Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dovolenka v Egypte

bubinkaa
19. okt 2012

Zdravim vas, chystame sa na dovcu so stvormesacnym babatkom... Uz teraz zaciatkom novembra.. Prosim vase skusenosti 🙂

liz_lemon
19. okt 2012

@bubinkaa odvaha 🙂
ja by som na dovolenku s takym malym nesla ani na Slovensko, ale kazdy je iny

mysiatko
19. okt 2012

vsetko zalezi ake je babenko..ja by som ale s nasou ani nahodou na dovolenku v 4 mesiacoch nemohla ist...vela nam plakavala...ale ako vravim vsetko zalezi ake je dietatko...len do egypta by som asi naozaj nesla

daniela242
19. okt 2012

My sme boli s 5 mesačným v Tunisku, nebol žiaden problém, kojila som, malý spinkal na pláži v kočíku. Režim sme mali taký istý ako doma takže super bezproblémová dvolenka 🙂 Budúci rok to už bude horšie 😎

bubinkaa
autor
19. okt 2012

Danielka, tvoja odpoved ma utesila.. Maly bude mat 12 novembra 5 mesiacov, my ideme 4 novembra.. A kolko vam trval let? Nas maly uz ma za sebou aj dva lety, len tie trvali len hodku a pol.. Tento bude stvorhodinovy, tak sa trosku obavam.. Kojim ho, takze mliecko bude mat kedy chce.. Danielka, napis mi co najviac, budem rada 🙂

cimika222
19. okt 2012

My sme boli s malym v Egypte ked mal 13mesiacov a tiez som ho kojila, bol spokojný v lietadle ked mrnkal ukludnil sa na didkach a bol spokojný a ked sme isli domov tak mi cely let prespal. Pobyt sme mali bezproblémovy všetko bolo v poriadku.

monika_ba21
19. okt 2012

My sme boli na zahraničnej dovolenke s malým keď mal dva roky. Išli sme do Chorvátska vlastným autom. V Egypte sme boli až keď mal 8 rokov a myslím, že s bábätkom by som si tam netrúfla ísť. hoci sme bývali v päťhviezdičkovom hoteli.

slniecko41
19. okt 2012

......odvaha, klobúk dole.......

miss_stanya
19. okt 2012

je to sice naa hranici, ale ked je dietatko kojene, nie je problem ani v Tunisku ani v Egypte. Co sa tyka personalu hotela, vzdy vychadzaju v ustrety rodinam s detmi, takze treba si tam najst len nejaku "kontaktnu osobu" a ta vacsinou zariadi vsetko, co treba. @bubinkaa neboj, aj tu ziju Europanky s malymi detickami 🙂

daniela242
19. okt 2012

@bubinkaa Let sme mali okolo 2,5 hod. malý ho celý prespal na prsníku takže nevnímal nič naokolo 😀 Hotel sme mali 5 hviezdičkový. takže s ubytkom a celkovo hygienou nebol žiaden problém.Ja keďže som kojila tak som si dávala pozor na stravu, v podstate som sa stravovala ako doma- žiadne extrémy sa nekonali 🙂 Malému sa strašne dobre spinkalo na pláži- dokázal tam zalomiť aj na 2 hodiny čo sa doma rozhodne nekonalo 🙂 Okupkali sme ho aj v mori, aj v bazéne. ...Ja som si myslela že tam budeme sami s takým malým bábätkom ale boli tam ďalšie štyri, dokonca jedno trojmesačné 🙂 a naozaj nikto nemal žiaden problém. Ja som mu režim ktorý mal nijako nemenila. Večer som ho dávala spať v rovnakom čase ako doma. Máme aj 3. ročnú dcérku ktorá chcela ísť večer na mini disco tak sme sa s manželom striedali 🙂 Dokonca ostatní rodičia boli na večernom programe aj s bábätkami, ale ja som bola radšej na izbe lebo malý pri hlasnej hudbe nebol zvyknutý spať tak som mu to nechcela komplikovať 🙂 Ak ťa ešte niečo zaujíma kľudne daj vedieť

bubinkaa
autor
20. okt 2012

@cimika222 super, dakujem za nazor 🙂

bubinkaa
autor
20. okt 2012

@daniela242 Dakujem velmi za infosky.. Nas maly uz bol pri mori dvakrat, v Taliansku.. To sme sli autom, obidve cesty trvali 12 hodin, malinky to zvladol na jednotku.. Prvykrat mal osem tyzdnov, druhykrat jedenast 🙂 No dufam, ze to bude ok.. Je kojeny, pomaly zacina papat jablcko mrkvicku... Vyzivky mu vezmem.. Inak aj nas maly na tych dovolenkach pri mori spinkal ako medvedik.. Morsky vzduch ma nieco do seba... A mohli ste mat v lietadle autosedacku? A nemal maly problem so spanim na cudzom mieste a potom zas doma, ked ste sa vratili??? dakujeeeem 🙂

billam
20. okt 2012

Let do Egypta trva 4 hodiny, to pre male dieta nie je problem, skor pre rodicov, ktore ho musia mat cely čas na rukách. Autosedacku ani nahodou 🙂 riziko pre tak male dieta je klíma a spina v Egypte. Určite by som s dietatom do roka do tejto destinácie nesla.

daniela242
20. okt 2012

My keď sme leteli do Egyptu pred pár rokmi tak let trval necelé 3 hod. Sedačku sme ani neriešili, mali sme ho na rukách a s tým nebol ozaj žiaden problém 🙂 So spaním bolo všetko ok, mali sme požičanú hotelovú postieľku. Zaspával v nej a po prvom nočnom kojení som ho preložila k nám do postele 🙂 podľa mňa si ani nevšimol že spí niekde inde. 🙂 Základ bol u nás dodržiavať režim aký máme zavedený doma

@bubinkaa

billam
20. okt 2012

Bratislava - Hurghada...do 3 hodín???...neexistuje 🙂

daniela242
20. okt 2012

Áno z BA je to okolo 4. hodín. Ja som ani nepísala že sme šli zo Slovenska 🙂 Každopádne nie je to tak dlho aby sa to s dieťaťom nedalo vydržať, v lietadle čas ide rýchlo, najprv štart, potom nejaké občerstvenie, kávička a už pomaly pristávate 🙂

billam
20. okt 2012

@daniela242 Odkiaľ si letela, ked to trvalo do 3 hodín...lebo ani z Viedne, ani z Budapesti to rozhodne nie je do 3 hodín...musela si ist minimalne z Bulharska - zo Sofie...alebo nejakým Jumbom 🙂

danim
20. okt 2012

pred 2 rokmi sme leteli do Hurghady z BA a ak si dobre pamatam tak 4 hod a20 min to bolo @daniela242 @billam s 2,5 rocnym dietatom.. podla mna zbytocne dlhy let.. kedze v polovici cesty sme boli nad Kretou, Zakynthosom, kde je dovolenka podla nas urcite krajsia a rozhodne tam nechytis faraonovu pomstu, co v Egypte to mas na 99 % iste ☹ takze Egypt sme skusili, aj Tunis.. ale nijak zvlast nas to neocarilo... podla nas je v Grecku urcite krajsie- tento rok sme boli na ostrove KOS 🙂

billam
20. okt 2012

@danim my sme boli v Egypte teraz v septembri a skutočne uz nikdy viac do Egypta nepojdem, ani s detmi, ani bez deti. Toľko spiny a smradu nie je ani u nás v ciganskej osade...preto sa strasne cudujem tym, ktori chcu ist s malickymi detmi. Naozaj je Grécko oveľa krajšie a cistejsie. Boli sme na Rodose, ked mali deti cca 16 mesiacov a bolo super...minuly rok sme boli v Turecku a tiež bolo vynikajuco...chápem, že teraz uz malokde je teplo...ale fakt ten Egypt by som neriskovala....kaslat na to, ako dlho sa leti...dieta prespi...ale ten pobyt fakt nie je pre tak male dieta..my sme teda faraona nechytili...deti som dopovala uz 2 týždne pred odletom probiotikami....

danim
20. okt 2012

@billam ani my sa uz do Egypta nechystame.. nas faraon nedobehol, ale bol to taky stres, lebo takmer kazdy okolo mal velke problemy. A to pokazi celu dovcu. Grecko- tento rok sme napr jedli aj majonezove salaty a komplet vsetko.. a vooobec nic nam nebolo a naplno sme si to uzli.. v Egypte je obrovsky problem zjest rozkrojenu zeleninu 😖 umyvali sme si zuby s balenou vodou.. Grecko- tam sme presli Ateny, peloponez, Lefkadu, Kefaloniu, Zakynthos s 16 mes dcerou, teraz Kos s 2,5 r a 16mes a veeelka spokojnost 🙂 celkovo so 4 mesacnym babom by som sa do zahranicia vobec nechystala- a vobec nie teraz tu je uz zima, tam teplo.. babo je malinke na take zmeny.. a vobec nie do takej krajiny.. @bubinkaa nic vam neutecie, zvazte tu cestu.. ja byt vami, vobec nad tym nerozmyslam a sla by som o rok a nikde blizsie a hlavne do bezpecnejsej krajiny.. a to nehovorim, ze ake spravy teraz chodia z Epypta- pred 2 rokmi tam bol total klud.. ale veru vobec nemozem povedat, zeby som sa tam citila nejak bezpecne...urcite nie..

daniela242
21. okt 2012

@billam Podarilo sa mi vyhrabať staré letenky 🙂 Budapešť- Káhira cesta tam na let. napísané 3 hod 10 min- pamätám si že sme tam dorazili do 3. hodín. Cesta späť bola dlhšia 3.25.

billam
21. okt 2012

@daniela242 no tak to je potom rozdiel letiet do Kahiry a naopak do Hurghady...Káhira je od Hurghady vzdialená cca 450km...co je letecky asi 50 min....a Budapešť z BA asi 200km...tzn.že ten let mohol trvať 3hod....ale prečo ste leteli do Kahiry?...nešli ste k moru?

veronicka1901
21. okt 2012

My sme boli v Egypte pred dvomi rokmi, este sme nemali dcerku a najmensie dietatko, ake som tam videla malo minimalne 5 rokov 🙂.

billam
21. okt 2012

@veronicka1901 to je pravda, nase deti budu mat 6r. a tiež mi nebolo vsetko jedno, ked sme tam isli, len uz malokde bolo vtedy teplo...a tiež som tam male deticky nevidela - nejake v kociku vyse roka boli, ale to boli arabcata, co sú zvyknute snáď na vsetko....tam ide vlastne o to, že tak male bábätko si veľmi ťažko zvyka na klimu - vonku je neskutocne dusno - 38 v tieni! a vnútri zas strasna zima....ak mamička koji, tak je velky problem v tej strave, co maju v Egypte - bud je vsetko stiplave, prekorenene, alebo bez chuti a neviete, co vlastne jete...vela ovocia tam nie je...vlastne dookola len ryby, hranolky, zakusky a ich ladove soft drinky....no a pri kojeni je to hotova katastrofa....vo vzduchu je strasny smrad, lebo v Egypte polievaju snáď 10x za den travu a vsetko s recyklovanou vodou z WC, tak si viete predstavit ten puf ☹...a v tom vsetkom sú baktérie a clovek naspäť vdychuje ☹

danim
21. okt 2012

@billam tam kde sme my boli Tia heights makadi bay nebol smrad, ani spina... ale teplo riadne, ale to sme boli v auguste, a pamatam, ze o 18.30 uz bola total tma ako tu o polnoci. Kamoska tam bola v oktobri a vravela, ze vtedy uz o 16 hod je taka tma. Problem je to teplo pre male dieta a o to viac teraz kedze je tu uz zima. A jedlo pre vsetkych ( faraon ).. a pre dojciacu matku obzvlast. @bubinkaa a let 1,5 hod a skoro 4,5 hod je dost velky rozdiel... no hold Egypt je taka ina krajina 😉 ked sme tam my boli , tak tam boli aj take cca 1,5 rocne deti, ale nie Slovaci.

billam
21. okt 2012

@danim my sme boli tiež v Tia 🙂...boli sme od 17.9.-27.9...a fakt si tam ten smrad necitila???...bývali ste v hlavnej budove, alebo v dunach?...lebo my sme boli - ja to volam, že v ubytovniach, lebo to je fakt daleko od 5*hotela - bývali sme vedľa aquaparku, v 8321...a to sme si počas pobytu 3x menili izbu - lebo to bolo nieco neskutocne, ake spinave izby nám davali - nevymenene postelne pradlo, osr...zachod, no hnus....boli sme tam 18 z Azur reizenu a vsetci do jedného sme menili izby...najviac má vytocilo, že na Slovensku sme si kúpili zajazd za 2000eur - z toho 1200 bolo ubytovanie...dorazili sme do hotela a tam je cena izby na den! nie na osobu!...15$, čiže za 10 dni by to stalo 150$ pre všetkých /2+2/...tak si vies predstavit, koľko zarába cestovka.....a ked sme chceli lepsie, tak sme si mali priplatit.

danim
21. okt 2012

@billam my sme tam boli v auguste 2010, byvali sme v hlavnej budove. Delegat ( egyptan- hovoril po cesky )- tiez azur raisen- usetrili na dietach pre slov, alebo cesk delegata.. a tak to aj vyzeralo.. otras.. tomu bolo sum a fuk ako sa my z takej dialky mozeme tam citit.. hned na prvej schodzke nam rozdal neidentifikovatelne lieky, ze si mame dat preventivne proti hnackam, ... my sme ich nezjedli.. nas faraon nedobehol, dcera jedla probiotika, jedla sme jej pozorne vyberali, aj tak jej najviac chutili cestoviny.. ale je to take odveci, ked si tam.. a fakt je to 99 % istota, ze ta faraon dobehne.. a ten stres z toho.. ked si aj zuby umyvas s balenou vodou..hmm.. vtedy tam akvapark este nebol. Delegat nam hned povedal, ze ak chceme izby v hlavnej budove, tak uplatok na recepcii.. tak nas to stalo tusim 20e 😖 , ale oplatilo sa, lebo sme mali ozaj peknu velku priestrannu izbu , cistu, stale upratovali nebol ziadny problem, vazne 🙂 a boli sme tam viaceri.. ale nikto sa na smrad vonku ako pises nestazoval.. nebol, vazne. to mozno ten akvapark to tam cele pomotal.. 😕

renatka100
21. okt 2012

@bubinkaa urcite chodte mate poslednu moznost potom sa tam tak skoro nedostanete, kym dieta kojis tak je egypt idealny. Naposledy sme tam boli v januari pred tromi rokmi sme boli este bez malej. Teraz si neviem predstavit s nou cestovat 4 hodiny v lietadle bude mat dva roky. Neobsedela by. Vyberte si dobry hotel cez dobru cestovku napr kartago alebo satur Nechodte urcite s nejakymi pofidernymi musia tam mat delegata ktory vie po arabsky. V egypte sme boli styri krat a boli to nase najkrajsie dovolenky. Ale je to tak bud si egypt zamilujes a nechces ist uz inde alebo hned na prvy krat ho znenavidis.

bubinkaa
autor
21. okt 2012

Babenky, vsetkym dakujem za prispevky.. Ja som este zabudla dodat, ze my s manzelom sme uz v Egypte boli asi patkrat, este ako slobodni.. Takze to tam velmi dobre poznam.. 🙂 Viem, ako to tam chodi... Ja som faraonovu chorobu zazila len raz, prvykrat.. A potom uz ani raz.. Ked clovek papa s rozumom a dava si pozor na vodu, nic mu nehrozi... A v novembri je v Egypte uzasne pocasie.. Cez den takych 26 a vecer uz je to na dlhy rukav, velmi prijemne.. S manzelom surfujeme, takze dufam, ze si trosku posurfujem aj ja.. Idu s nami obidve babky, takze malusik ma o "bavenie" postarane 🙂 Baby, ked sa vratime, napisem vam co a ako.. Ja si tiez myslim, ze naj je ist este s takymto malym babom... S vacsim uz je problem, kedze vsetko chyta a pcha do ust.. Tam je riziko nakazenia sa ovela vyssie.. Dufam, ze vsetko dobre dopadne.. Klop, klop 🙂 Prajem vam vsetkych krasny dnik.. renatka100 dakujem za povzbudenie 🙂)

billam
21. okt 2012

@danim juuj, tak to sa tam poriadne za 2 roky pomenilo 🙂...za aquaparkom sú dalsie akoze vilky...a personal na vsetko dlabe, nikto ti nevymeni špinavý obrus po druhých, ked sa chceš najesť, problem bol odniest nedojedene porcie, po zemi stupas po jedle a vsetci na to kašlú, sklenene dvere 10 dni od dzemu, nemas ich ako otvoriť, aby si sa nezakydala aj ty, ale ani sa im nečudujem - 90% sú Rusi ale že total spodina a tak sa aj správali, pri jedle napoznali "brata", dokonca sa mi stalo, že mi 2x zobrali z môjho taniera, kym som si nakladala 🙂...a fakt ten smrad z polievania je neznesitelny....aj my sme mali egyptana, co zastupoval Azur na mieste a hovoril po cesky 🙂

renatka100
21. okt 2012

@bubinkaa peknu dovolenku urcite bude dobre, v hurghade je aj nemocnica kde hovoria lekari po cesky a jej to tam veru na lepsej urovni ako u nas 🙂 Na nete urcite najdes kontakt keby nieco.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli