Dovolenka v Bulharsku. Ako nájsť ubytovanie bez cestovky?

xxmargaretka
30. apr 2008

ahoj baby..
potrebujem info ci sa da ist do bulharska bez cestovky ci tam clovek najde v pohode slusne ubytko..vopred dakujem za odpovede..

janulabj
1. aug 2011

@ajka72 prave pozeram ten Sunrise hotel, tiež zaujimavy, pekný........
my sme tiež vačšinou chodili na severnu, viac sa nam tam pačilo 🙂

petka5050
1. aug 2011

Aj my sme na Slnecnom dnes ideme domov. Sme v hoteli Sunset,ale tiez som chcela Sunrise,ale nebol volny termin a tak som si ho bola obzriet. odporucam porozmyslat,lebo lezi pri hlavnej ceste a aj bazen ma otoceny do cesty,co je podla mna velka chyba.

sveta72
1. aug 2011

Ahojte do Bulharska idem po 30- tich rokoch aj sa bojím hlavne kvôli deťom ale ak bude počasie o.k. hádam to bude v Pohode. Idem do hotela regina 3* ak niekto ide 8,8 letecky ? Deti majú 5 a už 18 takže program budem musieť "prispôsobiť" . Kedysi sme išli autobusom 2 dni miesto záchodov boli "šlapátka" a bolo super. Tak si myslím že teraz to bude ešte lepšie.

janulabj
1. aug 2011

@ivella dakujem za všetky info, Queen nelly hotel objednany, už sa len vytešovat a čakat .....🙂)))))))))) vlastne keby ta ešte niečo napadlo , čo by sme mohli zabudnut, alebo by nam to pomohlo, dakujem. pa

ivella
1. aug 2011

@janulabj jeeej,tak to sa teda vytesujem s vami 😀 😀 😀 😀 😀 😀 kedy idete?a s kym?
vies co,ja si nabuduce urcite vezmem kanvicu,,,,som kavickar,jedina kava ktora bola normalna velka,bola v nelly na ranajky a dala som si 2x dvojitu vzdy 😉 😉 a este v Bratislave bistre viedenska...inak tie malinke presicka,,,nic pre mna 😨 takze som vkuse chodila do automatu na rohu(uplne na kazdom rohu su) a tam som strkala vsetky moje drobne 😀 😀 😀
chi chi,heslo na wifi je queennelly2011 😎
dobre sme sa napapali v SIM,,,po hlavnej smer aquapark po pravej ruke...oranzova budova
bol tu spominany aj Barbados,no my sme urcite spokojni neboli,,,
inak vsade sa pise ze v aquaparku beru flase a jedlo,,,neviem ako ostatne kočeny,nam ani na tasku nepozrel a to som ju mala dost plnu 😅

ivella
1. aug 2011

@janulabj a hlavne rano cestou na ranajky tresknut na lehatko uterak,najlepsie si tam dat aj slnecnik...vsetci to tak robia,hlavne pri detskom bazene-lebo tam doobedu krasne svieti slniecko ale daju uteraky a cely den sa neukazu,to vie nastvat 😉 😒

janulabj
1. aug 2011

@ivella si zlatáááááááááá.....ja konvicu beriem, koli mlieku pre maleho 🙂 inak nič ma nenapada, a ako mi to ty opisuješ, všetko tlmočim mužovi, a tešime sa velmi 🙂ako prosim Ta vyzera izba?kupelna? dakujem

ivella
1. aug 2011

@janulabj kuk o chvilu na mail 😉

janulabj
1. aug 2011

@ivella dakujem, ja koli tomu či sa ta kafe da urobit 🙂 papa

ivella
1. aug 2011

@janulabj jasneee,pod stolikom tusim tri zastrcky,,,inak funguju len ked je karta zasunuta...to zistite hned,,,ale ked som potrebovala rychlo nabit fotak a isli sme prec,jednoducho sme vypli chladnicku a zapli nabijacku 😀 (chladnicka ide stale)
doklady sme zamykali do kufra,na recepcii trezory boli,ale vraj len 4-neviem co je pravdy

vierulda
3. aug 2011

Ahojte, aj my sa už pilne chystáme do Bg, zajtra odlietame na Slnečné pobrežie. Kufre sú zbalené - ale je normálne, že sa všetci štyria zbalíme do dvoch kufrov - a spolu majú len 25 kg? Ja mám stále pocit, že som na niečo zabudla, aj ked zoznam vecí bol siahodlhý a nič som z neho nevyradila. Tak prinajhoršom to zistíme až na mieste. Vy, čo už máte dovolenku za sebou myslíte, že zamykať doklady a príp. aj peniaze do kufra na izbe je dosť bezpečné? Nerada by som o niečo prišla, aj peniaze by mi chýbali, aj ako sa potom bez dokladov domov vrátiť? Takže len dúfam, že počasie nám výjde a aj hotel bude ok.

vierulda
3. aug 2011

a ešte, ak môžem poprosiť: tipy na reštaurácie na slnečnom, príp. čo treba vidieť, zažiť, kúpiť a tak. kde sa dá dobre najesť, lacno najesť a nejaké vychtávky a vlastné postrehy. díky

ivella
3. aug 2011

@vierulda chi,tiez mi bolo divne,ze sme traja a mam jeden kufor 16kg 😀 😀 😀 ale vedela som ze ideme aj na nakupy,tak som to podelila a do dvoch,mm pribalil nejake piva,nech zavazi 😅
no boli tam taki,ze styria (z toho dve deti) a jeden kufor 32,druhy 26 a este kazdy prirucnu...nechapem 😀
vyskusaj jeden den mat len tak zamknuty kufor,nic v nom,,,zamok tak nejak pokrut aby si videla ci sa s nim hybalo...
my sme mali stale vsetko v kufri a pohoda 😉

najanka27
3. aug 2011

chcem sa Vas opytat ci je nejaky problem, ked si chcem zobrat aj slnecnik ako batozinu do lietadla??

kosska3003
3. aug 2011

@najanka27 mi sme prilepili slnecnik o kufor lepiacou a pohode ale v ked sme sli domov tam sme netahali ved stal 5 leva aj o kufor sme ho prilepili ze ak sa pokazi tak svet sa nezruti teraz ho ma mala nad pieskoviskom

mirko
3. aug 2011

baby co idete letecky, kufre na letisku si nezamykajte na zamok....my sme mali zamknute...a ked nam batozinu vylozili bola bez zamku...odstrihli nam ho....

ivella
3. aug 2011

@mirko to vazne?my sme mali vsetky pozamykane a nic...
akurat ma len prekvapilo,u nas pri osobnej kontrole sme si vsetko(mobily,opasok,siltovku..)natrieskali do ruksaku,aby naaaahodou sa to tou kratkou cestou nestratilo
ale v burgase nam to kazali vylozit z ruksaku do tej tacky...a tam maju ine zmatky,,beru na kontrolu z jednej aj z druhej strany...tolko ludi sa tam motalo,ze clovek nema absolutny prehlad,,,do toho este zakricali ze muzi stat,nech ide len zena na kontrolu..tak som sa presmykla rychlo ,veci davno na druhej strane,,hned som kontrolovala 😀 😀 (totiz uz som sa dakde docitala ze zmizol fotak rovno z tacky 😖 )

kosska3003
3. aug 2011

@ivella letisko v Burgase neni vybavene na taky naval turistov ako sa tam premelie je to male letisko my ked sme prileteli tak sme cakali skoro dve hodiny kym sme presli prvou kontrolou bolo tam 5 lietadiel ludi no a oni otvorili dve okienka no hruza to letisko potrebuje nutne rekonstrukciu a zvacsenie

ivella
3. aug 2011

@kosska3003 tak to hej,urcite je take iste ako ked lietala moja máti pred 30imi rokmi 😀 😀
sak to bol jeden velky stan 😀 😀

kosska3003
4. aug 2011

@ivella hej hej je take iste ja som myslela ze tam uprem tie 2 hodiny s malou vonku 35 stupnou v jednej hale tisicka ludi a nieze by ta niekto pustil dopredu este sa budu rehotat ako mala place 😠 😠 😠 typicky nemci este ze moj mm vie po nemecky a mi to prekladal 😀 😀

cinamon7
4. aug 2011

aj my sme sa vrátili z Bulharska ten týždeň, malinká zvládla celú cestu aj dovolenku skvele 😉

sveta72
4. aug 2011

ahojte ja som zvedavá aké bude počasie pozerala som dlhodobejšiu a veru v piatok aj dážd 12.8 no teda ! ako doma . Hlavne aby sa deťom páčilo asi to je dôležité dospelý sa prispôsobí , nie ?
8.8 teda nikto leletí ?

mirko
4. aug 2011

@sveta72 my nastupujeme na hotel 8.8-ideme 7ho autom.... 😒

tatya
4. aug 2011

Ahojte, niekde to uz bolo spominane - v Primorsku je obchod s detskymi vecami?? Myslim hlavne plienky a ovocne a zeleninove prikrmy v sklenenych flastickach... je moznost tam nieco taketo zohnat? A su tam nejake miestne bulharske vyrobky alebo normalne kupim aj pampers sensitive plienky? A vyrobky Hipp, Hami, Nestle a podobne?

ivella
4. aug 2011

konecne mam doma v kompe fotky QN tak ako vypada naživo 😉
@janulabj 😉

janulabj
4. aug 2011

@ivella diky, hej z vonku ho poznam, byvali sme nedaleko 🙂
si zlatá, ja sa už taaak velmi teším,aj som prečitala recenzie, a všetky su OK, tak sa nemam čoho bat, možno maly a let, inak neberiem sebou ani prikrmy, ani vyživky, nakupim tamm 🙂 diiiky

isis
5. aug 2011

@tina2 Ahoj, my sa chystame do obzoru 22. augusta. Mam 3,5 a 18 mes. chlapca. Ako je to s dojecnskou vodu? Plienky si pisla ze nie je problem, nech to vsetko necvlacim do lietadla. A ako sa Tiobzor pacil? A su tam aj nejake obchodiky? Mylsim oblecenie a pod?

tina2
5. aug 2011

Ahoj, a kam presne v Obzore? Dojčenská voda sa dá kúpiť bez problémov, je tam trochu drahšia,ale dá sa. Majú aj väčšie balenia minerálky, nie je to špeci dojčenská,ale kupovali ju pre deti, len si musíš pýtať, že pre deti s nižším obsahom sodíka. My sme boli autom, takže ja som vodu brala z domu. Obzor je taká dedinka, inak veľmi pekné prostredie, lebo sú tam z jednej strany hory, z druhej more, ale práve preto tam nie je až tak horúco, najmä v noci a ráno. A nie sú tam vôbec komáre. My sme tam boli už 3. krát a ani jeden 🙂 Pláž sme si vyberali, lebo v centre, pri hoteloch bola strašne preplnená, tak sme chodili tak na okraj a tam bolo krásne, more čistučké 😀
čo sa týka nakupovania, v centre je veľa stánkov so "značkovým oblečením", nie sú originály, ale niektoré sú fakt kvalitné, deťom na tréningy a na vonku tam stále nakúpim, napr. Climacool Adidas trička aj za 7 eur, teplákové súpravy od 10 eur pre deti. Tie stečové veci sú tam fakt dobré a nedám na ne dopustiť, určite si zober viac eur...ak chceš nakupovať. 😉 Je tam jeden supermarket SPARM, tam o dosť zvýšili ceny, lebo je tam na okolí jediný, tam kúpiš tie plienky , vodu,aj Hippky, tam sa najviac oplatí plaTIť KARTOU, VTEDY JE KURZ cca 1,96. Aj eurá sa oplatí meniť až tam v banke , kurz 1,92 a v stánkoch, ked platíš, tak Ti dajú aj 1:2. Jedlo je tam všade super, dobré ceny, reštík veľa.

isis
5. aug 2011

Mame hotel Casablanca. Ked hovoris zeje tam zimsie, mam zobrat detom aj teple oblecenie? Kolko stupnov je rano a vecer? Dobre vediet o tom obleceni, detom nieco kupim. A lekaren alebo lekar je aj v tejto dedine?

tina2
5. aug 2011

Je tam aj lekáreň, aj lekár 1 pre všetko, mojej neteri zašíval hlavu, ale chodil aj na hotel spúšťať infúzie pri denhydratácii,atd. Oblečenie si niečo s dlhým rukávom pre detičky zober, ale v prípade potreby tam niečo dokúpiš 😉 Ono to aj tak závisí od momentálneho počasia, aké bude, ale koncom augusta je už v noci okolo 14-15 stupňov, potom sa predpoludním už oteplí, ked vyjde slnko, ale v tom čase už aj neskôr vychádza a skôr zapadá, takže navečer tenšie svetríky určite treba.