Dovolenka v Bulharsku. Ako nájsť ubytovanie bez cestovky?

xxmargaretka
30. apr 2008

ahoj baby..
potrebujem info ci sa da ist do bulharska bez cestovky ci tam clovek najde v pohode slusne ubytko..vopred dakujem za odpovede..

mirka907
24. júl 2011

@peta99 my sme mali 3* s AI a jedna smena bola ochotna, ta pocas druheho tyzdna na mna pozerala, ze co chcem....mali sme kupene plnotucne mlieko pre malu a odlozene u nich v kuchyni a aj tak nam liali nieco ine....zalezi teda od hotela alebo skor od ludi na akych natrafis....

tina2
24. júl 2011

@nikina17 my sme tu tiež na dovolenke už 2. týždeň a už 3.x na rovnakom mieste, je tu superˇ!ˇ!ˇ!ˇ!, akurát minulý rok sme mali pauzu, lebo som v júli rodila :- 🙂

nikina17
24. júl 2011

@tina2 tak to je super. Ty asi nebudes v tom hoteli kam ideme mi, vola sa Alciona Beach........rozmyslam ci mam brat so sebou rychlovarnu kanvicu alebo ci mi budu ochotni prevarit vodu na ohriatie vyzivky pre malu a pripravu kase na vecer......
Takze pocitam, ze tvoje babatko ma tak rok, ze???? Ako to tam zvlada? Tie teploty a vsetko vobec? Nemali ste nejake problemy??? Chcem si vsetko dopredu pozistovat, keby nieco. Nasa mala bude mat v tom case na prelome medzi 7 a 8 mesiacom. Zatial dakujem 🙂

peta99
24. júl 2011

@molka dakujem za odpoved 🙂

mirko
24. júl 2011

Ahojte, my odchadzame na dovcu presne o 2 tyzdne..Primorsko....autom....cca 20 hodin s dvoma detmi...to bude jizda....
Ked sme isli prvykrat, to bolo autobusom, a poviem vam nikdy viac v zivote......to bolo este bez deti
druhy krat letecky uz s jednym dietatom do sozopolu, a teraz sa opat vraciamie do primorska uz druhy rok s dvoma detmi....
Primorsko nam vyhovuje najviac, da sa perfektne najest za par supov, blizko nasho hotela je slovenska restika....aquapark, tento rok ideme vyskusat, kolotoce, atrakcie pre deti....kopu obchodikov so vsetkym moznym, vela ovocia
len ta cesta...boze...keby som sa mohla tak nastopat kynedrilom a prespat celu cestu..... ☹

peta99
24. júl 2011

@mirka907 no uvidime, co nas tam bude cakat 🙂...nevies mi prosim ta povedat, ci su tam daju v blizkosti niekde kupit vyzivy a plienky? je tam v blizkosti nejaky supermarket?

ivella
25. júl 2011

@mirko kokos nezavidim,teda ja by som radsej nadopovala deti aby prespali 😀 😀 ale tych aut co tam je s sk znackou,,,,a samozrejme plno detiiiii,osobne moje decka nevydrzia ani tri hodky ked cestujeme,tak toto by bolo brutal
a aky hotel idete?
my sme sa v noci vratili,lietadlo nemeskalo,dokonca 5min skor sme pristali 😉 😉 😉 doma nas hned vyplieskala zima po licach 😀
no inak letisko burgas,to co bolo....sak to je jeden velky stan,keby burka,tak rad na wc v dazdi 😎 neskutocne,,,
a este teda cesty v hroznom stave,chúďa auto co tade pojde 😒

mirko
25. júl 2011

@ivella joj samozrejme ze deti dostanu svoju davku kynedrilu a nie len na noc 🙂 ....ideme do Aparthotel Gardenia...no minuly rok tam boli ubytovani vedla nas nejaky rusi..no otras, detiska behali po chodbe o nejakej jedenastej v noci,, co nam uz deti spali sladkym spankom....jasne, dovolenka, ved nepojdu chrnat o osmej, no ale toto bola hruza a kazdy vecer, ci vlastne noc.....
hej je tam vela aut so sk znackou, myslim ze bulhari su uz tam len ti co predavaju v tych obchodikoch v meste 😀
a ake pocasicko je tam???? dufam ze my tam nedonesieme zimu, ako minuly rok nam vraveli ze sme im teplo doniesli zo slovenska....ze tyzden pred nami tam bolo otras pocasie, my sme prisli a krasne cely cas, a potom zas dazd 😀

janulabj
26. júl 2011

@mirko jej v Gardenii som už na dovolenke bola,,,,,a pačilo sa 🙂 aj teraz premyšlame, len tam nen strava, to ma odradza 🙂

mirko
26. júl 2011

@janulabj nam minuly rok ranajky ani nechybali....teda robili sme si na hoteli...ved je tam jedla dost co sa da kupit....a my ranni spachtosi, by sme na ranajky urcite nevstali....nakupili sme jogurtov, ved deti rano ani ine nejedli....a my dospelaci sme si dali tie syrove buchty a bolo po ranajkach a sup sup na plaz... 😀

janulabj
26. júl 2011

@mirko tak moj maly je zavisly na polievke každy den, a nechce sa mi mu tam vyvarat denne polievky....hladam niečo s penziou, ale Gardenia je super, ja ocenujem aj bazen, lebo my doo chodime k bazenu a až po poobednajšom spanku na plaž 🙂))) a pozor na vytah 🙂 my sme sa v nom zasekli 🙂

mirko
26. júl 2011

@janulabj no tak vyvarat tam ani ja nemienim, ale na ranajky by som deti nedostala.... 😒 na obed chodime do tej slovenskej restiky co je par metrov od gardenie, super tam varia a hlavne je to blizko hotela a nemusime sa trepat dole do mesta len kvoli obedu....doobeda k moru a poobede pri bazene a vecer ked deti spia na balkon a sup na internet... 😀

ivella
26. júl 2011

ja by som kludne isla bez stravy,,,s nami tiez maly vobec na ranajky nechodil,ze nic mu tam nechuti
mal kroisant alebo jogurt a basta a slovensku restiku sme prevetrali 3x 😎 a potom uz len kvoli kofole 😉
polievky dostat hocijake,by som tiez moc neriesila 😵

eweny
27. júl 2011

..ja tvrdim, ze ist do Primorska s polpenziou alebo plnou penziou je totalna blbost..maximum ranajky, ale ani tie sme nemali, kedze sme neskoro vstavali 🙂

ivitka32tt
29. júl 2011

ahojte tak mi odchadzame buduci tyzden na slnecne pobrezie prvykrat a hned na mesiac 🙂 a chcem iba vediet ako je to tam s mestskou dopravou alebo kolko stoji taxi.pozerala som aj prenajom auta,ale to sa mi zda zbytocne drahe 😨bo ked tam budeme tak dlho urcite nas to nebude bavit na jednom mieste 😎

v555
29. júl 2011

@eweny podľa mňa je tiež blbosť ísť do Bulharska s polopenziou ale tí čo idú prvý krát je to normálka.Ja chodím už asi 10 rokov bez stravy aj bez ubytka.My sa rozhodujeme v Burgase na autobusovej stanici,že kde zakotvíme ale s deťmi je to trošku iné ale s týmito skúsenosťami čo som získala by som išla aj s deťmi na blint.

zuzana1812
31. júl 2011

Dnes ráno sme sa vrátili do tejto slovenskej zimy z nádherného bulharského Elenite. Úžasná dovolenka, perfektné počasie, hotel, spokojná celá rodinka. Síce pri ceste tam sme mali 2-hodinové meškanie - vymieňali kolesá na lietadle, že vraj. Ale ani takýto začiatok nám dovolenku nepokazil. My sme veľmi ocenili - teda hlavne deti 🙂 aqua park hneď oproti hotela v cene pobytu, bolo to super, že deti si len odbehli pošmýkať sa a znova sa vrátili k hotelovému bazénu alebo na pláž. Takže ja rozhodne odporúčam 😉

v555
31. júl 2011

ja odlietam už zajtra,jupííííííííí 😎 😎 😎 ,dúfam,že počasie si nezoberiem so sebou 😝 😝

kosska3003
31. júl 2011

@zuzana1812 a v ktorom hotely ste boli

maculkac
31. júl 2011

@dakota14
Ahoj Dakota, ja sa chystám v nedeľu do Primorska, budeme ubytovaní v Queen Nelly, je to Bistro Bratislava niekde pri tom hoteli?
Vďaka za informácie, Maťa.

maculkac
31. júl 2011

@mirko
Ahoj, môžem sa ťa spýtať, blízko ktorého hotela je tá slovenská reštika? Ja odchádzam 7.8. do hotela Queen Nelly. A ako sa tá reštika volá?
Vďaka za info, Maťa.

maculkac
31. júl 2011

@ivella
Ahoj, chystám sa tiež do Queen Nelly, myslíš, že som dobre vybrala? Aké raňajky ste mávali? A pláž v pohodičke? Koľko stálo lehátko so slnečníkom? A tá slovenská reštika je niekde pri hoteli ? Viem, že veľa otázok, ale odpovede mi veľmi pomôžu 🙂
Vopred ďakujem, Maťa.

eweny
31. júl 2011

@maculkac bistro Bratislava je hned oproti 🙂 boli sme sa tam parkrat navecerat..dobre varia,prijemne sa tam sedi..

ivella
31. júl 2011

@maculkac
@janulabj stojis pri vychode z Nelly(hlavnom) a po pravej ruke asi 50m je bratislava 😀 😀
od 14-16ej maju 20alebo 25 % zlavu na vsetko,ale je tam natrieskaneeeee,dlho cakas na jedlo,ale pri kofolke a viedenskej kavicke nam to ubehlo rychlo a zadarmo wifi chytas ,tak aj odtial som sem pisala 😀
ranajky...ja poviem ze dost bohate,ale vacsinou som pocula ze nechutili,ze klasika,fuuurt to iste...ale vies ,,,slovaci a cesi,hned prvy den si kazdy naberie za tri taniere uuplne vsetkeho,aby nahodou niekomu neostalo viac...a potom to tak vypada,,,,ked si das jeden den salat(tusim 3 druhy),druhy sunku,vajcia,kornflaky,daco ako leco....to bolo mnaaaaaam 😉
parky,dzem,tak v pohodeeee...na pitie automat,,kava-nescafe,mlieko-teple,caj,tri druhy dzusov,tusim aj biela kava
r su od8-10ej,ale nemusis sa bat ze zaspis a nemas co jest,,vkuse mladez doklada 😉 😉
upratovacka kazdy den chodila
klima super,hluk ziadny,hudba bola pri bazene,ale zavres balkon a klud a aj tak o 23ej stlmil hudbu
pivo pri bazene 1e-plechovkove tusim 60c,voda lacna,vsetko lacne
plaz aj odpadky boli,ale my sme si presli dalej cez duny(lepsie sa nam islo)az za nudaplaz a tam vsetko cisteee,ziadna trava,chaluhy,meduzy a pod...
teda znami zo slnecneho pobrezia odchadzali znechuteni,ze same chaluhy,humus
lehatko a slnecnik popravde neviem kolko cena,ani nas to nezaujimalo,vacsinou kazdy kupoval svoje--hned pri hoteli za 5e,,,my nakoniec ani nekupili,sak naco,,,doobedie sme travili pri bazene,potom restika a navecer k moru a boli sme furt vo vode a ked tak maly bol pod osuskou,,,vidim to tak 50:50,,,co mali a nemali slnecniky
a teda skonstatovali sme ze nelly bol fantasticky vyber,vsetko sedelo tak ako sme cakali,ziadne odchylky od ponuky na nete neboli,manzel ma vychvalil--ja som vyberala 😀
vylety ponukaju kade tade,ide o to ci ste s detmi ci bez...my sme mali 5r.syna,takze nieco ako bulharsky vecer..kde sa pije a tancuje ....nehrozil,,boli sme na yacht picnic,,bolo to supeeeer,aj mlady si chvalil
ked decka zaspia a prejdem na druhy pc,hodim nejake foto 😉

ivella
31. júl 2011

a otazky vseho druhu mi nevadia,pamatam ako som "žrala" kazdu info od @eweny 😀 ked napisala 😉
a je to tyzden co sme na sk ale pripada mi ze to je uz rok ☹ ,,si neviem predstavit za mm mal akurat dodnes dva tyzdne dovcu a boli by sme tu,no katastrofaaaa 😖 😎
a z nelly sme odchadzali s tym,ze sa tam urciteeeeee vratime..

zuzana1812
31. júl 2011

@kosska3003 boli sme v hotely Royal Park, nám sa páčilo, určite sú tam nejaké nedostatky, ale v konečnom hodnotení super 🙂

maculkac
31. júl 2011

@ivella
Veľmi som Ti vďačná, dosť si ma potešila, lebo tiež som to vyberala ako last minute a nádejný relax po štátniciach 🙂. Ďakujem za všetko, už sa veľmi teším, dúfam, že aj počasie nám bude priať. V BG som už bola, ale v Nesebare, tak teraz som chcela vyskúšať niečo iné....
Tak ešte spomínaj, ako Vám bolo dobre... 🙂
A ešte raz ďakujem. Maťa.

maculkac
31. júl 2011

@eweny
Samozrejme aj Tebe ďakujem za informácie. Maťa.

janulabj
31. júl 2011

@ivella dakujem velmi za infošky, prosim Ta a ta belitza zle vyzerala?
ja len hladam kde je detsky bazen, a aby to bolo čo naj koli malemu....je v nelly niečo pre deti? vy ste mali aj maleho? ako zvladal? a odkial ste leteli? dakujem.vyberam medzi QN a Bel. dik

kosska3003
31. júl 2011

@janulabj belitza je starsi hotel ten tam je uz dlhe roky co QN je novy hotel a su oproti sebe ja by som skor sla do QN bazeny maju oba hotely ja ked som bola s malou minuly rok tak som jej tam kupila maly nafukovaci bazen a v tom bola stale rada sa v nom mocila aj na plaz sme ho nosili