Dovolenka v Chorvátsku, v Grécku či v Bulharsku s dieťaťom a dvomi dôchodkyňami

denisekkk
11. aug 2013

Ahojte , chcela by som vas poprosit o radu. Koncom augusta , zač septembra by sme chceli ist na dovolenku. Ide o to že dcérka má atopický ekzém a mohlo by jej to pomôcť tak jej tú dovolenku zaplatia staré mamy a pomôžu tak nášmu rozpočtu. Rozhodli sme sa že pôjdeme na dámsku jazdu teda Ja, moja mamka, moja dcerka a dve moje starké. Problém je v tom, že mamka by chcela all inclusive aby sme si to užili ale ja si myslím že by stačila polpenzia. Nevieme sa rozhodnut kam by to bolo v tejto zostave najlepsie aby tam bolo čistá a krásna pláž a plytké more. Najlepšie by nám bolo ísť letecky ale ak do Chorvatska tak autom, čo bude sranda v tejto zostave. Ja mám obmedzený rozpočet a uz 500€ bude tazke nahrabať :(. Kde je to vhodné pre deti, seniorov ale aj mladých ľudí 🙂 ? Kde do Chorvatska aby to nebolo daleko a stalo to za to? kde do Grécka? Grécko nepoznám vobec ale túžim tam ist moc...Vela otazok , viem ale snad dostanem daku odpoved...dakujem

mirkahh
11. aug 2013

@denisekkk My sme boli minulý rok posledný augustový a prvý sept. týždeň v Chorvátsku v Baške Vode - hotel Hrvatska. Mali sme all inclusive a nevyšlo nás to na dospelú osobu viac ako 300€ v tom už bolo aj poistenie aj cesta autobusom. 🙂 Bolo tam véééľmi veľa malých detí, čiže myslím si, že super

denisekkk
autor
11. aug 2013

@mirkahh super dakujem ten hotel som kukala na nete . Ako varia? su tam pekné pláze?

mirkahh
11. aug 2013

@denisekkk more bolo krásne, čisté ani jeden ježko naokolo. Hoci pláž bola okruhliakova, vôbec to neprekážalo, aj keď dieťaťu by som dala asi topánky do vody. Varili veľmi dobre, vždy bolo čo vybrať, zase nie je to 5* hotel, ale na to, že mal 3* tak si myslím, že nadpriemerne

tinka9000
11. aug 2013

určite nie s malým dieťaťom do Bulharska, kôli hygiene. Mne aj v cestovke odporúčala jedine Chorvátsko -a le ja mám len 15mes. dcérku. Ideme už druhý x na ostrov Pag, cesta tam trvá 8 hod. plus prestávky, ideme na noc a na tomto ostrove je najväčšia koncentrácia soli, teda vhodné zvlášť pri exémoch. Je tam veľmi pekne a sú tam aj pieskové pláže a na ostrovoch je najstabilnejšie počasie, ja teda odporúčam. Ja som chcela tiež veľmi ísť do grécka, ale nechcelo sa mi ísť na letisko do BA, možno o rok, lebo Grécko je moja srdcovka, ale aj Chorvátsko je fakt veľmi krásne, cenovo je to asi porovnateľné, akurát že podľa mňa a mojich skúseností sa v grécku neoplatí all inclusive, za tie peniaze sa najete kde chcete. Ja osobne preferujem apartmány, sú hned pri mori, je tam väčšie súkormie a dieťa toho aj tak veľa nenaje..teda ten all inclusive kôli dieťaťu sa podľa mňa neoplatí ak nechceš pol dňa presedieť v hotelovej reštike, ale to je lne môj názor, ja mám radšej vlastný režim, vstať kedy chceme a ejsť keď chceme, nie ked je v hoteli obed a v teple ti nechutí.

denisekkk
autor
11. aug 2013

@tinka9000 dakujem mohla by si mi prosim napisat akou trasou chodite na Pag a kam presne? dakujem

denisekkk
autor
12. aug 2013

@tinka9000 boli ste v hoteli ci sukromi?

tinka9000
12. aug 2013

@denisekkk my sme boli v súkromí - apartmány, písala som, že mne to tak viac vyhovuje, je to fakt súkromie, nemám veľmi rada hotely a presný režim a už vôbec nie all inclusive, kde 80% času tráviš v jedálni. Pri tom mori tak nechutí jesť a raňajky si kúpime v miestnom obchode, neskorší obed - kvôli malej riešim zeleninovou hustou polievkou s nejakou závarkou, cestovinou či haluškami alebo vývarom, čo má na 2 dni, teda 2-3 polievky urobím za celý týždeň a to je všetko, večer sa bud griluje alebo sa najeme v reštaurácii, aj s dcérou, alebo jej dám kašu a hotovo, takže nejaké veľkévarenie a s tým starosti nehrozia.
Predtým sme boli v časti Gajac, aj tam bolo pekne a teraz ideme do Starej Novalje, tam už boli známi, s ktorými ideme a máme apartmán priamo na pláži a 2 min. autom a 8 pešo je krásna piesková pláž, takže si stačí vybrať. tých pláži je tam veľa, takže sa dá prestriedať. Chodíme trasou na Maďarsko, Budapešť a potom po diaľnici do Chorvátska, za noc sme tam. Potom 15 min. trajektom - krásny zážitok a sme na ostrove.

lubiduch
12. aug 2013

bulharsko nie (to je uplne katastroficka destinacia podla mna).
Grecko- ja som zamietla, mam svoje dovody-nebudem nosit peniaze do krajiny ktora tak nici menovu uniu....
u nas tento rok zvitazilo Chorvatsko, boli sme v All inclusive hoteli ale chorvatsko all inclusive hotel je drahe.

Cize z tychto 3 destinacii a rozpoctom by som ti radila chorvatsko apartman. Lokalita zavisi aj od toho ake dobre ste soferky 🙂 cim juznejsie tym je to casovo narocnjsie
Sever- si tam rychlejsie, menej zaplatis za dialnice a benzin. Horsi pristup do mora, ak pojdete september moze byt uz chladnejsie
na severe je fain ostrov Krk, je to relativne blizko a pekna destinacia
Makarska- na juhu, dlha cesta, pre mna osobne sa makarska rovna seneckym jazeram, nesla by som tam
stred- az tak nepoznam, z tejto lokality poznam len Pag, Dugi Otok a Zadar a na ani jeden by som dalsi raz nesla, neviem preco, nebolo mi to sympaticke.Hlavne Pag- je v casti kde fuka chorvastky specificky vietor a ten ostrov je cely vyprahnuty a ofukany...
z juznych ostrovov by som si vybrala Brac alebo Hvar (sme boli tento rok na Korculi, ale to uz je zase daleko a drahsie).

mozes si apartman hladat priamo na nete, alebo ist na slepo- dojdes do destinacie ktoru si vytipujes a chodis od apartmanu k apartmanu a pytas za kolko ti prenajmu a ci su volni (toto je najlepsie spravit tak ze prides co ja viem v pondelok a daju to aj lacnejsie lebo vedia ze dalsi turnus vacsinou chodi cez vikend tak by ostali na tyzden prazdni)

lubiduch
12. aug 2013

zabudla som dopisat- ako celkovo ked zhodnotim vasu vypravu a cenovu dostupnost skus pozriet na nete ostrov Krk lokalita Baska (nebola som tam, na krku som bola len priamo v meste krk a v Malinskej) ale vyzera to tam podobne len Baska ma krajsi pristup do vody (aj pre deti vhodny). Na krku si cca za 6h z BA a nemusis platit trajekt (lebo tam ide most)

cenovo- na severe som dlhsie nebola....ale ratala by som apartman zhruba 20-25 EUR na soobu na noc (tie lacnejsie apartmany potom tak aj vyzeraju 😀 alebo su daleko od mora)

zuzulina11
12. aug 2013

kym som si neprecitala cely tvoj prispevok moja prav odpoved hned bola Grecko...potomsom trosku dala spiatocku lebo somsi docitala aka zostava idete a ake podmienky na to mate.....hned na uvod by somvyradila Bulharsko, spinava krajina, spinave more, otrasne sluzby

Chorvatsko je fajn, ale plaze a more su najkrajsie az tam dole na juhu (moja srdcovka je Podgora), z hladiska financii by to bola lacnejsia dovolenka za predpokladu ze pojdete do apartmanu a budete si varit

u mna je ale TOP grecko a konkretne Zakynthos (študiá Kozanos), boli sme tam minuly rok cez cestovku FIRO tour a urcite sa tam chceme este vratit, boli sme na kludnom mieste, ziadne rezorty a podobne mega hotely, ale je to tiez bez stravy...da sa tam ale dokupit polpenzia...my sme si varili sami alebo sme sa sem tam najedli v taverne ceny su tam uplne rovnake ako u nas ....piesocnata plaz a more krasne ciste (ziadne skalene od piesku) plytka voda, ...dcera mala 5 rokov a syn 1 rok a isli sa tam vyhrat....plaz bola malicka, shcadzali sa tam ludia len z dvoch hotelikov, a takmer vsetko to boli cesi a slovaci .-) ..podla Firo stranky stoji jedna dospela osoba na 12 dni so vsetkymi poplatkami 562,- eur

ak chces pre zaujimavost
prva foto je z Chorvatska (Podgora)
druha foto je zo Zakynthosu (Amoudi)

denisekkk
autor
12. aug 2013

@tinka9000 ked si nam poradila Pag zacali sme hladat a zaujal nas http://www.booking.com/hotel/hr/villa-kastel.sk...

je tam polpenzia ale jedname o cene s majitelkou tak uvidime. plaz sa mi zda super lebo pisu piesok ale podla mna je to jemny strek co je uplna parada. mamka sa zalubila do toho ostrova...ja by som moc chcela Dugi otok ale uvidime podla ceny.. Chorvatsko ma trapi jedine kvoli teplote vody inak mu nemam co vytknut.. my sme chodiavali na Makarsku ked som bola mala a to bolo uzasne..
@lubiduch prosim ta ten all inclusive hotel bol kde ? Ide o to ze varit nechce nikto z nas🙂 polpenzia by stacila mozno a v Chorvatsku isto
@zuzulina11 no uz som sa aj ja zamilovala ale do oboch destinacii a teraz si vyber 🙂

lea171
12. aug 2013

My sme boli v Grécku a bolo velmi dobre 🙂

lubiduch
13. aug 2013

@denisekkk my sme boli na korculi v 4* hoteli, all inclusive na chorvatsky sposob bolo ze to bola plna penzia s napojmi (nealko, vino, pivo). Jedla bolo velmi vela a velmi chutne bolo (vobec sa cely tyzden neopakovali jedla a to bolo kazdy den aj 8 druhov na vyber). hotel mal mensi bazenik a bol priamo pri mori. Dedina ale taky zapadakov kde to bolo.

http://www.booking.com/hotel/hr/feral.sk.html?a...

my sme boli velmi spokojni, ale je to dost daleko Musis sa dostat do splitu autom a potom este 3h trajektom (trajekt stoji 530 kn auto +60kn/os). Alebo autom az do drveniku a odtial trajektom (to ceny neviem z hlavy).

ale cestu sme si priblizili, isli sme lietadlom do splitu a potom uz len trajektom, ale to sa zase kusok predrazi.

ked chces pozri este stranku http://www.valamar.com/sk/, je tam viacero hotelov jednej siete, ktori robia vyborne aj baby friendly hotely. su tam aj last minute ponuky, pripadne mozes tiez skusit jednat o cenach 🙂

lucinkab
13. aug 2013

@zuzulina11 kukni si hotel clearhorizon co je vedla kozanosu a uvidis ako vela stoji kozanos 😉
my sme boli bez cestovky v clearhorizon tento rok a
oproti minulemu roku 500€ len ubytko a letenky v kozanose
nas toto vyslo 560€ na 22 dni letenka+strava+ubytko a su neporovnatelne lepsie a krajsie izby ako v kozanose.... a plaz je spolocna... 😉
deti do 4r zadarmo ubytko aj strava . spolumajitelka je slovenka takze kludne mozete pisat aj po slovensky...
web: http://clear-horizon.com/ vzdy je tam vyhoda ze po 14dnoch mate dalsich 7 dni ubytko zdarma 😉

denisekkk
autor
13. aug 2013

@lucinkab super tot som uz kukala , len ak by som zabezpacila letenky, lebo teraz su vsade drahe:( ale dakujem moc
@lubiduch dakujem kuknem🙂

lucinkab
13. aug 2013

@denisekkk letenky cez wizzair.com my sme letlei z budapesti -su lacnejsie a lacnejsie parkovne na strazenom parkovisku +transfer BA -letenka+ 90€ na hlavu a parkovne na 22dni 240€, budapest letenka lacnejsia o 90€+parkovne na 22 dni 50€ 😉

denisekkk
autor
13. aug 2013

@lucinkab tie ceny su uvadzane na apartman na noc? maju aj vacsie apartmany pre 4dospelych a dieta? neviem to tam najst

lucinkab
13. aug 2013

@denisekkk ano izby su pre 2dospelych a 2deti tie obycajne a tie drahsie su zbytocnost...kludne je tam email-napis jej co chces a ona ti odpise kalkulaciu

mamusa007
13. aug 2013

Ak sa smiem pripojit do tejto debaty, tak osobne by som v takomto čase do Chorvatska neisla. Može sa stat, že bude zima a nebudete sa moct kupať, asi aj preto idete k moru.... Bulharsko je sice pekné, ale je rovnako daleko ako Grecko. Momentálne je v BG dost špinavé more, ale zasa za par šupiek sa tam da najest, tak tam netreba ani hladat ALL/PLP. Pláže su neni nic extra (špaky a nejaký ten bordel sa nájde asi vsade). Osobne odporúcam GR, tak je vsade (okrem oblasti Olymp) stále zaručené teplé počasie. Bola som v GR už 8x a vždy som bola spokojná. Tento rok sme boli autom Chalkidiki-Sarti s 11mes. dietatom. Pokial možem odporučiť, tak to zo stravou prílis neprehánajte. AK ste neni nejaký super jedaci, tak staci aj polpenzia. Vsetko vsak záleži od destinácie, dopravy a stravy, ale ako citam tak máte už nejaký rozpočet daný. Skuste pozriet CK Aeolus, Turancar. Maju pomerne slusné ceny. My chodíme len cez Aeolus a sme spokojní.

denisekkk
autor
13. aug 2013

@mamusa007
@lucinkab grecko je moj sen ale neviem ci prehovorim zbytok posadky🙂 Mamka sa boji cien ze to tam bude drahe. Co sa Tyka Chorvatska ak by nahodou ostatne padlo tak zvazujeme Pag, Dugi otok, Krk , Losinj skratka nieco okolo Zadaru...

lucinkab
13. aug 2013

@denisekkk drahe? ved keby ste sli bez stravy gyros stoji 1,5-2€ to je ako kebab+hranolky...a chleba, ovocie, pastiky ceny ako u nas a niektore aj lacnejsie!!!!! treba ist do kludnych casti ako amoudi a mate vyhrane 😉

mamusa007
13. aug 2013

Jedlo tam stoji tak ako u nás. Aj malinovky. Jedine co je tam drahsie ako u nás je alkohol a maso- ale myslim že vy tam nejdete vo velkom varit. CEny su tam v pohode. Viem o com hovorím, este pred mesiacom som ležala na pláži... 🙂

tinka9000
13. aug 2013

@denisekkk to som rada, že som poradila a trochu pomohla. Ja som Chorvátsko ako mladšia nemala veľmi rada, potom s priateľmi som mu prišla na chuť a teraz naň nedám dopustiť, voda je tam teraz už teplá okolo 27-28 stupňov a pre deti, najmä malé je to ideálne. Makarská je možno fajn a určite pekná, ale na môj vkus je to už momentálne kôli malej dáleko a už je to taká viac masovka, ja mám Chorvátsko rada kôli tomu súkromiu, že tam nie je hlava na hlave na pláži a všade krik turistov. Ale možno raz aj tam pôjdeme, keď bude dcérka väčšia a určite sa vrátim do Grécka, tam je tiež krásne.Tak dúfam že budete spokojní kamkoľvek pôjdete a možno sa na konci augusta stretneme na Pagu, peknú dovolenku prajem🙂

tinka9000
13. aug 2013

@mamusa007 súhlasím, na Sarti som bola aj ja pred pár rokmi, ale ešte sama, len s kamoškami v apartmánoch Agnihouse a bolo parádne a ceny tam sú úplne super, ani sa neoplatí podľa mňa variť, my sme chodili na večere von do reštík.. Len teraz ideme s partiou a deťmi a kvôli cestovaniu a tomu, že prvý krát ideme s dcérkou a ona nezvláda veľmi dobre cestu, ideme na noc, čo najbližšie a sme si povedali že na začiatok stačí Chorvátsko a miernejšia klíma. Ale na ostrovoch v Chorvátsku je relatívne stablné počasie, toho by som sa ešte v auguste nebála, v septembri by so tam už veľmi nešla, to je pravda.

denisekkk
autor
13. aug 2013

@tinka9000 🙂 to by bolo super deska by sa vyhrali 🙂dakujem

denisekkk
autor
13. aug 2013

decka 🙂 preklep