Dovolenka v Bulharsku. Ako nájsť ubytovanie bez cestovky?

xxmargaretka
30. apr 2008

ahoj baby..
potrebujem info ci sa da ist do bulharska bez cestovky ci tam clovek najde v pohode slusne ubytko..vopred dakujem za odpovede..

mirkapo
14. apr 2016

@aneti78 my ideme do penzionu, nemame radi take masovky v hoteloch.. http://bgstay.com/en-o-30724-apartment_amber ideme 23 alebo 24.7 uz nepamatam 🙂 ale tiez posledny julovy a prvy augustovi 🙂

janake
14. apr 2016

@aneti78 koľko stojí týždeň pre dvoch dospelých AI bez zľavy?

bulharkaneli
14. apr 2016

na to že je penzion bez bazenu -41 eur/noc neni zla cena-taký standart na Bg. My mame od 45 eur/noc pre 4 os. vratane bazenov a straženeho parkovania a internetu ,ale zase Sv konstantin je dobrý preto lebo na pláži najdete aj prameň minerálnej vody ktora vyviera z hôr, -boli sme tam a da sa tam tou horúcou vodou osprchovať. skuste to pohľadať.

mirkapo
14. apr 2016

@bulharkaneli je to 6miestny apartman, bazen na nechyba, do bazenov nechodime ani u nas, mame zle skusenosti tak tam nechceme nieco chytit, preto ideme k moru.. a lokalitu sme si vybrali, lebo je velmi blizko Varny a tu zboznujeme.. samozrejme mame blizko na zlate piesky, kde su super obchody. my sme skor cestovatelia, takze pre nas to bude len cisto na prespatie 🙂

aneti78
14. apr 2016

@janake ja som kupovala v decembri s 35% zlavou (first moment + moja vernostna) a vyslo to 990 eur komplet na 10 dni. zalezi, ktory hotel si vyberies, ci all incl. premium alebo klasik...ale my berieme stale premium a je to parada...10 bezstarostnych dni. komplex nie je vobec prepchaty, je tam aj velky park, ved pozri: www.grandhotelvarna.com

mirkapo
14. apr 2016

@aneti78 to mate cenu aj s letenkou? ci idete vlastnou dopravou? my sme boli v pomori vo Feste a tam nas vyslo sice na 7dni ale dvaja all in 550e a k moru sme to mali na 10krokov. Tento rok sme chceli all in v Albene, ale nakoniec zvitazil Sv.konstantin ( my si nevieme nejako zvyknut na tie hoteli )

mirkapo
14. apr 2016

@aneti78 ale super to vyzera.. my sme tam boli pred 5 rokmi a vtedy nas to nezaujalo..ale teraz je to pecka, aspon na fotkach

mirkapo
14. apr 2016

@aneti78 ale ked dobre pozeram, tak to na tej stranke nie je len cisto ten hotel Varna, ale aj marina, ze? lebo ten hotel je o dost dalej od mora, a na tych fotkach je blizko pri mori.. ci to len ja si zle pamatam?

aneti78
17. apr 2016

@mirkapo to je rezort , je tam 5 hotelov, Ty si mozes vybrat, v ktorom chces byt. ale aj Grand co je najdalej, tak neni daleko od mora. my chodime najradsej do neho,ale boli sme aj v delfin marine. cena je za pobyt AI, chodime autom. ale kedze je to cena pre styroch a all incl. je premium, neda sa porovnat s bulh. AI v poniektorych hoteloch. v recenziach som dokonca citala ze co sa tyka stravy sa vyrovna tureckym hotelom. hlavne viem, ze tam nic nechytime a nemusim sa o nic starat. lebo tolko sme v BG minuli aj ked sme boli v penzione, resp. na sukromi a stravovali sa v restikach.

mirkapo
18. apr 2016

@aneti78 ano to je pravda, preto sme aj my chceli v albene all in. Ale kedze planujeme casto cestovat malokedy by sme vyuzili plne tu stravu a aj tak by sme sa stravovali mimo.. Joj uz sa tesim 🙂 snad to nezarieknem a chlapci neochoreju ( klop,klop)

babyliss
18. apr 2016

@aneti78 Ahoj, môžem sa opýtať ktorý hotel ste si vybrali? My chceme isť prvý krát do Bulharska a nechcem sa starať o stravu. Hotely sú pekné, môžete mi poradiť ktorý vybrať?

zdstar
18. apr 2016

@aneti78 ahoj..ja by som uvitala par fotiek hotela.. recenzie su aj aj..tak nech sa viem rozhodnut..celkom sa mi paci cena 1000 za celu rodinku.. :D

aneti78
18. apr 2016

@babyliss my chodime najcastejsie do Grand hotela Varna z tych piatich. tento rok je Rubin v rekonstrukcii (ale prace budu cez sezonu pozastavene) cize ten na vyber nie je a pre rodiny s detmi uz potom ostava asi len Delfin Marina. tiez nie je zly, je novsi asi ako Grand a je hned pri mori,ale my sme si nejak zvykli, ze v Grande napr. davaju zmrzku priamo v hoteli, je tam ziva hudba kazdy vecer a pod., tak my radsej chodime tam, aj ked sa k moru treba prejst cca 5 minut chodze,ale to cez park a potom uz len dolu schodmi. Pozri na stranke, je tam aj virtualna prehliadka.

@zdstar teraz som pozerala, ale ked ja som dnu velmi nefotila, ked pozries stranku tak uvidis. napriek tomu ti par fotiek posielam do spravy🙂

zdstar
18. apr 2016

@aneti78 Ďakujem ti..no mňa to zaujíma tak všeobecne..všetko.. :D a na zmrzku sa čaka? alebo je hocikedy k dispozícii..vieš ako recenize.. 🙂

babyliss
18. apr 2016

@aneti78 vďaka. Ak chcem predbežnú cenovú ponuku, tak mám ísť cez rezerváciu?

aneti78
18. apr 2016

@zdstar ja mam dost pochodene BG a za tu cenu je to to najlepsie, kde sme zatial boli, hlavne co sa tyka pobytu s detmi - animacie, ihriska, strava, personal...zmrzka bola k dispozicii poobede v zmrzlinarni ale v grande vytahuju poobede box so zmrzkou, takze netrebalo chodit do zmrzlinarne. presny popis all inclusive je pri kazdom hoteli na stranke.

@babyliss ja som ich kontaktovala priamo mailom, treba napisat o aky hotel mas zaujem - mozes poprosit o kalkulaciu viacerych

janake
19. apr 2016

@mirkapo ten apartmán vyzerá super.......ako si robila rezerváciu?

mirkapo
19. apr 2016

@janake my sme jej telefonovali. ale uz rezervaciu a platbu sme robilli cez tu stranku, tam ma mail uvedeny

bulharkaneli
19. apr 2016

Ja Vas nechcem negovat len zrovna Grand je iba 10 km od veľkého pristavu vo Varne a ja osobne sa do mora tam nenamočim- chodte si pozrieť pristav a prejde Vas to-a deti teda vôbec-iba ak tak do bazenov. Otec bol námorníkom vo Vrane tak mi hovoril že do 30km od pristavu sa on nekupe.
pozrite si je to na hlavnej trase lodi-tak kde asi ide ta špina.
https://www.google.sk/maps/dir/Port+Varna,+Varn...

ajka72
19. apr 2016

@mirkapo a ako je ďaleko penzion od mora?

hooper
19. apr 2016

Ahojte. Môžete mi odporúčiť kam do BG? Oblasť aj dobrý hotel. Mám dve deti a čo som pozerala hotely tak je tam možnosť len jednej prístelky. Viete o niečom? Ďakujem

mirkapo
19. apr 2016

@bulharkaneli pokial viem, tak prudy idu smerom od Varny nizsie a vyssie. A keby to bolo take zle tak prave Sv.konstantin bol nazyvany niekedy Družbou, ktora bola vyhradena pre "papalasov" dokonca mali svojho casu aj plot ktory smeroval aj do mora, len aby sa tam nikto z obycajnych ludi nedostal. tak ak by to bolo take zle s vodou asi tazko by si udrzalo taku klientelu.
Ano vo Varne je to uz ine. tam som osobne ani ja na plazi do vody neisla, a to iste v Burgase a Černomorci..

mirkapo
19. apr 2016

@ajka72 na tej stranke je dole mapka kde sa da pozriet kde sa penzion nachadza popr. su tam aj ine penziony ktore tento portal ponuka.. ale my sme uz vo februari objednavali apartman a uz sme mali na vyber len jeden termin, takze asi uz volny nebude, ale mozno sa niekto odhlasil..

jarka52
20. apr 2016

@babyliss ahoj pozri si toto a ked ta zaujme napis mi na mail : mamina42azet.sk :

https://www.youtube.com/watch?v=KFCoQdqbIFI


https://www.google.sk/search?q=obzor+beach+reso...

jarka52
20. apr 2016

@hooper napis mi na mail : mamina42@azet.sk, poradim ti

bulharkaneli
20. apr 2016

@mirkapo určite Vy viete najlepšie kde chcete oddychovať ja som len napisala svoj nazor a osobne skusenosti a pre rodinu s 2 deťmi hotelova izba už je naozaj mala aj keby mala 2 pristelky. to som ukončila ja v čase ked mala mladšia dcera 2 roky. Pre hooper: Musite hľadať apartmán minimalne typ študio su okolo 40-50m2 a najlepšie s kuchynkou aby ste neboli odkázaní na hotelovú strávu. Nie vždy je najlepšia. Zobrať rodinu do Bg na europsku stravu je veľka škoda. Tam je najlepšia domaca zelenina a ovocie z trhu alebo od babky pred domom, bulharsky syr a šopsky šalat a ryba caca v restauracii na pláži 🙂 A tie baničky a kifli a poničky (kolače) zo stanku na namesti.....o tom ludia snivaju potom celý rok 🙂

mirka078
21. apr 2016

@hooper my ideme do hotela Golden Yavor, Zlate Piesky, co som citala recenzie, apartmany velke, strava dobra, mame 2 deti (3, 11), uz sa tesime

zdstar
21. apr 2016

@mirka078 NO u nás definitívne padlo rozhodnutie tento rok bude IT

mirka078
23. apr 2016

@zdstar tak peknu dovolenku prajem, taliansko je tiez krasne🙂

bulharkaneli
24. apr 2016

Tak isto sa pridám Taliansko je veľmi pekne a pre maličké deti je ideálne, ale tam by som doporučovala isť určite do hotela a zo stravou. Strava je v Taliansku drahšia. Mame vyskúšane od Grado,Caorle ,Bibione po Rimini. Trochu rušne a nahusto ale pekne.