Dovolenka v Bulharsku. Ako nájsť ubytovanie bez cestovky?

xxmargaretka
30. apr 2008

ahoj baby..
potrebujem info ci sa da ist do bulharska bez cestovky ci tam clovek najde v pohode slusne ubytko..vopred dakujem za odpovede..

eldzina
11. máj 2008

tak nasla som na stranke ministerstva zahranicnych veci, tak malo by to tak byt... 😎 😵

Bulharsko
Doklady na vstup, tranzit a pobyt občanov SR nepresahujúci 3 mesiace:

· platný cestovný pas alebo
· platný občiansky preukaz

Deti do 5 rokov môžu vstúpiť na územie BR bez vlastného pasu, ak cestujú s rodičom, v ktorého cestovnom pase sú zapísané (pas nemusí obsahovať fotografiu dieťaťa). Občianske preukazy je možné použiť pri priamom leteckom spojení do Bulharska alebo na prechod cez Maďarsko a Rumunsko. Srbsko na vstup a tranzit cez svoje územie OP neuznáva. Platnosť cestovných dokladov by mala minimálne pokrývať dĺžku plánovanej cesty.

kixa
26. máj 2008

Kolko by vyšal dovolenka v bulharsku 2 dospely 1 dieťa letecky kolko vyšla vas

junovka
27. máj 2008

kixa, letecky neviem, ale asi viac...nas vyslo busom asi tak 30 000Sk na 15 dni, bez stravy 😉

denisocka
29. máj 2008

baby,my sme boli v 2006 ,letecky s manželom ,cena 22tis SK bez stravy, boli sme v KITENE.pre maldých 100body. je tam snad v každom bate večer dosko ,uplne super ceny ,penzion lešie ako hotel v ktorom maly kadejake plesne - a stravovali sme sa v reštikách a minuli sme dokopy čo sme hýrili,ale nie zas do nemoty tak LEN 6tis , a to sme každemu niečo pupili domov,takže cele nas vyšlo na 28tis !!!!! parada cena myslím
len odporučam.

a ešte postreh,boli sme ja lodou na vylete, v tom starom meste -zabudla som nazov 😝 a tam všetko od piva pončačky mačky bolo 3x drahšie ako v KITENE !!!!!!

ukana
29. máj 2008

my sme sli letecky dvaja dospeli + dieta na 11dni za 29000, aj s ranajkami. Ale to bol last minute, na zaciatku septembra. Boli sme v hoteli.

Inak odporucam informovat sa, ci hotel alebo penzion, kde budete, ma KLIMU! inak sa tam uvarite, aj v noci je tam strasne teplo a nie vsetky hotely maju klimu...Ak idete bez stravy, aby bola chladnicka.. 😉

denisocka, to historicke mesto bol asi Nesebar, susedia tam boli tiez na vylete a vraveli, ze draho tam bolo 🙄 ...V Pomorii, kde sme boli my, bolo ako u nas, nieco drahsie, nieco lacnejsie, ale strava, restiky uplne v pohode, aj vylety nevysli draho 🙂

eldzina
29. máj 2008

ahojte. my ideme 2 + 1 dieta - 2 rocne, cize plati letenku a tak a vyjde nas to na 40 tis. budeme v hoteli a ideme v auguste, atkze v naj sezone, preto ta cena. 😕

vlastulka
1. jún 2008

My sme boli pred 2 rokmi v Kittene a bolo super.. Dokonca by som povedala, že ceny tam boli lacnejšie ako unás...Boli sme aj na výlete na Sln.pobreží a tam boli ceny v porovnaní s Kittenom minimálne o 3 krát drahšie, a priamo na pláži aj o 5 x drahšie...
A baby s tým pasom: určite musí mať už dieťatko od narodenia na vstup do Bulharska svoj vlastný pas. Viem to na 100%, je to aj u nás na pasovom napísané a konkrétne ked my sme šli do Bulharska, tak 4 ročného chlapčeka vtedy už na slovenskej strane na letisku nepustili, takže sa celej rodine tým pádom zrušila dovolenka. A letelo tam s nami aj 8-mesačné bábätko a to malo svoj vlastný pas..
Tak radšej dajte urobiť svojim ratolestiam pas, aby neboli zbytočné problémy..
Naša viktorka má svoj vlastný pas už od narodenia... I ked teraz už v porovnaní s fotografiou vyzerá úplne inak 🙂 My veľmi cestujeme do zahraničia, tak je to lepšie ked má svoj vlastný pas... A je to super, lebo si ju môžu zobrať aj starí rodičia na výlet 😎

ukana
3. jún 2008

deti musia mat pas, ale ten stoji len okolo 200sk a odfotia ho priamo na pasovom 🙂 🙂

liliandax
4. jún 2008

ja som bola dnes na pasovom, chcela som spravit malemu pas a tam mi povedali, ze staci, ak je zapisany v pase rodica.. ze nemusi mat vlastny

zacinam mat z toho gulas 😖

zuzitka
10. jún 2008

moncika15 • snž • Včera o 22:12
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
ahojte planujeme si dovolenku a niekde som citala ze na vstup do bulharska treba pas....je to pravda? a ak ste tam niektora bola tak ake mate skusenosti a dojmy? diky

vlastulka • 1d • Včera o 23:08
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
100% potrebuješ pas, teda určite dieťa potrebuje svoj "vlastný" pas, teda aspon to tak bolo pred 2 rokmi, ked sme boli mi.. Známych dieťa nemalo, a už tuná na letisku ich nepustili Skús to nájsť na nete, resp. sa opýtaj na pasovom oddelení..

moncika15 • snž • Včera o 23:12
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
ahoj
no tak to si ma nepotesila
asi to vyzera zase na xorvatsko tam nekontroluju ani obcianky

petrusk • Dnes o 07:12 [Užívateľka nemá žiadne albumy]
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
ahoj toto som nasla, je to aktualna informacia. My ideme za dva tyzdne do Bulharska a ani jeden z nas nema pas, netreba ho pre dospeleho.

Do Bulharska je možné cestovať na cestovný pas alebo občiansky preukaz členskej krajiny EÚ. Odporúča sa, aby platnosť cestovného dokladu bola minimálne o tri mesiace dlhšia ako predpokladaný termín pobytu.

Občania členských štátov Európskej únie, zmluvných štátov Dohody o Európskom hospodárskom priestore a Švajčiarskej konfederácie môžu vstupovať, zdržiavať sa a tranzitne prechádzať cez územie Bulharskej republiky s platnými dokladmi na dobu 90 dní v rámci šiestich mesiacov od dátumu prvého vstupu, bez akýchkoľvek ďalších formalít.

Prihlásenie sa na polícii je povinné (a pri nesplnení tejto povinnosti prísne sankcionované) pre každého zahraničného turistu. Ak ste však ubytovaní cez cestovnú kanceláriu v hoteli alebo v penzióne, túto povinnosť za vás vykoná ubytovateľ a je potrebné za tým účelom odovzdať doklady totožnosti na recepcii. S tým súvisí aj úhrada kúpeľného poplatku - pobytovej taxy, ktorú uhrádzate vopred v cestovnej kancelárii.

Pre občanov SR je dôležité vedieť, že spolucestujúce deti musia mať vlastný cestovný pas. V opačnom prípade možno počítať s tým, že dieťa (spolu s rodičom, v ktorého pase je zapísané) nebude vpustené na bulharské územie. Colná kontrola môže pri individuálnej turistike požadovať dokladovanie finančných prostriedkov na pobyt v dostatočnej výške.

Víza: Občania Slovenskej republiky k turistickému pobytu nie dlhšiemu ako 90 dní počas 6 mesiacov odo dňa prvého vstupu víza nepotrebujú.

petrusk • Dnes o 07:18 [Užívateľka nemá žiadne albumy]
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
este som nasla ze deti do 5 rokov nepotrebuju pas, je to z minuleho roka a neviem ktore z toho je pravda.

vroni • 1d • Dnes o 10:58
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
Do Bulharska deti potrebujú vlastný pas. Bulhari sú (alebo ešte do minulého roku aspoň boli) jedným z mála štátov, ktoré deti zapísané v pase rodičov neakceptoval!!! Bez ohľadu na vek dieťaťa, takže teoreticky aj novorodeňa muselo mať vlastný pas.

sstefi • 1d • Dnes o 13:31
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
ano, aj ja to viem tak, že dieťa tam v každom prípade potrebuje vlastný pas

bianca • 23tt • Dnes o 13:32
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
skus sa spytat v cestovke.Oni maju vzdy aktualne info

terina25
10. jún 2008

Ahojte kočky,
s manželom ideme tiež do BG.Koncom júla - Carrevo.V BG som bola už dvakrát,ale nie v Carreve.Bol tam z vás niekto.Ináč ja som bola tuším Pomorie a Sozopol.Možem poslať IP,ak chce niekto info. 😉

junovka
11. jún 2008

Terina, my sme boli v Careve pred 3 rokmi 😉

danuska24
28. jún 2008

aj my sme boli v Careve - 2x, bolo fajn

lulu2
5. jún 2009

nepoznate nahodou hotel Longosa na Slnecnom pobrezi? a ako je to tento rok - potrebujeme pas pre dieta nad 2 roky?

lenkove
17. aug 2009

Ahojte
aj my ideme do BG.. kupili sme si letenky cez Skyeurope, hadam neskrachuju 😅
chceme niekam na juh od Burgasu, Kiten, Sozopol, Carevo (taha ma najviac Sozopol, ale ten asi bude drahy 😔) ak by ste vedeli o nejakom ubytovani v sukromi, prosim prosim.. Linky z netu mam, ak by ste vedeli nieco osobne odporucat 🙂
a mna sa zase mozete pytat na Kranevo a Zlate Piesky 😉 a bulharske hory 😀

majami
21. jan 2010

ahojte, my sa chystáme do Bulharska tento rok v lete, tak ak máte nejaké nové postrehy, nápady, kam ísť, príp. ako bolo a ako to je s tými pasmi - máme 4-ročnú dcéru, myslela som, že ju stačí mať zapísanú v pase - tak sem so všetkými aktuálnymi info. Ideme na slnečné pobrežie, majú tam byť aj aquaparky, boli ste v nejakom, ak áno, oplatí sa to - vychádza to dosť draho pre štyroch, podľa toho, čo som pozerala. Dík sa informácie 🙂

kosska3003
13. feb 2010

ahojte chceme ist tento rok do Bulharska na dovolenku uz som bola v Burgase Pomorie a Primorsko teraz chceme ist letecky ale ubytovanie tam mame vybavene neviete mi poradit spolocnost co robi priame spoje Bratislava Burgas dakujem

sue250
29. apr 2010

caute baby robila som delegatku v bulharsku a ked chcete nieco vediet tak sa pytajte presla som cele pobrezie cierneho mora pytajte sa na hoteli na pobrezia a ja vam napisem. a co sa tyka spojenia ck solvex rezervuje letenky ale ja by som cez ck na dovolenku nesla , letenku si rezervujte ale ubytko sami cez net.

dakota14
30. apr 2010

Ahoj sue250 prosím ťa vedela by si mi povedať niečo o penzionoch Diva, Zoro a Georgijevi ak ich poznáš moc rada by som mala o nich nejaké info sú v Primorsku ďakujem

sue250
1. máj 2010

ahoj dakota co sa tyka penziona Diva ale tam su dva jeden taky starsi daleko od centra a od plaze, a je to pri severnej plaze ak mas deticky tak severna plaz ma vacsie vlny a castejsie fuka a je kratsia v blizkosti su hoteli hlavne pre cechov a potom ste na plazi jak sardinky, ja som mala radsej juznu plaz hovorili ze severna je cistejsia ale to je uplne jedno v hlavnej sezone je tam chaos. Druhy trojhviez. novy je super ten je z tych troch co si spominala naj ja som bola blizko ubytovana je to nova cast blizko na plaz a do centra.
penzion zoro je fajn tomu nemam co vytknut je to tak v strede taky normal a georgijevi ten je na severnej strane je tiez novsi ale ja som vzdy hladala v centre a blizsie k plazi na juznej plazi je vsetko a blizko je centrum a na severnej je to od ruky a dalej do centra, obe plaze su sice prepojene ale tak na vecerne prechadzky)
ides cez ck?
takze asi ta diva ma 3hviezdy plus ak je to ta nova

dakota14
1. máj 2010

Sue250 moc si ma potešila ďakujem za tvoje info ten penziónik Diva tak to máme ten nový aj ja som si myslela že ten je asi najlepší. Ideme cez CK Hechter 44 ľudí taká dosť veľká skupinka nemali už miesta v jednom tak nás rozdelia do týchto troch tak budem dúfať že my skončíme v tom Diva ale inak ako píšeš aj o tých ostatných tak by nemali byť nejaké katastrofálne čo sa týka dĺžky cesty od pláže sú tam pisané max 150 m jeden z nich neviem ktorý ostatné dva majú 100 m takže neviem či je to pravda ale nie je to daleko. Na slnečnom sme mali hotel vzdialený 500 m od pláže ale príjemná prechádzka mne to nevadilo. Ak by si mi vedela povedať čo sa tých penzionikoch týka že aké majú vybavenie izieb niekde som čítala že sú tam aj rýchlovarné kanvice že či to je štandart v každom penzione alebo si máme pribaliť. A ešte by ma zaujímalo ako je to s tou klímou izby na sever ju nemajú a izby na juh ju majú prečo ich nemajú všetky každopádne ak nám dajú bez budeme to musieť vydržať aj tak Ďakujem opäť za info.

sue250
1. máj 2010

dakota cez ck hechter by som nesla lebo sa moze stat ze nebudete ani v jednom a ked idete partia tak tie tri hoteli su na roznych svetovych stranach a sa nestretnete, diva je na opacnom konci od tych dvoch, klima je za poplatok cize ck pochybujem ze ju zahrnuli, ale to je smiesna suma, rychlovarne kanvice su len v studiach kde nie su ranajky, a toto je penzion a zatial som sa nestretla zeby mali kanvice co som bola ani jeden) radsej si pribal, idete busom ci letecky?

dakota14
1. máj 2010

Tak to som čítala že hechter presúva ľudí ale my s tým už nič nenarobíme počula som to aj o jazzwelte s tými sme boli v bulharsku tiež a všetko bolo ok boli sme tam kde sme si vybrali a s ničím neboli problémy ale pravdou je že niektroý čo s anmi išli busom tak tam ubytko akosi nemali ale mi sme našťastie boli na zozname tak presúvanie sa nekonalo. akurát delegátku sme akosi často nevideli ale ako ani tá nám tam nechýbala boli na hoteli informačné tabule kde bolo všetko vyvesené takže pokial nič človek nepotrebuje tak nám nechýbala a o nich písali tiež kadečo je to asi len o šťastí. Katastrofov by som nazvala vtedy len jednu jedinu vec a to cestu autobusom v živote nikdy polský autobus a toho roku ich akurát havarovalo habadej keď sa s nami lúčili príbuzný tak tam všetci revali a mi sme sa modlili aby sme šťastne dorazili a výrok jedného pubertiaka ma dostal svojej matke povedal že vrátime sa v truhlách no tak ako som myslela že vystúpim a nejdem. tak som celých 24 hodín nespala celú cestu sa mi zdalo ako keby ju nepoznali a išli sme cez rumunsko no hrôza vôbec sme nešli po nijakej dialnici. Naspäť to už bolo lepšie uplne iný šoféri a všekto sme šli po dialniciach takže späť to bolo fajn. Takže ideme lietadlom viem že aj tam sa stáva kadečo ale lietadlo je predsa lepšie ako sa tam trepať celý deň. Ideme tam začiatkom júla tak to nieje ešte až taká veľká sezóna tak dúfam že prebehne všetko tak ako má a že cestovka dodrží všetko čo sme si zaplatili. Ale myslím že celkovo majú veľký problém skoro všetky cestovky s Bulharskom neviem mám taký dojem z čítania tých recenzii a to nehovorím ešte o Solvexe. Akú cestovku by si nám poradila ty teraz to síce už nestihneme zmeniť lebo to máme už zaplatené ale určite sa do bulharska vrátime tak by sme šli možno cez nejakých serioznejších. Zatiaľ čo som bola s viacerými cestovkami tak sme nemali nikdy žiaden problém cez turancar, jazzwelt, piestanytour, medina vždy bolo všetko ok. Ešte by si mi mohla napísať napr. o počasí viem že to je ťažká otázka ale ako tam väčšinou býva na začiatku júla ale snáď sa aj to vydarí.

sue250
1. máj 2010

ahoj) no ja som pracovala aj pre jazzwelt))) v rokoch 2004-2005 solvex bordel to uz vobec nie, ja uz nechodim cez ck ak by som sla tak cez firo alebo cedok. ja by som si rezervovala letenky a potom by som sla len do sarafova to je cez cestu na letisku v burgase cize 5min pesi a je tam vybudovany novy komplex atlantis sarafovo www.atlantisbg.com 7dni stoji 3000sk na jednu osobu je to super hotel a kaslala by som na vsetko.
co sa tyka busov kedysi cez ck jazzwelt sme boli so sofermi super partia ale potom sa to rozpadlo cize stale traja soferi tam aj spat vzdy ty isty no a potom po roku 2005 to vsetko padlo potom som uz len videla ze bus havaroval atd....... a zmenili delegatov my sme to uz tam poznal ia boli sme super partia v primorsku potom boli uz len bulharky elica a didi a potom jozef taky stary pan.)

dakota14
1. máj 2010

aj poznáš teraz nejakých delegátov z toho hechteru alebo teda nejakých čo sú tam v súčasnosti či vedia vybaviť keby sa niečo deje alebo teda keď si pracovala vo viacerých cestovkách či sú ústretový čo som bola na všetkých dovolenkách tak akurát tam v bulharsku sme mali takú čudnú inak sme mali fakt super delegátov ktorý sa zaujímali dávali veľa info a moc pomáhali ked sa dačo stalo alebo tak ale to je asi tiež len o šťastí aby tam bol niekto schopný milý ústretový už sa moc tešíme hlavne si netreba nechaj nejakými negatívami znepríjemniť dovolenku nemôže byť vždy všetko tip top treba si to užiť a na to zlé nemyslieť a všetko bude ok diky za infošky keby ma niečo ešte napadlo tak sa ozvem 😀

sue250
1. máj 2010

kludne napis hechterackych nepoznam ale myslim ze oni slovakov nemaju len bulharov. keby nahodov trebalo nejakeho lekara tak len v hoteloch v tyh ceskych su perla beach alebo ck alexandria. ona je ceska je jedna z najlepsich tak ak vylety a ine veci tak cez nich oni maju stanok v centre. 😉

dakota14
2. máj 2010

Sue250 vedela by si mi prosím ťa povedať aké sú teraz ceny lehátok a dáždnika na pláži v Primorsku aby som si to vedela vyrátať koľko budem na to potrebovať na týždeň alebo aspoň koľko to bolo minulý rok ďakujem

sue250
2. máj 2010

5lv slnecnika 5lv lehatko 😉

dakota14
2. máj 2010

diky moc sue250 už to máme zrátané myslím že sa to oplatí ako ležať na zemi nie

dakota14
21. máj 2010

Ahoj sue250 chcela by som sa ťa opýtať ešte na ovocie aké tam je či mi z toho nič nebude lebo som počula že v španielsku napúšťajú napr. melóny ich vodou a ľudia tam majú potom hnačky lebo ja raňajkujem iba ovocie tak rada by som si ho kupovala aj tam ak je nezávadné bolo by to super na slnečnom sme nekupovali ale na raňajky sme mávali melóny tých sme sa napchávali každým dňom a nič nám nebolo 😀 tak dúfam že aj v Primorsku majú dobré ovocíčko 😎