všetkých ľuďoch v hoteli, že či vás neuvidíme a nič... a MM to nešlo do hlavy, lebo kukal aj odlety zo SR včera a nič tam enbolo, že teda ako ste išli do Bulharska vlastne 😕

nelicefo
31. aug 2011

@janulabj Primorsko? My sme tu 😕 ale v hoteli Opal a totálne neodporúčam 🙄

Teraz som tu len na skok,ale potom napíšem.Takže zatiaľ len toľko totálne sa nám tu nepáči a keby môžeme letíme domov hneď teraz 🤐 😔 😅

ivella
31. aug 2011

@nelicefo a co je tam take strasneee?

dakota14
1. sep 2011

@nelicefo ahoj ako tak pozerám recenzie na nete tak moc ľudí ho neodporúča pokiaľ by ste si ich prečítali asi by ste si ho nevybrali . Kukala si si o ňom recenzie Majka? Ja poprehrabávam celý net kade tade pýtam sa kde koho a až potom buknem hotel keď viem že je ok. No dúfam že to tam až také strašné nemáte. Nenechajte si dovolenkku ničím pokaziť prajem ešte príjemné slnečné dni. 🙂

dakota14
1. sep 2011

a dokonca je niekde uvádzaný len ako penzión teda žiadny hotel 😕 normálne čumím a to ste boli cez satur Majka nie ?

tessa
2. sep 2011

...holky, na Satur som za posledný mesiac prečítala toľko negatív, že až... 😝 😒

dakota14
3. sep 2011

@tessa v poslednej dobe aj ja a stále ju akosi chvália že najlepšia na slovensku a že má najlepšie last minute no nepovedala by som na bulharsko sú najlepšie last minute v hechtery ale zase v každej cestovke je dačo alebo niečo sa pokazí bez toho to asi nejde ale tak vie to pokaziť dovolenku v určitých prípadoch my čo sme za tie roky boli už so všelijakými cestovkami nemali sme nikdy s ničím a nikým problém teba len čítať recenzie a potom si rezervovať hotel keď viem že tam bolo xx ľudí a všetci boli spokojný

tessa
4. sep 2011

@dakota14 my sme si zase nechali poradiť v cestovke tento rok, že do ktorého hotela 😉 Ale tiež čítam veľa recenzií, ak ma zaujem skvelá ponuka 😉 Ale ako sa hovorí, recenzie zvyčajne píšu nespokojní ľudia, tí spokojní, nemajú nutnosť chváliť hotel 😉 Všetko treba brať s rezervou 😉

dakota14
4. sep 2011

ja si už v cestovke radiť nedávam lebo ti predajú nie to najlacnejšie ale to drahé čo potrebujú minúť alebo tak takže vždy si nájdeme ponuku na internete a potom idem do CK a už nám tam len spravia zmluvu a hotovo o hotely mám vždy už všetko zistené a tak a nepresvedčí ma nikto čo som si vybrala to mám a keď to bude zlé tak viem že to je moja chyba a nemusím na nikoho nadávať lebo som si hotel vybrala sama. A s tými recenziami máš pravdu ja som ešte ani jednu nepísala aj keď nie vždy všetko bolo tip top ako hovorím vždy sa niečo nájde čo nemusí vyhovovať, ale prečo si tým nechať pokaziť dovolenku. Veď aj tak je človek celý deň vonku a do hotela sa ide iba vyspať pokiaľ nemá teda malé detičky to je rozdiel, ale je rozdiel aj v krajine my radi chodíme do talianska ale to sa nedá porovnať s ubytovaním v bulharsku alebo turecku pokial nemáš 5* hotel ale načo nám stačí aj nižší štandart aj v grécku sme boli len v apartmánoch čo bol ale obrovský rozdiel od talianska ale tam nám smrdela skriňa a čo inak bolo všetko ok vyšla som z apartmánu a bola som na pláži hádam si to nenechám pokaziť smrdiacov skriňou ale poznám extra slovenskych turistov zažila som takých ktorý dokážu pre uplne maličkosti urobiť taký cirkus že až tak nech ide na dovolenku za 100 000 na jedného a potom sa už hádam sťažovať nebude ale myslím že aj tam by našli dačo zlé no nie 😀

nelicefo
5. sep 2011

Ahojte my dnes o 23:20 odlietame do BA 😵 Konečneeeeeeeeeee...🙂))) potom všetko napíšem..😝

nelicefo
6. sep 2011

Ahojte takže dnes o 2:45 sme šťastne zaparkovali do garáže 😵 Let bol o.k. ale mali sme turbulenciu 😖

Takže od začiatku.Keď sme prišli na hotel,povedali že izby nám dajú okolo 11:00,to je o.k,mali sme to aj v zmluve.Ale ten prístup s akým s nami jednala tá recepčná nekomentujem.Ale delegátka nám ešte v autobuse povedala že máme raňajky.Keď sme si išli naložiť na tanier,tak tá nám povedala že nemáme.Potom jedna pani jej povedala že nám delegátka povedala že máme.Tak sme si naložili 😉 😠 Potom prišla delegátka okolo 16:00 a ako nám aj hovorila že okrádajú hlavne v tých zmenárňiach.že najlepšie je nemeniť vôbec a ak už tak jedine v banke. Čašníci vôbec nevydávajú 😕 😝 Ale čert to zobral 1 leva.
Pláž bola ok,čo mi vadilo boli tie špaky na každom kroku 🤐 A potom staré babky hore bez 🙄 Na to tam bola nuda pláž a nie North beach,kde sú aj malé deti 😨 Voda bola celkom o.k. no najčistejšia nebola 😕 Hlavne ked boli vlny,tak to priplavilo všeličo 😝 Potom všetci my hovorili že sa tam super nakupuje,tak ja celá vybrojená nakupovať,ideme na hlavnú a to tam obyčajný cigáni predávajú a to samí fake.To ja teda rozhodne na seba nedám a už duplom nie svojej dcére a mužovi 🙄 🙄 🙄 Raňajky nekomentujem,lebo to čo tam oni mali sa nedalo nazvať švédske stoly 🙄 🙄 🙄
Ale ešte by som chcela napísať ideme z pláže a zrazu sa nám niekto prihovorí pozeráme a potom mi zapne veď to sú z našej dedinky,bývajú o ulicu ďalej.Tak v dedine sa nestretneme ale v BG áno.Sranda.Potom čo sme išli do hotela,sme sa poskladali super partia.Boli sme aj na Bulharskom večeri-ten *odporúčam* bolo to skvelé a spoznali sme aj zopár dobrých človiečikov.Takže zlá dovolenka ale za to so super ľuďmi.Čo mi koniec koncov náladu zlepšilo.Takže ak by sme ešte mali rozmýšlať či ísť do Bulharska tak veľmi dobre zvážime svoje rozhodnutie.Pravdepodobne nie.Takže my Bulharsko neodporúčame.Čistý zapadákov. 🙄 🙄 🙄

nelicefo
6. sep 2011

@dakota14 Ahoj Lenka.Nie rezencie sme nepozerali.Kebyže pozerám rezencie tak sa nikdy nevypravíme na dovolenku lebo sme trošku náročnejšia rodinka. 😀 Radšej sa necháme prekvapkať a potom nadávame 😠 😀 😀 😀 Ale tak toto sa nám stalo prvý krát 🤐 🤐 Uff,penzión? No neviem tu nám všade uvádzali hotel. 😝

Ale Satur ako cestovku odporúčam.Na nich nemôžem povedať ani jedno krivé slovo. 😉

abbey1
6. sep 2011

@tessa My sme leteli zo soboty na nedelu.Takže sme tam boli až v nedelu ráno.Ako ste boli spokojní?My super.Super personál,aj ľudia v obchodíkoch,teplučké more,fantastické aquaparky a sráááášne som pribrala.Veľmi milo nás Bulharsko prekvapilo.

tessa
6. sep 2011

Na margo dovči v Bulharsku: my sme tiež boli zvyknutí na iné destinácie ako Bulharsko...ja som si nevedela ani predstaviť do čoho ideme, ale mamina mi povedala, aby som nečakala veľa od Bulharska, to sa nedá porovnať s Tureckom, či Gréckom...
Ale.... more sme mali aj my divoké, no vôbec nám to nevadilo, bolo tiež špinavé, no to je proste bulharské more..
Strava bola podľa mňa vynikajúca, je pravda, že po 3 dňoch som mala kŕče v žalúdku, lebo proste to bola zmena stravy, ale varili super!
Personál hotela síce nevedel zväčša ani ceka po anglicky, čo mne vadilo, lebo rusky neviem...ale som rezingnovala a ku koncu dovči som kvákala už len slovensky, a každý mi rozumel, či v hoteli, či na pláži, v meste... 😉
Obchodíky...no my sme boli v centre Slnečného pobrežia a tam bola kooopa obchodíkov...ale teda toto nie jeTurecko, kde sa dá skvele nakúpiť, proste zjednávať (aj keď nám radil delegát, že sa dá) sa mi nedarilo vôbec, tak som to vzdala a chodili sme sa väčšinou do centra len prejsť, dokopy sme nič nekupovali (aj keď ja milujem nakupovanie 😀 )
Pláž bývala špinavá ako kde, väčšinou len riasy a chaluchy, sem tam nejakú medúzu vyplavilo, a ak v noci rusi flámovali na pláži, tak ráno boli plné smetiaky odpadu, a na pláži sem tam fľaša alebo špaky...ale tak predsa si enbudem kvôli tomu kaziť dovču 😉

No proste, my sme si drobnosťami nenechali pokaziť dovču, ja som doteraz mala všade šťastie na výber dovči, vždy bolo super a aj keď toto bola prvá dovča, kde sme sa nedali dokopy s nijakou rodinkou, ale sme boli len sami 4ria celý čas, tak aj tak bolo fantasticky a ak by sme mali ísť znovu, tak určo na Slnečné pobrežie...alebo možno aj do Royalu Elenite, aj keď recenzky sú naň otrasné...bola s nami v lietadle jedna rodina, ktorú som priam vystrašila, že aký je to hotel nekvalitný a tí boli smutní z toho a keď sme leteli späť, tak mi povedali, že bolo fantasticky a je len na každom, ako tú danú dovču chce prežiť a aké má nároky, no oni boli spokojní až nadmieru 😉
Takže čo človek, to názor, každý sme proste iní 😉

abbey1
6. sep 2011

HJa tiež nechápem ľudí,ktorí si hotel vyberú len na odporúčanie milej pani v cestovke.veď fungujú oficialne stránky hotelov,stránky s recenziami,vypytujem sa známych a až potom vyvalím peniaze za dovolenku.Viem aký mám rozpočet a koľko môžem za tie peniaze čakať a hotel poobracám ešte doma zo všetkých strán.Určite sa nespolieham len na odporúčanie predajcu.Ten potrebuje predať.Zatiaľ nás ani jedna dovolenka nesklamala a mám problém povedať,kde bolo lepšie.

tessa
6. sep 2011

@abbey1 akurát som tu písala, že každý môže zažiť takú dovču akú chce 😉

my sme sa mali fantasticky, všetko bolo super, nemôžem sa sťažovať vôbec na nič 😉