Dovolenka v Egypte s 3-ročným synom. Boli ste niektorá?

deniskajakubko
16. jún 2008

Chcela by som sa spýtať, že čo všetko (hlavne aké lieky) je potrebné zobrať so sebou na dovolenku do Egypta pre malého.
Boli ste niektorá s tak malým dieťaťom v Egypte?

zoja
8. okt 2012

@billam ahoj teraz zo soboty na nedelu, uf uz mam stresy, snad to vsetko zvladneme, ich letisko je pre mna novinka, turecko by som zvladla uz aj so zatvorenymi ocami , dokonca aj maly vie kde co tam je, no co uz ked pocasie je pekne uz len v egypte

billam
8. okt 2012

@zoja letisko v Hurghade nic moc, vyzera ako cirkusove sapito 🙂 - doslova 🙂...inak najlepšie sa nakupi práve tam, je tam mnozstvo obchodov a duty free - ovela lacnejsie ako v hotely. Hned ako vystupis z lietadla, tak dostanes tepelnu facku 🙂...my sme mali 38C v tieni..peklo, kým sme si zvykli. More je naadherne, cistucke a dost slane, normálne ta nadnasa 🙂

zoja
9. okt 2012

no aspon, ze to, slubila som mm , ze nevycuchnem z rezortu, takze sa potom vydovadim tam 😉 , idem s malym sama, takze nejake vyletiky po bazaroch nehrozia

billam
9. okt 2012

@zoja no ani nechod z resortu - nic okrem piesku tam nie je. A Hurghada ako mesto nic moc - spina, bordel a smrad. A to iste aj obchody. A v podstate tam ani nie je co kupovat - len same suveniry, falosne papyrusi, nejake tricka, za ktore chcu 15-20$...ale nic moc, len nejaka nazehlena nalepka...satky na plavky, plavky, nejaka bizu a kabelky...ale vsetky su fake, za dost penazi - falosna guess kabelka za 90$...blázni!!!...na letisku je vsetko to, co v hoteli a v meste, len problem je v tom, že je tam strasne mnozstvo obchodov a malo casu, kým cakas na lietadlo - ale necakaj tie klasicke duty free /sú aj take ako u nas, ale dost drahe - bezne cokolady za 30$/...sú to skor take obchody bez dveri, vsetko vystavene pred obchodom 🙂...ale dá sa zjednat a vyjde to o polovicu lacnejsie nez v hotely. Takze si určite kupte suveniry tam./napr. V hotely chcu za obycajnu magnetku 5$ a na letisku 1-2$/...vezmi si radsej $...je tam kurz 1:6...čiže za 6 ich "čipčiripov" máš 1$.

zoja
9. okt 2012

@billam nakoniec ide aj peto, prave to vyplatil, nedalo mu to a vybavil si volno, aj som rada, mala som strach v tejto nasej situacii ako to tam sama zvladnem, normalne mi odlahlo, ze na to nebudem sama, menila som dolare takze som pripravena, kreditka to zazichruje

billam
9. okt 2012

@zoja tak to je fajn, že bude s vami...inak s tou kreditkou vytiahnes len ich libre ☹...oddychnite si a potom napis ako ste sa mali...peknú dovolenku Vam prajeme!

zoja
9. okt 2012

no vyberat nemienim len platit 😉 a dakujeme

sue_sue
12. okt 2012

ahojte holky co sa chystate na dovcu do hurghady.mam prosbicku,zhanam magnetku tohto letoviska.tak ak by sa nasla nejaka maminka,co by ju to moc nezatazovalo a kupila mi ju,budem vdacna.samozrejme preplatim magnetku aj postovne.prosim ked tak piste cez ip.dakujem mooc

hhelik
18. nov 2012

Ahojda, my byli letos s ještě ani né tříletým synem. Všechno probíhalo bez komplikací. Moc jsme si to užili. Vůbec se není čeho bát. Preventivně jsme si tam koupili ten sirup pro děti na ten průjem a asi od 3 dne jsem mu dávala jednu dávku obden. Jsou to prý jen nějaký jejich probiotika či co. Byli jsme asi 30km za Hurghadou v Al Nabila Grand Makadi buy a je tam spousta zábavy pro děti. Od skluzavek v malém bazénu až po velké tobogány. Dětské hřiště a relativně pozvolné moře a hlavně je pořád bez vln a vodička čistá a navíc krásné místo na potápění. Všichni moc moc vstřícní a milují děti.

jajuska12
29. jan 2013

Ahojte,
mám otázočku?
Ide niekto na letnú dovolenku 29.7.2013 do Egypta hotel PRIMA SOL TITANIC?My sme sa rozhodli,že ideme s deťmi 7 ročný a 2 ročný.Bol už niekto v tomto hoteli?Páčilo sa vám? Bude to naša prvá dovolenka v Egypte,tak preto sa pýtam.

959touareg
13. feb 2013

@jajuska12 v juli ist do Egypta s 2.rocnym dietatom???? 😖 mali ste ist skor, popripade neskor. a pravdepodobne tam budete aj v auguste. najteplejsi mesiac v Egypte. tak to ste si vybrali velmi zly termin. myslim na to male dieta. ani vecer sa tam neda dychat, dusno ako v peci a nehovorim cez den. vyse 40-45 stupnov aj viac na slnku bez problemov. ...tak vela stastia. 😉

jajuska12
13. feb 2013

@959touareg

hmmm..iný termín sme na výber nemali,pretože to máme v práci s manželom celozávodnú dovolenku a inokedy ju nedostaneme...tak dúfam,že všetko zvládneme bez problémov....... 🙂 🙂 🙂

959touareg
13. feb 2013

@jajuska12 vy ano, iste to zvladnete ale to male mrna.....to neviem, chuda. tak ale chodia tam aj s mensimi, no do Egypta ist s menej ako 3-rocnym by som ja osobne nesla. a navyse ten vas hotel nema ani more, musite ist cez cestu k nemu a v tej palave...... 😨 😕
mali ste si vybrat bud europsku destinaciu s tak malym dietatom ,kde je klima podobna nasej, bakterie detto, alebo ist bez dietata do Egypta, vsak tomu miminu je to jedno ci je tam, alebo u babky v zahrade v detskom bazene. teda az mate kam dieta dat.
mam najradsej niektore damy ked napisu ...nie je problem,my sme boli aj rocnym, alebo niekolkomesacnym babom a tak si to uzilo. ......mam dost, ze uzilo, ved take male ani nevie kde je sever. a je mu jedno kde sa maga.

eeffka
13. feb 2013

@jajuska12 nuz ja som bola sama s kamoskou v Egypte v oktobri a bolo tam 27-28 stupnov ale takych inych ako nasich, hold afrika,v juli tam chcipnete a chudak to mensie dieta.

959touareg
13. feb 2013

@eeffka jasne, mas pravdu, v oktobri je tam cez den aj nad 30 stupnov, boli sme tam aj na dusicky, v novembri a bolo tolko stupnov, pohoda a navyse malo ludi je pred sezonou a po sezone. no cez stred leta tam ist, kde je kopa naroda, teplo jak v peci......a lutujem to dieta malicke, to druhe 7-rocne to je v pohode.
ja som v Egypte zazila na vlastnej kozi 58 stupnov,kedy sa vlnil vzduch z tepla a ludia kolabovali, nedalo sa chodit peso,nakolko sa asfalt topil.....bolo to sice vo vnutrozemi, ale na ten pocit nikdy nezabudnem. na slnku sa nedalo exzistovat.
ale aj v auguste je tam kludne 45 aj viac stupnov na slnku. a prave preto ze ste tam nikdy neboli a ist tam 1x s malym miminom. co ak chyti hnacky, nemusi byt ani faraon..stacia hnacky, zvracanie...alebo to schytate vy s manzelom,kto sa o deti postara, ked budete nonstop sediet na zachode? aj to uz tam bolo..rodicia skolabovali a ich male dieta behalo samo po areali, alebo sa nemal kto o deti postarat......nechcem strasit no je lepsie predvidat a vopred sa na vsetko pripravit, nie bezhlavo vhupnut do neznama. je to Afrika, je tam uplne iny zivot, strava, klima, casovy posun, rozne bakterie siriace sa vzduchom z tepla..... 😕
nemam rada tzv. matky-hrdinky, ktore sa biju do prs ze ved co, my sme boli s malym deckom a v pohode...vtedy si pomyslim, ze mozu dakovat tomu hore ze to tak dopadlo. keby nie, inak by hovorili. no take matky ja osobne povazujem za velke hazarderky a nezodpovedne voci tomu malemu decku. podla mna sa pozeraju na svoje zaujmy a potreby a nie na potreby dietata, lebo to v Egypte nema co robit tak male. 🙄
ked uz chcu more nech idu do europ. destinacii. tam bude super aj malemu clovieciku.
😕

jaaty
13. feb 2013

@jajuska12 nevidím to až tak tragicky 😉 . Do Egypta chodíme s obľubou, aj keď momentálne máme prestávku - nie však kvôli počasiu, ale kvôli politickej situácii.
Boli sme však s Hankou, keď mala 2 roky a mesiac. Bolo to síce v júni, ale ak sa na to pripravíš a dodržíš "pravidlá" nebudete mať problém. Určite sa zastav za tvojou obvodnou lekárkou, nech ti odporúči lieky - nás teda riadne nabalila, ale nič z toho sme nepoužili. Vyhýbajte sa slnku medzi 11,00 - 13,00 hod, Bez kvalitných krémov, plaviek a čiapok nechoď.
Ani my ani Hanka sme nemali vôbec žiadne črevné problémy a spolu sme si užili krásnych 11 dní. Držím palce

billam
13. feb 2013

No ja uz o Egypte nechcem ani počuť...špina, bordel, smrad - to sme mali 5*ALL...fuuj, uz nikdy viac Egypt!!!

jaaty
13. feb 2013

@billam bola som v Egypte 6x a toto som nezažila ani raz a to už nevyzerá na náhodou. Či áno 😉

billam
13. feb 2013

@jaaty chceš povedat, že vsetko bolo čisté, voňave /hlavne tie ich izby/, žiaden Rus 🙂...vsetko tip top?

959touareg
13. feb 2013

@jaaty ked ide cez 7/8 mesiac tak slnku sa musi vyhybat takmer do vecera...do tej 16.00hod iste. a moze byt pripravena na vsetko, ked to na nu pride nepomoze jej nic. crevne problemy si ta tam najdu, pred nimi neutecie. ked nie na prvykrat, tak neskor urcite. len nech su to iba crevne problemy a nie faraon. 😉
a jedlo s tym nema takmer nic docinenia ako to tu prezentuje 99% ludi. je to omyl. faraon z jedla nie je. a nase lieky jej tam na to nepomozu.

959touareg
13. feb 2013

@billam a v akom hoteli si bola 😉 ostala si sokovana? no vitaj v Egypte. jedno je pravda ako sa hovori....Egypt si bud zamilujes, alebo znenavidis.....je to tak. kto tam ide 1x tak bud sa tam stale vracia , alebo si povie ako ty - uz nikdy v zivote.

jaaty
13. feb 2013

Rusi tam síce boli, ale kde nie sú? Nemali sme však s nimi jediný problém.
Izby boli čisté, posteľné prádlo aj uteráky menili denne, na posteliach naaranžované kvety........ Nemám žiadnu zlú skúsenosť so stravou, vodou, službami......... ani s Egypťanmi.
... a to sa považujem za dosť náročnú. Bola som v Sharme v hoteli Holiday In, v Tabe 2x v hoteli Sofitel, v Hurghade v hoteli Hilton, v Makady by v hoteli Serenity Makadi heights- takže sorry nie 6x ale len 5x

dida38
13. feb 2013

@959touareg no nesuhlasim s tebou....to potom aj my s manzelom sme hazarderi...poviem, ze sme boli minuly rok s 3,5 mesacnou dcerou a dvojrocnou na Kube a predstav si, ze sme si to vsetci uzili....aj deti...ta malinka bola uplne uzasna, doslova len papala, kakala a spinkala...lezala na lehatku pod palmami, pozerala na listy ako sa hybu...to bolo tak kludne dietatko....a vo vode?? tam si to doslova uzivala, dokonca plakala, ked sme isli z vody von....a ta dvojrocna detto... a vobec nie je pravda, zeby zle znasali horucavy...tiez tam bolo do 40 st. ale si treba uvedomit, ze tam je ina klima a 40-ka v meste a tam je teda rozdiel a konkretne nam to problem nerobilo...na izbe bola klima, ale tu sme na noc aj tak vypinali.....takze ja fandim maminkam/rodicom co cestuju s detickami a osobne v tom problem nevidim.....a viem, ze si to uzivaju aj deturence.....tot moj nazor a vlastne skusenosti ☹

@jajuska12

jaaty
13. feb 2013

@959touareg ja viem, že to nie je z jedla, tak ako to nie je faraónová pomsta. Ako som spomenula, bola som v Egypta skutočne 5x tak si dovolím povedať, že už mám čo to vyskúšané.
Každopádne by som mamičku, ktorá tam chce ísť neodcudzovala a neoznačovala nezodpovednými hazardérkami. Už len to, že sa tu pýta na skúsenosti iných svedčí o tom, že jej to nie je ľahostajné.

959touareg
13. feb 2013

@jaaty tak podla hotelov co si v nich bola si asi nie tak narocna / nic v zlom/ ked sa ti v nich pacilo. alebo si bola davnejsie. ale tie hotely za vela nestoja. najma Hilton v Hurghade. bordel, spina, svabi. 🙄 , Sofitel a Serenity tiez nic moc.

959touareg
13. feb 2013

@jaaty no ale pytat sa treba pred kupou dovolenky nie ked sa uz kupi.
@dida38 no vidis, ja som ineho nazoru...sama pises, ze dieta iba jedlo, cikalo, kakalo, lezalo pod palmami...to moze aj u babky na zahrade. a ako si to uzivalo....mozno vam neskor podakuje za tak fantasticky zazitok.
ale su to vase deti, tak ich berte kde chcete,hoc aj rovno z porodnice na druhy koniec sveta. ja mam na to iny nazor. videla som kopu problemov ktore mali rodicia s detmi v Afrike, popr. stacilo ked rodicia ochoreli a o dieta sa pomaly nemal kto postarat. 😠

billam
13. feb 2013

@959touareg boli sme v Tia Height Makadi Bay...des a hroza...za 12 dni sme 3x menili izby...v jedalni spina, jedlo po zemi, vsetci na to kaslali, nemala si kam sadnúť, lebo personal dlabal na upratovanie stolov a ked nahodou nieco aj nedojedene pobrali, tak to zhrnali na jednu veliku tacku na ich stolikoch a ty si vedľa tych pomyji jedla 😝 Sklenne dvere som nemala ako otvoriť - boli zakydane od dzemu a nikto ich za 12 dni neumyl!!! 5* v Egypte je európska 3*...ani sa nečudujem, že je tam toľko bakterii, ved je to živna pôda na ich bujnenie...tráva sa polieva recyklovanou vodou z WC, takze smrad po hovnach bol po celom areáli....je toho viac...určite toto nie je destinacia pre male deti...urcitie nie!!!

jaaty
13. feb 2013

@959touareg no niekto sa to zrejme na niečo hrá a mňa táto hra nebaví? Koľkokrát si tam bola Ty? Švába som nevidela v žiadnom z nich , Hiltony je v Hurghade minim. 2 čo ja viem. Tak ja mám zrejme okolo seba nejakú žiaru, ktorá tie šváby odpudzuje 😵 😵 😵 .
Povedala som svoj názor a ani nejde o to, čo si kto o hoteloch myslí, ako o to, ako sa správa k ostatným.
Vždy som hovorila, že základom úspechu každej dovolenky je správať sa k ostatným tak, ako chcem aby sa správali oni ku mne. Toto platí obzvlášť v arabských krajinách, kde sú ta to citlivejší
...... a bohužiaľ toto bude zrejme tvoj hlavný problém.
porúčam sa, takáto debata nevedie k ničomu 😠

@jajuska12 prajem krásnu dovolenku 😉

dida38
13. feb 2013

@959touareg no ako netusim co ine by mohlo 3,5 mesac. dieta robit🙂) a samozrejme nemozes vediet, ale zial babku uz nema ☹ a sama viem porovnat, ako sa dieta chovalo.....a s tou porodnicou tiez nie si daleko od pravdy...s Tamcou sme sli rovno do tesca.... 🙂 a nie su chore, v pohode s nami zvladaju nakupy, cestu autom a pod.....

billam
13. feb 2013

@dida38 z porodnice do tesca??? aka paradicka 🙂