Dovolenka v Bulharsku. Ako nájsť ubytovanie bez cestovky?

xxmargaretka
30. apr 2008

ahoj baby..
potrebujem info ci sa da ist do bulharska bez cestovky ci tam clovek najde v pohode slusne ubytko..vopred dakujem za odpovede..

vierulda
13. aug 2011

ahojte, vo štvrtok sme sa vrátili zo &slnečného pobrežia a bolo super. Po prílete do Burgasu nás delegátka presunula nie do hotela, ktorý sme mali zaplatený - Jasmin club 3*, ale nakoľko im zostali voľné izby vo 4* Kalina Garden, spýtala sa nás, či by sme nechceli ísť radšej tam. Tak nakoniec sme skončili v Kaline, ktorá je asi o polovicu bližšie k pláži. Hotel bol super, izba veľká, čistá, rovnako aj kúpeľňa. Stravu sme mali polpenziu, všetkého dostatok, až na ten neporiadok, čo ľudia po sebe nechávali na stoloch a obsluha to nestíhala likvidovať. Ale inak fajn. Na obedy sme chodili najčastejšie k Djanymu, pre 2+2 deti obed komplet s pivom aj kolou sme platili najviac 30 leva. Za celý týždeň sme minuli 300 €, a to sme si každý kúpili nejaké handričky, kabelku a tak podobne. Vyšlo aj na atrakcie pre deti. Slnečné pobrežie je plné diskoték a atrakcií - alebo ako povedal môj manžel - jedna hódne veľká Jablonka či Nowy Targ - pouličných predajcov nadmieru. Ale večer sme na izbe zatvorili balkón a hned bolo ticho a mohli sme spať. More bolo prvé dni s vlnami a riasami, ale potom už bolo ok. Škoda len, že posledný deň, keď sme odchádzali už pršalo. Lietadlo bolo super, leteli sme všetci prvý krát a obavy boli úplne zbytočné. Takže Bulharsko len odporúčam!

bambulka814
13. aug 2011

ahojte baby,

strasne ocenim akukolvek radu. ideme lietadlo do burgasu a potom do kraneva do apartmanu. ako sa viem dostat z letiska burgas do kraneva co najlacnejsie, najlahsie a najprakticnejsie s 2 malymi detmi??? taxi su priserne drahe, sli by sme busom, ale absolutne neviem najst ziadne timetables ani nic, teda neviem cenu, ale trvanie, ani odchody ☹ ☹ ☹

prosim prosim o radu.

kosska3003
13. aug 2011

@bambulka814 myslim ze najlepsie je ist taxikom v BG su neni az take drahe myslim a to nejdete cez cestovku neviem ako chodia odtiel autobusi co tam stali tak to boli busi cestoviek ale tak mozno sa da dohodnut ak nebude plny bus ze by vas vzali treba sa len dohodnut

bambulka814
13. aug 2011

@kosska3003 no tie taxi brutalne drahe su....cesta do kraneva a spat stoji min 150 e 😲 to je takner nasa letenka pre jedneho.

mozno tie busy cestoviek nie su zly napad....len to potrebujem vyriesit dopredu, nech tam s tymi detmi nebludime v horku na letisku....ma niekto tip na cestovku, kde by som sa mohla informovat?

abbey1
13. aug 2011

@tessa Ideme na Slnečné pobrežie.

kosska3003
13. aug 2011

@bambulka814 no my sme sli cez solvex

tessa
13. aug 2011

@abbey1 a hotel?

abbey1
13. aug 2011

@tessa Dunav.Je menší,skromnejší vzhľadom,ale má super kuchyňu a personál.Ozaj overené. 😉

bambulka814
13. aug 2011

@kosska3003 ok, dakujem, skusim.

tessa
13. aug 2011

@abbey1 Dunav mi radila jedna pani z Koaly...to máte ALL IN?? a cez cestovku??

abbey1
13. aug 2011

@tessa Ano.napíšem ti IP.

ivella
14. aug 2011

@bambulka814 ked sme my isli,tak z lietadla vystupili prave tak ako vy,2+2,,zena s detmi cakala na kufre a muz isiel obehavat busy a pytal sa ktory ide na ich smer...ale este lepsie je ...tam vo vestibule budu cakat delegatky(je to rozhozdne pohodlnejsie a rychlejsie ako behat medzi busmi)
a ich sa spytat kto ma namierene do tvojej destinacie
inak nebol problem ich odviezt,,cenu si dohodli so soferom,par leva iba platili,,, 😉 -jemu to islo do vacku a vsetci boli spokojni 😀

bambulka814
15. aug 2011

@ivella , dakujem velmi pekne, super napad, aj toto by sme mohli skusit. este raz vdaka.

este otazocka....priamo na letisku su busy smerom k letoviskam? myslea som, ze treba sa taxikom odviest na stanicu. toto by bolo jednoduchsie.

ivella
15. aug 2011

@bambulka814 neviem ci aj normalne busy su tam,alebo len tie ktore su poslane z cestovky...len aby tam bol aj taky ktory ide do vasej destinacie a mas o vsetko postarane..
my sme isli autokarom(bolo ich tam vtedy asi 5)

bambulka814
15. aug 2011

@ivella aha, no tak sa idem modlit 😉 dufam, dufam, ze tam neostaneme visiet ☹

janulabj
15. aug 2011

ahojte, tak letíme 18.8 . o osmej ráno z KE.....celkom som aj rada že to nieje nejak neskoro v noci, aj ked maleho budem musiet tak či tak budit ráno.....počuvajte, čo by sa stalo, keby som tam nebola tie 2 hodky ako piše pred odletom? ale napr. len hodku či hodku a pol? mate s ty niekto skusenost? dakujem

maculkac
15. aug 2011

@janulabj
Janka, ja som sa dnes vrátila z Primorska z QN, a až na ten jeden deň, čo pršalo, boli každý deň riadne teploty, aj pripáliť sme sa stihli. Mali sme len raňajky, ale celkom v pohode, cez deň na mori, nejaká pizza, zmrzka, palacinka a večer buď po nákupoch, alebo v reštike, alebo návšteva baru. Bolo to super, hneď by som sa vrátila. Leteli sme z BA, všetko v pohode, naspäť dokonca o pol hodinku skorší prílet. Žiadne komplikácie, hotel pohodička, super bazén, voda v mori perfektná....Škoda, že už mám po...

v555
15. aug 2011

@bambulka814 určite tam neostaneš visieť,niektoré z tých autobusov určite pôjdu do Kraneva a zoberú vás.A ak nie tak ti odporúčam dostať sa taxikom na autobusovú stanicu v Burgase a z tadiaľ sa dostaneš už bez problémov za pár LV.Ale cesta taxikom z Burgasu do Kraneva je fakt vysoká.My sme išli do Sozopolu,vyšli sme z letiska a bez problémov sme sa dostali cez delegátku do autobusu/nemali sme to zaplatené/,treba sa ich popýtať oni vás radi zoberú.

tessa
15. aug 2011

@kosska3003 no my sme zase nezobrali ten Royal Elenite...sme boli na vážkach celý čas s mužom dnes, bo zajtra je odlet, že či to berieme abo nie..a potom sme si povedali, že ešte počkáme, že nás termín netlačí... 😝

tessa
16. aug 2011

Som omylom hodila príspevok do inej témy 😀 😀

Holky nemáte niektorá skúsenosť s hotelom Perla Plaza v Primorsku??

kosska3003
16. aug 2011

@tessa ja viem len tolko ze je to blizko juznej plaze ak sa nemylim

tessa
16. aug 2011

No tak ak sa nenájde nič iné, tak v sobotu tam letíme 😎

kosska3003
16. aug 2011

@tessa cez aku cestovku

tessa
16. aug 2011

@kosska3003 Azurreizen som kuki...

janul1k
17. aug 2011

žial aj mi snme boli okradnuty na hoteli odcudzili nam doklady peniaze mne mobilny telefon a teraz sa kocky drzte priamo z izby zamknutej, v noci v ktorej sme spali. Iba kluc sme mali vytiahnuty, cize aj ked pojdete do bulharska, nevvyberajte si kluc u dveri, majte ho vo vodorovnej polohe odporucam, lebo vas okradnu pocas spanku ako nas iank ludia su mily ceny su lacne dobre stravovanie az na toto okradnutie skvela dovolenka.

tessa
17. aug 2011

@janul1k a kde ste boli v Bulharsku?

janul1k
17. aug 2011

Boli sme v bulharsku-primorsko, hotel dun, mali sme byt v hoteli odyseus no nas prebukovali do ineho hotela vraj nam na poslednu chvilu zrusily rezervaciu.

ivella
17. aug 2011

@janulabj stastnu cestu a skvelu dovolenku 😉

maggie2
17. aug 2011

@evak77 čítala som Tvoj príspevok spred niekoľkých dní, citujem: ...Tak ahojte žienky, my sme sa včera vrátili z Primorska Qeen Nelly . Bolo super aj počasie vyšlo, ale do tohto hotela sa už asi nevrátime. Nechcem nikoho strašiť, ale my sme mali asi smolu na upratovačku. Sprchovací kút celý zaplesnivený, záchod špinavý ešte po nejakých pred nami. Nie som moc hádavý typ, tak som zašla pekne do obchodu a kúpila nejaké prostriedky a dala to na poriadok....

To snáď nemyslíš vážne? Vy ste si zaplatili za hotelové služby a takto sa nechali od nich ...nechcem povedať vulgárne slovo, ale iné ma naozaj nenapadá. Preboha, veď si mala právo to okamžite reklamovať a žiadať buď inú čistú izbu alebo volať delegátke, nech Vás dá do iného nezasvineného hotela. Pokiaľ my klienti necháme so sebou takto zaobchádzať, hotelieri si budú stále viac a viac dovoľovať. Jednoducho si uvedomme, že požadovať štandard a kvalitné služby za ktoré sme si zaplatili je samozrejmosť. To vôbec nie je o hádaní sa. Keby si to, že si nakúpila za vlastné čistiace prostriedky, a ešte i sama poumývala hotelovú sanitu, povedala hocijakému nemeckému, či americkému, alebo švédskemu atď. turistovi tak by si poklopkal po čele alebo by rovno padol na zadok. Nemysliteľné. Aj ako keby to mal byť vtip, tak tomu Západniar neuverí. Nikdy.

tessa
18. aug 2011

@janul1k ja som hcela ísť dnes konečne vyplatiť to Primorsko Perla Beach alebo Perla Plaza..ale teda už mám poriadny strach ísť do Bulharska...včera dávali tých Slovákov, čo im šlohli z recepcie pasy a ešte aj tento tvoj príspevok o vlámaní sa do izby, kde ľudia spia a ukranúť im veci....no ja začínam mať strach... MM som to ani nepovedala radšej, že takéto niečo sa deje... 😒