Dovolenka v Bulharsku. Ako nájsť ubytovanie bez cestovky?

xxmargaretka
30. apr 2008

ahoj baby..
potrebujem info ci sa da ist do bulharska bez cestovky ci tam clovek najde v pohode slusne ubytko..vopred dakujem za odpovede..

alysea
11. feb 2016

@janake vsade sa caka obzvlast teraz ako je problem s utecencami, no na srbskych sme raz cakali 6 hodin s tym, ze boli take kolony ze sme ani hranicu nevideli ked sme sa zaradili do poradia...minuly rok aj autobusy isli vyse 24 hod kdez to predtym to dali za 20 hod. Podla mna sa teraz clovek musi pripravit na zdrzanie. Ako myslim si, ze je to ozaj len o tom, ze cez to Rumunsko je ta cesta taka zaujimavejsia hory a tak ale inak aj Srbsko je v pohode. My sme s detmi isli posledne cez Srbsko a ziadny problem nebol dokonca aj hranice sme presli uplne bez zdrzania.

nitusiak
11. feb 2016

@janake podľa vlastných skúsenosti viem, že cez Rumunsko to ide omnoho rýchlejšie. Avšak, minulý rok sme srbské hranice prebehli rýchlo. Záleží aj od obdobia.

kvixa
27. feb 2016

@nitusiak my ideme 😀 uz po 3. Akurat teraz +2 deti. Ideme na blink

nitusiak
27. feb 2016

@kvixa a do Obzoru? 🙂 Ako vám dobre.. my ideme tento rok pre zmenu do Sozopolu 🙂

kvixa
27. feb 2016

@nitusiak aj my do szozopolu 😁

kvixa
27. feb 2016

Sozopolu

nitusiak
28. feb 2016

@kvixa som ti písala osobnú správu 🙂

bulharkaneli
29. mar 2016

Pozdravujem všetkých. Som mamina 3 už odrastených deti-najmenšia ma 10 rokov. Už 8 rokov travim cele leto v Bulharsku. Najdete ma v Byale - mame tam dom pri mori. Ak potrebujete akekolkvek rady a pomôc napište .Nemám moc času sedieť za PC a pisať blog ale budem sa snažiť odpovedať na konkretne otázky. 🙂

lucinka37
29. mar 2016

@bulharkaneli super ;) mate tam svoj dom? Mozete mi prosim do ip napisat ako sa tam cenovo pohybuju take nehnutelnosti?

zdstar
29. mar 2016

@bulharkaneli suupeeer..aj my sa tento rok asi dostaneme do Bulharska..len sa trochu obavam cesty autom.. čo ty na to? 🙂 manzel nasiel super ubytovanie za dobru cenu..len ta cesta pre dve deti (10r a 2r) a do toho este hranice..no mam obavy..

alysea
29. mar 2016

@bulharkaneli ahoj ja uz 5 rokov travim cele leto v Obzore tak to by sme mohli dat dake stretko 😉 Do Byali chodi muz vzdy do pekarne pi narodeninovu tortu 😉

bulharkaneli
29. mar 2016

ahoj @lucinka37 pisala som Ti spravu. pa

bulharkaneli
29. mar 2016

@zdstar vieš cesty sa vždy obavam aj ja 🙂 hlavne to Tvoje maličke ako bude znašať .Inak ak maju DVD a tableta-ide to.tak isto niekedy prespime v RU.Ta naša 10 ročna napríklad bola lepšia na cestách ked bola menšia-teraz otravuje a nechce už v aute ani spať🙂

bulharkaneli
29. mar 2016

@alysea určite sa vieme stretnuť- budem rada,stači mi poslať spravu kedy asi tam budete-my chodíme do Obzoru bežne -na trh a do restauracii na plaži-mam tam kamaradku-dobre vari 🙂

zdstar
29. mar 2016

@bulharkaneli tak ešte daj tip kade zvyknete chodiť, keď som išla vlakom ... pred xy rokmi tak sme išli cez Maďarsko a Rumunsko.. 🙂 ale autom..hmm no staršia nie je problém..ona zaspí a spí..ale skôr mladšia to bude horšie.. 🙂 auto zastaví a ona je hore.. koľko Vám asi trvá cesta do BA?.. 🙂 Ďakujem Ti

bulharkaneli
29. mar 2016

cez RO zhruba tak 15-16 hod. ak ideme rovno a ak spime v Deve -tak na pol ceste al.v Sibiu.my pôjdeme v juni tak napisem sem kde sme spali a ako to bolo ok? Manžel ide s kamaratmi aj teraz v aprili ale ja nemôžem- škola...inak by som išla

zdstar
29. mar 2016

@bulharkaneli super..my sa chystáme prvý júlový týždeń.. :D takže asi najväčšia sezóna..no uvidíme.. či..nezmeníme destináciu.. hlavne,keby sme išli aspoň dve autička. 🙂

bulharkaneli
29. mar 2016

prvý julový tyždeň je fain,ja mam rada ten čas do 15 jula-potom je tam invázia 🙂 a po cca 20 augusta zase je super.Tak isto stred sezony je veľmi teplý až moc na moj vkus 😉

mariba77
29. mar 2016

Aj my chodíme do Bulharska len na blink... Vzdy sme našli ubytko a cenovo na noc tento rok sa nam podarilo 7€ na osobu aj s raňajkami 🙂 vlastne vzdy nas to stoji tak 7-12€ na noc.... Tento rok sme vystriedali tri mesta, boli sme tam dva tyzdne ;) ale najradšej mame plaz v Ravde, taku jednu malu a úplne cistu 🙂 kde mate na obed kura s ryzou za 1,2€ 🙂 prave pretoto milujem Bulharsko, ľudia su príjemný a človek si užíva bez ohľadu na rozpočet 🙂 za večeru aj s drinkami sme v 3* hoteli platili cca 8€ (aj s vínom)

zdstar
29. mar 2016

@mariba77 no asi vlani..tento rok..budete asi doma s bábom..ja som bola pred pár rokmi v Pomori..a veľmi sa mi páčilo..presne ako píšeš..ľudia sú hrozne milí.. a aj ceny vtedy boli super.. ._)

mariba77
29. mar 2016

@zdstar ano to mas pravdu, teraz sme boli uz treti rok po sebe 🙂 tento budeme mat tu najkrajšiu dofcu 🙂 ale budúci uz pôjdeme aj s drobčekom ;) aj my sme boli i v pomori, aj v primorsku, kittene, sozopole na slnečnom a ravde a este južnejšie v jednom menšom meste ale názov uz si nepamätám 🙂

ma77
3. apr 2016

@bulharkaneli Ahoj my tiež mame strašne radi BG boli sme tam už 10x každy rok cesta autom cez RO cez srbsko mojho muža neviem 😀 dostat aj ked ja by som šla vyskušat tento rok sme sa rozhodli nieode na pol ceste prespat lebo stale tahame 20h a je to hrozne unavne tak preto ale niečo okolo ramnicu valcea niekde na pol ceste nevieš poradit nejake ubytko s ranajkami?ab oili sme už 2krat černomorec 2xprimorsko toho roku narvano neskutočne viac ako pred 5rokmi 😝 potom pomorie obzor ravda nesebar sozopol kiten a toho roku neviem ešte vyberam ale slnečne a zlate ma nelakaju 🙂

aneti78
3. apr 2016

@ma77 my sme doteraz prespavali stale tesne pred Pitesti (asi po 10 hod. cesty z Presova), hotel Regal, bez rezervacie izba s detskymi pristelkami 20 eur. veceru a ranajky si mozes kupit. na druhy den do Varny sme uz mali len cca 5-6 hodin cesty. a naspat sme si cez booking rezervovali novy hotel v Alba Iulii hotel Merkur tusim, to bolo s ranajkami cca 40 eur, spokojnost aj s jednym aj s druhym.

mirkapo
3. apr 2016

@janake zo SR sa nikde necaka, ale zalezi kedy pojdete, zvyknu v polovici prazdnin cestovat moldavci ( na Oradei) a tamade to maju najblizsie, tak oni zvykli upchat jeden pruh, ale druhy pomaly isiel.. max. hodinu sme cakali raz ( a to chodime uz 7 rok po sebe, teda s minulorocnou prestavkou). Ak pojdes na Arad tak tam sa s tymto pripadom nestretnes.. skor na Oradei, ale je to fakt len o nahode.

mirka078
9. apr 2016

Ahojte, tento rok sme sa rozhodli pre BG, pojdeme autom na Zlate piesky, trocha sa obavam cesty s dvomi detmi, ako to zvladneme, mate niekto skusenosti na tejto trase?

zdstar
9. apr 2016

@mirka078 kedy sa chystate? aj my sa chystame.. :D začiatkom júla asi http://www.globtour.sk/dovolenka/bulharsko/zlat... 🙂

mirkapo
9. apr 2016

@mirka078 my ideme tiež s dvoma deťmi ( 3.5r a 1.5r) ideme vedľa zlatých pieskov na sv.konštantín. už 7rokov chodíme tu istú trasu ale teraz zvazujeme zmenu. Určite ideme proti noci aby deti väčšinu cesty pospali. A cesty sa nemáš čoho báť. Len viac radarov ako u nas ;)

mirka078
9. apr 2016

@zdstar aj my ideme do toho isteho hotela ale 13.7.

mirka078
9. apr 2016

@mirkapo uz sa aj tesim, aj niekde postojite s prespite, alebo tahate celu cestu?

mirkapo
9. apr 2016

@mirka078 ťaháme. Máme vyskusane vyraziť okolo 16-17hod to chlapci este vydržia.v maďarsku sa najeme prezlecieme a pripravíme na spánok. V noci prespia a nad ránom počítam že v Ruse dáme raňajky a tie 3hodky by mohli este v pohode vydržať ;)