Dovolenka v Egypte s 3-ročným synom. Boli ste niektorá?

deniskajakubko
16. jún 2008

Chcela by som sa spýtať, že čo všetko (hlavne aké lieky) je potrebné zobrať so sebou na dovolenku do Egypta pre malého.
Boli ste niektorá s tak malým dieťaťom v Egypte?

rainee
22. júl 2012

@jancip to je pravda, je to ich klimou a bakteriami. kazdopadne ja tieto krajiny moc nemusim a uz vobec mi nepridu vhodne na dovolenku s malym dietatom. odhliadnuc od zdrav.problemov su to dost nevyspytatelne narody 😉 ale samozrejme je to na kazdom ako sa rozhodne..... my sme boli v hoteli Palm Beach 4* a bol fakt skvely ak sa tam niekto chystate 🙂

ksts
25. júl 2012

@meza DOBRY DEN,MY PRAVE VYBERAME DOVOLENKU DO HURGADY A ZVAZUJEME HOTELY-SUNRISE SELECT GARDEN BEACH A SUNRISE SELECT ROYAL MAKADI,OBA MAJU DOBRE RECENZE.UZ SME BOLI V HURGADE V 2007ROKU A V HOTELY SUNRISE EL PALACIO,NADHERNY,VELMI SA NAM PACILO,TO SME NEMALI ESTE MALU ALE TERAZ NECHCI NIC PODCENIT,KEDZE MAME DCERKU 3ROKY,A TAK KDY ODLIETATE-MY 8.8.2012,A AKE LIEKY SEBOU BERIETE PRE DETICKY.DAKUJEM ZA ODPOVED.KARIN

meza
25. júl 2012

@ksts dobry den,tak my mame Sunrise Garden Beach a letime 5.8.,akurat som dnes bola nakupit a kupila som na uska,ocka,na teplotku,krem panthenol a beriem aj lieky na hnacku,ale kamosky 2 co maju cestovku,tak mi povedali,ze ked budeme rozumne jest a nie 5 cez 9 🙂 a nebudeme pit ich vodu,tak by malo byt vsetko v poriadku.pevne verim,ze bude vsetko ok. ale aj tak asi tam este kupim Antinal.
Tak pevne verim,ze sa tam stretneme ak by ste isli do toho isteho hotela,ja som kratkovlasa cierna a mam dve deticky 10 rocny chlapec Dominik a Nelinka brckava 3 roky 🙂 a vysoky manzel 😀
ak by este nieco vas napadlo tak mi kludne napiste budem rada
jaj a este som kupila aj do lietadla mokre antibakterialne obruzky.

gabrielkabj
29. júl 2012

@meza ahojky baby aj my letíme 5.8. do Hurgady z Bratislavy tak asi budeme spolu v lietadle. Do Egypta ideme 1x tak dúfam , že to dopadne na 1*. 😉

hama27
29. júl 2012

@meza ak vam mozem poradit, davajte detom aj nejake probiotika (najlepsie co najskôr a hlavne pocas celeho pobytu) a tvar im umyvajte zasadne v pitnej vode, pretoze hnackove virusy sa dostavaju do tela hlavne cez sliznice oci. My sme inak maleho umyvali vylucne v pitnej vode. Pocas dna sme flase nechali na balkone nech sa voda v nich zohreje a vecer sme ho tou zohriatou vodou poumyvali. A nebolo mu absolutne nic a to mal necele dva roky, ked sme tam boli.

meza
30. júl 2012

@gabrielkabj ahoj,no letime o jednej v noci,j my ideme prvy krat 🙂

meza
30. júl 2012

@hama27 dakujem ti velmi pekne a papal aj ovocie,lebo od ovocia ma odhovaraju

gabrielkabj
30. júl 2012

@meza veď aj my, tak letíme spolu tak ak sa spoznáme tak môžme pokecať aspoň nám tie dve hodky ne letisku ubehnú... Ak chceš pozri si môj album a ak ma spoznáš príď k nám hehe 🙂 A do ktorého hotela idete?

meza
30. júl 2012

@gabrielkabj sunrise garden beach 🙂 a vy? ved aj ty mozes a som rada,ze ide este niekto.A nas spoznas urcite,nasa mala kucerava tam bude urcite pobehovat a ja za nou a budem len kricat Nelka,Nelinka pod sem 😀

gabrielkabj
30. júl 2012

@meza ok my ideme do santido crystal bay resort
aj ja mám dve detičky Sára ma 6 a Ella má 3. A manžel je vysoký.. Akurat riešim že čo si oblečieme do lietadla asi trištvrťáky a trička a k sebe tenké bundičky kôli klime. Ok potom si určite ešte popišeme. 😎 Ideme na 7 dní.

meza
30. júl 2012

@gabrielkabj no tak ja beriem aj tensiui deku do lietadla,lebo viem,ze ked sme leteli tak nam bola zima.
Tiez sa vraciame 12-teho rano o siestej odlet.oki zatim pa

gabrielkabj
30. júl 2012

oki tak super težím sa pomaly 😀 😀 😀 pa

hama27
30. júl 2012

@meza nie, nejedol. Akurat raz mal banan, a aj ten som pred ošúpaním radšej utrela tou antibakterialnou vlhčenou utierkou. Ale radšej som mu dávala jesť iba tepelne upravené jedlo.

meza
31. júl 2012

@hama27 dakujem 🙂

dadaka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
forgiven
2. aug 2012

ahojte, zaujala ma vaša téma, tak som sa rozhodla prispieť.

Minulý rok sme boli na svadobnej ceste v Egypte v hoteli Prima Life Makadi Resort and Spa - 5*. Bolo tam perfektne. Ako darček z tejto dovolenky sme si priniesli nášho teraz už 3mesačného synčeka. Tento hotel sa nachádza v oblasti Makadi Bay. Hotel je čistý, stvorený pre rodiny s deťmi. Ak sa človek stravuje v norme, dbá o bežnú hygienu, nič sa mu nestane. Išli sme cez cestovku Kartago. Vyjadrujem max.spokojnosť aj pre cestovku ako aj pre celkový pobyt.

Jedno je isté, na budúci rok sa tam chystáme s malým....

gabrielkabj
3. aug 2012

ok ja už balím kufre papa
Meza stretneme sa na latisku 😀

popellka
3. aug 2012

@forgiven - hned jsem se koukla na last minute na tento hotel a vypadá to fakt nádherně, tak jsem se chtěla zeptat, jestli se dají v moři při šnorchlování vidět rybičky atd.... 😉

forgiven
3. aug 2012

áno, jasné, pekné farebné rybičky plávali hneď na okraji mora. Mimochodom my sme tam boli od 13.8.-20.8, a more malo 32 stupňov. Inak viac fotiek nájdeš na mojom facebooku : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.17121...

meza
3. aug 2012

@gabrielkabj ahoj tak ja podobne zehlit a balit,pa pa vidime sa 🙂

ksts
3. aug 2012

@meza DOBRY DEN,TAK I MY LETIME DO SUNRISE GARDEN,AKURAT ODLITAME 11.8.PROTOZE 8.8.MANZEL NEMUZE,NEDOSTAL DOVCU,A VY LETITE NA JAK DLOUHO BUDEME VAS TAM HLEDAT,JUUU TO SI HOLKY SPOLU POHRAJOU,MY MAME 3LETOU NATÁLKU,PODLE FOTECEK VAS URCITE NAJDEME.TESIME SE MOC. 🙂

meza
3. aug 2012

@ksts dobry den,tak my sme do 12-teho ale to uz rano o 6-tej odlietame ☹ a kedy priletite 11-teho,mozno sa este uvidime 😀

ksts
4. aug 2012

@meza ANO 11.8.PRILITAME,TAKY NA 8DNI,MY JSME Z CIECH ALE SOM SLOVENKA VYDALA SOM SA TU A ODISLA ZA PRACOU PRED 10ROKMI.A ZA JAKU CENU STE TENTO HOTEL ZOHNALI NA SLOVENSKU,TAM TOMUSI BYT DRAHE.MY NA 8DNI ZA 15290KC ALL INCLUSIVE. 🙂

ksts
4. aug 2012

@harmi
@harmi DOBRY DEN VITE MI PORADIT CO SPIS ZVOLIT CI HURGADU NEBO HOTEL V MAKADI BAY.SUNRISE SELECT ROYAL MAKADI,KDYZ MAME 3LETE DITE,CO JE LEPSI.CO SE TYCE PLAZE,PISECNATY VSTUP A TAKY KLIDNEJSI MISTO.DEKUJI

popellka
4. aug 2012

@ksts - Egypt je jednou můj sen a co jsem se dívala na hotel, který doporučila @forgiven, tak bych určitě volila Prima Life Makadi Resort and Spa - 5*. co jsem se dívala na tento hotel na netu, tak vypadá úžasně a je pro děti jak stvořený 😉

ksts
5. aug 2012

@forgiven DOBRY DEN,CHYSTAME SE TAKY DO EGYPTA,A DOCETLA JSEM SE ZE JSTE TAM BYLI,MOHLA BYCH SE PODIVAT NA FOTECKY,JAK MATE TADY VZKAZ,MUSIM SE NEJAK PRIHLASIT,NEBO SI VAS ZADAT DO PRATEL,DEKUJI MOCKRAT.KARIN 🙂

ksts
5. aug 2012

@gabrielkabj MUZU SE ZEPTAT CO VSECHNOZA LEKY BERIETE PRO DETI DO EGYPTA,TAKY 11.8.LETIME,MAME 3LETOU DCERKU.DEKUJI MOCKRAT.KARIN 🙂

harmi
5. aug 2012

@ksts ja by som urcite volila Makadi Bay a jeden z hotelov v tomto zalive. my sme boli v makadi club a makadi oasis. oba urcite odporucam a je tam fajn plaz aj pre deti. dobry pozvolny vstup. a netreba ani do mesta do centra chodit lebo makadi je take male mestecko s obchodmi, zabavou a vlacikom ktory vas zadarmo odvezie po okolitych hoteloch. 😵

harmi
5. aug 2012

@ksts nezabudnut na usne kvapky, ocne kvapky, teplomer, sirup od teploty, cipky od teploty. inak lieky sa tam daju kupit normalne , vsade su lekarne na kazdom kroku. a tam si treba kupit tabletky antinal keby nahodou prepukla hnacka a pre dcerku sirup antinal. ale urcite to neuzivat preventivne.

ksts
6. aug 2012

@harmi dekuji mockrat za podrobny popis moc pomuze,obrovska vdaka 🙂