Dovolenka v Bulharsku. Ako nájsť ubytovanie bez cestovky?

xxmargaretka
30. apr 2008

ahoj baby..
potrebujem info ci sa da ist do bulharska bez cestovky ci tam clovek najde v pohode slusne ubytko..vopred dakujem za odpovede..

dakota14
14. jún 2010

jaj škoda nie my ideme inam ale ak to tam budem niekde vidieť tak kuknem alebo možno sue250 bude o ňom niečo bližšie vedieť

a pre tých čo ste tam už boli napíšte čo a ako či bolo fajn ako je to tam s cenami či nezdraželi a kto ide od 4. júla napíšte môžeme sa stretnúť 😉

kosska3003
14. jún 2010

no ja viem ze je to na autobusovej stanici je to dalej od mora aj centra ale ja som chcela tichsie prostredie lebo berem malu a nech sa vyspinka a ja sa rada prejdem

lidija3
14. jún 2010

ahojte aj my ideme do bulharska teraz 20.6 len sa bojim ci nam vide pocasie.ideme do primorska hotel belica nemate niekto skusenosti?

molka
14. jún 2010

chcem sa vás opýtať, aké máte skúsenosti so sprepitným? Treba dávať obsluhe v hoteli nejaké sprepitné?

sue250
15. jún 2010

kosska ak je pri stanici tak je to blizko pri centre, je super hned vedla je aquapark a mas 2 min. do centra ak je to ten pri akvaparku lebo akvapark je v centre.
lidija - hotel belica je fajn prv tam chodili len nemci a potom zacali slovaci a cesi ma bazen a tenis.kurty ale je uz trosku starsi.
molka- ziadne prepitne o tom som nikdy nepocula

sue250
15. jún 2010

ivka popozeram dnes a nieco ti vyberiem.resp. dam tip

ivka144
15. jún 2010

Jeeej, sue, si zlata, ja som uz pozerala na nete, ale zvacsa cestovky ponukaju tie obrovske hotely..., aj ked su aj take tie aparthotely, ze mozeme mat apartman, ale ten komplex, ach jaj. Inak ma prekvapuje, ze 100m od plaze je pre nich "velmi blizko", ja som myslela, ze najdem nieco do 20m od plaze, hehehee, no proste sa neviem zbavit tych predstav chorvatskych dovoleniek, ze si z domu dokopy nic neberiem a kedykolvek si odbehnem, keby daco.
Inak to je asi tak, ze kto pride skoro rano, ma flek pri mori, ostatni uz potom az v tretom rade a tak? My by sme potrebovali len kusok miesta na hranie a dzabanie na rozmedzi vody a piesku;))

kosska3003
15. jún 2010

sue ano to je ten hned oproti akvaparku a ako daleko je to k moru pisu 450 m cesta pesi kolko 10 minut asi co ved sa s malou prejdeme aj tak nemozem byt cely den na plazi s nou

sue250
15. jún 2010

kosska cosi ani 5min zijdes dole a cez mostik na juznu plaz ani nie 5min to je blizko ved z akvaparku vidis na more potom je cesta postom spodne hotely jeden rad a plaz proste blizucko

sue250
15. jún 2010

ivka cize chces maly hotelik velmi blizko plaze, ktory ma apartman, pre astmatikov a alergikov je bulharsko fajn, co sa tyka stravy s tym som sa nestretla zeby ponukali aj take menu. a chces ist do primorska, pomorie, sozopol, zl. piesky sl.pobrezie? vyber si, a chces klud a kde je malo ludi tak skor taky obzor, pomorie resp. primorsko.
este sa opytam chces ist letecky? c iautom?:
a co sa tyka apartmanu su dve izby obyvacka a kuchyna a decka, potom su studia to je take ako garsonka. tak napis mi a ja ti pohaldam nieco vecer lebo moja mala my dava zabrat je jak robokop nespi len na rukach 😉

sue250
15. jún 2010

ivka poznam jeden hotel je obrovsky ale je super kopec vymozenosti teraz asi druhy rok funguje je v sarafove neni tak preplneny ludmi pretoze ten hotel je samostatny sarafovo nie je tak zname a preto je tak lacne, prejdes v burgase z letiska na druhu stranu a si v dedine proste klud, a v cene su aj ranajky ale obedy a vecere neponukaju pretoze kazda izba ma super kuchynku, pozri si www.atlantisbg.com ja keby som mohla ist na dovolenku idem tam ale kedze nasa ma len 6m tak nemozme, cena na noc za apartman je 35 euro, cize na 7 dni to mate cela rodina teda dvaja dospeli 240eur co je super cena cize ubytko na osobu vyjde z ranajkami nejakych 120euro. slovenska ck to neponuka musela by si si objednat letenky cez solvex a tam to je blizko cize nestratis sa, cize letenka vyjde nieco okolo 250 eur. popozeram este nieco a napisem lebo musim prejst hoteli na strankach lebo je kopec novych pri plazi a tie tam vtedy neboli neboj do zajtra ti vsetko poposielam

ivka144
15. jún 2010

Joj sue, ty si zlata, ako podrobne sa tym zaoberas. Konkretna destinacia nie je taka dolezita, urcite nechceme ist niekam, kde je extra draho (tusim denisocka spominala, ue v kotene bolo ok a presli lodou niekde a tam trikrat drahsie). Takze mne je jedno kde presne, len aby to bolo vhodne pre male dieta.
Inak som myslela, ze by sme isli autom, kedze musime vela veci brat pre maleho (strava, lieky a pod.), ale muz sa tvari,ze sa musime pomestit letecky. Inak ked sa ide takto na dovolenku lietadlom s takmer 3r dietatom, tak ono ma narok tiez na batozinu? Rozmyslam, kolko toho spolu budeme moct zobrat.
No tak idealne je apartman (teda izba a obyvackokuchyna), ale mozno by sa dalo aj studio, ak by bolo kde byt, ked maly spi (napriklad balkon, alebo nejaka hala ci restika dole, na dosah babyphonu;)))
Inak som pozerala aj take tie superhoteli rovno na plazi, napriklad Obzor Beach Resort http://globtour.sk/dovolenka/bulharsko/obzor/ob...[0]=3 ... ale to je uz celkom drahe, ved to aj ma hviezdy, haha, ale apartmany maju tu nevyhodu, ze musia byt obsadene min.3 plne platiacimi osobami a tak ubytko bez jedla, bez dopravy vychadza 30tis.

ivka144
15. jún 2010

Jaaaj, Sue, som necitala tento dalsi prispevok, ked som pisala svoj predosli. Ty si sikulka. Idme pozriet, ale nejak mi to blbne, zamrza, akoby nevedelo nacitat... Ale vyzera to uplny luxus tam, az sa mi to nezda, ze len 35e za apartman. To ozaj????

ivka144
15. jún 2010

No teeeda, pozeram cennik, tie levy, to je asi tak delene dvoma? Apartman pre 2os, dieta zadarmo, na 10 noci vychadza asi 460e v tej najvyssej sezone? To je dost malo na ten luxus a este aj z ranajkami. Len na fotkach presne neviem, ako daleko to je od mora/plaze. Ty si tam niekedy uz bola?? A da sa vystravovat po okoli? Inac hovoris, ze je to pomerne kludne miesto, na to, ze taky hotelisko, ale pri letisku tam zas tak ticho nebude, nie? ;)

sue250
15. jún 2010

ano levy das delene dvomi a vyjde ti cena v eurach, je to preto malo lebo ludia sarafovo nepoznaju a nie je tam taky cest.ruch ako v inej casti je to mala dedina, hotel je priamo na plazi zijdes len dole po schodoch mas facebook tam si ho najdi a popozeraj si fotocky, nebola som tam lebo je novy ale urcite pojddem, ked som bola na zakynthose tak tam bolo plaze vedla letiska ani som si to neuvedomovala. zatial recenzie na ten hotel su super.

sue250
15. jún 2010

na tje stranke atlantis si daj hore info a tam je vidno ako je hotel blizko pri plazi

kosska3003
15. jún 2010

sue tak super si ma potesila tak dufam ze budem spokojna tento hotel som vyberala hlavne pre to ze nieje na hlavnej rusnej ulici a ze tam bude tichsie trosku tak uvidime uz sa tesim

sue250
15. jún 2010

http://www.duni.bg/gallery.html toto je pecka cena ako ....... ale nadhera vzdy som to obdivovala a nikdy som sa tam nedostala lebo je to na kreditnu kartu je to najbezpecnejsie stredisko, tam su tri hoteli a plaz krasna plaz a nic vas tam nerusi.
este toto skus, a pozri si katalog v cedoku oni maju hoteli na plazi
inak pozerala som na stranku obzor beach a tam cena vyjde na cely apartman na noc 70eur s ranajkami cize na 10 dni 700eur.
ako ja by som sla urcite do atlantis, a potom by som taxikom si urobila vylet do sozopolu, nesebaru do delfinaria ako toto splna najviac z tvojich poziadaviek.
a potom este tam kde som byvala v dedine kranevo
http://www.interpark.bg/
a apartman stoji s dvoma izbami 60 eur za noc a izba 30 eur pre dve osoby za noc

dakota14
16. jún 2010

ahoj sue250 neviem či som sa ťa to už pýtala možno aj hej ale som zabudla a nechce sa mi to hľadať či sa tam dá niekde chytiť wifi signál viem že sú tam kaviarne ale či tam náhodou nie je niekde dáke miesto diky za odpoved

sue250
16. jún 2010

dakota inter.kaviaren tam su ale ci wifi to neviem

dakota14
16. jún 2010

Našla som že internetová kaviareň Matrix skúsime kuknúť kde to tam je 🙂

ivka144
16. jún 2010

Ahoj Sue, tak ja cele dni, co sa nenatahujem s malym sliedim po nete, co este zaujimave by bolo... Lebo muz bol zhrozeny z takeho velkeho hotela, hoci sa mu pacil..., inak tie vilky, co si poslala link, to je zaujimave. Asi troska drahe uz a su nahusto a vsetko prizemie, takze asi dost hluk vecer, kvoli spanku, ale inak super, prave to, ze mas take male svoje, vyjdes hned von, to je presne to, co by sa nam pacilo, ze nie hotel, kde prejdes cez kilometer chodieb, tri haly, vonku sa pretlacis kolo bazena a kym vyjdes niekde na volnu travicku, ubehne 15min a ked si nieco na izbe zabudnes, mozes ratat znova;))
Nasla som par veci, co stalo za uvahu, ale stranky maju skoro vsetci len v bulharcine, azbuka a zmena jazyka nikde, nezriedka aj malo info. Ale tak uvidime. Vdaka ti za vsetku pomoc a snahu a ak by ti este nieco napadlo, daj vediet, prosim. Mozem sa na teba obratit este, ak najdem nieco, ze ci nepoznas? (Lebo malym sukromnym domkom sa doveruje tazsie ako velkym komplexom.)

lidija3
17. jún 2010

sue dakujem za info len velmi sa bojim ci nam vide pocasie na nete je predpoved dost zla ☹ nevies ako zvykne byt pocasie na konci juna v primorsku?

sue250
17. jún 2010

ahoj ivka popsielaj mi linky ja ti to precitam a napisem ake su aha ty chces ist do sukromnych domoch?
no pockaj tak toto ti pozriem cez kvartiri lebo som pochopila ze cches maly hotelik, ak idete autom lepsie pre teba bude sever je to blizsie lebo prichadzas cez varnu a juh cize primorsko a sl.pobrezie je este nejake 4 hodiny na viac, cize z varny na zl. piesky je blizucka, odporucala by som kranevo tam kde som zila , je to dedina stavia sa tam ale kde su rodinne domy tak nie, a po plazi prejdes pesi asi 10minut a si v albene dalsom stredisku, do delfinaria to mate 30 minut. takze viem ti aj povedat to ze ck pre krotu som robila ck jazzwelt ma ubytko v kraneve a mozes ist vlastnym autom da ti aj presnu trasu.ale teraz pozeram ze oni maju uz len dva hotel ifregata a vedren.
pozri si aj ck limba ma v ponuke kranevo
a este si daj
toto je to dalej od plazi ale super su tam apartmany iskar a rosica
http://iskarvillas.com
napis im kludne po anglicky opytaj sa co chces oni vedia odpisu.
najhorsie na tom je ze v bg su na plazi len hoteli a nie apartmany s kuchynkou tie su dalej od mora asi 800m

sue250
17. jún 2010

lidja momentalne mam info ze je teplo a koncom juna uz je fakt v bg horuco ked som bola pred 5 rokmi co tu boli take zimy v juny ako teraz v maji tak tam bolo 30 stupnov .

lidija3
17. jún 2010

este raz dakujem tak dufam ze nam pocasie vide 🙂

ivka144
17. jún 2010

Jej, sue, taka si zlata. Dakujem.
Ta asi problem je aj to, ze my sami nevieme, kde a ako chceme ist;) Len tie "podmienky" mame jasne, ale vsetko sa neda, takze stale zvazujeme, co by bolo najvyhodnejsie.

Tu su nejake apartmany, ale na nete som prakticky nic viac nenasla, ale udajne su 10-50m od plaze, ale mne sa to z fotiek uplne nezda a javi sa tam byt aj cesta. Naaaahodou to nepoznas?
http://www.bulrest.com/pomorie/index.php?oID=14...

Dokonca sme pozerali tie velke hoteli pri mori, teda aparthoteli, ako som spominala, ale draho by to asi vyslo...
http://www.hechter.sk/bulharsko/letovisko-Carev...

Inak Pomorie ma viac veci, takych do 200m od mora, ale malo malo fotiek, nenasla som ani na nete vela toho, takze neviem, jak to vonku vyzera a tak...
Apartmany Vesela, Ciernomore, Simeon, OMAR - vsetko je tu:
http://www.hechter.sk/bulharsko/letovisko-Pomor...
Vsetky su pomerne dobre, len tie fotky chybaju, a ty si inak spominala, ze by si ani nesla cez cestovku, nie? Lebo je to drahsie? Alebo ze ta mozu osalit, alebo preco?

A potom je tu zas dajaky Black Sea, neviem, ci to je ine ako Ciernomore, ale nechapem info, asi je to aj hotel, aj nejaky mini rodinny hotelik, ale pokombinovane to maju, tak nechapem. A niekde som na nejaky hotel cierne more (Black Sea) citala otras recenziu, taze om z toho zas nemudra.... http://bgstay.com/en-o-6655-family_hotel_black_sea

Alebo aj Alex apartmany - to presne ako pre nas, ale neviem, ci su tam cesty, a take to je..., nespolahla by som sa na to, vsetky tie veci cez bgstaz su take divne, ci co... http://bgstay.com/en-o-1978-family_hotel_alex#p...

A zas podobne dajaka Elena, ci co http://bgstay.com/en-o-2107-family_hotel_semein..., vraj 10m od mora?

Neviem, ako sa mame orientovat...
Inak mas skuseno Rumunsko je to nablizsie, ale vraj cesta velmi zla. To ale dookola musi dlho trvat, co?

sue250
17. jún 2010

zdravim ta ja som na pomorie uplne zabudla a oni maju vacsinou apartmany pri mori fakt. tam su len sukromne domy tie prve dva odkazy nie, carevo nie, co ponuka hechcter fajn, a ten hotel black sea sa aj mne paci aj ten hotel alex ten posledny odkaz nie

lucinka
17. jún 2010

ahojte... @sue250 písala som ti IP, ale asi ti neprišla... 😖 prosím ťa poznáš tento hotel http://zajazd.invia.sk/bulharsko/hotel-perla-be... ? 😕

sue250
18. jún 2010

poslala som ti uz spravu