Dovolenka v Bulharsku. Ako nájsť ubytovanie bez cestovky?

xxmargaretka
30. apr 2008

ahoj baby..
potrebujem info ci sa da ist do bulharska bez cestovky ci tam clovek najde v pohode slusne ubytko..vopred dakujem za odpovede..

cinamon7
14. mar 2011

@darusik7 tak to si ma potesila, nasa nebude mat ani pol roka, prave rozmyslam ze ako to bude bez kociara,pretoze ano ideme letecky z KE, asi idem kupit nejaky nosic alebo satku, hladaj,mozno sa tam nakoniec stretneme 😅 ja som nasla na stranke tatratour

darusik7
14. mar 2011

@cinamon7 kocik mozes zobrat aj lietadlom..oni tiez mali..a aj na letisku,ked sme odlietali som si vsimla,ze vela ludi tam malo..
kedy sa chystate?

dakota14
14. mar 2011

no tak už to tu máme aj my s tými doplatkami dnes sestre poslal organizátor zájazdu skupinky tak ako sme boli minulý rok nemilí odkaz ☹ že majú zaplatiť plnú sumu zájazdu čo je 309 eur do 27. marca!!! čo je už na budúci týždeň a dohodu mali takú že každý mesiac sa platí najprv po 30 eur a potom sa mesiac pred dovolenkou doplatí ostatok alebo kto dá viac tak nevadí alebo kto si to hneď zaplatí ešte lepšie a inak ak to nezaplatia tak budú mať zájazd drahší o 20 eur!!! tak teraz babo raď kde zobrať okolo 300 eur za týždeň choré a to viem že niektorý si požičiavali aj od kamarátov lebo to majú okolo 1000 eur ako visieť prachy ešte aj za dovolenku je to škodoradosť ale som rada že som sa tento rok neprihlásila 🙂 som zvedavá čo segra spraví vybafla na mňa že kde ich má zobrať no reku ja neviem pekné čo smutné ☹

inak je to cestovka hechter http://www.hechter.sk/palivovy-priplatok.php

eweny
14. mar 2011

@cinamon7 my sme boli minule leto aj s kocikom, nebol vobec ziadny problem 🙂 isli sme az k lietadlu na nom, pekne nam ho nalozili, aj vylozili..

eweny
14. mar 2011

@darusik7 tak to super, ze ste sa tam uplne odplienkovali..mozno to aj u nas tak bude 🙂 jooooooj, si len chutky narobime a do leta este daleko 🙂

cinamon7
15. mar 2011

@darusik7
@eweny tak to je super ze mozeme zobrat kociar, ideme koncom jula,juuuuuuuj,ale sa tesim 😀

avanka
15. mar 2011

baby, este ako to je s kocikom, urcite ho brat budeme, ako to funguje?
a este, mame svietivo oranzovy Concord neo, nerada by som, keby bol nejaky spinavy, lebo neviem, ako by som to cistila
a ktore ste boli s malymi detmi, nie je problem tam kupit plienky?
ci to mam tahat so sebou? rovnako i detsku stravu, ovocne presnidavky a prikrmy...
a dalo sa tam kupit na trhu aj nejake cerstve ovocie?

dakujem, s detmi cestujeme prvykrat 🙂

sue250
15. mar 2011

avanka vsetko sa da kupit tam v lekarni od hipp cez ine znacky. 😉

sue250
15. mar 2011

baby a dam vam este jeden tip ktore beriete antikoncepciu si kupte tam je o polovicu lacnejsia a bez lekarskeho predpisu ja som brala logest a tam som si kupovala trojbalenia o 15 eur lacnejsie teraz neviem ake su ceny ale toto sa oplatilo a este vam poradim skvelu kozmetiku deva su to lacne kremy proti vraskam a vsetkym tipom pleti doteraz som nic lepsie nenasla u nas sa neda kupit len na cechach) a este neberte si opalovacie kremy tam su lacnejsie hlavne nivea aspon to bolo pred troma rokmi tak.
... neviem ci vyuzijete kocik skor si kupte nejaku lacnu buginu na nete aj ked od ruky pretoze nie vsade sa davyuzit,
niekto tu spominal elenite aj mne sa pacilo ak by som sla tak tam ale tam kocik asi tazko je tam vela schodov a vy sa skor pohybujete medzi hotelami tak tam by som kocik neviem ci brala ale pre elenite a tie hotely plati zaplatis ale nevies ktory budes mat)))) to sa dozvies az tam vacsina slovakov bola v atrium, hoteli su podelene podla narodnosti - rasisti!!!!

eweny
15. mar 2011

@avanka nas maly mal minule leto skoro 2 roky, kocik sme brali..az k lietadlu ides s nim, pokial chces..tam ho zlozis a nalozia ti ho..zial neberu nejaky ohlad na to, kaze sa moze stat, ze sa zamaze..videla som uz aj tak, ze si kocik zlozili a obalili tou potravinarskou foliou a tak dali do lietadla..uz ako sa vy rozhodnete..

Co sa tykalo plienok, tiez som sa rozhodovala, ci zobrat alebo nie..je tam moznost kupit, ale ja som radsej stavila na istotu a plienocky som zobrala..poradim ti super typ..pekne ich nastrkaj do volnych skar v kufri, aj dookola, tam kde uz by si nic ine nezmestila, tam sa ti plienocka zmesti..ani som nevedela ako som ich super nabalila a nezabralo to skoro ziadne miesto 🙂

Predsnidavky a vyzivky som tam videla, jogurtiky Danone tam mali tiez, tak to som malemu kupovala..a ovocie, zelenina na kazdom kroku..kadejake a velmi chutne a stavnate, nie ako u nas 🙂

sue250
15. mar 2011

baby danone maju ale z kozlieho mlieka!

eweny
15. mar 2011

Ako niekto povie, ze na co kocik na dovolenku, ked sa pohybujes len medzi hotelmi a na plaz..my sme ho vsak vyuzili hlavne na vecerne prechadzky do centra a po okolitych ulickach..ako neviem si ani len predstavit, ze by sme ho nemali, kedze sme nachodili strasne vela a maly rad v nom sedel a obzeral 🙂

..ako dokonca este rozmyslam, ze golfac zoberiem aj toto leto, hoci maly bude mat v septembri 3 roky, no neviem si predstavit, ako by mi cely vecer tolko chodil a hlavne to, ze tam bolo straaaaasne vela ludi a stacil by okamih, kedy sa pusti a mala by som problem, aby sa nestratil..

eweny
15. mar 2011

@sue250 ano?..to som si nevsimla..kupovala som mu aj danone, aj activiu a nemala som pocit, ze by to chutilo inak 🙂

sue250
15. mar 2011

no chutia vyborne su zdrave a od nich som schudla!!! aj na svk ich dostat bolo v bg potravinach ale zrusili uz predaj online)

kosska3003
15. mar 2011

@avanka ja som brala plienky len na zaciatok vsetko tam som kupila plienky pampers a lacnejsie ako u nas presnidaviek od vymyslu sveta aj vody pre dojcata vsetko tam kupis v lekarni to som netahala a aj tak moc plienok nevyuzila kedze bolo leto na plazi bola holata a do bazena v plaveckej plienke a potom aj holata ale tak ked sme sli do mesta a na noc mala plienku

darusik7
15. mar 2011

@avanka ja by som ten kocik tiez radsej zlozila a zabalila do potravinarskej folie.niektory ludia maju aj kufre a tasky zabalene..
a ohladom jedla pre babo,tak na kazdom kroku mas potraviny a maju tam velky vyber,takze zbytocne to brat odtialto..

darusik7
15. mar 2011

@sue250 to som este nepocula aby boli hoteli podelene podla narodnosti..tak to uz je sila

cinamon7
15. mar 2011

@sue250 no my ideme urcite do hotela Royal Club Victoria s vodnym svetom,ale ak nebrat kociar, tak porad co, je pravda ze by som ho nerada znicila prevozom,kedze bol drahy, ale nasa mala bude mat v tom case este len 5 mesiacov, zrejme ho budem balit do tej folie 😠

molka
15. mar 2011

@cinamon7 my sme boli v Elenite a kociar sme tam vyuzivali stale. Su tam sice schody, ale skoro vsade sa da dostat aj s kociarom a navyse je tam dlha promenada, takze kociar sa tam urcite vyuzije. Je pravda, ze nas pridelovali podla narodnosti (aspon sa snazili), ale podla mna je to praveze vyhoda, pretoze byt na hoteli, ktory je plny arogantnych Rusov, nie je nic moc. Kazdy si tam na nich stazoval.

halit13
15. mar 2011

@dakota14 ahoj, ty si bola vlani v Primorsku, je ďaleko od Grand hotela k južnej pláži? Lebo severná má vraj veľké vlny, a deti , aj keď už väčšie 9,12) , no neviem, neviem.... Doteraz sme chodili do Chorvátska, ale keď mi dali ešte niekedy , tuším v novembri ponuku v Globture na 9nocí 10 dní za 847€ All aj s dopravou Autobus, tak som neváhala,, polpenzia v chorvátsku vyšla vlastným autom viac.... No , uvidíme, Bulharsko po prvé....

sue250
15. mar 2011

presne tak ako pise molka, precitaj si vsetky recenzie na elenite, molka ja som myslela len v tom pripade ak vas daju do chatiek ci tych viliek a tam vedu schody, pokial si dole na plazi tak na promenadu hej a kedze take male babo tak urcite ja som myslela ze uz chodi 😉 hotel sa dozvies az ked prides na recepciu, a hlavne ten victoria je pre rusov ako pise molka spravaju sa jak zvierata v restike, cize na druhej strane je vyhoda byt v atriu ale niekde som citala ze uz funguje aj castle
http://www.facebook.com/pages/Elenite-Royal-Clu...
molka uz vtedy bol ked si ty tam bola?

dakota14
15. mar 2011

@halit13 myslíš Grandhotel Primorsko tak hej je to dosť ďaleko aspoň podľa mňa lebo on je kúsok od severnej a na južnú by ste museli chodiť buď cez mesto alebo cez polovicu severnej pláže cez promenádu popri mori ktorá tam je vybudovaná k tej južnej pláži čo by vás asi nebavilo tak ďaleko každý deň chodiť. My sme sa tam chceli ísť tiež pozrieť ale je to dosť veľký kus tak sme tam neboli ani raz. A deti máš 9,12 rokov myslím že to zvládnu ja som sa na slenčnom hádzala s osemročnou do obrovských vĺn ale vie teda plávať a je to vodný živel tak neviem ako deti ale keď ich udržíš pri brehu tak v pohode a možno naozaj za celý pobyt nebudete mať nejaké obrovské vlny my čo sme boli tak až také veľké vlny neboli ja som nezaznamenala až vtedy keď nám tri dni pršalo tak vtedy boli super vlny práve na tie som sa tešila a keď bolo pekne tak moc veliké neboli kdežto na slnečnom boli dennodenne a to bolo super no asi záleží len od počasia.

avanka
15. mar 2011

baby, dakujem....kocik obalim do tej potravinarskej folie, nebol lacny a nerada by som ho znicila 😉
tak budem len dufat, ze nas najmensi bude papat kupovane prikrmy 😉

kosska3003
15. mar 2011

@avanka a kde idete ja som bola v primorsku a tam bola aj slovenska restika varili tam slovensky kuchar aj casnicky boli slovenske tak tam sme chodili koli malej na kuraciu polievku aj cestoviny sme jej tam kupili bolo to ine ako ostatne bulharske restiky

kosska3003
15. mar 2011

@halit13 to je dost daleko aj 10 minut pesi isto od severnej to mas kusok ja som bola minuly rok a chodili sme na severnu a mala mala len rok a v pohode neboli velke vlny myslim ze ty mas dost velke deti a na vlnach sa vyblaznia to su neni dvojmetrove vlny zase

avanka
15. mar 2011

@kosska3003 na Slnecne pobrezie do hotela Bora Bora....

dakota14
15. mar 2011

@kosska3003 tú slovenskú reštiku odporúčam aj ja je hneď kúsok nad grandhotelom primorsko v uližke kde je hotel queen nelly a ten kuchár je z nášho mesta tu zo sídliska ho poznám ktovie či pôjde aj tento rok tam robiť a baby čo obsluhovali boli super a taktiež jedlo mi sme tam tiež radi chodili dalo sa tam oveľa lepšie najesť ako v niektorých reštikách a porcie boli väčšie 🙂

kosska3003
15. mar 2011

@dakota14 mi sme tam boli skoro kazdy den hlavno koli tej polievke a tym cestovinam ine mi tam jest ani nechcela no ked neratam hranolky 😀

halit13
16. mar 2011

ďakujem, už sa neviem dočkať, aj keď autobusom to bude pestré. Deti radi šnorchlujú a hľadajú mušle, tak preto tie vlny.... mala sa raz tak v Baške na Krku napila....., teraz keď vidí vlny, tak trubicu obchádza....A celkovo ste boli v Primorsku spokojné? Už aby bolo leto, len dúfam, aby to vyšlo všetko fajn, lebo sú po minuloročnej dovolenke " rozhýčkané", ozaj, keby sa my staršia neprehupla nad 12 a neberú ju v Chorvátsku ako dospelú, tak asi ideme opäť tam, ale všade my vypočítali cenu s polp. na 8 dní cca o 250 € viac ako do toho Primorska, a tá cena pre 4 aj s dopravou ma dostala...

molka
16. mar 2011

@sue250 vtedy ešte nebol otvorený, ale mne sa zdá trochu ďaleko od pláže. Na druhej strane zase vyzerá fakt pekne podľa tých fotiek.