Dovolenka v Bulharsku. Ako nájsť ubytovanie bez cestovky?

xxmargaretka
30. apr 2008

ahoj baby..
potrebujem info ci sa da ist do bulharska bez cestovky ci tam clovek najde v pohode slusne ubytko..vopred dakujem za odpovede..

sveta72
5. aug 2011

@mirko
a do akého hotela idete ? do reginy nejde nikto ? 😢

maculkac
5. aug 2011

@ivella
Ďakujeme za krásne fotečky, už sa veľmi teším... 🙂. Letíme 7.8. Je tam blízo QN aj nejaký supermarket, kde je všetko na jednom mieste?? Maťa.

kosska3003
5. aug 2011

@maculkac za 5 minut si na hlavnej ulici a tam toho mas ale aj po ceste su obchody kde kupis vsetko aj pekaren kde kupis pecivo aj kurca grilovane vsetko je po ruke

ivella
5. aug 2011

@maculkac presne tak,ale ked uz,tak hned na drzhej strane je obchod potraviny do 23ej 😉

janulabj
5. aug 2011

my letíme QN 18.8. už sa neviem dočkaaaať 🙂

ivella
5. aug 2011

@janulabj ked budete mat pokyny z ck,daj vediet kedy.. 😉

janulabj
5. aug 2011

@ivella ok, jasne, och to aj mna velmi zaujima, dufam že nie nejak blbo v noci, len a len koli malemu

mirko
5. aug 2011

@sveta72 ideme do gardenie........ 🙂

evak77
6. aug 2011

Tak ahojte žienky, my sme sa včera vrátili z Primorska Qeen Nelly . Bolo super aj počasie vyšlo, ale do tohto hotela sa už asi nevrátime. Nechcem nikoho strašiť, ale my sme mali asi smolu na upratovačku. Sprchovací kút celý zaplesnivený, záchod špinavý ešte po nejakých pred nami. Nie som moc hádavý typ, tak som zašla pekne do obchodu a kúpila nejaké prostriedky a dala to na poriadok. Nie som žiadna citlivka alebo upratovacia puťka ale takí Bulhari sú, im je úplne všetko jedno s ničím sa netrápia. Na pláži sme sa stretli s Čechmi, ktorí bývali v Gand Hoteli Primorsko a povedali že tam je to to isté, hygiena nič moc.Čo sa týka stravy, kávu robia výbornú pri hotelovom bazéne neskafé s mliekom ,ale musíte ukázať že do veľkého pohára.Ináč bola som rozčarovaná, že ani len recepčná neovládala základné pojmy po anglicky, Myslela som že keď sú v únii tak na školách majú AJ, ale ani len tí mladí nerozumeli nič.Do Primorska sa určite vrátime , ale chceli by sme ísť do hotela Belitca, boli sme sa tam pozrieť a je to ako doma, tenisové kurty, záhrada, preliezky veľa voľného priestranstva,naši hrajú stále fucik a pri QN nemali kde.

evak77
6. aug 2011

V Primorsku sme sa chodili stravovať vačšinou na ulicu Ropotamo, reštiky Delfín,Jalp,Kukeri, boli sme aj v Prahe, niektoré jedlá sa dali ale napr. špagety hnus a hlavne to stolovanie je otrasné, plastové lyžičky a taniere po babičke. Necítili sme sa tam dobre. Super pizzu robia pri kolotočoch Pri Tišine, neviem ako sa to vola ale hneď na rohu tam priamo vonku pečú pizzu, a bola super, aj lazane dobré.Dá sa dobre najesť, ale nie úž tak lacno ako kedysi, my sme boli štyria a večera pre štyroch , 3 coly a pivo cca 38 leva. No dražie všetko a Bulhari nie sú vinímka. Češi sa tam rozčulovali, že to už pre nich nie je zaujímavé také ceny že budú chodiť radšej zase do Chorvátska.Tak nech chodia.My sme mali susedov takých čechov že deti nemohli spať, do 3 ráno na balkóne,chichichi , TV na plné pecky, keď sme ich poprosili aby boli tichšie tak povedali že oni sou na dovolené.No asi sme mali fakt smolu ale ináč dovolenka super, veď nemôže byť všetko dokonalé.

evak77
6. aug 2011

Ašte žienky nedávajte sa ovplyvňovať nejakými recenziami pretože koľko ľudí toľko chutí, to čo sa páči jednému nemusí sa druhému, mne sa to v Primorsku potvrdilo na 1oo percent. Ani počko vôbec nie je také ako hlásia na serveroch, stále hlásili zamračné s teplotou 27 stupňou, a my sme išli umreť z tepla, Ono aj keď sa ráno trochu zamračilo o 2 hodiny bol už hic. Takže ak hlásia nejaké horšie počasie je to blbosť v Primorsku bude určite krásne, mám to odskúšané.A ešte k výletu na lodi Fajt. Mala to byť super zábava so šnorchlovaním , člnkovaním a chytaním rýb/ čo sa naši najviac tešili/. A bolo to Hodinová plavba loďou, potom nám kapitám povedal preplávajte si na breh, mali sme však foťákm a kameru tak nás potom previezom motorovým člnom na breh s dvoma dáždnikmi a povedal : Voľnyj program . No super, dal nam nejaké náčinie na šnorchlovanie a odišiel naspať na lod. Rybárčenie žiadne, tak sme si tam 2 hodinky posedeli o 12.OO pre nás prišli a na lodi sme dostali obed, ten bol dobrý, grilovaná makrela. Potom zase hodiná plavba do Primorska a 65 € v kíbli.No super zábava. A tak tam fungujú vraj všetky výlety : voľnyj program Ešte že sme videli z lode skákať delfíny to nam vykompenzovalo naše rozpaky.No čo už Bulhari Ale do teraz sa na tom smejeme. : voľnyj program

evak77
6. aug 2011

Ak by ste chceli niečo vedieť tak sa pýtajte a tešte sa je tak fakt super, aj keď nad niečim musíte privreť oči.

maculkac
6. aug 2011

@evak77
Ahoj Evka, ja letím do Primorska do QN zajtra, len sa chcem spýtať, tie banky sú otvorené celý deň, alebo majú nejakú "siestu". Kde je lepšie meniť si levy??? A ďakujem za vyčerpávajúce informácie, potešia...

maculkac
6. aug 2011

@evak77
Evka a ešte ma napadlo, aká je voda v mori??? Už je troška zohriata? Na ktorú pláž ste chodili??
Vďaka 🙂

mirko
6. aug 2011

tak my zajtra odchadzame....dufam ze vsetko bude ok, deti nebudu vymyslat a 20 hodinova cesta ubehne rychlo.... 😉

samira1
6. aug 2011

Ahojte. Potrebujem surnu radu.
V utorok 09.08. cestujeme s autobusom do Bulharska. Ideme cez Hechter.
Cestujeme cez Srbsko. Moja otazka znie, musime mat pas alebo staci len OP?
Som zmatena, lebo v cestovke som sa 3 krat pytala, ci potrebujeme pas, kedze Srbsko nie je EU. Povedali mi, ze cez sezonu, teda leto Srbi dovolili cestovat na OP. 3 krat mi to potvrdili. No teraz citam pokyny od nich na cestu a je tam, ze potrebujeme pas. Som zufala, neviem co mam robit, kedze je sobota vecer. V cestovke su az pondelok rano a my v utorok rano cestujeme, takze ani vybavit pas by sa nedalo, lebo najkratsia doba je do 2 dni.
Viete mi niekto poradit? bol niekto z vas cez Hechter tento rok autobusom a isiel cez Srbsko?

Dakujem

janulabj
6. aug 2011

@mirko štastnu cestu a kráááásnu dovolenku prajem....Gardenia sa mne velmi pačila 🙂

samira1
6. aug 2011

Ahojte. Potrebujem surnu radu.
V utorok 09.08. cestujeme s autobusom do Bulharska. Ideme cez Hechter.
Cestujeme cez Srbsko. Moja otazka znie, musime mat pas alebo staci len OP?
Som zmatena, lebo v cestovke som sa 3 krat pytala, ci potrebujeme pas, kedze Srbsko nie je EU. Povedali mi, ze cez sezonu, teda leto Srbi dovolili cestovat na OP. 3 krat mi to potvrdili. No teraz citam pokyny od nich na cestu a je tam, ze potrebujeme pas. Som zufala, neviem co mam robit, kedze je sobota vecer. V cestovke su az pondelok rano a my v utorok rano cestujeme, takze ani vybavit pas by sa nedalo, lebo najkratsia doba je do 2 dni.
Viete mi niekto poradit? bol niekto z vas cez Hechter tento rok autobusom a isiel cez Srbsko?

Dakujem

mirko
6. aug 2011

@janulabj dakujeme, Gardenia je super, preto sa tam po roku opat vraciame 😉

janulabj
6. aug 2011

@mirko my pojdeme queen nelly, to je v podstate dost blizko 🙂 tak užiivajte apotom šup sem infošky a foto. pa

mirko
6. aug 2011

@janulabj dakujeme......idem ja do hajan, bo treba si predspat jednu noc...... ☹

evak77
6. aug 2011

@maculkac ,tak to ti závidím hned by som sa pridala. Možno nebudeš mať takú smolu na upratovačky a susedov.Daj vedieť.Čo sa týka banky my sme menili v nejakej banke Bulgarian bank na ul Ropotamu, kurz 1,93, v iných sme videli 1.91, otvorené sú do 18.00 hod., voda v mori bola prvé dni moc teplá ale to bolo 36 stupňov, potom po búrke sa ochladila ale bola fajn. Chodili sme na severnú pláž, raz sme boli na južnej a deti /7,11/ tan už nechceli isť že nuda, na severnej sa vybláznili a dalo sa tam aj plávať, na južnej musíš ísť pekne ďaleko od brehu aby si si zaplával, my sme mali všetky dni zelenú vlajku takže super, aj vlny boli ale také akurát. Ale ak máš malé detičky tak južná je lepšia.Na severnú treba isť skôr ráno asi o 10 hod. aby si chytila dobé mieto lebo potom je už problém a neostáva nič iné len ísť na nudu.Tam je volnejšie. Tak zatiaľ toľko

maculkac
7. aug 2011

@evak77
Evka, ďakujem a určite dám vedieť, ako sme sa mali... 🙂)

maggie59
7. aug 2011

@samira1 Ahoj, určite ti stačí OP a pre dieťa pas. My sme sa pred dvoma dňami vrátili z Bulharska a tam sme šli autom cez srbsko. Ale strasne dlho sa cakalo na hraniciach tak sme naspat isli radšej cez Rumunsko.

samira1
7. aug 2011

maggie59 Ahoj. Dakujem ti. Si ma ukludnila ;) Aj na stranke Min. zahr. veci je informacia, ze pas nie je nutny, tak dufam, ze ozaj nebudu od nas chciet ten pas. Hmm, s tym cakanim si ma nepotesila, uz viaceri mi o tom vraveli;) my ideme busom, takze tam je cesta dana, cez Srbsko. Kolko hodin vam to cele trvalo, aj s tym cakanim na hraniciach? My ideme do Pomoria. Dakujem za odpoved ;)

samira1
7. aug 2011

@maggie59 Ahoj. Dakujem ti. Si ma ukludnila ;) Aj na stranke Min. zahr. veci je informacia, ze pas nie je nutny, tak dufam, ze ozaj nebudu od nas chciet ten pas. Hmm, s tym cakanim si ma nepotesila, uz viaceri mi o tom vraveli;) my ideme busom, takze tam je cesta dana, cez Srbsko. Kolko hodin vam to cele trvalo, aj s tym cakanim na hraniciach? My ideme do Pomoria. Dakujem za odpoved ;)

petka5050
7. aug 2011

@samira1 Ahoj. my sme sa v utorok vratili tiez sme boli busom cez hechter na slnecnom pobrezi a staci obciansky. my sme mali pasy,ale niektori ludia mali len op.

petka5050
7. aug 2011

@petka5050 a este k ceste. tam trvala cca 23 hodin do pomoria tak o pol hodinu kratsie. a to sme stali 3,5 hodiny na srbskych hraniciach. ale v pohode az na to ze neprisiel bus ktory sme mali napisany ale poslali iny. Na cestu tam paradny,naspat bez wc co pri tolkych detoch v buse nic moc. ale dalo sa a kludne by som si to zopakovala

ivella
7. aug 2011

@evak77 tak teda som v soku,lebo my sme boli s QN veeelmi spokojni...aj co sa tyka upratovacky,bola tam kazdy den v tu istu hodinu,vsetko pekne porobila,sprchac pekny,wc ciste..a na chodbach boli (hlavne poobede)upratovacky v jednom kuse,,stale zmyvali zem,nech neni mokra,,az mi bolo traapne stale tade behat(z bazena do izby a naspat)
kavu som mu pri bare raz povedala ze velku a odvtedy mi robil vzdy 😉
no a dost pisali ze nevedia po anglicky,na to som bola pripravena,oni v pohode bulharsky a my slovensky a nebol problem,,,ja sa nestazujem
chcem len ukludnit dievcata co sa tam chystaju...
a mozno sme mali stastie,,,ale aj na lodi Faith sme boli a teda mm ze ci nejdeme este raz...bulhari nam urobili perfektnu naladicku,zabavala sa cela lod aj ked sa nikto s nikym nepoznal,na ceste naspat sme si prisli jak stari znami
vyskusali sme aj kajak,na dosku som odvahu sa postavit nemala
a teda ze preplavajte na druhu stranu 😀 😀 😀 u nas takto zasrandoval,tak tri dievcence skocili ale ostatnych normalne vozili,,na 3x
pri spiatocnej plavbe sa uz hralo na gitare,pilo vinko,pivo,rakia,sak bolo skveleee
aj 3 delfiny skakali 😎
takze ono faaakt velmi zalezi akymi ocami sa na to pozries...kto si chce uzit dovolenku,ten si ju uzije 😀

ivella
7. aug 2011

@maculkac my sme menili na hlavnej medzi plazami v banke,,,je kazdy den 9.00-12.00 17.00-21.00(aj vikendy)
prva investicna alebo take cosi to bolo--