Dovolenka v Bulharsku. Ako nájsť ubytovanie bez cestovky?

xxmargaretka
30. apr 2008

ahoj baby..
potrebujem info ci sa da ist do bulharska bez cestovky ci tam clovek najde v pohode slusne ubytko..vopred dakujem za odpovede..

slavkaa27
5. júl 2011

@eweny super, tak teraz sa už ozaj teším. Tiež chcem malému nakúpiť nejaké oblečko do škôlky a podobne. Rozhadzovať neplánujem. Tak príjemne si užiť a začiť pocit dovolenky. Ešte raz Ti pekne ďakujem za odpoveď a prajem príjemnú dovolenku.

tina2
6. júl 2011

@palvinka my sme si kúpili taký veľký mikrotenový igelit stojí v drogérii cca 70 centov a niesli sme kočiar zabalený už z domu,zobrali ho spolu s batožinou naložiť, ale to malý už chodil, takže si "odkráčal" k lietadlu sám, resp. na rukách. Problém bol, že nám nejakým spôsobom, predpokladám, že slnečníkom, prepichli okienko na strieške ☹

tina2
6. júl 2011

@slavkaa27 ceny sú v podstate porovnateľné s našimi, podľa toho, kde a čo kúpiš, aj u nás sa dá kúpiť napr. 1 l mlieka za 0,55 aj 0,75, čap. pivo kúpiš za 0,90 aj za 2 eurá, reštaurácie majú tiež ceny rôzne podľa úrovne aj napr. podľa vzdialenosti od pláže...na pláži je to vždy najdrahšie, niekedy aj o 100%, hlavne nápoje a zmrzliny, ale podľa mňa je to najmä v porovnaní s inými krajinami dovolenkovými destináciami ako Chorv. , Tal, Grécko fakt lacné.

tina2
6. júl 2011

@slavkaa27 a čo sa týka "značkového" oblečka v stánkoch, ceny sa dajú niekde veľmi dobre zjednať, najmä ak kúpiš viac kúskov, pre deti tepláky v Obzore stáli od 25-15 eur súprava"adidas". Adi climacool tričká od 15 nakoniec švagriná zjednala na 7! Ale ona je v tomto smere expert 😉

eweny
6. júl 2011

..tak dnes nam pocasie vobec neprialo..bolo chladnejsie a prevazne zamracene..z plaze nas vyhnala burka a boli aj hromy-blesky..ma sa to vsak zlepsit, je jasno tak nas asi caka zajtra pekny den..

..co sa tyka oblecenia, tak dnes som obzerala detske adidas supravy..stoja 20 leva, takze na nase 10 eur..presne tak ako minuly rok..adidas, puma kabelka vyjde tak na 15 eur..da sa tu kadeco pokupit..

..ked si to tak clovek prerata, tak potraviny a stravovanie vyjde zhruba tak ako u nas, mozno aj lacnejsie..dnes sme mali vybornu pizzu a stala necele 4 eura..celkom sa to da..

..co sa tyka kocika, ja by som ho urcite nedavala spolu s batozinou..skor tak pri lietadle odovzdat..videli sme ako prevazali kufre v hroznom lejaku a jeden im z vozika vypadol..chlapik to si vobec nevsimol a isiel dalej..ten kufor tam lezal pekne dlho na riadnom dazdi..ani neviem ako to nakoniec dopadlo..myslim, ze oni sa s nakladanim batoziny do lietadla veru nemaznaju a len to hadzu..tak by som to neriskla co sa tyka kocika..

vierulda
7. júl 2011

ahoj dievčence, dovolenku už máme zaplatenú a až teraz som našla túto stránku. ideme 4.8. letecky z BA s ck alextour na slnečné pobrežie. išli ste už niekto s nimi? mali sme vybratý hotel fiesta beach, ale nakoľko sme dvaja dospelí a dve deti (9,12) a izby majú len 2+1, museli sme vybrať iný. nakoniec to je hotel jasmine, ale pani v ck nás vytešila, že je novo zrekonštruovaný a pekný. nie je priamo na pláži, asi 10 min od pláže, ale to by nevadilo. máme objednanú polpenziu, tak ked vezmeme tak 400 €, bude nám to stačiť? nie sme nejako nároční, ale zatiaľ som pri mori ešte nebola, takže neviem, čo môžem od trojhviezdičkového hotela čakať. či tam budú na izbe osušky alebo fén, alebo čo všetko vlastne zobrať. takže budem vďačná za každú pomoc. a prajem všetkým, čo momentálne pri mori sú alebo sa chystajú pekné počasie a hlavne zdravíčko. ozaj, a čo zahŕňa komplexné poistenie, treba sa zdravotne nejako pripoistiť?

eweny
8. júl 2011

..krasne dobre ranko prajem..vcera tu bolo uzasne teplucko, vecer o siedmej este ukazovalo 27 stupnov..dnes tomu nebude inak..boli sme na plavbe lodickou super zazitok..odporucam 🙂 skoda, ze sa nam uz pobyt krati..

@vierulda myslim, ze by vam to vreckove mohlo stacit, kedze mate polpenziu..my sme brali 350 eur asle stravujeme sa sami..ohladom osusiek sa nemusis obavat, urcite tam budu..co sa tyka fenu, neviem..ja som si brala..a veru tu ani nie je..ale my byvame v penzione, je to predsa ine ako v hotely..minuly rok sme mali na izbe aj rychlovarnu konvicu, tento rok nemame co je trosku skoda..ale dole v restike nam vzdy ochotne zaleju ked chcem caj pre maleho..su to maximalne ochotni ludia, mame kazdy den upratane kompletne, vc era nam aj vymienali obliecky a osusky..takze nemusis mat ziadne obavy a uz sa len tesit na super dovolenku 🙂

eweny
8. júl 2011

..vcera sme kupovali supravy, chceli sme nieco zjednat, ale vobec nechceli z ceny pustit..nuz nevadi, myslim ze sa to aj tak oplati..je tu tolko toho, ze si clovek nevie ani vybrat..

vierulda
8. júl 2011

eweny, ďakujem za podporu. včera sa z bg vrátila sestra s rodinou a sú spokojní. aj detičky zvládli lietadlo v pohode, žiadnu hnačku ani virózu nemali, letelo sa načas, skrátka pohoda. tak snáď to výjde aj nám. a ako je to s batožinou v lietadle? vraj na osobu 15 kg + 5 kg príručná batožina. počíta sa to aj na deti? staršia dcéra by si najradšej zbalila pol skrine, ak nie celú, aj ked na osem dní hoho snád nebude treba az tolko. ešte by ma zaujímalo, ako teplo je večer, keby sme sa išli niekam prejsť, či aj bundu nejakú si zobrať, alebo stačí mikina či sveter?

ivella
8. júl 2011

caute vyletnicky 😉
aj my uz riesime ci bundu,ci len nejake tricko s dlhym rukavom,,juuuj,to su starosti 😀 😀
mam nakupenych xy liekov,snad nepouzijeme nic...
boze,tie odlety...sa desim,ak stvrdneme na letisku par hodin.. 😒
ja cakam v pondelok na pokyny z cestovky(turancar)kedy je odlet a snad tam bude aj kolko batoziny..

@eweny prosim ta,ako je to tam s nafukovackami a kolesami,,ceny...kupim hocikde ci mam chodit a kukat ceny?ci si mam vziat z domu? a slnecniky?ceny?dakujem za odpoved

eweny
8. júl 2011

@vierulda rado sa stalo..kludne poradim aj podporim 🙂 co sa tyka batoziny, tak zalezi akou leteckou spolocnostou ides..my sme mali povoleny limit 20kg na osobu..a samozrejme este prirucna..neplati to len pre dieta do 2 rokov, ktore nema narok na miesto a tym padom ani batozina sa nerata..vsetko budete mat aj v pokynoch..vy vsetci styria mozte mat kazdy kufor do tych 15-20kg a k tomu aj prirucnu..takze dcera kludne moze zobrat aj pol skrine 🙂

..uvidis ake budu hlasit pocasie..stacia vam urcite len mikiny preistotu..vcera sme boli vonku skoro do polnoci a nebolo nam chladno..aj maly bol len v tricku a kratasoch..vela veci brat nemusis, ja som po minulorocnej skusenosti povedala ze zoberiem len to najnutnejsie..ale vies ako to je, zobrala som aj to co som nemusela a polovica veci stoji v skrini nedotknuta 🙂

eweny
8. júl 2011

@ivella ja mam tiez bohatu lekarnicku, ved co ak nahodou sa nieco pritrafi..zatial som pouzila len Fenistil kvapky, maly sa trosku vyhadzal asi zo slniecka a vody..snad uz nic nebudeme potrebovat..

..nafukovacky, kolesa, male clny a vsetky tieto nafukovacie srandy kupis na kazdom kroku..vsade stoja zhruba rovnako..od 8 do 19 leva..podla toho co chces..18 leva stoja tie obrovske nafukovacie delfiny, krokodily atd..nafukovacky budu asi tak okolo 12-15leva..nepozerala som presne, len co som si vsimla ked sme isli okolo..slnecniky okolo 10 leva 🙂

palvinka
8. júl 2011

@eweny vďaka za infošky "z pravavej ruky" a aj ohladom toho kočíka v lietadle. Užite si zbytok dovolenky 🙂

ivella
8. júl 2011

@eweny jeeej,aj ja dakujem,celkom prijatelne odpovede,,,a pripomenula si mi fenistil,supeeeer,diky 😉
ja sa uz nemozem dockat,letime az buducu nedelu,ale ja uz pomaly pocitam hodiny kedy budem oddychovat bez maleho 😀 😀

milka60
8. júl 2011

Prosím môžete mi povedať nejaké info. o Sarafove , idem do Bg . prví krát a idem s vnúčatami, ďakujem za informácie , milka

eweny
9. júl 2011

@palvinka nie je za co 🙂 nuz uz sa nam to krati..zajtra vecer odchadzame..vobec sa nam nechce, tak rychlo to ubehlo..

eweny
9. júl 2011

@ivella jasne, rado sa stalo..ides bez maleho?..no to teda bude oddych 😀 si to poriadne uzi..

eweny
9. júl 2011

..som strasne zvedava ako to zajtra poriesime..dnes by mali byt vyvesene pokyny dokedy je potrebne vypratat izbu..chceme sa skusit nejako dohodnut, pripadne si priplatit ci by sme nemohli zostat aspon do nejakej piatej, kedze autobus bude odchadzat az okolo deviatej-desiatej vecer..a fakt si neviem predstavit, co budeme robit tolko vonku s krpcom..

petka5050
9. júl 2011

Prosim vas poradte mi. ideme cez hechter do bulharska busom a pani v cestovke ma presvedcila ze miestenky su zbytocne.ideme aj s dietatom a nerada by som bola keby sme nesedeli pokope. neviete nahodou ako to je naozaj? diky.

jespera
9. júl 2011

@petka5050 ja som bola parkrat busom.. podla mna to vobec nie je zbytocne..najlepsie je sediet v predu - pripadne predne sesadla...vzadu je horsi vzduch, pocut viacej hucat autobus, zastavite..na wc, kym ty zo zadu vyjdes vonku pred tebou bude 30 ludi stat na wc, nie je dobre sediet na kolese..viacej to huci, ja by som urcite zaplatila tu miestenku..nejake 3..4 sedadlo z predu

abbey1
9. júl 2011

@petka5050 V cestovke vždy usadia spolu rodinných príslušníkov plus môžeš požiadať,aby k vám usadili i známych ak s vami cestujú.

abbey1
9. júl 2011

@eweny Prosím ťa ako dlho vám trval let?ďakujem.

kosska3003
9. júl 2011

@abbey1 z Ba to trvalo hodinku a pol

ivella
9. júl 2011

@petka5050 jednoznacne miestenky....my sme tak do it nemali a samozrejme skoro vsetci ostatni ano,,,sedela som vzadu na kolese,ani ruku kam opriet...a cestou späť zase nad schodami,jedna noha mi visela,no nikdy viac 😒

@eweny tak ja som zvedava co budes pisat,urcite sa bude dat dohodnut,aspon dve tri rodiny spolu
asi aj nas to caka,moc starosti si nerobim-nas mlady vydrzi,ale aj batozinu so sebou vlacit cely den ☹ no nic moc...
tam su odlety vsetky takto v noci? a dufam vam to poleti nacas 😉
este si uzite rychlo posledne hodiny,nesed za pc 😀 😀

abbey1
9. júl 2011

@kosska3003 Vďaka.Zisťujem kvôli malej,má "problémy" so sedením.

eweny
9. júl 2011

abbey1 ano, let trval hodinu aj 20 minut 🙂

eweny
9. júl 2011

@ivella dnes uz boli vyvesene papiere, ze odchod z Primorska je 21.20h..zatial tam nebol vobec uvedeny cas, dokedy mame vypratat izbu..pytali sme sa delegatky, tak povedala ze to tam vecer doplni, ked sa dohodne s majitelom, ale zatial to tam nie je..budem jej doobeda volat, aby sme vedeli ako sa zariadit, ci ist este na plaz, alebo ako..hovorila, ze na dalsi termin nemaju plne obsadeny penzion, takze mozno bude cas s vypratanim..uvidime, sama som zvedava..ako batozinu si mame kde nechat, to je zabezpecene..len ak budeme moct zostat dlhsie, tak by som maleho dala este trosku zdriemnut, predsa len letime neskoro..

..joooooj, uzivame si posledne hodiny, vsak ja som tu, len ked moji chlapi spia 🙂

..no ale ako je fajne v tuto nocnu hodinu na balkoniku 😀

abbey1
9. júl 2011

@eweny Tak si krásne užite posledné hodinky a prajeme bezproblémový návrat.

kosska3003
10. júl 2011

@abbey1 ja som sa tiez bala ze neobsedi ale obsedela aj tam aj naspat zober si do lietadla hracky knizky ja som jej dala tycinky vodu a uz sme pristavali ubehlo to rychlo

ajka72
10. júl 2011

@eweny a kde ste konkrétne v prímorsku išli ste cez cestovku? dík