Dovolenka v Bulharsku. Ako nájsť ubytovanie bez cestovky?

xxmargaretka
30. apr 2008

ahoj baby..
potrebujem info ci sa da ist do bulharska bez cestovky ci tam clovek najde v pohode slusne ubytko..vopred dakujem za odpovede..

kosska3003
24. jan 2011

hej hej to je on az teraz som kukla link ako super poloha hned pri mory aj restauracie v blizku super ako a je tam aj ticho tam je od 22 nocny klud na to nas upozornovali neni tam az taky rusny nocny zivot a je to od letiska strasne blizko 20 minut

sue250
24. jan 2011

ano presne bazen nema, ale sak idete k moru!!!! 😉 baby mna uz ste tak doplietli uz neviem ani kam chcem ist, asi zmenim stat)))))))))))) ja uz mam z hotelov chaos. Ale rozhodne ked budete v primorsku chodte do turecka na zajazd!!!!

kosska3003
24. jan 2011

@sue250 no len musia mat pas ak do Turecka no to ti verim ze ta poplietli mi nejdeme nikde tento rok no ak neratam oravu 😀

andrejkag
24. jan 2011

@kosska3003 nemá bazén, to by až tak nevadilo, ja hľadám hotel čo najbližšie k moru, lenže teraz som čítala recenzie a sú všelijaké 😒

sue250
24. jan 2011

baby na recenzie sa nespoliehajte ja si vzdy najdem original stranku na nete a tam si to nastudujem, poviem vam uprimne my sme cudni narod, mala som reklamacie ze nesvieti slnko, ze je mala izba, ze mala chladnicka ze chcu calexu velku, ze nie su rolety na oknach, ze maju izbu k bazenu a tam sa sedi do polnoci u bazenu, ze slovaci nechcu byvat vedla madarov a taaaaaaaaaaaaaaaak teraz sa na tom smejem ale zazila som si svoje. ☹

andrejkag
24. jan 2011

@sue250 tak že aj ty si nad nim zvažovala? 🙂 ja som primoko vylúčila len kvôli tým dunam 😒

eweny
24. jan 2011

@andrejkag preco kvoli dunam?..my sme v primorsku videli duny len raz, ked sme okolo nich isli pocas prechadzky 🙂

dakota14
25. jan 2011

andrejkag záleží aj kde budete bývať niekde ideš dlhšiu cestu cez duny ale niektoré hotely boli aj tak že zbehly dole a boli na pláži nešli taký dlhý kus to len kvôli tomu tam neísť je blbosť a na druhej strane tá cesta cez tie duny dávala krásny výhlad my sme kolkokrát na nich len tak stály a pozerali sa možno si myslel niekto že sme šiši ale ja to mám rada len tak sa dívať na more a tak tú scenériu má to svoje výhody aj nevýhody ale to je všade nie len v Primorsku 😀 tých 100 metrov nikoho nezabije

alexis13
25. jan 2011

ahojte...tak ak mozem prispejem nieco o Bulharsku......chodili sme tam každý rok cca 6-8 krat za sebou uz si ani nespominam......bola som v Pomori a v Obzore..v oboch sa nam velmi pacilo.......v Pomori sme vystriedali viacero ubytovani...vzdy sme byvali u niekoho ze tam boli majitelia domu.....vzdy sme boli spokojní....aj mora......teda v Obzore je more krajsie a cistejsie ako v Pomori...tam sme casto stretavali more zamorene riasami....ale zas co je lepsie na pomori je cierny piesok a tam je more ako v pohari kazdý den rano sme tam chodili pol hodka cesta, cely den sme tam boli klud od ludi...aj vecerne pomorie a obzor stoja zato...=D

sue250
25. jan 2011

baby az teraz som pochopila duny - ja som myslela rezort djuni 😉 😉 😉 ani ja som nevidela v bg ziadne duny, boli pred staveniskom ale ked zacali stavat vsetko vyyrovnali. baby ja som v pomori a v obzore bola 2x a vacsinou som len ubytovala a sla prec cez obzor som prechadzala a sem tam nakupovala ale bol fajn a lacny. najviac sa vyznam v primorsku, na slnecnom, sozopol, zlate piesky, sv.kosntantin, kranevo, albena, balcik. ostatne ravda , sv.vlas, nesebar az tak moc nepoznam, ale mam kamosku sefku pre slovenske ck , ktore maju partnerstvo s bg a sem tam sa jej opytat co a ako. je sto hotelov sto nazorov sto povaha cim viac budete spekulovat tak tym asi to bude horsie, najnovsi hit ck je maroko tak pozeram toto a asi sa mi zda ze zostanem v lete doma ))) lebo sa s manzelom nevieme zhodnut

dakota14
25. jan 2011

Posielam foto tých dún škoda že som to aj z druhej strany necvakla natočené to mám celé dokola na videu ale na foto viac nemám moja segra na prvej vyšlapala na jednu veľkú dunu cez ne nieje vlastne vidieť ani more až potom ked zídete nižšie k pláži na druhej foto som ja tam už ked sme šli dole tak more sa ukázalo a to je taká polka cesty za mnou a predo mnou asi taký istý dlhý kus na tretej stojím na tých dunách a fotili sme sa bol lepší výhlad z vrchu 🙂 a na poslednej stojím pri schodíkoch kde sa schádzalo na pláž trošku blbé ale pre dospelého nevadí

sue250 ja som sa tiež čudovala prečo to neni zrovnané oni keby to ponaberajú preč tie kopy piesku tak by bola aj pláž širšia a cesta by bola úplne v pohode prejduteľná mne to ako naozaj nevadilo ale pre rodinky s deťmi čo ich vozia v kočíkoch by im to mohlo prekážať ale každý sme iný a nechcem týmto nikoho odrázať od Primorska ale dosť ľudí tam na to nadáva inde zas ľudom vadia kamene no slováci sú už taký 😀

kosska3003
25. jan 2011

@dakota14 no ale tie duny to je niaka prirodny zjav co ako to mam opisat proste je to pamiatka to nemozu zrovnat

dakota14
25. jan 2011

aha no to som nevedela ale určite by to uľahčilo prístup na pláž

monky1
25. jan 2011

@andrejkag ja som bola v Pomori v roku 2005, bolo fajn, ubytovanie sme mali u sukromnikov - pozitiva: vzdy rano cerstve paradajky, paprika a cibula 😀 , negativa: daleko na plaz a aj ta cesta bola hrozna - mala som pocit, ze je to bohom zabudnuta krajina ... take opustene, spinave, bez zivota .. na plazi uz bolo fajn
ALE - do centra bolo blizko, bolo tam supeeeeeeeeeeeeeer 😵 😵 😵 😵 😵 😵 , obchod pri obchode, mnozstvo kaviarni, restik, pred ktorymi bezne ludia tancovali, boli tam koncerty , vsade stanky s obcerstvenim , gyros, 30 cm palacinky naslano, nasladko za smiesne ceny - porcie velke ... boze, sme sa obzrali - sory za vyraz, ale v nasom pripade to fakt tak bolo 😀 😀 😀 ... aj na plazi bolo lacno - caca rybky na dennom poriadku, Zagorka sa pila castejsie ako malinovka 🤐...jednym slovom super
z vyletov sme boli len na jednom - v Nesebare a tam to uz bolo ine kafe - ceny brutal, aspon v restike, kde sme si chceli dat pivo a mineralku ... dokonca nas ani neobsluzili, lebo napoje predavaju len k jedlu - sme skoro odpadli 😕
co sa hotelov tyka, neporadim, ale dovolenku v Pomori odporucam 😉
tak neviem, ci som ti pomohla a ci je to este aktualne

@sue250 ja stale studujem vsetko o tom Pomori 😀 - prosim ta, ako daleko je z Eleny a Valentina do centra??? niekde som nasla 12 minut, inde 15 - 20 ... bude s nami 4a pol rocna dcera, tak aby sme tam vobec dosli 😀 😀 😀
...vsade je uvedena vzdialenost na severnu plaz - cca 200m, ale na juznu neuvadzaju ... v recentii ktosi pisal, ze asi 15 minut ... je to pravda???

andrejkag
26. jan 2011

@monky1 ďakujem 😉 stále sa neviem rozhodnúť 😖

monky1
26. jan 2011

@andrejkag aj ja tuho zvazujem ... u mna je to ale o to tazsie, ze rozhodnut sa musim do 31.1., ak chceme "dobru" cenu 😒

dakota14
26. jan 2011

monky1 presne toto riešim aj ja do 31.1.2010 už mám normálne z toho smútok v srdci ale šak keby to nevýjde teraz tak možno nejaký last minute chytíme ešte nieje nič stratené 😀

sue250
26. jan 2011

monky urcite tych 15-20 minut ja poznam skratky cize ja som si to zbehla raz dva ale ty ked mas deti to bude tazsie. na juznu asi 10minut lebo ty ked pojdes od eleny do centra ides na zaciatok centra cize juzna plaz je na zaciatku centra a potom po moste prejdes na severnu a ked pojdes od hotela na severnu tak po moste prejdes na juznu. baby cim viac spekulujete tym to bude horsie kazdy hotel ma svoj plus aj minus najidealnejsi je v centre a na plazi ale ten je aj drahsi. ale zas ked mas deti je potom hluk ☹

eweny
26. jan 2011

Baby, uz tolko nespekulujte, cim viac skumate a dumate, tym viac ste nerozhodne 🙂 my pojdeme tam, kam aj minule leto len mozno nejaky vedlajsi penzionik 🙂 vobec nam napriklad nechybal bazen, ved sme si uzivali more a asi by ani nebolo kedy sa macat v bazene..z penzionu sme presli 80m, zisli schodikami a uz sme boli na plazi..

dakota14
26. jan 2011

ja som začala špekulovať ešte viac vyrátala som si pár hotelov sama z katalógu a vyšli mi celkom dobrí sumy napírklad taký hotel bora bora na slnečnom 390 eur už so všetkým letecky, raňajky 11 dní je to termín síce koncom augusta ale tak sme to plánovali tento hotel sa mi tak najviac pozdáva a je to len o osem eur viac ako to čo nám ponúkajú a to je len penzion bez stravy bez bazéna a primorsko no uvidíme kde skončíme možno aj doma pri bazéne 😀 😀 😀

cencula
26. jan 2011

monki1 dakota14 toto riešim aj ja, už ste sa rozhodli? ked tie akcie sú na dve veci ked píšu že dve deti zadarmo, to je prt pravda dovolenka bulharsko júl pre štyroch vychádza okolo n1300ejuro, už špekulujem že by sme išli vlakom a ubytko zabezpečíme sami, neviemje to ťažké , dajte vedieť ako ste sa rozhodli

monky1
27. jan 2011

@cencula tak ja som predvcerom pisala o nezavazne info na zajazdy .sk s tym, ze to potrebujem vediet cim skor, lebo mame zaujem o ten first moment - a to uz vela casu nemame a dodnes sa neozvali
derti zdarma - zavisi aj od toho, ake stare deti clovek ma ... aj k tomu som mala otazku, nech mi presne rozpisu co by to v ich pripade stalo 😉
...snad sa este dockam, ak nie, zajtra tej panej volam - dosiel mi mail aj s kontaktom na nu 😒

dakota14
27. jan 2011

cencula ja deti zatiaľ riešiť nemusím takže to mám lahšie ale do primorska nejdem tam som to zrušila toto ešte uvidíme do konca apríla je ešte 15% zľava takže ešte si to raz vyrátam o dve percenta menej nebude to až taká hrozná suma ale je to hotel s bazénom a sú tam raňajky a na izbe je internet čo mi moc vyhovuje tak moje rozmýšlanie sa posúva až o tri mesiace mám ešte čas a na slnečnom som bola takže viem aké to tam je len dúfam že ten hotel je ok recenzie som ešte nepozerala uvidím čo bude do konca apríla možno zrušíme aj to a naozaj pôjdeme na last minute niekam inam neviem teraz sa to ťažko ešte hovorí aj kvôli financiám človek by chcel ísť ale keď sa to nedá tak sa nedá ved ľudia chodia všelijako aj na poslednú chvílku nám nerobí problém zbaliť sa a ísť za dva dni preč no keby boli deti tak to určite už mám dovolenku kúpenú a aký máš vybratý hotel alebo penzion na tie deti to sa treba spýtať kukni hechter tam majú tiež dve deti zadarmo ale neviem aké poplatky by platili asi len letenky a do 1000 by ste sa mohli mestiť ale museli by ste si pozerať tie koncové termíny alebo začiatočné kde je cena najlacnejšia ak by ti to teda vyhovovalo lebo cez sezónu je to najdrahšie a teda záleží ako to máte s prácou mužík a ty si asi na materskej alebo ak už nie veľa ľudí sa nemôže skombinovať s termínmi lebo majú voľno len tie najdrahšie týždne

a vlakom tu niekto minule dával super linky aj na jedno ubytko domčeky priamo nna pláži neviem kto to bol skús zalistovať taký august minulého roka dozadu to bolo fajn ubytko len u nás by nebol v pohode ten vlak teda mne by nevadilo ale prispôsobim sa väčšine a neviem už ani aké letovisko to bolo tuším to aj sue250 odporúčala sa mi zdá a to ubytko bolo peknučké

monky1
27. jan 2011

no tak sa mi ozvali z cestovky - 😠 😠 😠 😠 😠 😠 .. akoze riadny oblb!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

na stranke je uvedene ... 1 až 2 deti v sprievode 2 dospelých osôb platia len povinné príplatky. Ubytovanie, stravovanie a letenka je ZADARMO. Táto akcia je obmedzená - platí do vypredania ponuky.

pani mi napisala ... Dieťa je zdarma, ale samozrejme platí cenu letenky, preto tam nikdy pri leteckej doprave nemôže byť v kolonke dieťa do 15 rokov 0,- EUR, dieťa platí 199,- EUR čo je cena letenky a + letiskovú taxu 99,- EUR a samozrejme pobytovú taxu a poistenie insolventnosti.

tak na stranke je velkymi pismenami uvedene, ze letenka je ZADARMO, mne napise, ze samozrejme plati cenu letenky ........ tak teraz ako??? ci mysleli 2 deti do 2 rokov ze letenka zadarmo??? no uz sa vidim, ako by som isla s dvomi detmi do dvoch okov niekde k moru
som rozladena, prepacte 😒

@dakota14 hechter som pozerala, len oni robia bud 8 dni tusim a 15 dni ... 11 nerobia a priznam sa, 8 sa mi vidi malo, 15 s nasou malou sojkou uz vela 😒
asi fakt vela spekulujem, ale tak cas ma suri, ak chceme vyuzit ten first moment

cinamon7
27. jan 2011

@monky1 cez ktoru cestovku si pozerala? ja pozeram:
http://tatratour.sk/?dest=bulharsko&den=1&mesia...

monky1
27. jan 2011

ja tak vseobecne cez zajazdy.sk ... aj som im pisala, ze kt. cestovka robi tento zajazd a nanapisala mi to ta pani ... a vela veci nenapisala, na ktore som sa pytala 😒
...a my by sme chceli mrknut to Primorsko - v pomori sme boli a toto je vraj podobne - aj cenovo pristupne

cinamon7
27. jan 2011

@monky1 ja som bola pred troma rokmi s malym v Kitene, cenovo tiez super,bola som spokojna 🙂

dakota14
27. jan 2011

monky robia aj 11 a 12 dňové mám doma katalóg kukni ešte raz len ja neviem ako sa tam tie deti rátajú čo tam vlastne treba zarátať či ako normálne lôžko alebo prístelky ak máte v meste kanceláriu tak si to chod dať vyrátať nechcem ti povedať nejakú blbú cenu ale asi vás to vždy vyjde okolo tej 1000 - cky eur ale je to naozaj nehorázne že všade píšu tie deti zdarma a nikde prakticky zdarma nie sú 😒 oni tam všeličo popíšu a človek tam tomu nechápe

cencula
27. jan 2011

monky1 a kolko ti vyrátala sumu? neviete mi niekto povedať ktorá cestovka má v bulharsku apartmánový dom? nemám doma katalogy a furt hladieť do pc tak ma bolia oči