Dovolenka v Egypte s 3-ročným synom. Boli ste niektorá?

deniskajakubko
16. jún 2008

Chcela by som sa spýtať, že čo všetko (hlavne aké lieky) je potrebné zobrať so sebou na dovolenku do Egypta pre malého.
Boli ste niektorá s tak malým dieťaťom v Egypte?

harmi
6. aug 2012

@ksts za malo. rada pomozem, egypt je moja srdcovka a Makadi obzvlast. 😵

ksts
6. aug 2012

@forgiven Krásnučké fotečky opravdu,moc sa mi líbili jak jste byli na pláži kde byla krásna pláž a jak si vyfotená v hojdačke to je na vylete a kde presne-nadhera. 🙂

forgiven
7. aug 2012

ďakujem za komplimenty. Na výlete sme boli na novo otvorenom ostrove Orange Bay. Bolo tam nádherné. Posielam link mojej podrobnej recenzie : http://recenzie-hotelov.invia.sk/?nl_country_id...

ksts
10. aug 2012

@forgiven
@forgiven Opravdu krasny a podrobny popis,dekuji jeste jednou,fotecky mate prekrasne urcite je to pamatka na celej zivot. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

forgiven
11. aug 2012

@ksts tak tak presne, je to pamiatka na celý život

meza
12. aug 2012

ahojte,tak uz sme domka,dovolenka bola vyyyborna a Nelka brala cely cas probiotuka a nebolo jej vobec nic,je tam krasne len dost teplo,ale pri mori a bazenoch to clovek moc neciti 😉

ksts
18. aug 2012

@meza My jsme se dneska vrátili z Egypta,a taky Natálka brala laktobacilky a vubec nic ji nebylo,a i teplo znášala dobre,byli jsme vice u more a foukal vitr takze nam to ani neprislo,ze bylo az 40stupnu,ale more nadherne,teplucke,a hotel krasny a opravdu vsude cisto,takze jsme to cela rodinka zvladli bez problemu a hned by jsme se vratili zpatky. 🙂

forgiven
18. aug 2012

@ksts teda v ktorom hoteli ste boli?

ksts
20. aug 2012

@forgiven http://www.blue-style.cz/egypt/hurghada/hotel-s... jsme byli v Hurgade a hotel tenhle,mneli jsme detsky animacny croco klub v cestine a malej se to moc-moc libilo,bylo to super pro deticky.Hotel muzu doporucit,nikdo za celej pobyt nezadal baksis,vsichni mily a moc ochotny,jenom jsme si sedli do jidelni-rano,vecir,naobed hnedka jsme mneli napoje na stole,opravdu hotel na vysokej urovni-v roce 2011 ziskal oceneni za nejlepsi hotel v Hurgade 🙂

ksts
20. aug 2012

@forgiven V tydnu dam fotecky na fb na podivani urcite,priste makadi urcite,Egypt je fakt super,zamilovali jsme si hlavne mala,byla spokojena a tedka se pta kdy zase pujdeme na dovcu k mori,tak pristy rok urcite,fakt pohadka,kdo nevidi neuveri 🙂 🙂 🙂

terina25
30. aug 2012

@meza
@ksts
mamičky,čítala som,že ste boli v Egypte na dovolenke s deťmi.Deti nehnačkovali?nebolo im nič?

My chceme ísť do Turecka,ale tie hotely za tú cenu ma veľmi ,,nenadchli,, Za to Egypt sa mi páči oveľa viac a aj cenovo je to omnoho výhodnejšie.Len sa bojím práve tých hnačiek. 😖 Máme 2 deti - syn bude mať 26 mesiace a dcéra 3r.a 8 mesiace.Tak neviem,či to risknúť alebo voliť radšej to Turecko.Všade čítam,že Turecko je raj pre deti a je lepší ako Egypt.No len mne sa tie hotely moc nepáčia a tie čo sa mi aj páčia sú moc drahé.A aj tie transfery z letiska sú aj hodinové,zatiaľ čo do hurghady je to cca 30 min.tak teraz neviem,čo vybrať.poraďte...boli ste niektorá aj v Egypte aj v Turecku,aby ste porovnali,čo bolo vhodnejšie pre deti?inak termín chceme ísť od 14.9.

V Egypte som už bola 1x na svadobnej ceste a bola to naj dovolenka.Boli sme v hoteli Golden 5 a bolo skvele.Ale to sme boli sami,deti sme ešte nemali.Ja a aj manžel sme mali hnačky,tak aj preto sa bojím ako to zvládnu deti,keď nám bolo zle.

budem vďačná za všetky odpovede.ďakujem.

harmi
30. aug 2012

@terina25 nas maly bol prvy krat v egypte ked mal 22 mesiacov a teraz ma 5 rokov a dokopy tam bol zatial 3x. ani raz nehnackoval az minuly rok ale to az po navrate domov. to sme nieco vsetci lapli. teraz ideme prvy raz pre zmenu do turecka tak potom budem porovnavat.

ksts
30. aug 2012

@terina25 Tak takové obavy jsem mnela taky,naše dcerka ma 3roky a taky jsme zvažovali Egypt nebo Turecko a úplne stejne se nám Turecko moc hotely nelíbili a co by aj ano tak neskutocne ceny-takze jsme se rozhodli pro Egypt-Sunrise Select Garden Beach resort-Blue Style a maximálna spokojenost,koupila jsem maly laktobacilky v lekarni a jedla ich tyden pred dovolenkou a pocas cely dovci a zadny prujem ani teplotu nemnela a uzila si to maximalne-byli jsme od 11.8-18.8.2012 a uz se tesime na pristy rok,Egypt je pohadkovy a hlavne Egyptane detickam znesou i modre z nebe,deti milujou,takze mame naco spominat a Egypt doporucuji ale volit hotel 4-5hviezdickovy 🙂 a procist si recenze na invia,orbion,nez si hotel vyberiete.Ten nás byl luxusny,v roce 2011 ziskal oceneni za nejlepsi hotel v Hurgade,mnel to na recepci 🙂 Byl fantasticky.

mica11
3. sep 2012

@dadaka1 na str.4 spomína tento hotel malabiba, že je to bludisko...prečítaj si to celé

dadaka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terina25
7. sep 2012

@weri1 písala si,že ste boli v hoteli Sea gull.zvažujeme ,že si ho objednáme.Chcem sa spýtať,či ste boli spokojný.Mám totiž obavy,že je to dosť veľký komplex.Zaujíma ma aká bola pláž-bola dosť veľká, vhodná pre deti,ako ďaleko je od hotela?Aká bola strava,detský bazén?boli tam aj animácie pre deti?ihrisko pre deti?nebolo tam veľmi rušno?

páči sa nám aj SEA STAR BEAU RIVAGE.nebol tam niekto? vraj tam nie sú veľmi animácie,že sa tam deti nudia,je to mimo centra.

terina25
7. sep 2012

a ešte sa chcem spýtať,či niekto bol aj v delfináriu s deťmi.oplatí sa ísť?koľko vás to stálo?

weri1
7. sep 2012

@terina25 my spokojeni byli, jela bych tam zase i s malým.....animace tam byli i pro děti, pláž hned hotelu, bazeny taky , postupný vstup do moře, ale není tam mělko jak někde na kilometry, ale nám by to vyhovovalo, malej rád hlubokou vodu.A nemyslím si ,že je to nějak extra velký komplex. Za mě můžu doporučit, ale je to těžký radit 🙂 my se tam určitě chceme vrátit

do delfinária bych šla, ale cenu si nepamatuji

terina25
7. sep 2012

@weri1 a nemali ste črevné problémy?pretože teraz čítam recenzie a dosť sa na to šťažujú ľudia,čo boli nedávno. 😖 Páči sa mi,že je v centre a vraj je to vhodné pre deti.ale zase tá strava ma odrádza a aj pláž je vraj dosť malá.A je tam aj zoo?vraj nejaká ,,mini,,a ihrisko tam je?lebo na fotke z CK je aj ihrisko.

weri1
7. sep 2012

@terina25 my tam byli v roce 2007 a pak v roce 2008 v sharm el sheik nebo jak se to píše a měli jsme jednodenní střevní potíže, ale to čekej asi všude v Egyptě 🙂
na to na co se ptáš to si fakt nepamatuji, ptž jsme tam jeli jako bezdětní, tak jsem to neyhledávala....

Jinak tenkrát jídlo super jako i v sharmu 🙂

weri1
7. sep 2012

@terina25 a já třeba tam chci jet, až bude malej větší, tak minimálně za 2 roky a dýl

billam
9. sep 2012

Ahojte, ake probiotika ste dávali detom pred dovolenkou?...Chceli by sme ist cca od 18.9., tak je asi najvyšší čas ich nasadit. Ktory hotel by ste mi odporucili s malými detmi do 6 rokov? Aby bol aj pri plazi, aj nejake tobogany pre malych a veľkých /manzela 🙂/...ďakujem.

meza
17. sep 2012

@billam ahoj my sme boli s detmi,Nelke som davala nutrolin pred dovolenkou jednu tabletku denne a na dovolenke som jej davala 2-3 krat denne a synovi som davala to co nam,ale on uz ma 11 rokov.Na dovolenke som dcerke davala,zemiaky,ryza,zemiakovu kasu,maso,polievocky mala kazdy den,pizzu,ovociel ale iba banan,hruska,jablko a pila vodicku ale tu pije aj doma.Jedine komu nieco bolo bol Domko,ale keby si videla jeho tanier,tak urcite by z toho mal aj doma nieco.Manzel ho zobral k dr,dostal infuzku a za hodinku sa kupal v bazene a nic mu nebolo.dokonca bola s nami rodinka s 2 rocnym chlapcekom a nic im nebolo a tiez som sa toho velmi bala.A my sme boli Sunrise Garden Beach a bol naozaj super .-))))

terina25
26. sep 2012

ahojte.včera sme sa vrátili z Egypta a bolo super.Deťom nič nebolo.nemali žiadne hnačky 🙂

shaga
1. okt 2012

ahojte, prosim Vas poradili by ste mi nejaky dobry hotel v Egypte, chystame sa teraz v októbri na dovolenku a s Egyptom nemame vobec skusenosti isli by sme prvykrat aj s dcerkou ta ma 4 roky,dakujem moc za rady 🙂

billam
1. okt 2012

@terina25 ahoj, kde ste boli, v ktorom hoteli?...my sme prisli 27.9. Boli sme v Tia Heights, ale vobec sa mi tam nepáčilo - strasna spina, milión nevychovanych Rusov, nebyť veľkého aquaparku, tak nic moc.

terina25
1. okt 2012

@billam ahoj,my sme boli v Hurghade, hotel Golden five - Diamond.my sme tam boli pred 5 rokmi na svad.ceste ale vtedy sme boli v hlavnej budove - Paradise,takže sme to tam už poznali.no, musím priznať,že sme boli sklamaní.Zatiaľ čo pred 5 rokmi sme boli doslova uchvátený,tak teraz sme si všímali aj iné veci,keďže sme boli s deťmi. pre deti to bol raj - boli tam 2 krásne ihriská, detské bazény, aquapark, animácie - večer diskotéky pre deti,kreslenie na tvár, detská párty,živá hudba,ihrisko na pláži a super pláž..takže oni boli max.spokojní,len my s mužom sme neboli spokojní.všade samí rus,fronta na jedlo a aj to bolo otrasné.a človek vystojí na maso a dajú mu jeden maličký kúsok a hlavne,že rusom trepali veĺa.neviem,ale keď sme tam boli pred 5 rokmi,tak sme toto nezažili.dosť sa to tam zmenilo 😖 No hlavné je,že deti boli spokojné - až na stravu a čo som sa najviac bála - hnačiek - tak ani tie nemali.

zoja
5. okt 2012

@billam ja idem s malym do hurgady - sunrise mamlouk palace, tak snad budeme spokojni

billam
5. okt 2012

@zoja ahoj zoji, tak si s malým oddychnite...davaj mu uz teraz pred cestou probiotika a potom každý den po ranajkach. My sme nechytili "faraona", ale az po prichode domov som mala zaludocne problemy. Delegatka nám hovorila, vraj taketo srakoty vznikajú vplyvom dehydratacie. Vraj ked sa menej pije a potom do seba hodime studenu vodu, tak to mame hned...no neviem, mne to fakt pride tou stravou, spinou a bakteriami. Ved oni travu denne aspoň 5x polievali recyklovanou vodou z WC...no hrozny smrad a vsetky tieto baktérie sú potom vo vzduchu..bleee...a kedy letite?

terina25
5. okt 2012

ja si skor myslím,že to nie je stravou ,ale tými malinovkami.veď si len zoberte,že je vonku 40 stupňov,telo máte prehriete a odrazu do seba ,,hodíte,, studenú fantu.tak jasné,že vás potom chytí hnačka.Ja napr.som pila len obyčajnú balenú vodu a len sem tam som pila malinovku - a aj to som ju dala na slnko,aby nebola studená.až pri konci pobytu som to ,,nevydržala,,a rupla som do seba studenú malinovku a hneď som bežala na záchod.deti nepili žiadne malinovky a nič im nebolo.pili len vodu.dostali sme síce na izbu v rámci AI aj 20 džúsikov pre deti,ale dali sme im vypiť asi len 6.ostatné sme tam nechali.a chvalabohu im nebolo vobec nič.takže ja odporúčam nepiť malinovky a piť len vodu.veď aj doma pijeme vodu a nie každý deň studené malinovky.a keď ich už budeš piť,tak nechať min.30 minút odstáť,aby nebola studená.prajem peknú dovolenku.hotel som videla z vonku a celkom pekný.
@zoja