Dovolenka v Bulharsku. Ako nájsť ubytovanie bez cestovky?

xxmargaretka
30. apr 2008

ahoj baby..
potrebujem info ci sa da ist do bulharska bez cestovky ci tam clovek najde v pohode slusne ubytko..vopred dakujem za odpovede..

gabika783
9. aug 2012

veľmi odporúčam reštiku Amigo, je oproti čínskej v centre mesta. dobre varia a veľmi dobré ceny. 🙂))) neodporúčam čínsku... blééé

turistka
9. aug 2012

@gabika783 aj skumali, ci ma prirucna nad 5 alebo pod 5 kilov?

gabika783
9. aug 2012

nie ani v BA ani v Burgase. ČO bolo prvý krát. Doteraz nám vždy keď sme leteli vážili príručnú 😕

janulabj
9. aug 2012

baby QUEEN nELLY možem aj ja odporučat, možno par minusov sa najde, ale to všade, ide o to ake ste naročne 🙂

sjusiquatro
10. aug 2012

@monulienkamt Ahoj tak dnes som bola zajednat dovolenku tak ideme 18.8 do queen nelly.................huráááááááááááááá už sa tešííííím ...dufam že všetko dobre dopadne... 🙂

monulienkamt
13. aug 2012

@sjusiquatro tak my zajtra letime, hadam sa v hoteli stretneme 🙂, nas maly je modrooky blondacik, ktory zacina chodit, takze sa stale drzi za rucicku 🙂

sjusiquatro
13. aug 2012

@monulienkamt Ahoj a kedy letite? Tak už mate cestovnu horučku nie?

monulienkamt
13. aug 2012

@sjusiquatro my letime o 17.O5...a uz balim, len mam z toho uz pomaly stres, stale rozmyslam, co zobrat, aby som nieco nezabudla a naopak aby som nebrala veci zbytocne...inak vy letite s nasimi susedovcami, tiez letia v sobotu, ale do ineho hotelu 🙂

sjusiquatro
13. aug 2012

no ved už aj ja budem za chvilu stresovať.. 😀 a vieš ktorú budete mať izbu?či vam to nepovedali?ja som sa neopytala ..či to až tam povedia...

mirko
17. aug 2012

hlasim stastny navrat z Primorska, bolo super ako vzdy... 🙂

sjusiquatro
17. aug 2012

baby a za kocik za neplati nie??

sjusiquatro
17. aug 2012

No nic idem spať ráno letime smer queen Nelly.............. 😀

aneti78
18. aug 2012

ahojte

baby, tak ja sa hlasim po navrate z BG, boli sme tam dva tyzdne, bolo super. isli sme prvykrat s detmi autom a uz inak asi ani nepojdeme, zvladli sme to za 15 hodin cistej cesty z Presova do Varny. na ceste tam sme prespali v Rumunsku pred Pitesti, uplne nahodou sme natrafili na cisty hotelik, sice 2hviezd., vola sa Regal ,ale musi byt novy, za 20 eur nam dali izbu na noc, dole v restike sa da najest aj pit, brali eura aj mince. parkovisko hned pod izbami a dokonca ho strazili. takze parada, MM sa neunavil. na druhy den rano sme vyrazili a v BG sme boli uz pred obedom, tam sme si uz urobili vacsiu obednu prestavku v jednej restike, lebo na hoteli by nas aj tak pred 14:00 neubytovali. cestou spat sme isli uz naraz, tiez 15 hodin, v Madarsku sa uz neoplati spat, kedze cloveka to uz laka domov a dialnice,ale tak MM mal dost, bolo to ku koncu unavne,ale zvladol to. deti to zvladli uplne super, zabavili sa kreslenim, pozeranim rozpravok na tablete, pocuvanim MP3 a aj trosku pospali. kebyze ideme v noci, tak by spali mozno viac,ale dalo sa aj takto, MM nechcel soferovat v noci.

teraz skopcim, co som pisala do inej temy:

boli sme v komplexe Grand hotela Varna. my sme boli v hoteli hned na plazi - Delfin-Marina. Je to v stredisku sv. Konstantin a Elena, 10 km od Varny, hned pred Zlatymi pieskami.
tu je link: http://www.grandhotelvarna.com/bg
, je tam pat hotelov, z toho len ten nas a Rubin su na plazi, ostatne su trosku dalej. v Rubine sme ale nechceli byt, lebo tam je hluk je v strede tej plaze, kde sa ludia kupu, my sme mali hotel pri hlbokom mori, nasi sice skakali s MM do vody,ale nebol tam plavcik. inak na par malickosti cely komplex chvalim, asi tam fakt pojdeme este raz, ak nie stale, lebo za tu cenu sme mali dost rozsirene all incl., pre deti animacie aj pre dospelych na kazdom kroku, bufetove stoly fakt super, velky vyber a ranajky nekoncili ani ked si prisla pred desiatou, obed a veceru ak si nechcela v hoteli, tak boli k dispozicii restiky - talianska, azijska (ta bola tiez svedske stoly,ale trocha inak a vonku), fish, barbecue a na plazi. na veceru sa ale treba objednat, resp. rezervovat,ale stoji to zato inak na kazdom kroku bary, kde mozes non stop pit-alko, nealko, miesane drinky, zmrzlinaren (dva druhy capovanej zmrzky nestle a dva druhy nanukov nestle), atrakcie (pred hotelom taka hracia kocka pre deti, nafukovacka, v strede komplexu velka nafukovacka s animatormi, ktori davaju pozor, detske kluby, kazdy vecer detska diskoteka a vecerny program pre dospelych)...a kedze dve deti na dvojpostelovej izbe na pristelkach su zdarma, tak to fakt vychadza narovnako ako kupit ubytko a stravovat sa v restike. ked beriem do uvahy ubytko priamo na plazi.
no a tie malickosti, co mi vadili, no napr. je to fakt robene pre rodiny s detmi, holu babu opalovat sa som tento rok nevidela v hoteli mas detsky bufet pre celkom male deti, co jedia neslane, v kazdej restike detske menu...a oni v ramci nealko napojov capuju detom z takeho stroja take nieco ako jupik, take sladene napoje orange, blue berry (nasich hit) a ananas...teda podla mna to mali byt stopercentne dzusy. v restikach davali dzusy,ale tam sme chodili len na obed alebo veceru. takisto ked hotel prezentuju ako 4hviezdickovy tak by tam mali byt podla mna papuce, zupany a nejaky vacsi vyber kozmetiky nez len sprchac a sampon. nebol ani minibar,ale tak bary boli vsade a na izbu si si mohla nosit aj jedlo aj pitie,takze to som brala v pohode. ku koncu som si nabalila plnu tasku ovocia ked sme isli prec, nerobili z toho problem
tak to je take zhrnutie k nasej dovolenke,ale bolo paradne

takze to davam ako tip na buduci rok 😉

mirko
18. aug 2012

@aneti78 my sme tiez isli autom, a veru inak tiez uz nepojdeme...tento rok uplne uzasna cesta, detvaky sedeli v sedackach, co po ine roky u mladsiehoo syna nehrozilo....nam cesta trvala cca 22 hodin, no isli sme z martina az do primorska, nespali sme nikde, takze islo sa v kuse, samozrejme boli "cik"prestavky 🙂 my sme isli cez srbsko, uplne uzasna cesta...od madarska, cez srbsko nic len dialnica , sem tam nejaka cesticka "hore hajom"....odchadzali sme z martina okolo 9tej a prisli sme do BG cca o 7mej ich casu....
zp zaciatku sme chodili,asi dva dni, na severnu plaz, ale ostatok dovci sme stravili na Perla beach, uplny pokoj, klud, malo ludi, skoro ziadne slnecniky pred nami, za nami...sice sem tam prebehla hola teta s nahatym ujom, ale neriesili sme... 😀

sorciera24
18. aug 2012

@mirko to sa ako da vkuse zvladnut taka cesta? ste sa s mm striedali pri soferovani?....(inak neboli ste nahodou s Luckou zo Stiavnicky a jej rodinou, lebo oni tam teraz boli presne takto autom....este s niekym, ci nie s vami?)

mirko
18. aug 2012

@sorciera24 jasne ze sme boli s nimi, ved kamoska je to,,deti mame spolu naroden, aj ja som rodacka zo stiavničky..isli spolu v aute s mojim svagrom....

mirko
18. aug 2012

@sorciera24 da sa to zvladnut s kavou po ruke, energetakmi v chladnicke..a soferoval len manzelik sam.......ale prvy krat ked sme isli autom, veru aj sme si museli prespat na pumpe, lebo muza uz lamalo...

sorciera24
18. aug 2012

@mirko fuu, my sme sli "len" do Talianska 10 hodin...a uz sme teda mali dost....na toto by som si asi netrufla, aby sme to odsoferovali vkuse....ale halvne, ze ste stastne doma.)

mirko
18. aug 2012

@sorciera24 jooooooj aj ja som rada ze sme sa stastne vratili domov, prisli sme rano o 6tej v stredu...v srbsku sme sa "pretekali" s jednym debilnym autobusom, ktory nas skoro sepalil pri predbiehani, a zbavili sme sa ho az v srbsku na poslednej mitnici, debil jeden....

aneti78
19. aug 2012

kazdy ma strach pred rumunskom,ale je to rychlejsie uz teraz, maju vyborne cesty, robia obchvaty okolo velkych miest, takze da sa a este ked vyrazite o den skor a prespite tam, tak je to vylet uz cestou, tak sme to brali aj my, nechceli sme sa vkuse hnat.
na 24 hod. cestu si pamatam z cias skodovky,ked boli este hranice 😀 ale to neboli sedacky,takze nasi nam vzadu urobili postele a my sme tu cestu prespali 😉 nasim sa v sedackach moc spat nedalo, aj ked cestou naspat uz spali viac.
my mame auto na LPG, takze nas to vyslo velmi lacno, LPG sme v pohode nasli vsade na tych vacsich benzinkach, nikde sme ani peniaze nemenili, platili sme kartou.
neviem, nam navigacia aj google davali 15 hodin a tak to aj vychadza, no s prestavkami nejakych 17, ale len do Varny, ku Burgasu a aj dalej to vychadza jasne ze viac.

vlasa
19. aug 2012

@mirko ahooj mirko,kde ste byvali v primorsku?mam pocit,ze som vas videla,ked sme sedeli v bistre bratislava 😀

mirko
19. aug 2012

byvali sme v gardeniii, a dost mozne ze si nas videla, inak nas sa nedalo prehliadnut s tymi nasimi dvoma nepodarenymi deturencami..

mirko
19. aug 2012

@vlasa byvali sme v gardeniii, a dost mozne ze si nas videla, inak nas sa nedalo prehliadnut s tymi nasimi dvoma nepodarenymi deturencami..

vlasa
20. aug 2012

@mirko toto bolo praveze vecer,ale niesom si ista.synator mal este sadru?

mirko
20. aug 2012

@vlasa no tak potom mozno ked sme isli z mesta, hej mal este sadru a aj ma, ale dali sme urobit taku co aj do vody s nou moze ist, tak ani nevnimal ze ma nieco na ruke....uz ma jednu kost zrastenu, este sa mu musi ta hrubsia zrast, tak ratam ze este aj v skolke ju bude mat ☹

monulienkamt
25. aug 2012

@gabika783 ahoj. tak my uz sme spat z dovolenky, bolo pekne, ale uz by sme tam nesli. pre nas minus, ze na severnu plaz sa nedalo chodit s kocikom, takze sme chodili na juznu a okrem toho more bolo hrozne spinave, bolo tam veeeeeela rias, ani sa mi do tej vody nechcelo ((asi som prilis fajnova 😀 ). ale jasne, ze som bola aj v mori. no a co sa tykalo tych detskych vyziv, co si tam nemohla zohnat, tak asi si neobjavila detsky obchod, kde ich mali veeeeeeeela na vyber. vobec som nemusela z domu nic nosit, vsetko by som tam kupila 🙂. inak hotel bol pekny, ale u nas to s tym poriadkom, ked prisli upratovat a my sme boli na izbe, tak nam ani nepozametali. co bol u nas problem, kedze maly stale nechodi a chcel stvornozkovat. ale inak sme boli spokojny, ale asi by nas lacnejsie vyslo all inclusive, tym, ze maly dlho nevydrzal na plazi, tak sme chodili na dlhe prechadzky, drahy bol stale hladny 😀, pribral tam 2-3kg. no a na ceste spat sme zazili stres, na letisku nas necakala delegatka, jednoducho neprisla, takze so Saturom nikdy viac. nastastie sa nas ujali z inej cestovky, vsetko nam vysvetlili, aj na check-in sme isli prednostne s detmi

gabika783
26. aug 2012

@monulienkamt no to ma mrzí, že so Saturnom nikdy viac.. inak keby si nenapísala, tak ma ani nenapadne, že na nás tiež nečakal pri odchode na letisku delegát. Autobus nás však vyhodil priamo pred odletovou halou.. takže nebolo kam zablúdiť. 😀
To je super, že ste našli detský obchod.My sme nič také nenašli a v potravinách výživky nemali.
Inak si nemyslím, že si fajnová... ak si zvyknutá na priezračnú vodu ako v Chorvátsku je jasné, že Čierne more je iná káva. 😀 My sme boli v Bulharsku po druhé... takže sme vedeli aké bude more. No aj my sme si povedali, že máme Bulharsko poriešené na najbližších 10 rokov. 🙂 Nabudúce by som chcela kúpiť letenky dopredu za pár korún a ubytovanie si budeme hľadať priamo na mieste. Kamoška tak teraz odlieta na Madeiru a výjde ich to smiešny peniaz oproti cestovke.

sjusiquatro
29. aug 2012

ahojte aj my sme uz doma...dnes sme prisli....jáájj bolo super.. 😀

ella1980
27. dec 2012

Prosim mozem sa opytat kupoval si niekto z vas letenku do Bulharska sam bez cestovky? Par dni skusam nejaku najst do Burgasu ale marne ( odlet BA, Poprad alebo Sliac). A prosim kedy je lepsie ist do Bulharska koniec juna alebo koniec augusta? Neni v juni studensie more a v auguste zas strasny hic ako ma tu strasia pribuzni? Dakujem

aneti78
29. dec 2012

@ella1980 ak zozenies tu letenku tak napis, tusim cez solvex sa dalo kupit, no teraz neviem. mne sa vidi, ze v strede jula neni taky hic a more v pohode.