Dovolenka v Bulharsku. Ako nájsť ubytovanie bez cestovky?

xxmargaretka
30. apr 2008

ahoj baby..
potrebujem info ci sa da ist do bulharska bez cestovky ci tam clovek najde v pohode slusne ubytko..vopred dakujem za odpovede..

nelicefo
6. sep 2011

@abbey1 @tessa No my sme brali aj termínovo nám to najviac vyhovovalo.A ako hovorím kebyže mám pozerať stránky hotelov a rezencie sa nevymotáme nikde nikdy 😉 A predajcu poznám už dlhšie,takže určite to nie je na odporúčanie milej pani 😉 Rozpočet nám nerobí problém a možno som aj vyššie písala že bud.rok radšej smer Kanárske ostrovy,Mallorca,Ibiza 😉 (i keď budeme mať malé mimčo,ale videla som na vlastné oči že malé miminká zvládajú let na jednotku.) A ak sa podarí v decembri letíme na Floridu.Trošku utiecť od zimi. 😅 🙂 😉

tessa
6. sep 2011

@abbey1 no keby si komunikovala s tou pani v Koale, čo aj ja, tak by ťa presvedčila, zdokumentovala mi všetko, každý kúsok Slnečného pobrežia, každý kút nášho hotela, proste ona mi ešte aj povedala na koho sa v hoteli otočiť, ktorá je super recepčná aťď...
Ona práve nás odhovorila od drahších a viac hviezdičkových hoteloch, že či chcem byť spokojná, alebo ísť do hotela s 5* a prísť domov a vkuse sa sťažovať...takže nám teda poradila perfektne a je to moja prvá skúsenosť s predajcom v CK 😉

abbey1
6. sep 2011

@tessa Tak si mala šťastie.Často práve predajcovia nemajú presné infomale hlavne musia predať.Som rada,že ste boli spokojní.Nás táto cestovka nikdy nesklamala. 😉
@nelicefo Veď to som písala.Rozpočet mi umožňuje vybrať si destináciu a je ozaj rozumnejšie si pozrieť recenziu-hlavne zahraničné,ako vyhodiť kopu peňazí,pokaziť si dovolenku a potom banovať.Veď to je pár minút na nete. 😉

kosska3003
6. sep 2011

@tessa moji znami boli v Elenite uz druhy rok za sebou a chvalia si to ze hned by isli este raz fakt ono je to sto ludi sto chuti kazdemu vadi nieco ine a taky co su narocnejsi a porovnavaju s inymi krajinami tak to je jasne ze tam najdu vela nedostatkou

abbey1
6. sep 2011

Ja si vždy nájdem čo najviac info,mapy,aby som vedela kam na výlet a čo môžem očakávať.Vždy si chceme dovolenku čo najviac užiť,tak mi to za tú chvíľu času stojí.Viem ,čo môžem očakávať a pokaziť mi to môže len počasie,alebo choroba.Ak by boli v hoteli nedostatky,tak by som to riešila.Takto viem,čo ma čaká.

dakota14
6. sep 2011

@nelicefo no čauko Majuš vitajte doma tie recenzie by som ti odporučila lebo ja čo som kukla hneď tú prvú na ten váš akože hotel tak katastrofa ale bulharsko je dobrá krajina len každý ho zoberie inak ale keď ti mám odporučiť tak do bulharska jedine na slnečné pobrežie mne sa napríklad tiež v primorsku moc nepáčilo ale more tam bolo čistejšie ale záleží na ktorom kúsku pláže ste boli to sa takto všeobecne nedá podľa toho orientovať ale tak ste to prežili oddýchli ste si to je hlavné zabavili ste sa a môžete vykročiť do školy do práce s plným nasadením 😀

tessa
6. sep 2011

@abbey1 no ved ti vravím, že tak dobre informovaná bola tá predajkyňa, ona tam totižto bola 2 roky delegátkou a má tam aj rodinu 😉
A povedz, čo všetko ste absolvovali?? My v 1vý večer hned sme boli na Ruskom kole 😀 Nie si náhodu na FB, mám tam švacnuté fotky z dovči 😉

abbey1
6. sep 2011

@tessa Som,tak napíš Ip a pozriem.My sme boli na kole,v aquaparkoch,v nessebare,na tých elek.vozítkach(neviem ako to nazvať),banán.Jedinú výhradu mám k teplote vody v bazéne.tá bola ľadová.ale inak sme boli fakt veľmi spokojní s hotelom i strediskom.

tessa
6. sep 2011

@kosska3003 no musím povedať, že počas čakania na lietadlo v Ba sme sa dali do reči práve s tou rodinou, čo išla do Elenite a mne zamrzol úsmev na perách... 😝 Pani si to všimla apýta sa ma, či poznám ten hotel...a ja že len z recenzií a z neodporúčania predajkyňou v cestovke...asi som ich veľmi sklamala, no viac som im nepovedala radšej, lebo oni nečítali žiadne recenzky a ani nevedeli do akého hotela idú 😒 tak som im to nechcela až moc pokaziť...
No pri prílete domov, som sa ich hneď pýtala a oni mali samé pozitíva na ten hotel, veeeľmi si pochvaľovali 😉

kosska3003
6. sep 2011

@tessa no a to sa sklada aj z viacerych hotelov to je kolos ono zalezo kde si a hlavne co ti vadi a co nie niektori ludia su strasne narocni ja medzi tych nepatrim

tessa
6. sep 2011

@kosska3003 tiež som v pohode a som tak normálne náročná 😉

adal
6. sep 2011

ahojte 🙂 @abbey1 vitajte doma 🙂 ja proste nechápem niektorých ľudí, napíše že je náročný a ide do Bulharska 🙂 jasné že sa tu nájdu nedostatky, či na pláži, že špaky ... my sme napr. mali Primorsku čisté more, bez chalúh, bez medúz 🙂 že sa predáva tovar taký a onaký ? mne to bolo jedno, ja som išla na dovolenku, nie na nákupy 🙂
a ak je niekto náročnejší, treba si priplatiť neísť do BG 🙂

nikusrk
7. sep 2011

@adal ja tiez nemozem povedat ani jedno krive slovo na BG, bola som tam 2 roky po sebe a uplne super, ziadne problemy..a more to je jasne ze je ine ked je pieskova plaz ale vobec nebolo spinave 🙂 a ked aj bol tovar kadejaky tak clovek neodide urcite na prazdno 🙂 tot moj nazor na BG, a este niekedy sa tam urcite vratim 🙂

dakota14
9. sep 2011

aj ja mám veľmi rada bulharsko aj kvôli tomu že tam človek nemusí naozaj pozerať na to že koľko má peňazí je tam lacno a tiež tam nechodím na nákupy dokonca som si odtiaľ doniesla len mušľu a magnetku a krsniatku som kúpila tú adidas súpravičku aj keď viem že to nie je asi originál ale to je všetko ja tam tiež nechodím na nákupy na to sú iné destinácie a mestá vo svete

mirko
10. sep 2011

my si vzdy donesieme tolko handier odtial.....aj ked nie origos, ale super..manzel tento rok 2 supravy , ja 2 rifli..a kopu ineho... kazdy rok nieco...
na buduci rok znova.... 😀

meruska
2. jan 2012

ahojte ja uz mam zaplatenu dovcu na jul do QN 😉 verim ze priaznivejsie recenzie od vas potvrdim a budeme v prevahe nad tymi negativnymi 😉
chcem sa opytat, cca kolko stoji vecera pre jedneho? neolutujem ze nemame zaplatene vecere a budem chodit s malym po restauraciach? caka sa dlho na jedlo?
@ivella @janulabj @maculkac

kafoditka
2. jan 2012

@meruska meru ahoj 🙂 urcite neolutujes, my sme mali zaplatene tiez len ranajky a stravovali sme sa v restikach, mnaaam tie ich salaty 🙂 vyber velky - od ryb, cez salaty, pizzu, cestoviny.... cakas normalne, nikdy sa nam nestalo, ze by sme cakali hodinu a vecera ta vyjde zhruba tak ako u nas..

meruska
2. jan 2012

@kafoditka jeeej super 😉 kym sme nemali maleho sme boli v pomori, ale je to uz 4 roky dozadu, tak sa ceny mohli pomenit a predsa s malym to bude o niecom uplne inom
vy sa chystate tiez?

kafoditka
2. jan 2012

@meruska joooj moja, zatial netusim, ci budeme dovolenkovat, lebo sa chystame stahovat... ak ano, tak to budem aj tak riesit nejakym last minitom.. a my sme boli na Slnecnom pobrezi a bolo super 😉

meruska
2. jan 2012

@kafoditka jeeej aj my sa chceme na jar stahovat 🙂 kupujete dom alebo byt?

ivella
2. jan 2012

@meruska neolutujes,neboj 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉
bola by si nutena jest to co ti ponuknu oni a takto mas na vyber milion moznosti 🙂 a cas kedy vy budete chciet...my sme teda nelutovali ani omylom ze nemame vecere a keby sa dalo bez ranajok,vynechali by sme aj tie 😀 😀 😀

maculkac
3. jan 2012

@meruska
Ahoj, ja som sa až teraz dostala k PC, ale určite môžem tiež potvrdiť, že večere v hoteli by bola blbosť, tam je dookola na každú stranu takých možností, čo ani u nás (teda ja bývam na dedine) a vyberieš si kľudne aj každý deň iné. Cenovo by som to zhodnotila asi tak ako u nás... záleží od náročnosti. A vôbec sme dlho nečakali na jedlo, bolo to veľmi veľmi prijateľné... 😎 😵

meruska
4. jan 2012

@maculkac @ivella dakujem za odpovede baby 😵 ja vobec nie som narocna, teda zda sa ze budem spokojna 😀 jaaj a este ma napadlo, su v hotely neake preliezky alebo nieco kde sa mi maly zahraje?

turistka
8. jan 2012

@abbey1
@tessa možem sa spýtať kde ste boli v bulharsku? myslím hotel

tessa
8. jan 2012

@turistka my sme boli v hoteli Dunav, kuk sem http://www.hotel-dunav.com/en/index.html

abbey1
8. jan 2012

@turistka My tiež hotel Dunav a obrovská spokojnosť- Boli sme v Bulharsku 1. krát, nikdy ma to tam nelákalo, ale nesmierne príjemne prekvapili. Personál v hoteli bol obzvlášť priateľský, nič nebol pre nich problém.

meboni
26. jan 2012

Ahojte,
každý rok chodíme s partiou kamarátov na dovolenku do chorvátska, tento rok chceme skúsiť bulharsko. Neviete mi poradiť nejakú destináciu? Nechceme ísť priamo do centra, uvítali by sme väčšie súkromie. Berieme si gitaru tak aby sme hlavne nikoho nevyrušovali. Dôležité je čisté more a pláž. Ak máte nejaké tipy rada si nechám poradiť.

Ďakujem 😉

meruska
30. jan 2012

@ivella @janulabj @maculkac môžem ešte pár otázok ohľadom QN? Sú na balkóne sušiaky na prádlo, alebo aspoň šnúry? Ozaj, z balkóna je výhľad na more? A ako je to s detským ihriskom, je pri hotely alebo nie? V reštaurácii je detská stolička na krmenie? Ďakujem 😵

janulabj
30. jan 2012

@meruska na balkone sušiaky su,vyhlad na more nie, my sme sice mali na tu lepšiu stranu, nie doulice ako ostatny, no more je dalej, detske ihrisko ano, detska stolička ano.moj mal na dovolenke rok 10 mesiacov, a nesedel v nej ani raz. zvladal na stoličke. ak chceš dam ti tu par fotiek z inriska, či vyhlad.....

meruska
30. jan 2012

@janulabj jeeej to by bolo super...dakujem za ochotu..foto potesi 😵