Dovolenka v Bulharsku. Ako nájsť ubytovanie bez cestovky?

xxmargaretka
30. apr 2008

ahoj baby..
potrebujem info ci sa da ist do bulharska bez cestovky ci tam clovek najde v pohode slusne ubytko..vopred dakujem za odpovede..

dakota14
29. jún 2010

sue250 ok tak meníme tam dik za odpoved aj som si mylsela že tu sa neoplatí ale segra už vymenila 200EUR na 380 leva tak máme aspoň na začiatok ja vymením až tam 😀

fundacka
29. jún 2010

dakujem za odpoved, nuz tak hadam to bude v pohode, mne sa inak ani v Chorvatsku nezdalo, ze by sa nedalo prestravovat, tak ale niektori ludia vyplasia... Asi to bolo myslene tak, ze oproti tomu, ako bolo kedysi v Bulharsku lacno, tak teraz je tam draho..neviem...v kazdom pripade dakujem a pekny den 🙂

sue250
29. jún 2010

fundacka - co je pre anglicanou lacne nemusi byt pre nas ja som tam bola naposledy v roku 2005 a oproti primorsku bolo drahsie. tak ti neporadim

slsp
29. jún 2010

Vie niekto poradiť konkrétny hotel v Bulharsku vhodný pre malé deti - 2 roky? Myslím tým vybavenosť hotelu - detské kútiky, postielka, požičovňa kočíkov ap.

sue250
30. jún 2010

ahoj slsp viem ze perla beach je v primorsku hotel pre deti pozri si cez invia.sk su tam lacne pobyty na last minute a je to 4hv.hotel. ale nikdy som nepocula o pozicani kocikov detsku postielku to ano ale to by ti mala delegatka vybavit alebo sama v hoteli, ale o kocikoch som nepocula

dakota14
1. júl 2010

sue250 prosím ťa ešte jedna otázočka majú tam oni 5 júla sviatok tak ako aj my alebo nie ak hej tak či bývajú obchody zavreté ale snáď nie lebo by sme museli aspoň vodu zobrať so sebou diky za odpoveď

sue250
1. júl 2010

nemaju sviatok oni maju nejako 15. augusta , resp. som nepostrehla ci maju sviatok ale sviatky na pobrezi neplatia vsetko funguje tak ako ma aj obchody. 😉
baby potom tu napiste ako bolo.

dakota14
1. júl 2010

ok takže sviatok nemajú to je dobré určite napíšeme už sa tešíme na nedeľu čas sa kráti dúfam že nám to počasíčko vydrží

aneti78
2. júl 2010

dakota, sviatky si mozes pozriet tuna:
http://www.bulgarianembassy.sk/index.php?go=inf...
cez leto by nemali mat ziaden 😉
drzim palce na pocasie, toho sa bojim aj ja, kolegyna prisla teraz z chorvatska a len tri dni mali teplo, inak 13 stupnov, to je pre mna postreh, ale snad BG nesklame, ja som tam zimu este nezazila a to som bola aj koncom augusta 😉

aneti78
2. júl 2010

postrach 😉

dakota14
2. júl 2010

aneti78 dik za stránku aj čo kukám počasie na celý budúci týždeň čo tam budeme tak hlásia pekne doteraz sa tam vypršalo tak snáď sa to umudri aj tam a na dva dni hlásia aj 30 tky tak určite sa to vydarí keď sprchne mne to vôbec nevadí minulý rok v taliansku nám pršalo ale to boli také prehánky teda búrky z tepla a vždy v noci alebo ráno a boli sme na pláži tak čit ak lebo potom ostalo také isté teplo ako bolo aj pred tým príjemné osvieženie to bolo len aby nepršalo stále 😀

kosska3003
3. júl 2010

sue podla tejto mapy sa mi to zda strasne daleko od mora ten moj hotel Julia a si pisala ze je to blizko tak som s toho chora teraz dufam ze nubude slapat pol hodinku
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&lr=lang_... Julia je 5

sue250
3. júl 2010

ked je oproti akvaparku respô blizko to nemoze byt daleko od mora, stoji akvapark pri hlavnej ceste vedla hotela spektrl palace potom pred nim je hlavna cesta a cesta dole zides dole brehom a si na spodnej ceste ktora vedie k plazi je to cca 450 m ale nie je to daleko ani nie 4min. je horna ulica kde je akvapark, dolna ulica hlavna a pod nou ulica hotelov pod nimi je uz plaz tak to nemoze byt daleko tri ulice dole do centra pise 300m ale to sa berie stred centra cize ty vyjdes z akvaparku a hned si v centralnej ulici. a tam kde je akvapark je kludnejsia ulica
a co sa tyka mapy ul3.mart si pozri to je centralna ulica hlavna!!!! cize ty mas hotel pri hlavnej ulici a ty budes chodit na juznu plaz tam kde je hotel c.1. cize to na mape sa zda daleko ale to nie je daleko. a pozri si blizsie mapu mas hned vedla toho akvaplanet to je akvapark,a zides na hlavnu 3.mart tam je hotel stop a pod nim je uz cesticka na plaz. ty by si mala vidiet z hotela na plaz. 😉

kosska3003
3. júl 2010

sue diky pisu ze to ma byt 450 metrov od plaze a 300 od centra tak asi to sedi diky a este juzna plaz to je ta kde su aj vlny ci to je ta tichsia kde dost slho mala voda dik si zlata

sue250
4. júl 2010

juzna je bez vln a vacsia. severna je chladnejsia potom napis ako bolo
baby prajem vam krasnu dovolenku

dakota14
4. júl 2010

tak my máme zbalené o druhej odchádzame na letisko držte nám palce nech všetko dobre dopadne a po príchode sa určite ozveme alebo aj odtial ak behneme do kaviarne tak sa tu zatiaľ majte a užite si slniečko aj vy 😀

silviens
4. júl 2010

ahoj aj ja idem na slnecne pobrezie a tiez mame len ranajky a ako tu citam tak to vyzera ze je to vsetko drahsie ako u nas... idem do BG prvykrat a asi uz ani nebudem citat forum lebo ma to odradza....... My ideme 8.7. z BA do hotela Bumerang. Kam idete vy?

ada11
8. júl 2010

aj my ideme na slnečné 15.7., odlet máme 19,50 čo mi vôbec nesedí, ale čo narobím. S 2 deťmi prísť na hotel okolo pol noci, ach.... no a odtiaľ máme odlet pred polnocou, tak som zvedavá, kedy nás vyhodia z hotela 😉 suseda sa vrátila tento utorok a pochvalovala si. kde si budete meniť eurá, tu alebo tam, lebo nám prišiel v pokynoch kurz 1,96

sue250
8. júl 2010

pokial si adi pamatam tak pp mal prilet skoro rano kosice naobed a podvecer blava poobede a sliac okolo polnoci cize niektorych sme ubytovali rano a takisto boli aj odlety)))

janka_pn
9. júl 2010

my sme sa vcera vratili zo slnecneho, bolo fajn, ale bolo o dost drahsie a podla mna nie az tak dobre ako v primorsku a mala nam tam posledny den ochorela, asi z vody z bazena... tak sme "poobdivovali" aj tamojsiu nemocnicu... ze daky virus. inak pozor na ten kurz 1,96, lebo je to klamstvo, to je akoze za tolko vykupuju levy, nie eura... kurz bol 1,93.

dakota14
12. júl 2010

ahojte tak my sme sa vrátili dnes z Primorska pred polnocou všetko bolo ok až na to že sme mali len tri dni pekne a posledný deň bolo ešte fajn tak sme sa plahočili čo to dalo aby sme sa poriadne rozlúčili takže tento rok to moc nevyšlo, janka_pn ja mám zas opačný názor že na slnečnom sa mi páčilo viac ako v primorsku ale ceny boli fajn prestravovali sme sa v reštikách za super ceny, a ešte jedna smutná správa z našej početnej skupiny 44 ľudí sme sa vrátili 42 ľudí posledný deň sa stala neočakávaná udalosť a jeden chlapec leží v kóme v Burgase v nemocnici, vďaka úžastnej delegátke to tam zvládajú clekom dobre teda jeho brat ktorý tam ostal s ním držíme mu palce a dúfame že to prežije a vráti sa šťastne domov ☹

dakota14
12. júl 2010

ešte chcem napísať aj o cestovke hechter ktorá dodržala všetko tak ako mala takže všetko bez problémov odlet tam načas večer o siedmej a späť o 25 minút skôr takže supe, na rozdiel od tích čo leteli na rodhos ktorý tam čakali od 12h a večer ked sme mi odlietali tak tam stále ešte boli a let im znova posunuli o hodinu a pol ktovie kedy odleteli do grécka by som tento rok určite nešla aj ked sme moc chceli 7 hodín na letisku a nie to ešte s deťmi takže my sme radi že nám všeto dobre dopadlo až na toho chlapca držte mu palce všetci sme plakali aj delegátka 😒

janka_pn
12. júl 2010

@dakota14 drzime palce ☹. a co sa mu stalo? u nas asi tiez naladu ovplyvnilo pocasie a to, ze nem mala tiez posledny den ochorela, takze sme boli po lekaroch a na infuzke... minuly rok bolo cely cas kraaasne 🙂 a zdalo sa mi, ze plaze boli v primorsku pre deti vhodnejsie, ale to je asi subjektivne 😉

dakota14
13. júl 2010

janka_pn môže si vlastne za to aj sám dosť toho chalani popíjali a boli to futbalisti s miestneho klubu a hrali na brehu futbal keď boli dosť veľké vlny a on odpadol a zrazu ho nebolo mal šťastie že ho odtiaľ ostatný vytiahli ale zapadol mu jazyk a bol už modrý plavčíci ho tam hneď začali oživovať a hneď prišla aj sanitka takže sa nám postarali o fakt pekné posledné chvíle čo už stalo sa dúfam že sa z toho dostane a hlavne že sa poučí ale inak bolo fajn hlavne že sme boli pri mori a zmenili sme prostredie a už rozmýšlame kam zas o rok rozmýšlame nad chorvátskom alebo naše obľúbené lignano uvidíme alebo pôjdeme možno znova do bulharska tam kde to tu dala jedna baba to dobre ubytko to sa nám páči tak som rada že aj tebe dovča vyšla no až na ten koniec užime si teraz trópy na slovensku 🙂

lidija3
22. júl 2010

ahoj dakota aj my sme boli na dovolenke v bulharsku ale trosku skor 20-27.6 pocasie nam tiez nevyslo ☹ ale nevadi uz sa tesime na buduci rok na dovolenku aj tak bolo dobre niekedy postaci aj zmena prostredia.zopakovali by sme si to este raz 🙂 ceny v primorsku su stale v pohode tiez sme sa prestravovali v restikach boli sme s dvojickami 2 roky a deti to vsetko zvladali super !!!

kosska3003
22. júl 2010

@lidija3 a kde ste boli ubytovany a maly jedli tiez vsetko v restikach

lidija3
22. júl 2010

kosska boli sme ubytovany v hoteli belica.ubytovanie bolo super mali sme tam len ranajky ale tie boli vyborne vobec sme sa neobjedli bol velky vyber stale vsetko dokladali.deti jedli tiez v restikach.oni moc toho nespapaju krmili sme ich z naseho 🙂 skuseli sme rozne restauracie v okoli naseho hotela ale najviac sa nam pacilo v restauracii praha je to ceska restauracia mali tam dobre polievky take ako u nas dobre aj pre deti fazulova sosovicova vyvar...aj hlavne jedla boli dobre rostenka kuracie prsia na prirodno vsetko jedla s ceskej kuchyne.jedalne listky v cestine boli v kazdej restauracie.

kosska3003
22. júl 2010

@lidija3 ja som pocula ze je tam aj slovenska restika teda je tam znama tam bola pred dvoma tyzdnami a jej sesterka tam otvorila restiku a tiez vyborna na polievky

dakota14
23. júl 2010

lidija3 ahoj tak určite by sme si to aj my ešte raz zopakovali kvôli tomu počasiu ale tiež postačila aj tá zmena prostredia inak bolo tiež super tá reštika praha je super ako spomínaš aj ty kosska3003 je tam bistro Bratislava škoda že sa tu nedajú dať fotky z dovoleniek mám odtial fotky z toho bistra bratislava a chodili sme aj okolo hotela belica ten sme moc obkukovali kedže mal aj bazén my sme boli len v penzione ale aj tak tam bolo pekne bol nový a pekný domáci boli veľmi milý posledný deň nám nechali všetkým jednu izbu takže až do večera sme sa ešte kúpali a potom sme sa osprchovali tak to sa mi páčilo že sme neboli taký vyhnanci a dole sme s nimi sedeli a hrali sme sa ich detmi človeče a také hry pokým neprišiel pre nás autobus na letisko a mali aj krásnu mačičku takého maskota penzionu 😀

kosska3003
23. júl 2010

@dakota14 jaj a preco sa nedaju daju sa ja mam album ved mozes mat az 3 a aj dole mas ako pises text nad odosli pridaj fotky k prispevku