Dovolenka v Egypte..kam a aká cestovka?

katrin21
5. jún 2009

Ahojte,

premyslame, ze mozno by sme tento rok vyrazili na dovolenku aj niekam inam nez do CHorvatska, ak by bol dobrý Last Minute.. Napadol ma Egypt.
Mame dve dcery (8 a takmer 9r ), chceli by sme slusne, nemusi byt luxusne, ale ciste a milé ubytovanie, stredná trieda.
Narocný sme co sa tyka mora. Radi snorchlujeme, mame radi ciste more, nemame moc radi take plaze kde je samy slnecník, a hlava na hlave, ale skor take tichsie, alebo aspon mensie zatoky , kde sa da snorchlovat, baby by uvitali piesok.

Je nieco take v Egypte? ak ano, kam ist? Hurgada, alebo Sarm el shejk? Poculal som, ze je medzi nimi velky rozdiel. Napiste mi prosim Vase skusenosti, aj spokojnost s cestovkou, prip. varovanie....

Diky !

layla
5. jún 2009

ahojky katrin21. Ja milujem egypt a bola som tam niekolko krat. Podla toho co pises, najviac by vam vyhovoval Sharm - more je tam skutocne nadherne a ako stvorene na snorchlovanie. Je sice pravda, ze hotely su tam o nieco drahsie ako v Hurghade. Ked budes vyberat hotel, zvol minimalne 4* nakolko je tam hodnotenie hotelov ine. Najspokojnejsia som bola s CK Cedok, ale ta je trochu draha. Co sa tyka tych lacnejsich, tak v Hurghade som bola s CK Orostour, bola som velmi, velmi spokojna. O kartagu a a best choice je zname, ze po prilete casto vymienaju hotely, tak s nimi som sa neodvazila.

katrin21
autor
5. jún 2009

layla : dakujem🙂 dobre vediet.

katrin21
autor
5. jún 2009

mate niekto skusenosti s CH INVIA? cez internet??

katrin21
autor
5. jún 2009

ck invia... pardon

layla
5. jún 2009

katrin invia je len sprostredkovatel zajazdov od roznych cestoviek pokial viem...

gucz
5. jún 2009

kartago tours robí dobré pobyty v Egypte. my sme boli v hoteli Hilton Nuweiba coral resort, je to pod Tabou a bolo tam fakt krásne, výborne.... neviem si vynachváliť

layla
5. jún 2009

gucz kazdy ma ine skusenosti, aj kamaratka bola cez nich a tiez si chvalila, ale na internete najdes aj negativne ohlasy. kazda cestovka pozitivne a negativne ohlasy, zalezi aj od klientov... 🙂

gucz
5. jún 2009

však samozrejme 100 ľudí 100 chutí 🙂 , ja píšem za seba, že sme boli veľmi spokojní. Napr. odchádzali sme odtiaľ v noci, bežne sa izby vypratávajú na obed v ten deň, ale cestovka nám vybavila, že sme mali izby až do pol noci a tak isto aj AI. Tým si u mňa spravili veľké +. Boli sme tu
http://kartago.sk/hotel/index.php?hotel=1492&te...

gucz
5. jún 2009

a s kartágom cestovala viac krát aj moja sestra (2x z toho hurgada hotel Hilton long beach), aj moji rodičia boli s touto cestovkou v Tunise a žiadne problémy nemali. Ja som zasa počula zlé na cestovku Azur raizen (neviem ako sa to píše), hlavne čo sa týka prepravy. No ale 10 ľudí problém nemá a jeden áno... 🙂

zuzpolka
5. jún 2009

My sme boli 2x cez Kartago a 3x cez medinu v Egypte 😉 a teraz ideme tiež cez medinu 🙂

o tej best reisen som tiež vela počula, že menia hotely 😕

aida
5. jún 2009

my sme boli 1x kartago a 2x medina a teraz ideme tiez cez medinu 🙂

emjee
5. jún 2009

samy egypt, aj tu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
aj ked vsade sa riesia babatka a egypt a ty uz mas vacsie deti

layla
5. jún 2009

ano na azur raizein som aj ja pocula same negativne ohlasy. inak teraz ma best choice ponuku, ze pokial vam vymenia hotel po prilete, mate narok na este jednu dovolenku...

katrin21
autor
16. jún 2009

na AZIR reisen som ja ja pocula kritiku.. a velkuuu

loginka
16. jún 2009

my sme boli so Saturom - spokojnost, Hurghada, hotel Grand Azur a bolo tam velmi pekne, maly snorchlovaci utesik priamo pri plazi a boli sme aj na snorchlovacom vylete - to bolo super

kvietok23
16. jún 2009

prvy krat sme boli v egypte s Kartagom, nevedeli nam povedat, kedy letime, strasne, vobec som s nimi nebola spokojna,leteli sme s egyptskymi aeroliniami, no bola som stastna, ze sme doleteli, lietadlo v takom stave ste este urcite nevideli .... ale za to hotel stal za to - sharm el shake - iberotel fanara club - more nadherne, sluzby uzasne, byvali sme v takych domcekoch, uplne vzadu v zahrade, mali sme tam bazen skoro sami pre seba, lebo kazdy chodil dopredu do bazenu alebo do mora, no uzasne.
druhy krat sme boli s best choice, spokojni sme boli, odlet vedeli asi mesiac dopredu. leteli sme so sky europe. Boli sme v Hurghade, hotel Hilton long beach - uzasne 😉
ak by som znovu mala ist do egypta ( za par rokov urcite) , tak by som isla sem:

http://www.travel.sk/dovolenka/egypt/makadi/mak...

kvietok23
16. jún 2009

a este aby som nezabudla, pri vybere je dolezite , ci je hotel na plazi, najlepsie je hotelova plaz, aby vam tam nechodili domaci a samozrejme all inclusive. To uz za tych par eur stoji 😉

ikke
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renatka100
20. aug 2009

urcite nie medina. tolko problemov s hotelom Grand hotel sharm som este na dovolenke nikdy nezazila. 3 krat sme menili izbu, vsetko bolo nefunkcne, aj znamym vytiekla klima rovno do skrine s oblecenim...vobec neodporucam. V jednej izbe nam plesnivela stena a ked sme ju vymenili, povedali nam ze ju budu rekonstruvat, nakolko tam zatekala kupelna co potom plesnivelo, ani nie za hodinu tam bola ubytovana rodina s dvomi malymi detmi.

Medina (sprievodkyna) nevedela situaciu vyriesit, nakolko vsetky izby boli nanic. Sprievodkyna nebola s nami na letisku, vyslali iba nejakeho egyptana, ktory vedel iba po anglicky. Na zajazd v Klaštore sv. Katariny sme boli s anglicky hovoriacim sprievodcom.

Tak taketo sluzby ma medina. Mozno to niekomu nevadi, ale my sme boli absolutne nespokojni.

Minuly rok sme boli v Egypte s Kartagom a to bolo uplne o niecom inom.

nicolkarin
20. aug 2009

s azur raisen sme aj my boli, ale v tunise. zial nemozem odporucit tuto cestovku ani ja. hotel, strava a ani doprava nesplnali to co slubovali.

pralinka25
20. aug 2009

doporucila by som na snorchlovanie Sharm. Boli sme tam teraz v july.
More bolo krasne ciste a rybky a koraly boli vidiet aj z hladiny. My sme mali koralovy utes hned pri plazi.
Ako tu uz bolo napisane treba vyberat hotel priamo na plazi s hotelovou plazou, lebo tie kam chodia miestny su spinave.A najlepsie All inclusive. V Egypte by som sa bala jest hocikde.
Plazam s vela slnecnikmi sa asi nevyhnes.
My sme boli cez Senecu a musim pochvalit. Aj delegat bol sikovny. Vybavil co bolo treba.

Na margo Azuru : My sme boli touto cestoukou pred 4 rokmi v Tunise a nemozem povedat nic zle. Vsetko bolo tak ako malo adelegytka tiez bola fajn. My sme na letisku pri odchode zistili ze sme stratili letenky tak nam na poslednu chvilu vybavovala. Ale je fakt ze vacsina ludi sa stazuje. My sme ale asi mali stastie

harmi
20. aug 2009

ahojte
ja tak isto Egypt milujem ako aj cela nasa rodina. uz dlho nikam inam nechodime.

ja tak isto odporucam na snorchlovanie Sharm. boli sme teraz na prelome juna-jula tam ako pisala Kvietok v hoteli Iberotel Fanara club & Residence a boli sme nadmieru spokojni. ten hotel odporucam vsetkym. viac som o tom pisala aj v inej teme https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

a ak do hurghady tak urcite hotel zo siete Makadi 😉

boli sme 2x s Azurreizen a tentokrat sme neboli moc spokojni. poplietli nam vela veci v pokynoch k odletu.... vela veci absolutne pomotali. malemu sme 2x museli platit viza ale nastastie nam po prilete naspat vratili peniaze.

predtym sme boli s Koala tours-pohoda, s Hechterom /ale ten uz nerobi egypt/...

lauraa
20. aug 2009

ahoj. Kartago a hotel Hilton long beach vrele odporucam.... pekna dovolenka,more ciste snorchlovat sa da hned kusok od plaze,kupovali sme to last.min za peknu cenu,leteli sme posl. 12 dni v septr,pocasie super ,,v egypte sme dokupovali este fakul. vylety za 100 dolarov(vylet do Luxoru,vylet na ostrov giftun,celodenne a poobedny vylet do puste na stvorkolkach) 🙂 inak hotel Grand azur je tiez pekny, hotel makadi nepacila sa mi plaz......

cipsinka
20. aug 2009

Ahojte my ideme za pat dni do Egypta a konkretne do hotela Nubbian Village v Sharm el ....Boli ste tam niektora??Pocula som same chvali tak hadam budeme spokojni 😎 😎 😎 😎 😎

cipsinka
20. aug 2009

a strasne by sme chceli ist do delfinarii,dufam,ze sa mi sen splniii 😵 😵 😵 😵 😵

cipsinka
20. aug 2009

a co sa tyka cestovky,kedze zijeme v Dubline ideme aj dublinskou cestovkou 😉 😉 😉 😉

harmi
20. aug 2009

cipsinka vyzera to krasne tak prajem skvelu dovolenku 😵

my sme boli teraz v delfinariu v sharme a moji rodicia uz boli na tych istych delfinoch 2x 😉 zacina to myslim kazdy den o 15.00. 🙂

cipsinka
21. aug 2009

harmi si zlatunka dakujeme velmi peken,potom napisem ako bolo ak nie sem tak tebe do Ip 😉 😉 😉 😉 😉 .

A dakujem aj za cas kedy sa zacina show v delfinariu,uzitocna inofska 😵 😵 😵 😵