Dovolenka v Bulharsku. Ako nájsť ubytovanie bez cestovky?

xxmargaretka
30. apr 2008

ahoj baby..
potrebujem info ci sa da ist do bulharska bez cestovky ci tam clovek najde v pohode slusne ubytko..vopred dakujem za odpovede..

aneti78
21. júl 2012

caute

my o tyzden cestujeme, tak drzte palce 🙂 ideme prvykrat autom s detmi a neviem ci som hodila link, ideme sem do komplexu Grandhotel Varna, hotel Delfin Marina
http://www.grandhotelvarna.com/gallery/browse/3...
tam budeme 10 dni a potom v jednom vnutrozemskom meste nam jeden znamy pozical prazdny byt, tak tam sa dame trochu dokopy a budeme nakupovat, dufam, ze kupim deckam skoske tasky a pod., som pozerala,ze polovicne ceny 🙂

jankaborka
22. júl 2012

@gabika783 nevadi v pohode🙂 my uz ideme v utorok rano letime o 5 ,perfektna restika je restauracia praPraha a,su tu aj letaky vsade po meste,mali sme tam kapustu knedlik meso a aj spanielske vtacky cesky kuchar tam vari a vy dokedy ostavate?

gabika783
25. júl 2012

@jankaborka čaves... my sme akurát dnes prišli dom.. boli sme len na 8 dní... ale stačilo. 🙂 Keď bude malý väčší tak určite aj na dlhšie. 😀 Tu Prahu sme neskúšali... ale boli sme v Amigo.. a tam tiež varili perfektne, skvelá obsluha. Jedli sme len v pár reštikách.. lebo s krpcom to je zatiaľ o hubu a najeme sa len na striedačku... hi... ako doma.. ? tešíte sa?

gabika783
25. júl 2012

@aneti78 jeeej super... tak Vám držím palce.. aby všetko vyšlo podľa plánov. Určite nakúpiš dobre... ale hlavne nie v letovisku... tam sú ceny už pomaly ako u nás. Nie je tam tak lacno.. ako keď sme tam boli pred 9 rokmi.. s mm ešte ako sopliaci. Sú to vychcanci... a v dvoch stánkoch vedľa seba je rozdiel v cene aj 2/3... 😠 😀 😀 😀

gabika783
25. júl 2012

@monulienkamt čau...dnes sme sa vrátili... pampersky.. sa dajú... aj keď ja som brala Babylove 42ks a 16 som doniesla domov... malý bol veľa bez plienky.
No ale výživy veľká bieda.... ☹ ☹ Odporúčam kúpiť doma. Chcela som nakúpiť Ovko (tvarohové.. atď) a veľmi ľutujem, že som nezobrala. Výživa Nestlé mali len hruškovú a broskyňovú a bola strááášne riedka a oničom a stála 3,90 leva... čiže skoro 2 EUR... skoro mi oči vypadli.. a potom tam mali nejakú ich banánovú-... tá stála cca. 2 levy.. čiže 1 EUR no ale to bol samý škrob... niečo ako Hello u nás... také bleee... takže tak.
Queen nelly.. v pohode... milý personál, stááááále upratovali... non-stop.. raňajky oničom... stále to isté.. ale to je všade... takže pohoda.. a v žiadnom prípade neodporúčam večere!!!!!!!! Za tie prachy sa najete aj v meste.. a lepšie. Zbytočne vyhodené prachy. Dali sme si ich len kvôli malému... lebo tu odporúčala niektorá maminka.., že večera v hoteli je lepšia.. lebo keď je dieťatko už unavené nemusíte čakať kým Vám donesú a máte to hneď (lebo malý už večer je jak neriadená strela) ale pri väčších deťoch by som išla smele večer do reštiky. 😝

gabika783
25. júl 2012

@sjusiquatro vieš čo... tam vôbec nepotrebuješ topánočky do vody.. piesok je super... mušličky.. maličké, nič hrozné.. nič nepichá.. proste pohoda. Crossky Maťkovi strašne dotlačili nožičky... veľmi sa na ne hnevám. 🙂

gabika783
25. júl 2012

@aneti78ozaj... koľko Vás bude stáť noc a čo to obsahuje. Dík

monulienkamt
25. júl 2012

@gabika783 dakujeeeeeem, si hrozne zlata, ze si odpisala. nas bude mat v case dovolenky 1 rok, na veceru mu planujem zobrat to mliecko s kasou, to by mu malo stacit, potom este cucne moje mliecko. ranajky nejake pecivko s maslom, akurat obedy musim doriesit, zvysok vyriesime ovocim, kedze si neviem predstavit nosit este aj ovocne vyzivy, kedze tie ich neodporucas. som rada, ze ste boli spokojni. a potesila si ma aj tym, ze nemusim brat zasoby plienok 😀

gabika783
25. júl 2012

@monulienkamt ja som zobrala z domu Nominu kašu ovsenú a Kukuričnú kašu a to som mu zarábala s vodou... a do toho väčšinou pomačkala banán. Určite ti odporúčam kúpiť v DM čistí vitamín C.. a ten mu dávať veľa veľa veľa... sem tam do vodičky kvapnúť Citrovital a na večer probiotika. Túto kúru sme dávali aj my s mm a nič nám nebolo... nakoľko okolo nás hnačkovali jedna radosť... Vírové hnačkové ochorenia alias špinavé ruky... sa teší v Bulharsku veľkej obľube... jáááj a ja s tatkom sme tiež poctivo štepili.. xixi... jáj a ešte dávaj pozor aby malému do uška nezatiekla vodička.. ak by Vás boleli uši.. tak Buron kvapky v lekárni kúpiš za 70 centov.. a na gázu a hneď do ucha. No 2 problem po hnačkách.. ktorý gniavil našincov u nás na hoteli. A ešte som brala aj koloidne striebro a to som striekala malému do nošteka..a sem tam dala trochu lognúť. Možno si povieš... maniačka.. hehehe 😅 ale radšej prevencia... uf.

monulienkamt
25. júl 2012

@gabika783 dakujem za dobre radyv 🙂 , toto by ma vobec nenapadlo. mam doma probiotika, na izbe by mala byt chladnicka, tak tie mu nasadim uz par dni predtym, a ten vitamin by ma vobec nenapadol. no musim nabehnut do lekarne dorobit zasoby, lebo u nas mame fakt iba lieky na bolest a od teploty....no asi mu vezmem aj nejakU tu mliecnu kase, kde ste si tam hriali vodu? lebo ja mam obavy, ze aj keby som malemu zobrala nejaky zeleninovy prikrm, tak mu ho nebudem mat kde zohriat

gabika783
25. júl 2012

kašu som mu robila len ráno a vodu som mala z automatu na kávu... tam je aj len horúca voda (z jedálne) Konvica tam nie je.. iba ak by ste si zobrali starú dobrú komunistickú špirálu na ohrev. A probiotiká som kúpila LINEX baby... nemusia byť v chladničke.. a ešte tá super cena, že do 6 EUR no nekúp to.. lebo zvykneme kúpovať BioGaju a Dolphinus.. ale tie cena... katastrofa.

sjusiquatro
26. júl 2012

@gabika783 Dakujem za radu....inak aj znama sa vratila teraz v primorska a tiez mala dake crevne problemy no tam to je caste ☹ tiez musim ist pokupiť aj cečko aj probiotika....to je dobra rada... 🙂 to by ma nenapadlo..mali sme iba tie biogaja pozriem aj tie LINEX..nam hadam bude stačiť ked vypalime červa dakym poldecakom 😀

sjusiquatro
26. júl 2012

@monulienkamt Ahoj uz mate vybratý termín kedy chcete ist??

monulienkamt
26. júl 2012

@gabika783 no tak to s tou vodou z automatu na kavu by ma asi nenapadlo, to je super napad. ja mam infant dophilus v chladnicke este cele balenie, preto som nad nim uvazovala, lebo buduci rok mu konci zaruka. som ich kupila dopredu, lebo maly ich uzival ked bol maly a zbytocne

monulienkamt
26. júl 2012

@sjusiquatro no chceme ist okolo 15teho, my chceme letiet zo Sliaca, tak sa tym budeme riadit. no a dufam, ze nebude problem s tymi hnackami, neviem ci nepozriem radsej pomorie ☹

sjusiquatro
26. júl 2012

Aj my chceme ist zo Sliaca mame to 15 minut cesty.... 🙂 no my chceme to primorsko

monulienkamt
26. júl 2012

@sjusiquatro no tak tam aj peso dojdete 😀

monulienkamt
27. júl 2012

@sjusiquatro ahoj. tak my uz mame dovolenku zajednanu, ideme 14.8. na 11dni, odlet z Popradu, lebo Sliac uz bol vypredany. Nevyhoda je, ze v podstate prideme o prvy den dovolenky, lebo odlet je o 17tej, kebyze ideme z Blavy, leteli by sme rano okolo 6-7mej, to sme ale nechceli, lebo si neviem predstavit cestovat s malym v noci, budit ho a podobne. Tak hadam budeme spokojni a hlavne bude vsetko v poriadku

sjusiquatro
27. júl 2012

@monulienkamt Ahoj tak dobre ked uz mate zajednane...a to idete cez turancar??So Sliaca je odled 5:10 rano..a ktorý hotel ? 🙂

monulienkamt
27. júl 2012

@sjusiquatro my ideme cez Satur, u nas ta cestovka nie je. Mohli sme to potom vybrat vari uz len cez Hoechter, nevedela som ako je to s tymi odletmi cez jednotlive cestovky, myslela som, ze vsetky cestovky, ktore ponukaju ten isty odlet maju v ten termin odletu rovnaky. no nevadi, aspon nebudeme mat nejak extra naruseny rezim, teda dufam. no a ideme do queen nelly

monulienkamt
27. júl 2012

@sjusiquatro vy uz ste vybrali dovolenku?

sjusiquatro
27. júl 2012

No chceme ist toho 18.8 queen nelly to je cez Hechter...cakala som ci este pojde dole cena...uvidim pojdeme asi cez týžden uz zajednat.. 🙂

monulienkamt
29. júl 2012

@sjusiquatro no chodte, to mate super cenu, nas to vyslo drahsie, skoda, ze som viac "nesurfovala" po nete a az potom nesla, len ja som to uz chcela mat zajednane, nech sa nestane, ze sa vypredaju ☹

turistka
30. júl 2012

vedeli by mi poradit tie, ktore uz tento rok v bulharsku boli, ci sa viac oplati zamenit peniaze u nas, alebo priamo v bulharsku? kde ste prepravovali lieky - prirucna batozina, alebo kufor? ak v prirucnej balili ste to do tych plastykovych sackov? dakujem 🙂

magica1
1. aug 2012

Ahojte, trávime už niekoľko rokov celé leto " pracovne" väčšinou na juhu v Bulharsku, od mája do septembra - októbra - vždy sme tam tak 8, 10, alebo 13 dní a vraciame sa do Bratislavy, môžeme zobrať do auta max. 7 ľudí, vieme zabezpečiť ubytovanie pre veľmi náročných aj menej náročných, aj ubytovanie, kde sa dá ísť aj so zvieratkami, rôzne výlety, morský aj riečny rybolov, plavbu loďkou, pikniky atď.

Stačí sa ozvať.
Nie sme cestovka

Teraz od 2.8. do 9.8. 2012 ideme do Tsareva - je to mestečko blízko Tureckých hraníc. Máme ešte 4 voľné miesta, ubytovanie zabezpečené v príma rodinnom hoteli.

od 10.8. - 22.8. nás je 6, môžeme zobrať ešte 3 ľudí

Potom sa ide 24. atď...

Pridá sa niekto?

magica1
1. aug 2012

@turistka peniaze jednoznačne mente v Bulharsku v banke - je tam lepší kurz 🙂

turistka
8. aug 2012

@gabika783 neviete nahodou ci mozem nenacaty balik plienok mat aj v prirucnej?
@magica1

gabika783
9. aug 2012

@turistka jasné.. 🙂

gabika783
9. aug 2012

@monulienkamt
@sjusiquatro jéééj baby.. dobrý výber hotela.. bude spokojné. je tam milý personál. My keď sme odchádzali tak sme kúpili bonbonieru upratovačkám - lebo makali jak fredky a čašníkom lebo sa vždy usmievali a boli milý. Inak taká upratovačka tam zarobí cca. 150 EUR. ☹

monulienkamt
9. aug 2012

@gabika783 ja sa uz neviem dockat, dufam len, ze bude vsetko bez problemov, predsa len je to nasa prva dofca nielen s malym ale aj letecky a k tomu v Bulharsku...ja som hotel vyberala podla toho, ze tu dost bab bolo s nim spokojnych, tvoja spokojnost bola asi rozhodujuca, kedze si podala posledne kladne recenzie. Este musim popozerat nejake tipy na restiky, nech viem, kam sa oplati ist a kam radsej nechodit 🙂