Dovolenka v Bulharsku. Ako nájsť ubytovanie bez cestovky?

xxmargaretka
30. apr 2008

ahoj baby..
potrebujem info ci sa da ist do bulharska bez cestovky ci tam clovek najde v pohode slusne ubytko..vopred dakujem za odpovede..

sue250
22. jan 2011

a pozerala si darne?

sue250
22. jan 2011

elena je dalej od centra ak ti to nevadi tak v pohode lenze je to vedla velkych hotelov neviem ako to vyzera teraz ked som bola v roku 2007 dookola bolo vsetko rozkopane a stavalo sa, mala by si si precitat rencenzie na queen nelly a plamena palace to su blizko ak sa tam uz nestavia ok ak ano to bude blbe, len o to stavenisko ide.mozno uz teraz je vsetko ok pekne upravene ved su to tri roky urcite sa zmenilo.

monky1
22. jan 2011

popozeram urcite, ale asi az vecer, teraz ma potrebuju dievcata 😉
ale zatial velka vdaka 😉

sue250
22. jan 2011

baby ja tak ratam i tak ale vzdy mi to vyjde na 1200eur ci je to penzion hotel alebo AI 😒 asi som blba 😝

andrejkag
22. jan 2011

ahojte, asi ste ma navnadili na to primorsko, pozerala som pred tým slnečné alebo ten nesebar - ravda, ale ked tu píšete že v primorsku je super, tak asi začne nad tým uvažovať, ja by som chcela hotel čo najbližšie k moru nemusí byť blízko centra len to more nech je hned pod oknom 😀 , odlet z popradu 😉 a 5.7. môžme ísť, mám synčeka v lete bude mať 6,
tak čo by bolo asi to naj pre nás? 😉

andrejkag
22. jan 2011

mne sa asi pozdáve tento hotel mirage, nemáte skúsenosti?

http://www.globtour.sk/dovolenka/bulharsko/prim...[0]=6

sue250
22. jan 2011

andrejka tie nove hoteli su fajn ale ked su napisane v novej casti primorska resp. v tichej casti to znamena ze su daleko do centra do akvaparku a tak inak su ok!!!!!!!!!!!!!! niekomu to nevadi ale niekomu hej

andrejkag
22. jan 2011

@sue250 ďaleko do centra znamená čo ? alebo kolko ? so 6 ročným zájdem aj peši? a po blízku su obchody a reštaurácie? nebudeme hladovať?

a nevieš ten hotel Mirage jak je daleko od mora? niekde píšu 150 a inde 50 m,

bola som v chorvátsku a cesta do apartmanu z pláže nam trvala 15 min. a ten obrovksy kopec 😝 nikdy viac

kosska3003
22. jan 2011

@andrejkag to je v blizkosti severnej plaze si tam hned len prejdes duny a restiky su na kazdom rohu tu je v blizkosti aj slovenska restauracia Bratislava a v centre si za 5 minut pesi s dietatom viac

kosska3003
22. jan 2011

ja by som tento rok isla hned ale asi tazko uvidime ak by last minute ale nedavam nadeje a ja by som sla Elenite - Royal clun all
Minuly rok sme boli v primorsku hotel Julia a strasne sme vela prejedli ratali sme menej tak uz by som sla len all

darusik7
22. jan 2011

ahojte..minuly rok som bola aj s malym v Bulharsku na slnecnom..hotel Corona..bolo super..pri hoteli super bazeny,kusok od mora,strava tiez ok..kebyze idem tento rok tak zas slnecne..aj let maly zvladol v pohode🙂

andrejkag
22. jan 2011

@kosska3003 pozerala som obrázky no tie duny sa mi veľmi nepáčia 😒 to v celom bulharsku sú?

andrejkag
22. jan 2011

@darusik7 a kolko vás vyšla dovolenka, a cez aku cestovku ste išli?
nebol tam v noci hluk?
dík 😉

darusik7
22. jan 2011

@andrejkag diskoteky pri nas neboli ziadne,takze kvoli malemu mi to vyhovovalo..bol to last minute..mali sme to kupene cez travel.sk.a maly sme hotel Slaviansky to bol 3*,ale v potom nastali nejake zmeny a boli sme u ck Alexandria a ta Corona bola 4*
za maleho sa platilo 150€
dospely 360€ a 320 boli tie letiskove poplatky,zakonne poistenie,atd..
su urcite aj krajsie hoteli,ale mali sme vyhlad na bazen,nebola to moc rusna lokalita,takze pre dieta super.. 🙂

dakota14
23. jan 2011

andrejkag tie duny sú v primorsku dosť blbé ale dá sa to mne sa to tiež nepáčilo lebo keď bolo dosť teplo tak sa trepať cez ten piesok so všetkými haraburdami teda ja som žiadne nemala ale keď som videla tie rodinky s deťmi ale inak fakt ako tak sa človek prispôsobý to jedine mi na primorsku vadilo neviem prečo asi je to ten zvyk že človek vyjde z hotela a je na pláži ale inak dobré letovisko určite sa tam bude malému páčiť je tam aj čistejšie more ako na slnečnom aspoň mne sa zdalo krajšie takže čo viac dodať ja už mám len pár dní na rozhodnutie ale asi poviem ano máme to super vybavené mesačne platiť po 30 eurike a potom doplatiť ostatok tak to nie je tak veľa naraz kedže ten zájazd je zaplatený hádam sa budem môcť začať pomaličky tešiť

a to počko no uvidíme necháme to na osud aké bude také bude teraz ideme až na 11 dní tak keby poprší ako minule tak máme ešte dosť dní na využitie lebo ten týždeň je ozaj málo aspoň pre nás 🙂

kosska3003
23. jan 2011

@andrejkag nie to je len v primorsku ale tak da sa k moru bol spraveny tak dreveny chodnik tak si neslapal po piesku a to chodenie s detmi je amen muz musel 4 krat tisnut kocik po plazi aj mu svaly narastli 😀

sue250
23. jan 2011

baby hoteli v novovybudovanej casti su blizko severnej plaze cez duny ale do centra musite prejst ulickami pomedzi hoteli a to trva 10 minut je pravda ze dookola su restiky bary ale jked chcete ist do centra je to dalej mladym to nevadi ale ak mate male dieta tak ano
kosska3003 elenite som aj ja pozerala a paci sa mi victoria roayal club ale pre elenite patri jedno vsetky hoteli podliehaju repecii royal club victoria a pre slovakov plati ze az tam sa dozviete meno hotela a slovakov ubytuju vzdy v atriu, pretoze andalusia, bay a victoria su pre rusov a nemcov. aj ked si zaplatite akykolvek iny vacsinou skoncite v atriu ☹

janka_pn
23. jan 2011

teda ja som bola minuly rok na slnecnom a predtym rok v primorsku a mozem povedat, ze s dietatom nabuduce, ak bulharsko, tak nie slnecne pobrezie a co sa stravy tyka, tak primorsko o dost lepsie a lacnejsie... moj nazor

kosska3003
23. jan 2011

@sue250 hm tak to som nevedela kamarat tam bol minuli rok a si pochvaloval aj tento idu ale neviem v ktorom bol ale mal taku namornicku izbu s kormidlom co maju aj na fotkach

sue250
23. jan 2011

kosska3003 ja som citala len recenzie a pisala som aj jednej babe na facebook tam ked si das do vyhladavaca elenite royal club tak tam su aj svk recenzie a boli dobre ale ked som dala do googlu hrozne pisal a som aj kamoske co robi managerku v bg je bulharka a ona mi to potvrdila ja tam chcem ist mne sa tam paci je tam vsetko aj akvapark aj hotel pekny no len .... asi si to budem musiet vydobit tvrdo na recepcii ☹ a preto zvazujem dam za zajazd 1500eur a dostanem zlu izbu a sluzby AI som citala ze ked si v atriu tak nejake veci co mas mat zadara su daleko treba chodit k plazovemu baru a to je 10minut 😠

molka
24. jan 2011

@kosska3003 my sme boli v Royal Club Victoria v Elenite a veľmi sa nám tam páčilo. Názory na tento hotel sú rôzne, pretože každý je inak náročný a očakáva niečo iné od dovolenky, ale my sme boli maximálne spokojní. Je pravda, že celý areál je dosť veľký, ale človek tam celé dni nič nerobí, takže nám vyhovovalo, keď sme sa mohli prejsť na druhú stranu napr. kvôli koláčikom alebo lepšej káve. Inak káva mi tam naozaj veľmi chutila.

molka
24. jan 2011

@sue250 my sme boli tiež v Atriu, čo mi najskôr vadilo, ale potom sme tam stretli zopár Slovákov, ktorí boli v hlavnej budove a oni nám zase závideli Atrium. Nechcem sa nikoho dotknúť, ale problém bol s drzými a arogantnými Rusmi. Tých dávali skoro všetkých do hlavnej budovy a keby ste zažili ich chovanie, tak by ste mali dosť. My sme ich tam mali len zopár, ale všetkým nám išli pekne na nervy. Akonáhle im personál nevyhovel, tak robili bordel.

sue250
24. jan 2011

molka a ako to bolos AI. no tiez som to pocula o rusoch. ☹

molka
24. jan 2011

@sue250 za našu rodinu môžem povedať, že sme sa fakt prejedali. Moja staršia dcéra je dosť vyberavá v jedle, ale tu si mala ozaj z čoho vyberať. Ak by bola náhodou situácia, že by sme nemali na nič mäsové chuť, vždy boli pripravené zeleninové šaláty. Ale počula som aj také názory, že si ľudia nemali z čoho vybrať, čo neviem celkom dobre pochopiť, pretože podľa mňa bol výber jedál ozaj veľký. Takže koľko ľudí, toľko názorov.

sue250
24. jan 2011

nie molka ja som na stravu citala dobre recenzie ale to som sa chcela opytat ze AI ked ste boli na plazi tak bol daleko plazovy bar a ked si dosla ze maly len hotdogy a kebab a pizzu a vacsinou uz nemali parky, alebo rozky tak toto som sa chcela opytat ako AI fungoval v case obeda.

molka
24. jan 2011

@sue250 my sme tam boli v juni a fungovalo to tak, ze jedalen bola otvorena v urcitych hodinach (ranajky, obed, vecera). Okrem tychto hodin boli k dispozicii stanky s obcerstvenim, ale tam bol trochu problem, pretoze tam stale boli ludia, takze sme museli cakat niekedy aj 10 minut. Vyskusali sme len hot-dog, kebab ani pizzu sme neskusili. Castokrat sa stalo, ze sa minuli parky aj hodinu pred uzatvorenim stanku, co ludi strasne rozculovalo. Nam to az tak nevadilo, pretoze stacilo tak hodinku pockat a uz sa otvarala jedalen. Plazove bary tam boli viacere, vsade si dostala alko, nealko, kavu a nejake obcerstvenie. Ale boli tam aj platene bary, tym sme sa samozrejme vyhybali.
Ja som skusila hot-dog len raz a vobec mi nechutil. Oni vsade davaju take to ich zvlastne korenie (alebo je to bylinka?) a to mi v tom parku dost vadilo. Vlastne som ani nemala dovod plnit si zaludok parkami, ked v jedalni bolo tolko dobrot.

andrejkag
24. jan 2011

@sue250 a čo povieš na tento hotel? alebo niekto kto tam bol,alebo aspoň čo poviete na Pomorie?
http://www.globtour.sk/dovolenka/bulharsko/pomo...[0]=6

kosska3003
24. jan 2011

@andrejkag ja som bola v Pomori je tam super a je to tam aj trosku lacnejsie ako v Primorsku ale je tam zas menej atrakcii

sue250
24. jan 2011

sunny bay je fajn, pozerala som na nho uz skor, kosska ma pravdu je lacnejsie ako v primorsku 😉

kosska3003
24. jan 2011

@sue250 to je taky hotel hned pri mory ale sa mi tak vidi ze nema bazen ci je taky rohovy ak sa nemylim