Dovolenka v Egypte s 3-ročným synom. Boli ste niektorá?

deniskajakubko
16. jún 2008

Chcela by som sa spýtať, že čo všetko (hlavne aké lieky) je potrebné zobrať so sebou na dovolenku do Egypta pre malého.
Boli ste niektorá s tak malým dieťaťom v Egypte?

bzucinka2
8. dec 2008

ahojte ako tak citam v egypte ste vacsina prezili, ja vaham ci ist s malym v lete do egypta 4hviezdicky all inclusive, bude mat 1,5 roka, myslite teda, ze to moze v pohode a bez problemov zvladnut? ☹ poradte ak ste tam boli aj v lete niektpre, dik

lennis
8. dec 2008

my se tam chystáme v dubnu a v květnu mu budou 2roky, tak to snad zvládnem, teď mu je 19*měs a myslím, že by se to už dalo zvládnout 😀

tannawe
8. dec 2008

ahoj holky, my jsme byli v egypte na jare. Synovi byly dva roky pak v lete... a vsechno bez problemu / s sebou jsme meli kojenecke mleko, plenky, ubrousky - proste veskerou vybavu/ Musim rict, ze nikdo z nas nemel problemy. Pokud jedete / a to se vetsinou jezdi/ do Egypta na all inclusive tak se neni ceho desit - kupovali jsme vodu balenou, s sebou jsme meli lekarnu, pro deti radeji jeste nejaka probiotika, ale pokud nejite na ulici tak si myslim, ze to deti uplne normalne zvladnou.
Jen vyssi UV faktor /meli jsme kolem 50/,pozor na uzeh, hodne pit, davat deti spat po obede, dodrzovat jejich rezim...a dovolenou si uzijete vsichni. Deti byly s nami i na lodi /ja mela morskou nemoc a ony si to uzivaly!!/ 😀 /, proste clovek to nesmi zase az tak hrotit. Pokud bude mama v klidu, myslim, ze i dite vyciti, ze je vse ok a dovolenou si muzete vychutnat!! 🙂 🙂

bzucinka2
9. dec 2008

dakujem za reakcie a pomoc, stale sa neviem rozhodnut ci ist ci neist a cas na rozmyslenie sa mi krati, stravu by som mu zobrala o jedenie nejde, len co ak chyti tie ich choroby?

a kupali sa tam deti aj v bazene? nie je aj tam ta ich voda skodliva ak by sa napili? ☹

bybi
9. dec 2008

Bzucinka my sa chystame v juni a tiez bude mat nasa mala 18 mesiacov. Este sme tam neboli ale uz teraz sa veeelmi tesime. A bude to jej prva dovolenka pri mori, ona vodu zboznuje, tak myslim, ze sa jej bude pacit 🙂

bzucinka2
9. dec 2008

a nebojis sa hnacky? aj nas rad plava, chodi aj na plavanie, potapa sa, ale v ich bazene to asi nepojde a v slanej vode neviem ako sa mu bude pacit 🙂

tannawe
9. dec 2008

bzuci: trilete dite ma preci jen jinou imunitu nez rok a pul stare. Bazeny jsou chlorovane, takze si myslim, ze by riziko nejake nakazy melo byt minimalni. Deti spis chyti neco, kdyz se hrabou v pisku /ten muze byt kontaminovany ledascim... 😒 ,ale trilete dite uz si prsty necuca.../
Pokud budes dodrzovat zasady myti rukou pred kazdym jidlem, davat vodu pouze balenou nebo prevarenou, tak si myslim, ze by ve slusnem hotelu nemelo k nejake nakaze dojit. My jsme opravdu nikdo problemy s prujmem nemeli! Preventivne ale s sebou vzit radeji cerne uhli, smecta a endiaron. A slivovici jsme meli taky a vubec jsme ji nepotrebovali 🙂
stravovali jsme se normalne v hotelu all inclusive, deti jedli to same co my, dokonce i ovoce a zeleninu! Upozornuji jen na jeden fakt, ze hotely v egypte se velmi lisi od toho na co jsme zvykli v Evrope, takze nedoporucuji moc chodit do "zakulisi" hotelu, mohli byste uptrpet sok! 😀
Nevim kam primo jedete, ale obrnte se trpelivosti...egyptane obecne nic moc neprozivaji tak jako my...proste styl maňana... 😀

harmi
9. dec 2008

ahojte

my pojdeme pravdepodobne tiez v juni a maly bude mat vtedy necelych 23 mesiacov. a stale vaham ci s nim ist , ci nie. my uz chodime len do egypta, sme si to tam zamilovali ale s malym sme este neboli.

baby a napiste do ktorych hotelov sa chystate? my sme doteraz chodili do hurghady ale ideme pre zmenu do sharmu, do hotela Iberotel Fanara Club & Residence.

bzucinka2
12. dec 2008

harmi, my sme vybrali hurgadu, hotel desert 😀
ale rozhodli sme sa ze nakoniec pojdeme asi do grecka, lebo ist s celou partiou je super, ale termin 7.8. je asi pre take male dieta zabijak 🙂

darina77
12. dec 2008

Bzucinka my máme tiež termín 07.08 ale do Turecka. Tento rok sme boli v Egypte a 6 ročná dcéra v pohode, nechytila žiadnu hnačku a to sa v kuse bláznila v bazéne.

bybi
7. jan 2009

My uz sme tiez bookli, ideme 4.6. na 10 noci do Sharmu do hotelu Laguna vista beach resort 🙂

betsy
22. jan 2009

Ahojte, prečítala som si vaše príspevky a torchu ste ma ukľudnili. Smanželom vyberáme dovolenku a nevedeli sme sa dohodnúť na destinácii. Ja som sa bála Egypta (kvôli Faraónovi) chcela som radšej Turecko. Manžel už v afrike bol, vo viacerých štátoch a problémy nemal. Neviem čo si vybrať. Máme 2 ročného syna a 5 ročnú dcéru, ešte sme okrem slovensko s nimi nikde neboli. Páči sa nám Sindibad Aquapark- Hurgada, tak myslíte že by stálo za to prekonať obavy?

erikasadek
22. jan 2009

bety jasne ze by stalo.......;;, zato len pozor na lad, zeleninu a ovocie, salaty a podobne radsej jedzte vsetko co preslo tepelnou upravou; a ziadne morske potvory, teda surove....;;
to plati pre vsetky tieto styaty stredomorske, nie len egypt.?
peknu dovolenku.........

elly111
22. jan 2009

jeee betsy my sme boli v tomto hoteli Sindibad je uzasny a boli sme veeelmi spokojni, najlepsia dovolenka, neporovnatelne s Greckom, Korfu, Rosdos, Chorvatskom, co sa hygieny, cistoty, atd. tyka a to chodime len do 4 plus a 5hviezdickovych hotelov. Ved kazdy mame iny nazor, ale...
Najskor sme sa Egypta bali, ale to je blbost ved uz aj u nas su lieky proti faraonovi, treba preventivne brat 2-3 dni pred odchodom, tam kupit Antinal, deticky od 3 rokov uplne v pohode. Jedli sme vsetko, ovocie, zeleninu, zmrzliny, kupali sa vsade, aj znami s detmi, nic nam nebolo. Ten hotel je super tym ze okrem bazena pri hoteli chodite aj do partnerskeho hotela oproti tam su aj tobogany pre deti, aj dalsie bazeny, plaz,.... A cela promenada je nova da sa tam super vecer prechadzat. A lacno balena voda,.... ovela lacnejsie ako Grecko, Chorvatsko.
ked budeme mat maly 3 roky hned ideme, s detmi najlepsie v oktobri 🙂

matrinka
14. feb 2009

Ahojte baby,
mate niektora skusenost s dovolenkou v Egypte v juli s cca 11 mes. dietatkom?
Ide tam super partia, zial koli tym teplotam tam my asi neudeme moct ist.

Harmi, my sme boli vo Fanare, ak chces blizsie info napis IP.

jabber
14. feb 2009

matrinka - v červenci bych tam nejela vůbec, natož s takovým prckem 😉

martinka79
14. feb 2009

no tak já taky nedoporučuji, ale byli tam rodiny s malými prcky. 🙂

zuzpolka
15. feb 2009

ahojte 🙂

harmi,,, v akych hoteloch ste boli??? 🙂
ja som bola v Hurghade 5 krat 😅 a ešte určite chcem ist ked nam mala troška vyrastie 🙂 teda dufam, že sa podari,,, je tam super 😀

aida
4. mar 2009

ahojte.
zuzpolka co tu robis?
Uz mame rezervovany hotel Siva grand beach v Hurgade na 5.10 ze zuzpolka? 😀

aida
4. mar 2009

V Egypte som bola 3krat a bolo super len nikdy som si nevsimla ci maju plienky alebo hippky v obchodoch neviete niekto ci to tam dostat kupit aby som to nemusela tahat z domu?

ivka22
4. mar 2009

Aida, no to by som rada vedela aj ja, ci tam take veci zozeniem, alebo to mam tahat so sebou 🙂 nakolko ideme do Egypta o mesiac cca, tak vela casu nemam.... 😉

zuzpolka
4. mar 2009

😀 jeej aida....si ma vymakla čo??? 😀 😝
no jasne ideme, tešim sa 😅

a to s tymi hippkami som si ani ja nikdy nevšimla 😲 nebol dvovod si take veci všimať ked nebolo babatko 😀
no veru , bolo by super keby to tam mali, nech to nevlačime zo Slovenska 😖

ivka a kam presne idete??? 🙂

elly111
4. mar 2009

zuzpolka, ivka bábo sme ešte nemali keď sme boli v Hurgade ale v lekárni /ja som na lekárne maniak keďže ich návštevy sú aj mojou prácou, v každej krajine ich okukávam 😀 / sme párkrát boli a tam určite hippky budú.
Mali tam všetko čo u nás od liekov, doplnkov výživy, hrkaliek, vody,... všetko výrobcovia, značky, prípravky,... ako u nás. Môj názor že 100% ich tam nájdete plienky aj všetko ostatné 😉 A lekárne sú tam v lepšom stave ako u nás 😉
Dajte vedieť ako bolo 🙂 , my sme boli v Hurgade od 2.10-10.10 no ideálne počasie aj množstvo turistov 😉 🙂 😀
Dúfam že o nejaké dva rôčky pôjdeme zasa 🙂

zuzpolka
4. mar 2009

elly, juuuj to by bolo fakt super keby to mali 😅 to ma ani nenapadlo že v lekarni 😀

my tiež chodime len v oktobri vtedy je idealne počasie na Egypt 🙂

elly111
4. mar 2009

no určite v lekárni by som iba kupovala hippky, mali super klimatizované a všetko pekne uskladnené, myslím v chladničkách lieky ktoré treba, to len píšem aby sa človek nebál skladovania v tom teple 😀
a plienky iste budú aj v ich obchodoch nejaké domorodé 😀 v lekárni nám známe druhy 😀, vody balené mali dobré aj v ich obchodoch a lacnejšie ako v Európe

zuzpolka
4. mar 2009

no elly radšej tie zname druhy 😀 😀 😀
a vodu sme kupovali, to maju fakt lacnu 🙂 a kde ste vy boli???

elly111
4. mar 2009

V Hurgade Sindibad Aquapark, tu vyššie som o tom písala 😀, najlepšia dovolenka a to sme veľmi do Egypta nechceli, teraz nechceme nikam inam 😀 😀 😀

zuzpolka
4. mar 2009

ahaaa,,,, no som ja truba 😀 😝
jeeeej nooo ved ten hotel je pekny 😅 nebola som sice v nom ale podla katalogov viem už skoro o každom hoteli 😀
a aku ste mali plaž??? nebolo to nahodou cez cestu? 😕 alebo to je iny? 😲 😀 😝

elly111
4. mar 2009

áno to je on, do bre to máš naštudované 😀 , ale to bolo v pohode lebo tam boli aj ďalšie bazény, tobogány a pláž malá ale pekná
chceme ísť asi zasa do tejto novej časti, bolo tm veľa hotelov, všetky ulice, cesty boli nové, čistučké
v Sakale bolo dosť špinavo a nepôsobilo to večer bezpečne ale stretli sme tam Zuzu Belohorcovú 😀

zuzpolka
4. mar 2009

to važne??? 😕 😅 aj ste ju nafotili??? 😀

ano, ta nova časť je uplne o inom ako ta stara....tam som sa aj bala normalne 😕 😀
teraz v oktobri ideme tiež do tej novej 🙂 tak sa aspon nemusime nikam taxikom voziť 😝