Dovolenka v Egypte..kam a aká cestovka?

katrin21
5. jún 2009

Ahojte,

premyslame, ze mozno by sme tento rok vyrazili na dovolenku aj niekam inam nez do CHorvatska, ak by bol dobrý Last Minute.. Napadol ma Egypt.
Mame dve dcery (8 a takmer 9r ), chceli by sme slusne, nemusi byt luxusne, ale ciste a milé ubytovanie, stredná trieda.
Narocný sme co sa tyka mora. Radi snorchlujeme, mame radi ciste more, nemame moc radi take plaze kde je samy slnecník, a hlava na hlave, ale skor take tichsie, alebo aspon mensie zatoky , kde sa da snorchlovat, baby by uvitali piesok.

Je nieco take v Egypte? ak ano, kam ist? Hurgada, alebo Sarm el shejk? Poculal som, ze je medzi nimi velky rozdiel. Napiste mi prosim Vase skusenosti, aj spokojnost s cestovkou, prip. varovanie....

Diky !

harmi
21. aug 2009

cipsinka, nieje za co. urcite napis ako bolo, kludne aj mne do IP. ja to tam milujem 😵 😵

inak myslim ze sa da dost usetrit ked pojdete do delfinaria na vlastnu past. treba sa len taxikom na ten cas dat doviezt pred delfinarium a tam si zakupit listok.cestovka ma vsetky vylety priserne predrazene a o nic viac nedostanes ako ked ides sama. my sme sa tak oplachli na zajazde na vylet 1000 a jednej noci. ked sme isli cez cestovku tak sme vycalovali cca 35dolarov a keby sme isli sami tak nas to stoji nejakych 15 dolarov. otrasne zarabaju na nas.

cipsinka
21. aug 2009

harmi aj ja som o tom pocula,ze cestovka si vzdy nieco da navyse 😖 😖 😖 😖 a o tom vylete 1000 a jednej noci som pocula znama na tom bola pred par rokmi(boli sme tam minuly tyzden na navsteve a zhoda nahod nam o tom rozpavala 😵 😵 😵 )a hovorila,ze nic krajsie nezazila,ze to bolo nieco uzasne 😲 😲 😲 ,tak snad sa niekde dostaneme a ak nie uz len to prostredie je tam uzasne,ze sme v rajskej zahrade 😵 😵 😵 😵 😵 .

Harmi a este by som sa chcela jednu vec spytat,ze daju sa tam kupit aj nejake veci na oblecenie??Nie take ich preflitrikovane blbosticky ale take normalne,ze tricka a taaak,ze kolko looovakov si mam zobrat 😅 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀

harmi
22. aug 2009

cipsinka, jasne da sa tam vsetko mozne kupit. a za super ceny sa da zjednat. ale naozaj treba zjednavat.tam sa nenakupuje za cenu aku ti povedia ale sa treba dojednavat a vacsinou kupis nieco za desatinu ceny ktoru ti najprv vysoli. nedajte sa obabrat.

maju tam krasne topanky, opasky, kabelky ......... napodobeniny Prada, Gucci, LV, DG...a vyzeraju vazne ako prave.

a ten vylet 1000 a jednej noci sa vzdy odohrava v hoteli Alf Leila Wa Leila a pokazde je v inej reci. tak na to pozor. robia ho v nemcine, anglictine, rustine.... treba si vybrat ktory jazyk vam bude najviac vyhovovat. 😉

cipsinka
22. aug 2009

harmi 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

theeyla
22. aug 2009

Ahojte. Pralinka, píšeš, že si bola teraz v júli, aj vy ostatné, kedy ste boli? Ja som veľmi chcela ísť v tomto roku do Egypta, dovolenku som mala naplánovanú v júli, no odhovorili ma, že vraj tá teplota sa nedá vydržať. Ako ste to znášali?

harmi
22. aug 2009

theeyla, my sme boli tiez teraz jun-jul /pisala som o tom v prispevku na predoslej strane -20. aug 2009 o 14:37/ a v pohode sa dali vydrzat tie tepla lebo tam stale pofukuje. a je tam vlhky vzduch. bol s nami aj nas 2-rocny syncek a tusim si ani nevsimol ze je niekde kde su take teploty. 😎 bolo mu uzasne, nastastie ziadne problemy/krasna dovolenka. 😵 my chodime vzdy v juni. teraz sme boli tam na prelome.

podla mna je tam jun ako chodievame my uplne idealny. alebo potom september /ale zaciatok/. inokedy by som nesla lebo august je podla mna uz moc teplo a okober, november...uz sa veeelmi zacasu stmieva. moja mama skusila ist aj koncom septembra a bola vraj velmi skoro tma.

lauraa
23. aug 2009

theyla my sme boli posledne dva sept. tyzdne teplota dosahovala 40 C ,pofukoval vetrik takze sme to tak necitili....fakt je ze uz o 20 bola sero, ale malo to svoje caro. 😉 Veceru sme si mohli dat na terese u bazena vsade boli sviecky,romantika... mne to neprekazalo ze je uz takmer tma...

lencul559
23. aug 2009

lauraa a kde ste presne boli? S akou cestovkou? Aj s dieťatkom?

lauraa
24. aug 2009

hotel Hilton long beach v Hurghade s Kartagom.Ma peknu plaz aj pre male deti(nepotrebujes topanky) a ma aj super bazen pre deti trosku vzadu takze je tam pokojnejsie. 😉

lencul559
24. aug 2009

Ďakujem ,pozriem si to. 🙂

zuzpolka
24. aug 2009

ahojte 🙂
aj my sme boli v Hilton Long beach 😅 v oktobri 2007 🙂
a teraz ideme do hotela Siva Grand beach,,,,mal by mať ešte krajšiu plaž, perfektnú pre detičky 😵 😵
tak uvidime 🙂

domika007
20. júl 2010

ahojte

bol niekto z vas tu : Iberotel Aquamarine Resort, Hurghada

vdaka za info 😉

bambusko
20. júl 2010

@domika007 pozri tu

http://recenzie-hotelov.invia.sk/?ch[nl_country_id]=11&ch[nl_locality_id]=-1&nl_stars=-1&ch[nl_hotel_id]=46683&fulltext=&vyhledat=1&k2form_review_form=1

zanulienka
20. júl 2010

kocky a keby som chcela ist v aprili do egypta ked maju kocky skoro 3 tyzdne prazdniny v skole.bola uz niektora v aprili?

domika007
20. júl 2010

@bambusko dik 😉

zanulienka
20. júl 2010

potrebujem do egypta pas ci staci obciansky?

layla
20. júl 2010

zanulienka pas na 100% a nesmie byt tri mesiace pred skoncenim platnosti

domika007 kuk aj sem 😉 http://egypt.orbion.cz/hotely/iberotel-aquamari...

layla
20. júl 2010
domika007
20. júl 2010

@layla dik 😉

domika007
2. aug 2010

Ahojte 🙂

@llllucka
takze pripajam skusenost s Iberotelom Aquamarine v Hurghade ako som slubila 😉 Musim len chvalit, pre mna jedna z naj dovoleniek 😵 Vsetko super, sluzby, jedlo, bazeny aj obsluha...jedinou takou nevyhodou bolo, ze more tam velmi nebolo kedze cez den bol odliv, ale dalo sa v pohode kupit na vedlajsej plazi 😉

sandrika1986
10. jún 2013

Od roku 2004 chodievam do Egypta. My sme si obľúbili hlavne oblasť Makadi Bay, ktorá je vzdialená od Hurghady 30 km. Makadi Bay má krásne more aj pláže. Táto oblasť je vhodná tiež pre rodiny s deťmi. Do Egypta chodievame cez Kartago Tours 🙂

merry1001
12. máj 2014

Vie mi niekto aktuálne odporúciť peknú oblasť a hotel v Egypte?

sandrika1986
13. máj 2014

@merry1001: Odporúčam Hurghadu alebo Makadi Bay 🙂

merry1001
13. máj 2014

@sandrika1986 a nejaky konkretny hotel?

sandrika1986
17. máj 2014

@merry1001 : Makadi Bay - Solymar Makadi Marine, Prima Life Makadi. Hurghada - Sunny Days El Palacio Resort & Spa, The Oberoi Sahl Hasheesh, Hurghada Marriott Red Sea Beach Resort . 😉

sergejevicizotop
6. sep 2015

Ahoj, chystame sa do egypta, ale nevieme sa rozhodnut ktoru destinaciu zvolit....
Rozhodujeme sa medzi Sharm el eheikh, marsa alama pripadne hurghada.
...mam zaujem hlavne spoznat pust, takze ma zaujima v ktorej z tychto destinacii sa ponukaju najlepsie fakultativne vylety do puste, pripadne kde to okolie vyzera najlepsie.
Mate s tym niekde skusenosti