Dovolenka v Bulharsku. Ako nájsť ubytovanie bez cestovky?

xxmargaretka
30. apr 2008

ahoj baby..
potrebujem info ci sa da ist do bulharska bez cestovky ci tam clovek najde v pohode slusne ubytko..vopred dakujem za odpovede..

sue250
23. jún 2010

pre bg stale plati ak idu dospeli tak pred kazdym obedom 52 slivovicu)) detom vodu kupovat, ziadna zmrzka tocena zo stroja jedine raffy alebo nanuky, vodu z vodovodu neprevarat len na umyvanie zubov a tvare ja by som osobne nepisla)) ale liekmi musite byt zasobeny vsetci hlavne proti hnacke neviem co je hylak ...... urcite deti treba chranit.

dakota14
23. jún 2010

Už sa niekto vrátil z Primorska ako bolo dajte vedieť 😀

kosska3003
23. jún 2010

sue Hylak je proti hnacke preto mi ho dr kazala davat radsej preventivne aj s probiotikami tak to davat budem a ako je to tam z jogurtom mozem malej davat nie tam myslim kupovany no a tu slivovicu no ja som si tam nedavala a v pohode hnacka nebola a kavu som tam pila z vody z vodovodu

janka_pn
24. jún 2010

dievcata, nepoznate nahodou hotel Bora Bora na slnecnom pobrezi? je to na konci severnej casti, idem aj s ani nie dvojrocnou, tak som chcela mimo centra, radsej sa prejdem... dakujem

dakota14
24. jún 2010

janka_pn kukni sem http://www.boraborabg.com/ to je stránka toho hotela podľa toho čo hovoríš tak je na začiatku slnečného a ni na konci ale my sme tam boli tiež úplne hore a je tam dobre tichšie nie sú tam ešte tie diskotéky to je až troška dalej tak určite tam budete mať klud sú tam aj fotočky v galerii kukni moc pekný hotelík

dakota14
24. jún 2010

janka-pn ešte som ti chcela napísať že na jednej fotke je vidieť napravo taká kupola tak pri tej sme sa fotili a videli sme aj tento hotel na tej strane sú také fakt pekné hotelíky a je to taká tichá ulička. tri hviezdičky si myslím že na bulharsko stačia my sme tam mali tiež trojhviezdičkový hotel až za tou hlavnou cestou troška dalej ale tiež sme sa radi prešli ty to máš rovno pri pláži, jedine čo by mi tam vadilo keby mam dieťa je že v izbe je podlaha a nie koberec ak ti ešte aj štvornožkuje a hráva sa na zemi ale to už asi aj chodí inak to tam vyzerá moc pekne a ideš letecky?

janka_pn
24. jún 2010

@dakota14 jeeej, si ma potesila. popozeram. idem letecky, nasledujuci pondelok na 11 dni. mala uz beha, tak je to ok. je tam cista plaz? ako daleko je to dakam do centra pesi? resp. je lepsie ist autobusom? minuly rok sme boli v primorsku v centre aj s mimi, ale bolo to hrozne. akoze mesto pre mladych uplne supis, ale s detmi, urcite mimo a s bazenom, moj nazor. tak sa uz tesim 😵

dakota14
24. jún 2010

janka_pn my ideme tiež letecky na budúci piatok takže budeme na rovnako tam ale my ideme do Primorska škoda mohli sme dať stretko ale určite si na teba pomyslím že aj ty si tam niekde o pár kilometríkov vyššie, pláž no ja by som povedalá že je čistá vždy ju čistili aj od chalúh aj od medúz keď boli povyplavované ale je na nej dosť špakov to je jediné mínus inak je pekná, do centra to nie je daleko keď pôjdeš po tej uličke tak to je vlastné hlavná promenáda my sme každý večer chodili po nej až pokial sme chceli a vydržali od únavy a potom sme to obrátili a išli späť pekná prechádzka čím ideš ďalej tým viac hlučnejšie pekné bary sú tam s diskotékami sú tam aj kolotoče pre deti a rôzne atrakcie a máš to pozdĺž celej pláže vlastne stále vidíš aj na more to sa mi páčilo, takže autobusom určite nemusíš chodiť to tak keby ste chceli ísť do aquaparku lebo ten je dosť daleko od severu, a čo by si ty mne poradila o primorsku my sme zase tma neboli sme mladý bez detí takže nám to nebude vadiť poprípade nejaký menší hluk 😀

janka_pn
24. jún 2010

@dakota14 ja cerpam info z tejto stranky http://www.nadovolenke.sk/viewtopic.php?f=11&t=...
a kam tam idete? su tam dve plaze jedna je taka kludnejsie more, vacsia, ale na druhej byvaju dobre vlny a na konci je super nudaplaz, je tam malo ludi, krasne more a piesok na tej nudaplazi. len je dost daleko, avsak dobra prechadzka . neviem porovnat so slnecnym pobrezim, ale ceny boli asi ako u nas a lacne "znackove" oblecenie na nakupnej ulici. velmi vela barov, vecer vela hluku 😀 v meste, ale aj na balkonoch, kde si mladsie rocniky pokupili chlast a popijali a pokrikovali az do neskorych hodin 🙄. pre mladych fajn, mozu dospat na plazi, ale pre nas to bolo krute 😒. co este napisat?

dakota14
24. jún 2010

dik za stránku tu už mám tiež okukanú my by sme mali byť v kludnej časti takže hádam hluk tam nebude a to určite nie taký aký sme zažili minulý rok v Lignane oproti najväčšej diskotéke to bola katastrofa 🙄 keby viem tak určite vyberieme niečo iné ale boli sme na hlavnej promenáde takže dalo sa to čakať hlavne aby vyšlo počasie a aby sme mali kde spať v čistom iné nepotrebujeme

janka_pn
24. jún 2010

@dakota14 primorsko je fajn 😵 nam sa teda pacilo, hlavne ten vyber plazi a vsade je v podstate blizko. ja som chcela ist tento rok tiez do lignana, ale troska dalej od centra, ale nevyslo to, tak sme vzali na last minute toto.

dakota14
25. jún 2010

kukám to počasie no malo by nám to výsť pekne 26 - 27 stupnov to stačí ja nepotrebujem nejak moc hic 😀

janka_pn
27. jún 2010

@dakota14 no ja sledujem pocasie denne, ale na kazdej stranke je trochu ine a kazdy den sa meni 😀 , no ved uz dajako bude 😉 . my rano o 4 odchadzame, tak drz palec a prajem vam krasnu dovcu, potom podam infosky 😀

molka
27. jún 2010

My sme sa vrátili minulý týždeň z Bulharska. Škoda, že ste o tej hnačke nepísali skôr, ja som nerobila žiadne bezpečnostné opatrenia a mladšia dcéra mi chytila takú črevnú virózu, že sme museli volať lekára. Chúďatko, 3 dni nám vracala, dehydrovaná, zoslabnutá, úplne nám to pokazilo dovolenku.

janka_pn
27. jún 2010

@molka a kde ste boli? uz je dcerka v poriadku?? ☹

kosska3003
27. jún 2010

molka tak to ti verim ze ti to pokazilo ja budem radsej preventivne davat lebo viem aka je hnacka uz ju mala mala a bolo to hruza a to sme boli doma nie to aby mi to tam chytila

molka
27. jún 2010

Boli sme v stredisku Elenite v 4* hoteli, bolo tam super čisto, aj strava výborná. Ale ja si myslím, že to chytila niekde mimo, pretože sme si urobili výlet do Nesebaru, cestovali sme klasickým bulharským autobusom(bol fakt dosť špinavý), malá tam všetko pochytala a na druhý deň sme sa zobudili na vracanie. Stále som si vravela, prečo som len nebola opatrnejšia, ale teraz je už neskoro plakať. Nabudúce budem preventívne podávať aspoň probiotiká, ako ste tu radili.
Inak, "vďaka" jej problémom sme sa tam zoznámili s veľa ľuďmi, pretože sa súcitne pristavovali a snažili sa nám pomôcť. Jedna americká rodina nám dokonca dala akýsi prášok, ktorý sa podáva na zavodnenie. Moc som tomu neverila, ale keď sme jej to rozmiešali vo vode a dali vypiť, tak to bola jediná tekutina, ktorú v sebe dokázala udržať.

dakota14
27. jún 2010

monkula tak si myslím že to je samozrejme teda aspoň u nás ked ideme na dovolenku tieto opatrenia robiť aj keď nikomu nič z ničoho nebýva ale istota je istota ako si pokaziť dovolenku hlavne nepiť vodu z vodovodu len zo zavretých flašiek my sme vždy tu preventívu robili kdekolvek ked sme šli do zahraničia lebo tam človek nevie ako zareguje na ich prostredie je to predci iná krajina tak na budúce uýž budete vedieť, janka_pn držím pršteky aby sa ti dovolenka vydarila my odchádzame v nedeľu a už sa tešíme a pomaly od zajtra balíme 😀

janka_pn
27. jún 2010

@molka to je na slnecnom pobrezi, ci kde? ja beriem tu dezinfekciu dettol, a budeme umyvat ruky... a jogurty, smectu berieme, len ta nasa mimi vsetko strka do ust 😝

janka_pn
27. jún 2010

@dakota14 dakujem, uz ma sakris cestovnu horucku. baby, ktore ste sa vratili, ake bolo pocasie a co voda v mori???

molka
27. jún 2010

Elenite je nad Slnečným pobrežím. Nie je to veľmi známe stredisko, bolo tam veľmi pekne.
More bolo super, v pohode sa dalo kúpať.
Je tam veľa delfínov, večer sme ich sledovali namiesto televízora.

dakota14
28. jún 2010

janka aj mňa už chytá cestovná horúčka už vieme aj o koľkej letíme kufor už mám nachystaný asi ho otvorím a začnem si tam niečo pomaly dávať aby som nič nezabudla, molka tak na tie delfíny by som sa aj ja dokázala kukať dlho ja ich tiež zbožňujem 😀

simonka16
28. jún 2010

Ahojte ja som bola predminuly rok v Bulharsku na Zlatych pieskoch... same hotely diskoteky rusny zivot ... ale co ma najviac dojalo boly bulhari len zdierali azdierali na vsetkom zarobit ... zlate piesky su cenovo narocnejsie ako Kranevo -zvacsa cesi , Pomorie , Primorsko . A najviac sa mi pacilo Rumunsko .... Rumuni ... vraj chudobny tolko limuzin som snad este ani nevidela ...a auta sami hummer q7 x6 ... co som vtedy ani netusila ze existuje .... a krasne jemny piesocek.... duny v mori na plazi postele .... ponad plaz Mamaia isla lanovka velky aquapark .... liecive bahno v mori ... proste krasne rumuni mily ...nie ako ty bulhari ...

dakota14
28. jún 2010

sue250 prosím ťa ešte taká otázočka dúfam že ťa tu ešte zastihem kde je lepšie meniť levy tu na slovensku alebo až tam alebo netreba vôbec a beru aj eura ??

fundacka
29. jún 2010

Ahojte,

tiez sa chystam do bg - sp - hotel royal central - inak ak sa ta pani odtial uz vratila, velmi by ma potesilo nejake info 😉
A este by som sa rada spytala sue na ceny na slncnom... hlavne restauracie a tak - mame len ranajky a zacinam byt vydesena.... ☹ Dakujem

fundacka
29. jún 2010

docitala som sa, ze djanny je dobra restika, tak neviem ci ju poznas, sue... a ked na britskom fore je napisane, ze excellent and very cheap.... tak neviem, ci sa tej druhej polke tvrdenia
da verit...

molka
29. jún 2010

@dakota14 my sme si zamenili levy hneď na letisku, aby sme mali na taxi. Samozrejme, že kurz bol veľmi nevýhodný (okolo 1,6leva za 1euro). Ale potom sme menili v Nesebare a tam bol kurz oveľa lepší (1,92leva za 1euro).

monika_123
29. jún 2010

@fundacka ja som bola minulý rok na slnečnom pobreží a myslím si že ceny sú tam v reštauráciach dobré. A to sme chodili večerať do reštaurácií pri pláži tak možno niekde ďalej je to ešte lacnejsie...Ale neboj sa určite sa dobre najete a za dobré ceny, myslím si že o proti Sk je to to len o minimum drahšie ak nie rovnaké.

sue250
29. jún 2010

daki ber eura a zmen tam u nas sa neoplati

sue250
29. jún 2010

simonka - ty si bola v rumunsku cez ck? ja som chcela ist ale svk nerobia zajazdy do rumunska bola som na mamai v roku 1989 pred revoluciou co bolo super a teraz som prechadzala presne ten akvapark lanovka a musim povedat ze ovela cistejsie a lacnejsie ako bulhari ceske ck robia bezne zajazdy ale mi co bolo kedysi komunisticke tak to sa uz nerobi ☹ to je zle ☹
takze rada by som sa do Ru ppzrela ale na vlastnu pest by som asi nesla.