Dovolenka v Bulharsku. Ako nájsť ubytovanie bez cestovky?

xxmargaretka
30. apr 2008

ahoj baby..
potrebujem info ci sa da ist do bulharska bez cestovky ci tam clovek najde v pohode slusne ubytko..vopred dakujem za odpovede..

aneti78
18. jún 2010

ahojte

my ideme 31.7. vlakom do kraneva. ja som napoly bulharka,ale davno som tam uz nebola, s detmi ideme prvy raz.

Sue nevies mi povedat, za kolko eur sa vystravujeme na den teraz ked su uz v unii? dvaja dospeli a dve deti...aby som vedela,kolko penazi mam zmenit, pracujem v banke,tak to mam bez poplatku. mame ubytko bez stravy, ranajky som nebrala, kedze tam maju tie ich baničky (nieco ako nase lupacky kysnute ale vnutri je syr), na obed by som chcela chodit niekam do jedalne a vecera v restike, sem-tam pizza alebo gril. dik.

ubytko som si nasla cez net a ideme tuna: http://www.beachhouse-bg.com/galeria.html
maju aj hotel, tak sa potom rozhodneme, kde budeme, je to skoro na plazi a 4-postelova izba 26 € na den. takze si myslim,ze v pohode. domaci pre nas pridu na stanicu.

ivka144
18. jún 2010

Joj, tak my stale dumame... zda sa to byt dooost daleko autom. A vlakom..., Aneti, klobuk dole. Inak ubytko vyzera fajn, prosim ta, nemaju tam aj apartmany? A kde to vlastne je? Ja uz azbuku velmi citat neviem a aj tak ktovie, ci by som rozumela. D.

dakota14
19. jún 2010

aneti78 tak to ubytko je veľmi pekné zapíšeme si možno skúsime na budúci rok potom daj vedieť ako tam bolo inak v tom čase tam budeme aj my ale nie v Kraneve ale v Primorsku 😉

sue250
19. jún 2010

aneti to je nove nepoznam to, ale sla by som tam, kranevo milujem zila som tam 8 m a pesi prides do albeny tym ze je to dedina je to lacne, aj ked su v unii ceny nesli moc hore. banicky su super aj tie ich jogurty ale neviem ci ti to deticky spapaju skor sladke pecivo s lukom. no a jedlo sopsky salat stal okolo 1 euro pizza 2 eura, a djuner 1euro, cize cca rataj ked si deticky daju na obed pizzu resp. nieco varene tak obed cca 20eur ale to je aj s dezertom a kolou. jedalen tam nie je, ale da sa aj to ze si zaplatis vecere niekde v hoteli a mas svedske stoly cize velky vyber za lacno. a obedy len na plazi.cena je super a ked po teba pridu a vlakom je to lepsie ako s autom. na dovolenku nejdes setrit takze rataj ze za den minies 40eur x 10 dni to je 400 eur ale to je aj tak vela este sa ti zvysi. ja som si vzdy stravu zabezpecila niekde inde ale ked oni maju aj hotel musia podavat vecere dohodni sa s nimi ze si zaplatis len to a obedy budete jest vonku.

sue250
19. jún 2010

kranevo je oproti primorsku veeeeeeeeeeeeelmi lacne. a co je vyhodou je tam supermarket na zaciatku dediny a v hotel kristel park je lekar, a co sa tyka akcii pre deti v hoteli vedren je vzdy animacia, cize animatori zabavaju deti.

aneti78
19. jún 2010

sue, jasne, ze minieme, s nasimi dvojkami sa ani setrit neda 😀 ja tam nemienim varit, cize moja podmienka nebola mat kuchynu, resp. nejaky kutik. on mi nukal ranajky, ale nasi rano jest nechcu hned ked vstanu a nechceme byt obmedzovani hned zrana,ze rychlo vstat a utekat. deti maju v sept. 5 rokov, cize oni si uz pekne povedia, kedy chcu jest. ja po bulharsky plynule hovorim, citam, pisem, cize si v pohode objedname a kupime, poznam ich jedla...
no a ideme vlakom, lebo autom nevydrzia v sedackach, museli by sme prespat v rumunsku a to by boli zabite dva dni cestovanim. vlakom ide este jedna rodina s detmi z nasho sidliska, ten jeden den snad nejak vydrzia, pohraju sa, dam ich spat a rano sme tam 😉 budeme tam 14 dni 😵

aneti78
19. jún 2010

ivka, apartmany asi nie, jedine v tom hoteli, ale nemam k nemu fotky. je to v kraneve.
ja som sa najprv nadchla pre toto:
http://www.manastirskirid.com/
ale ked sa podarilo vybavit vlak (autom ist bola posledna moznost), tak sme to zrusili, lebo je to 1350 m od plaze.

sue250
19. jún 2010

tak ten manastir sa mi paci skoda ze je daleko od plaze. aneti tak potom s nicim nemas problem ked vies jazyk a kranevo je vacsinou slvoenska destinacia lebo vsetky hoteli su slovenske cestovky akurat kristal park maju cesi.

aneti78
19. jún 2010

sue, ved hej...ja sa uz straaasne tesim, BG mi chyba, ja tam nejdem len kvoli dovolenke,ale aj za partiou z detstva a celkovo, je to tam ine nez tu 😉 ved vies 😉
lenze ked boli deti mensie, by si to este tak neuzili, teraz si myslim,ze uz aj cestovanie zvladnu, aj si to budu pamatat a vychutnaju si to.
inac, v restikach podavaju aj detske porcie, ze? napr. kebyze chceli plnenu papriku, tak sa da objednat polovicna resp. detska porcia? minuly rok sme boli v mederi a mali sme plnu penziu a mna skoro vystrelo, odnasali sme plne tacky, oni malo jedia. ale ked chodime v zime na lyziarsku dovcu,tak tam pojedia vsetko, tiez mame plnu penziu. ale to je tou zimou a uz aj lyzovali, tak im vytravilo 😀
polievky viem,ze v BG boli male a velke a tu velku som mala aj ja problem zjest, az neskor sme zistili ze davaju aj male 😀

sue250
19. jún 2010

aneti a to 26eur je na noc pre vsetkych alebo pre osobu a maju aj dvojky?

aneti78
19. jún 2010

sue, je to cena za izbu na noc. izba je vraj priestranna a su to styri normalne postele. kdezto vacsina ubytiek bolo takych,ze tri postele a pristelka. s ranajkami to bolo 33,-€ na noc,ale kedze ich nechceme, 26€.

sue250
20. jún 2010

aneti a ides vlakom z blavy do burgasu, alebo do varny?

sue250
20. jún 2010

a je to prestupny vlak ci priame spojenie?

sue250
20. jún 2010

pozeram ze si vychodniarka cize pojdes z kosic? lebo mi s manzelom sme sa rozpravali a za take peniaze ze 400eur cela dovolenka aj s cestou parada, ale potrebovali by sme vlak z ke do varny.

sue250
20. jún 2010

a este jedna otazka lebo tie chatky vyzeraju velke to maju jednu izbu alebo su tam dva izby?

aneti78
20. jún 2010

Ahoj Sue,
je to priame spojenie - 24hod. z KE do Varny. Len ja som s tym vlakom moc nepocitala, lebo isli reci, ze su dopredu moc obsadene, no potom som sa nakontaktovala na rezervacne centrum a tam to slo v pohode, napisala som mail s terminom aky chceme na odchod z KE a naspat prichod, ona si to poznacila o dva tyzdne sa mi ozvali,ze lezadla maju a ze to posuva do Presova, kde si ich mozme kupit. bolo potrebne ich kupit do niekolkych dni, cize uz ich mame doma. Tak uz len dufat,ze drobci nepochoreju a ze pocko vyjde, co by malo, nie? prve dva augustove tyzdne tam bol stale hic.

chatka, to je vlastne jedna velka izba, wc a kupelka.

sue250
20. jún 2010

my by sme sli druhy a treti aug.tyzden ak sa rozhodneme lebo mi je luto niekde nechat 9m babo sak mi srdce pukne, a do bg ju nechcem brat ,inak ked som pozerala last mintue na invia.sk tak musim povedat ze ma ohurila ponuka do SAE 660eur co je pecka neviem ci nepockame kym mala bude mat rok a pojdeme do emiratov sak vyjdu lacnejsie nez bg v plnej sezone letecky, a v emiratoch je stale horuco.a emiraty su moj velky sen 😉 ale moja anglina je na hovno 😉 tak aneti mozno sa aj stretneme 🙂

dakota14
20. jún 2010

Tak aneti78 ty si nás naozaj nabažila aj mi uvažujeme o tom ubytku je to fakt super a tá cena veď tu na slovensku sú nehorázne ceny v hoteloch na noc a to len 2 lôžková izba. A je to menžie letovisko a hneď pri mori no super. Keby nemáme už vybratú dovolenku tak ideme určite tam poznačili sme si a na budúci rok hádam skúsime lúbi sa mi aj ten vlak alebo objednáme letenky. DIky za super tip.

sue250
20. jún 2010

daki tak sme tu uz asi tri co na buduci rok prehodnotia kam ist))) inak ja ked som napisala do google beachhouse mne to nenaslo. stale mi to hodi nejake vily. az ked napisem celu www.adresu vtedy ma to hodi na stranku

aneti78
20. jún 2010

sue, to je super, ja by som urcite isla este raz len s muzikom, lenze nemam tolko dovolenky. nemaj vycitky, malu kde nechas ak pojdete? ak si si urcite ista,ze bude v dobrych rukach, chod. daj mi potom vediet, ak tam budete.
inac ja som vyberala cez BG google, som si dala kranevo kvartiri a vyhodilo mi to kopec katalogov a bolo tam vela ubytiek, rozhodila som maily a oni sa mi ozyvali, tak som vybrala to co bolo najblizsie pri plazi za dobru cenu. teraz mi chodia maily od tych, ktorych som odmietla a snazia sa vyjst v ustrety, su mili 😉a ked odmietnem, tak aspon nukaju restiku, ze sa mame urcite prist najest a pozriet si ich hotel, ze mozno nabuduce 😀
toto ubytko co som vybrala som si tam aj zavolala a chlapik bol tiez moc mily a v pohode, ze nam potom vyberie co najtichsiu izbu a vyjde v ustrety ako sa da. vraj uz mali vela hosti zo slovenska.

dakota, ved prave, my sme boli minuly rok na dovci z muzovej prace len tu na slovensku a tie ceny, nasi este spia cez obed, tak sme museli planovat ze do aquaparku bud doobedu alebo az poobede, lebo ked si raz vysla z brany, tak ti uz listok neplatil, musela si znova zaplatit plnu sumu vstupneho...no hroza...takto budu lietat po plazi, kolko budu chciet a ako budu vladat 😵 nasi miluju vodu.
a letenky sa daju kupit samostatne? lebo ja ked som zistovala, tak sice mozes letiet so zajazdom ale vyjde to rovnako alebo aj drahsie ako zajazd a z kosic pomaly nic nelieta. no neviem, ci som len natrafila na zle cestovky ci co.
ale uz som zmierena s vlakom, nasi by to uz mali zvladnut, bude to pre nich zazitok

sue250
20. jún 2010

aneti letenky sa daju kupit cez solvex aj s popradu je odlet ale letenka 8500sk) cize vlakom to je lepsie. a hlavne deti ti mozu behat nie ako v buse.

sue250
20. jún 2010

ja by som ju mala kde nechat mama aj svokra su ucitelky takze sa nebojim ale my chceme ist na jesen ked nebude teplo a to je bohuzial skolsky rok a to si nemozu vybrat dovolenky 😉

dakota14
20. jún 2010

no tak možno sa tam na budúci rok stretneme a ešte by som sa ťa chcela aneti78 opýtať že keby ide rodinka dvaja dospelý a dve deti jedno 6 ročné a druhé 2 tak aká izba sa tam dá zobrať lebo to menšie ešte nespinká na svojej posteli, a dá sa tam ísť aj vlastným autom, a ak môžeš napísať že koľko vás stoja tie lístky spolu pre všetkých tam aj späť diky už to začíname plánovať lebo je to fakt super cena no to sa už tešíme. 🙂

sue250
20. jún 2010

daki ja som pozerala cez slovakrail, spiatocny pre dospelych 2 osoby 210 eur co je super, autom sa da ist my sme bezne mali turistov co mali vlastnu dopravu.

dakota14
20. jún 2010

ok to je super sena píšem si tak už sa skladáme pomaličky do budúceho roka ďaleko ale nevadí veď to ujde rýchlo snáď to vyjde a kto vie ako je to s jazykom či ta dohovoria po anglicky alebo po slovensky to by som chcela asi veľa od nich že nejak to tu sklbime s postaršími čo vedia po rusky 😀

sue250
20. jún 2010

po slovensky aj jedla su prelozene do slovenciny a do cestiny

aneti78
20. jún 2010

dakota, tu mas info o vlaku
http://www.slovakrail.sk/index.php?id=bulharsko
nas vyjde tam aj spat spolu necelych 400,-€
co sa tyka tej izby, tak to presne neviem, my sme brali 4-postelovu, ale mozno by poskytli cestovnu postielku. niekde mas izby trojpostelove s pristelkou. ja potom napisem ako to tam presne je, ci su aj apartmany a pod.

dakota14
20. jún 2010

ok diky už sme kukli aj ceny vlakov je to perfektné dobre daj potom vedieť šak ono by im stačilo trojpostelová izba malý by mohol spať s nimi videla som tu fotku s manželskou postelou a vedla je vidieť také kreslo asi roztahovacie tak tam by sa mala vyspala

ceriska
22. jún 2010

Ahoj Sue250, teraz v lete planujeme dovolenku v Sarafove. Velmi ma zaujima, ci je tam velke riziko crevnej virozy, idu s nami nase dve deti (4 a 1,5 roka). Aka je tam kvalita vody z vodovodu? Je vhodna pre deti po prevareni? Je tam dostat vodu v platovych flasiach v obchodoch? Diky za info.

kosska3003
22. jún 2010

ceriska vodu z vodovodu isto nedavaj radsej len z plastov Sarafovo ani neviem kde je ale mne dr kazala davat preventivne Hylak a probiotika tie davaj isto 5 kvapiek denne