Dovolenka v Bulharsku. Ako nájsť ubytovanie bez cestovky?

xxmargaretka
30. apr 2008

ahoj baby..
potrebujem info ci sa da ist do bulharska bez cestovky ci tam clovek najde v pohode slusne ubytko..vopred dakujem za odpovede..

vierulda
13. júl 2011

@eweny fotky sú super, platili ste si lehátka alebo ste si kúpili slnečník a boli na deke-osuške-karimatke? keď máš svoj slnečník dostaneš sa aj pred lehátka k moru, alebo až za nimi musíš byť? je super, že malý lietadlo v pohode zvládol, naše baby sú už väčšie (a asi preto aj bojazlivejšie) a všetci máme obavy hlavne z letu. ale na more sa úžasne teším

eweny
13. júl 2011

@ivella tak to je dobre, ze nachystane 😀 takze idete len so starsim?..jooooj, urcite sa velmi tesis..si to poriadne uzite 😀

eweny
13. júl 2011

@vierulda neplatili sme si lehatka..je lepsie ked si kupis slnecnik, vyjde ta to tak na 8-10leva..podla toho aky chces..a za lehatko na den das skoro tolko..nemusis sa bat, ze sa nedostanes hned k moru..su tam useky, kde su platene lehatka a slnecniky a hned vedla je zas volna zona..ono sa to tak strieda..niekde je len za platenymi, ale tam kde sme my chodili sa dalo byt hned pri mori..poradim ti, zober si klasicku bielu plachtu, tu prestri na piesok a na to osusky 🙂

ivella
13. júl 2011

@eweny presne som dnes rozstrihla plachtu na dve,zasila a beriem,lepsie sa z nej piesok vyprasi 😀

gebula
13. júl 2011

ahojte,ak sa možem tak by som sa rada pridala do temy,a opísala nše zažitky z dovolenky 🙂 my sme došli domov 5.jula,boli sme v Primorsku,byvali sme tu : www.plamena-palace.com ,je to 4*hotel,a vrelo odporučam,krasny,čistučky,rodinny hotelík,prisposobený aj rodinam s malými detmi,vyborna poloha hotela,tiche prostredie,nedaleko sme mali severnu plaž,more ako ste už spomínali,tak tiež možem len potvrdit,že bolo čistučke,príjrmne,a vyhoda bola ta,že dlhoooo bola voda iba pod kolena,takže v pohode aj malimi deckami sa dalo 🙂 Spominali ste tu aj hotel Quinn Nelly,je to krasny hotel,aspon čo some videli z vonka,ale na mna posobil prijrmne,všetko do modra sfarbene,no proste pekny bol,som zvedava potom ak tam pojdete,že ako vyzera z vnutra a ako ste boli spokojne 😉 južnu plaž sme mali kusok dalej-ale vyhodou juž.plaže bola asi ta,že ked bolo veterno,tak na tejto plaži sme mohli kluudne byt,lebo ten vetrík tam nefukal takou silou ako na severnej plaži,nevyhoda na juž.pl.,že tam bolo viacej rias,ale iba na začiatku mora potom už pohodka 😎 reštiku vam možem odporučit Barbados,a vela inych ale všetky nazvy si už nepamatam 😅 ak mate nejake otazky,rada vam poradím 😎 super tema 🙂

vierulda
14. júl 2011

tá plachta je dobrý nápad, na nej by sa piesok nemal toľko držať ako na deke. dievčence, ako ste to urobili s peniazmi? menili ste tu či až v bulharsku? stále neviem čo spraviť, sestra hovorila, že v ich turnuse hneď v prvý deň 15 slovákov okradli. neviem, čo by som si potom počala. ale aj keby mi ukradli kartu, viac sa tam k peniazom asi nedostanem, že? a asi je ich treba nosiť stále so sebou, čo tiež nie je moc praktické. trezor na izbe vraj mali, ale taký malý prenosný, čo tiež nie je problém zobrať celý. tak fakt neviem.

adka12
14. júl 2011

@vierulda a to ich okradli na izbe v hoteli?

vierulda
14. júl 2011

to neviem, povedala len, že hned v prvý deň. ale spýtam sa jej.

vierulda
14. júl 2011

ale vraj v uni credit bank je dobrý kurz, kde sa oplatí vymeniť peniaze už doma. neviem, ako je to s bankami tam, lebo zmenárne vraj nie sú spoľahlivé.

vierulda
14. júl 2011

no tak že ich okradli priamo v hoteli, nechali si peniaze v izbe, ked išli na ranajky a viac ich nemali. takže ozaj nosiť všetko so sebou. a bolo to vo fiesta beach pred dvomi týždňami.

eweny
14. júl 2011

@vierulda my sme menili uz tu..nenosili sme so sebou vsetky peniaze, zamkynali sme si ich do kufra aj s ostatnymi dolezitymi vecami..

eweny
14. júl 2011

@vierulda tam vam delegatka povie, kde je najlepsie zamenit..oni to tam maju dohodnute a podchytene..nam odporucala menit len v hotely Vasima, ale tak my sme nepotrebovali..

eweny
14. júl 2011

..ja vam dievcata odporucam ist sa napapat do bistra Bratislava..nachadza sa blizko hotela Nelly Quinn 🙂 varia tam slovenske a ceske jedla..vyborneeeeee 🙂

ivella
14. júl 2011

ahojte,mne akurat mm volal,ze zamenil tu v uni credite 350e do zaciatku,myslim ze kurz 1,91
ani neviete ako ste ma potesili s "nasim" hotelom 😉 😉 😉 aj mne sa velmi pacila ta modra farba vsade,,take morske 😀
no my tam ideme na bulharske jedla,takze dajte aj iny tip na restiku,kde dobre a lacno sa napapkame 😀 😀

luckagu
14. júl 2011

Ahojte, tak dnes sme dostali pokyny, letíme o 10:45 z Košíc a späť o 9:25 . Aspoň si ešte užijeme aj v den letu trochu mora. Už sa veľmi tešime a počítame dni, nech už je 26.7.
Vie mi niekto povedať či premáva vláčik z Ravdy do Nesebaru a na Slnečné pobrežie?

adka12
14. júl 2011

@vierulda ja som vymienala v uni credite

adka12
14. júl 2011

@vierulda no do riti, ja odlietam do fiesta beach v pondelok...
tak teraz si ma riadne zaskočila. A ako to riešili? Inak boli spokojní v hoteli, čo sa týka ubytovania, stravy, pláže...

mirka907
14. júl 2011

ahojte, tak my sme boli na slnecnom pobrezi, vratili sme sa minuly tyzden v sobotu a zhodnotila som ze dakujem ale Bulharsko uz nikdy viac.....som sa citila ako na Sirave a nie ako pri mori...pre mladych bez deti ok...ale s detmi nula bodov...skoro celu dobu sme boli pri bazene a to teda mozem byt aj tu na kupalisku...minuly rok sme boli v Grecku a Taliansku a Bulharsko sa nechytaaaaaaaaaa

adka12
14. júl 2011

@mirka907 a čo sa vám nepáčilo? prečo to nie je vhodné pre deti?

mirka907
14. júl 2011

@adka12 mali sme all inclusive...strava mi nechutila...vsetko na jedno kopyto...ale to by mi az tak nevadilo...ale nikde ziadna palma...ziadny pocit ze som pri mori a to sme mali hotel 80m od mora....vsade iba ozrati anglicki turisti a podobne....bezbarierovy pristup na plazi nehrozil...tahali sme kociar po piesku ako blbci...cena za lehatka a slnecnik 21 leva.....nezaplatis, mozes ist za ciaru a nahanat dieta niekolko 10tok metrov kym sa dostanes k moru....more dlho plytka voda a kopec meduz...sice neprhlili ale nie velmi prijemny pocit ked plaves a obrovsku meduzu posunies jednou aj druhou rukou.....stastie ze sme mali all inclusice a super animatorov...tak sme boli pri bazene a ti nam to vynahradili...a nam este ani pocasie nevyslo...

mirka907
14. júl 2011

aby som nebola az taka kriticka...bazen bol super...tam sa mala vyblbla a dalo sa aj kam ist prejst...len mi chybala ta atmosfera ze som naozaj pri mori...pre mladych bez zavazkov uplne super.....kopec moznosti zabavy za rozumne ceny......

ivella
14. júl 2011

tak my sme vybrali bg hlavne kvoli synovi,kamienkovu plaz sme vylucili a pozvolny vstup do mora tiez vyhovuje...
palmy necakam,sak ideme do bg a nie do turecka...a pocitam aj s moznostou,ze sa mu nebude "páčiť" more,ide prvykrat,v tom pripade sa nic nedeje,aquapark to istiii

@adka12 stalo sa,nemaj cierne myslienky,ved by si si tym pokazila celu dovolenku,,,vam sa nic take nestane 😉 😉
neboj,bude supeeeeer,,trochu optimizmu 🙂 🙂 🙂

vierulda
15. júl 2011

@adka 12 - inak sestra bola s ubytovaním veľmi spokojná. mali krásnu veľkú izbu, kúpeľňu že ani doma nemá takú, perfektný bazén a že hoci bolo more ešte dosť studené, na pláži boli často. stavali z piesku hrady a kopali studne a čo to sa aj vykúpali. aj so stravou a letom boli spokojní. oni si nosili peniaze stále v ladvinke so sebou, takže asi tadiaľ vedie cesta. no a fotky čo majú zo všetkých možných atrakcií - tých kolotočov je tam vraj spústa, tak len vrecká dobre pomastiť. iste sa bude páčiť aj tebe, aj ja som chcela ísť do fiesta beach ale my sme 2+2 a izby že sú len 2+1. tak tak.peknú dovolenku prajem.

adka12
15. júl 2011

@vierulda my ideme 2+1 ale švagriná ide 2+2, zobrali si 2 izby a hotovo a už sa dáko podelia s deťmi. No som zvedavá, ako budem ja spokojná. Ja mám rada priestor, takže tá izba bude snáď ok a strava tiež 😉
A ešte mi povedz to okradli len ich, alebo viac ľudí. Ako sa to potom rieši ak sa niečo také stane v hotelovej izbe? Riešili to cez delegáta? V ladvinke veľmi peniaze nosiť nechcem, lebo predsa pôjdem sa kúpať a potom čo s peniazmi. Tiež by som sa bála ich nechať len tak na deke 😖
A odkiaľ leteli?

mirka907
15. júl 2011

@adka12 aj nas upozornovali, ze peniaze a cenne veci radsej stale pri sebe a vzdy to mat pod dohladom...nenechavat na izbe....alebo potom prenajat na hotely trezor

ajka72
15. júl 2011

@mirka907 v akom hotely ste boli?

adka12
15. júl 2011

@mirka907 a koľko stojí trezor na recepcii? a keby som si cennosti zamkla do kufrov na izbe? si neviem predstaviť, ako sa pôjdeme celá rodina kúpať, ked budem mať zo sebou foťák, kameru a všetky peniaze 😖

mirka907
15. júl 2011

Hotel Pomorie, Slnecne pobrezie....aky mate vy hotel (necitala som spatne)?...my sme to mali vsetko pri sebe, takze neviem kolko stal trezor ale na hotely bol.
Ale tak ked to pekne pozamykas na izbe, nemal by byt problem...len viem, ze nas upozornovala delegatka, takze ked manzel zabudol retiazku, hned sme po nu utekali....

@adka12 ale ja ta nechcem strasit....viem, ze tie moje spravy tak vyzeraju...ja som len bola trosku rozcarovana ale to bude hlavne tym, ze nam nevyslo pocasie a vtedy ma clovek cas hladat zle a nemysli na tie dobre veci....

adka12
15. júl 2011

@mirka907 ved mna nestrašíš, len človek musí myslieť na všetko. A to ako sa dostanú do izieb??? TO robí hoteloví personál alebo to nikoho nezajíma kto sa túla po chodbách hotela??? Si neviem dosť dobre predstaviť nejaké zlodeja ako pri takom ruchu v hoteli otvára dvere nejakým drótikom 2 minúty...

mirka907
15. júl 2011

@adka12 tak nase upratovacky napr otvorili izbu a isli do skladu (inej izby po veci) a izba bola otvorena...nas hotel mal 500-600 izieb, 2 recepcie, takze tam ustriehnut kto tam byva a kto nebyva by bolo dost tazke