Dovolenka v Bulharsku. Ako nájsť ubytovanie bez cestovky?

xxmargaretka
30. apr 2008

ahoj baby..
potrebujem info ci sa da ist do bulharska bez cestovky ci tam clovek najde v pohode slusne ubytko..vopred dakujem za odpovede..

monky1
1. júl 2011

ahojte, no to pocasie je hrozneeeee

@aneti78 kedy sa tam ma oteplit??? 🙂
a my letime v utorok okolo 19.35 😵

aneti78
1. júl 2011

@monky1 od utorka davaju 30 st. cely dalsi tyzden a potom neviem,ale celkova prognoza na jul je,ze bude vhodny na dovolenku pri mori, obcasne burky,ktore rychlo prejdu. tak snad to takto vyjde. ale ja co si pamatam z detstva, v BG nikdy nebolo v lete dazdivo vkuse niekolko dni. presla burka a zas svietilo slnko 🙂

monky1
1. júl 2011

@aneti78 no kiez by si mala pravdu, lebo po dnesku som zahlasila, ze beriem hrubu bundu namiesto plaviek :D
pozeram, ze letite tiez s Globtourom v utorok do Primorska, len hodku a pol skor ako my ... tak ak ma uvidis valat sa na plazi, tak do mna drgni 😀 😀 😀

aneti78
1. júl 2011

@monky1 hej ideme s globtourom,ale z letiska nas berie almaxtour. do hotela sunrise ideme este s jednou rodinou. no neviem, ci ta spoznam a este k tomu,ked je to tam samy slovak a cech...
neboj, pocasie bude ok 😉

tina2
1. júl 2011

@jespera ahoj, pred 4 rokmi sme boli s deťmi v Kraneve a jedno šťastie, že sme boli autom, lebo pláž bola taká špinavá/igelitky, vložky, konzervy...aj v mori/ že som 1. noc preplakala a potom nám pri raňajkách majiteľka vily, kde sme bývali povedala, že oni sa chodia kúpať do Albeny, vzdialenej cca 5 km. Tak sme každý deň absolvovali cestu do Albeny a späť a tam to už bolo "iné kafé" fakt pekne, no kebyže ideme lietadlom, tak neviem.... čo sa týka Obzoru, tam sme boli 1.x pred 3 rokmi, potom aj další rok, minulý rok sme mali pauzu/rodila som v júli 🙂 a teraz o 2 týždne ideme zase, lebo je tam perfektne a krásne a lacno, môžem len odporúčať

dakota14
1. júl 2011

s tým počasím je to strašné inač baby ja keď si spomeniem na minulý rok tiež nám pol dovolenky prepršalo bolo to strašné celý deň na tej izbe ešte že sme tam mali aspoň ten televízor aj české stanice inak neviem keď prestalo pršať tak sme sa išli aspoň prejsť takú dovolenku už nechcem zažiť a teraz tam mám kamarátku od pondelka sú tam s dvomi detičkami 3 ročnými a ešte sa nekúpali a to majú za 4 dni ísť domov škoda nevyšlo im to 😒

monky1
2. júl 2011

@aneti78 ja som z toho jelen - dnes sme boli v cestovke po pokyny a globtur primorsko z KE leti rano okolo 10h a vecer o 19.35
...urcite letite o 18h?????? ozaj, z kosic letite??? lebo pani v cestovke mi tvrdila, ze oni o 18h na 1OO% neletia 😕 😕 😕 😕 😕

a mame tam kamosku a vraj maju super teplo - aj vecer ...... tak snad to vydrzi este nejaky ten tyzden 🙂

aneti78
2. júl 2011

@monky1 my ideme z Popradu 😀 keby sa nieco menilo, tak mi bude ten pan volat, lebo my ideme cez CK z Dolneho Kubina akurat letime s Globtourom.
ano, je teplo a hlasi dalsich 14 dni slnecno a 27 v tieni.

monky1
2. júl 2011

@aneti78 jaaaaaaaaaaaaj, tak v tom bol pes zakopanyyyyyy 😀 ... za svet mi neslo do hlavy, ze letia dve lietadla na to iste miesto s odstupom hodka a pol .... vy teda odlietate z Popradu 🙂

aneti78
2. júl 2011

@monky1 kolko kg beries? 😀 😀 😀 lebo z tych papierov neviem vyjst, ci teda 15 alebo 20. ked sa mi nepodari pobalit do dvoch, tak vezmem radsej tri lahsie, lebo si chcem tam nieco pokupit 😉

monky1
2. júl 2011

no nam dnes bolo povedane, ze na osobu 15 kg a so sebou do lietadla 5 kg
cize 3x 15 v nasom pripade - ale pytala som sa, ze co v pripade, ak by sme sa traja zbalili do dvoch tasiek, ci mozu mat dokopy 45 ..... tak vraj jedna taska by nemala presiahnut 20kg, ale mm mi hovori, ze na to by sa nespoliehal, takze radsej ako pises, viac lahsich tasiek pre pripad, ze dobre nakupis 😀

ja zatial nemam ani ponozku zbalenu ... NIC ... ako keby sme ani v utorok nikam nesli 😀
chaosit zacinam zajtra, potom ti napisem 😀 😀 😀 ... a najhorsie je to s malickou, neviem, ci brat nejake plienky, vlhcene utierky, ci tam kupit, lebo ona ma dost citlivu pokozku ... ale to zabera kopec miesta
a na nu sa 15 kilova batozina nevztahuje 😠

aneti78
2. júl 2011

@monky1 hej, presne ako pises, jeden kufor nesmie mat viac ako tych 15 alebo 20 kg. ked oni sami asi nevedia,ze kolko presne, kazde letisko to ma inak.
ani ja este nebalim. priebezne periem a zehlim a nemam v plane brat nejak vela oblecka, minuly rok som si dala na hoteli vyprat za par leva 😉 aj teraz mame taku sluzbu, no mozno to ani nevyuzijem, minuly rok sme boli dlhsie. ja by som pre malu toho vela nebalila, tam dostanes presne to co tu, najma tie zname znacky...neviem co pouzivas.

monky1
2. júl 2011

@aneti78 ja tiez neberiem vela oblecka, to radsej zakladne lieky, to urcite pri nasom stasti vyuzijeme 😀
a malicka je na plienkach z DM-ka - babylove ... po Pamperskach sa vyhadzala 😖
tak ale par urcite pribalim, vypcham prazdne miesta v taske 😀
a aj ja periem, dnes dvakrat pracka isla a aj zajtra asi zapnem - takto na poslednu chvilu je to ze uplne super 😀

eweny
3. júl 2011

Ahojte kocky,tak my dnes vecer odlietame..balit som zacala len vcera,dnes este dobalievam..my mame v papieroch 20kg na osobu..vazila som kufor,tak ma 21kg..snad problem nebude..este beriem cestovnu tasku a prirucnu batozinu..joooj,nejako ma chyta cestovna nervozita..a toto uzasne pocasie do toho :(

luckagu
3. júl 2011

@eweny Joj ako ti v dobrom závidím, prajem príjemnú cestu a suprovú dovolenku 🙂 🙂 🙂 🙂 , počasie by malo byť už dobré 😒 , tak snáď vám to vyjde. My letíme až o 3 týždne. Ešte dllllllllllllllho. ☹

palvinka
3. júl 2011

ahojte,
my tiež uvažujeme nad dovolenkou v Bulharsku, chceli by sme ísť do Prímorska, nejaký last minute letecky, koncom mesiaca, ale ešte musíme počkať podla toho, na koľko dní bude mať manžel dovolenku.

Mladšia už papa príkrmy, ako ste to vyriešili beriete z domu alebo daju sa tam kupiť hippky? A čo voda, viem že piť treba iba balenú vodu, ale majú tam aj špeci balenú pre miminá ako je u nás napr. Lucka?

A ešte jednu otázku mám, brali ste niektorá aj destku postielku so sebou? Viem, že do lietadla je to dosť ťažké, ale zas keby malá mala spať s nami v posteli tak ja sa proste nevyspím, a nechcela by som, aby si za ten čas zvykla nespať sama vo svojej postielke a navyše už lozí a postaví sa popri nábytku, takže cez deň by sme ju využili v prípade potreby aj ako ohrádku. Viem, že na miminá sa váhový limit tých 15 kg nevzťahuje a na dieťa 4r. ano či nie??? Lebo ak nie tak si neviem predtaviť ako by sme sa ako 4členná rodina zbalili do 2x15kg 😅

tina2
4. júl 2011

@palvinka ahoj, pampersky, hippky aj detská špeci voda sa dajú kúpiť v lekárňach, ale aj v supermarketoch, tak zober len minimum, čo sa týka lietadla, je to tak, že ak neplatíš letenku len poplatky, tak nám povedali, že nemôžeš batožinu, iba kočiar...ale pri tých 15 kg jr limit +-3kg, ale aj do tých 20 by nemal byť problém, tie ťažšie veci ako je voda a hippky prípadne zober do príručnej...o postieľke sa informuj priamo v hoteli.Ak si chceš brať svoju, pribal si ju /ale poriadne ku kočiaru, ten Vám vezmú zvlášť, len ho dobre zabaľ, lebo nám ho poškodili....ja si k nemu pribaľujem aj balík pampersiek, oni to neriešia 😉

kosska3003
4. júl 2011

@palvinka ahoj presne ako pise tina pampersky aj vodu aj hippky tam kupis my sme brali minuly rok len kocik a ten nam na letisko zoskenovali a isli sme snim az k lietadku na postielku sa popytaj v cestovke ci ten hotel poskytuje ale zvycajne maju k dispozicii si ju zarezervuj a mas
infant do 2 rokov ma ako batozinu kocik za dieta starsie uz platis letenku tak ma narok aj na batozinu potom tak pekne vyberajte

eweny
4. júl 2011

Ahojte kocky, tak sa hlasim z Primorska..dnes bolo celkom fajn, na slniecku teplucko..obloha jasna, more krasne cistucke..zatial sme sa nekupali, len trosku nohy omocili a po piesku sa poprechadzali..boli sme dost unaveni, kedze boli trochu problemy s letom..cakali sme 3 hodiny na letisku, lebo nase lietadlo malo nejaku technicku poruchu, ktoru ani nakoniec neopravili a dali nam nahradne lietadlo trosku starsie, ale v konecnom dosledku nas zaviezlo tam kam malo..do penzionu sme dosli totalne unaveni o 5.00h miestneho casu..

..dostat tu kupit fakt vsetko, takze tie co sa strachujete nemusite..

..tie ktore beriete kocik, tak si ho fakt radsej zabalte do tej folie..my sme tak neurobili a veru odniesol si to..vrzga nam a je tak trochu nejaky ohnuty..co ma aj dost trapi, len myslela som si ze bude v pohode, tak ako minuly rok..islo nasim letom vela kocikov, tak to tam len nahadzali, kedze aj poriadne prsalo, mali naponahlo..nuz co sa da robit..

eweny
4. júl 2011

Ak by ste mali akekolvek otazky na online z Primorska, tak sa opytajte..prihlasim sa opat takto vecer..

aneti78
5. júl 2011

caute,
@monky1 tak ako?? 😉
my uz mame pobalene, tak uz len vegetime a cakame na cas, kedy vyrazime. dufam,ze nase lietadlo nebude strajkovat, lebo odvsadial len toto pocuvam.
aj ja asi budem online, berieme laptop, lebo MM bude musiet asi jeden den pracovat na dialku 😖 a net tam je, tak vam tiez napisem 😉

monky1
5. júl 2011

@aneti78 ahoj, ja este dohadzujem posledne :D ... sak este mame nejaku tu rezervu :D:D:D
ale da sa povedat, ze su to len drobnosti 😉

slavkaa27
5. júl 2011

@eweny prosím Ťa mám trošku dilemu. Chcem si zobrať na 2 dospelé osoby a 1 dieťa 3 roky vreckové na 15 dní 500 EUR. Pozerala som kurz na nete a za 1 EUR dostaneš necelých 2 BGN. Je Bulharsko naozaj lacnejšie a nebudem šokovaná keďže idem prvý krát. Som čítala, že palacinka stojí 2 BGN, čo sa mi zdá dosť. Som zostala mierne zaskočená. V hotely ONYX máme iba raňajky a neviem či sa dokážem za tých 500 EUR prestravovať a myslela som si, že si ešte aj niečo kúpim. Prosím uveď ma do obrazu. Veľká vďaka 😎 .

drzubok
5. júl 2011

@slavkaa27 do bulharska chodim kazdy rok... nemam rad slovo lacne. je to ako u nas. a plnena palacinka za euro je u nas skor lacna ako ta u nas a nepredstavuj si palacinku solo. je to palacinka so sunkou so syrom, resp. dzemom, o priemere 50cm. karta to vsak isti pre nepredvidane udalosti zdrav...

slavkaa27
5. júl 2011

@drzubok Dala som si taký limit 500 EUR. Karta je iba ako záložný zdroj 🙂 . Dúfam v to, a verím v to, že si dovču v BLG užijem ako Nemec niekde na Kanároch, kde je to pre neho veľmi priateľné 🙂 .
Som si spomenula na jednu pesničku: celý týždeň žijem ako trotl biedne ale cez víkend som v Blave frajer z Viedne. Ber to s nadhľadom a vtipom 🙂.

slavkaa27
5. júl 2011

@drzubok Dala som si taký limit 500 EUR. Karta je iba ako záložný zdroj 🙂 . Dúfam v to, a verím v to, že si dovču v BLG užijem ako Nemec niekde na Kanároch, kde je to pre neho veľmi priateľné 🙂 .
Som si spomenula na jednu pesničku: celý týždeň žijem ako trotl biedne ale cez víkend som v Blave frajer z Viedne. Ber to s nadhľadom a vtipom 🙂.

palvinka
5. júl 2011

@tina2, @kosska3003 ďakujem za odpoveď 🙂

@eweny akú foliu myslíš, my sme ešte neleteli tak neviem, to si mám zohnať alebo to dávaju na letisku k dispozícii ? kosska písala že s kočíkom sa dá ísť priamo k lietadlu a to potom tam pred lietadlom si to mám baliť či ako? Na kočík nemám žiadny obal.

eweny
5. júl 2011

@slavkaa27 nuz ako sa to vezme..my sme 2 dospeli a 1 skoro 3 rocne dieta menili 350 eur s tym, ze chcem malemu kupit aj dve adidas supravy a este nejake drobnosti..my sme tu na 8 dni a z minulorocnej skusenosti viem, ze to nam bude tak akurat postacovat vreckove..ano, ta palacinka stoji 2 leva ale je fakt velka..zalezi na tom ako sa chcete rozhadzovat..mozem uviest priklad nasej dnesnej vecere, kde sme za knedlo, vepro, zelo..kuracie prsia s nivovou omackou, opekane zemiaky, hranolky s kecupom, jedno pivo, radler a cappy dzusik platili 25 leva..

eweny
5. júl 2011

@palvinka videla som, ze niektori cestujuci mali aj batoziny obalene v potravinarskej folii..aj kocik som tam videla tak obaleny, ale to by si nestihala urobit pred nastupovanim do lietadla..jedine skor..k lietadlu sa ide s kocikom, potom ho tam zlozis a nechas pri schodikoch..chlapi to tam uz nalozia..nuz je to asi len o stasti, ci sa poskodi, zaspini..

eweny
5. júl 2011

..dnes tu bolo prijemne teplucko, obcas sa vyskytol nejaky mracik, ale nic hrozne..more bolo nadherne, cistucke a dokonca aj bez vacsich vln, co na severnej plazi asi byva malokedy..super, sme si to uzili, drobec sa vysantil na plazi aj vo vodicke..aj teraz je o poznanie teplejsie nez bolo predchadzajucu noc..

ma77
5. júl 2011

@eweny Ahojky ake je počasie v Primorsku? my sa chystame 16 do Primorska a kedže tu je slabe leto zatial 😠 tak chcem ist do Tepla 😉 a nevieš nahodou ceny ubytka ideme na blint tak dufame že niečo najdeme na 1šup 😉