Dovolenka v Egypte s 3-ročným synom. Boli ste niektorá?

deniskajakubko
16. jún 2008

Chcela by som sa spýtať, že čo všetko (hlavne aké lieky) je potrebné zobrať so sebou na dovolenku do Egypta pre malého.
Boli ste niektorá s tak malým dieťaťom v Egypte?

gav28
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nansy
26. jún 2011

ahojte..chcela by som sa opytat, ci mate skusenost v Egypte s plienkami Pampers..ci ste tam kupovali, alebo ste si doniesli z domu..

niki2
26. jún 2011

Ahoj, my jsme si plenky vezli s sebou, navic jsme je potrebovali vlastne jen na spani, to znamena 2x denne a pak kdyz jsme sli do restaurace, jinak na plazi byl celou dobu nahaty. Nejlepe, kdyz si vezmes (podle potreby) treba pulku kupovaneho baliku, jsou tam dobre slisovane, lepe, nez kdyz je pak clovek dava jednotlive do kufru 😉 Jinak si myslim, ze tam vyjdou tak nastejno jako u nas, kdyz nejsou v akci.

janka_pn
1. mar 2012

@harmi citala som, ze ste boli v tom Lillylande. ako bolo? odporucas? mame 3 a pol rocnu dceru 🙂. dakujem

harmi
3. mar 2012

@janka_pn no my sme tam boli este v roku 2005 tak neviem ako vyzera teraz ten hotel a sluzby. Bolo nám tam dobre ale je to starsi hotel, myslim ze aj presiel teraz nejakou rekonstrukciou. urcite nieje pre nejak narocnych. s malym dietatom bolo dobre v makadi oasis aj ked nelezi priamo na plazi ale na plaz je to len kusocek takze vobec to nevadilo. zalezi to hlavne od financii, kolko chcete za dovolenku dat lebo tento makadi je zas drahsi. kludne sa opytaj ked ta este nieco zaujima viacej. boli sme uz v v hurghade: Makadi Club, Makadi Oasis, Lillyland, Grand Plaza Resort. a v Sharme: v Iberotel Fanara Residence. a nasi este boli v sharme v Sultan Gardens 🙂

janka_pn
4. mar 2012

boli ste niekto v Steigenberger Al Dau Club? 🙂

harmi
14. apr 2012

@janka_pn ja by som asi skusila Dana beach s malym dietatom. vyzera to tam pekne. na kazdom kroku jedlo. vraj aj nemecka kuchyna ktora najviac pripominala nasu...pre deti vyblaznenie v detskom bazene v podobe smyklaviek pre najmensich. a tie slapadla v tvare labuti a lodky ktorymi sa mozte preplavit k moru je podla mna pre deti super atrakcia. http://egypt.orbion.cz/fotogalerie/hotel-dana-b...
steigenberger je dost velky hotel. minuly rok sme boli v grand plaza ktory je velmi blizko pri nom. na tej istej nakupnej promenade su. ae ci je v nom dobre, netusim...

lulucertik
23. jún 2012

@harmi ten hotel dana beach cez akú cestovku ste šli?

harmi
25. jún 2012

@lulucertik v dana beach sme neboli, len sa mi zda byt fajn a aj znamy co tam boli si chvalili. Len nechodte cez azur reizen. Tento rok vraj maju nejake problemy. Radsej kartago, medina...

lulucertik
25. jún 2012

@harmi dík , neviem v nijakej cestovke nájsť tento hotel, tiež sa mne zdá zaujímavé to člnkovanie pre malých drobcov , idem ešte viac pokukať net, lebo buď zle hľadám alebo fakt nie je v ponuke ten hotel 😒

harmi
25. jún 2012

@lulucertik ma ho kartago len neviem ako s terminmi

lulucertik
26. jún 2012

@harmi je nedostupný 😒 zajtra zistia že prečo

mata1001
6. júl 2012

ahojte baby ...strasne chcem ist na dovolenku..vybrala som turecko ale mm tam nechce ist...tak horko tazko prikyvol na egypt...ale samozrejme vsetko nechal na mna...poradte prosim dobry 5*hotel v Hurghade...neviem si totiž vybrat...jaj aby som nezabudla mame 2r syna tak nejaky pre rodiny s malymi detmi...velka vdaka... 🙂

harmi
8. júl 2012

@mata1001 urcite by som ti odporucila jeden z Makadi hotelov. Pre rodiny s detmi je vyborny Makadi Oasis. sice na plaz sa ide kusok pesi ale absolutne to nikomu neprekazalo /tiez sme boli s malymi detmi/ a poznam ludi ktori tam chodia pravidelne kazdy rok. je tam zvlast aj ubytko pre rodiny s detmi. Jedlo na kazdom kroku, iba raz sme boli na obede v jedalni. Inak vzdy sme jedli na plazi alebo pri bazene. Jazdi sa tam v Makadi centre aj s vlacikom zadarmo. Povozi vas okolo makadi hotelov a obchodikov.

weri1
8. júl 2012

@mata1001 sice je to 4 hvězdičkovej ale sea gull, naprostá spokojenost, chceme se tam vrátit a pak ještě jeden hotel co nám, byl doporučenej, ten byl myslím 5 hvězd, ale musím dohledat název

weri1
8. júl 2012

@mata1001 u hotelu bazeny a hned asi 100m od hotelu pláž, krásná ....pozvbolný vstup do vody

malabiba
9. júl 2012

@mata1001 harmi má pravdu, Hurghada mesto je veľmi rušné, Makadi je záliv 30 km južnejšie a je tam čisto a pokoj a hlavne priechodné hotely a pláže, v Hurghade v meste je pláž každého hotela oddelená a je tam rušno. My sme boli vlani v Sol Y mar club makadi, má iba 4* ale bolo tam úžasne, je tam krásna záhrada s bazénom, priamo pri pláži žiadny veľký rezort, deti sa nemali kde stratiť, veľké krásne rodinné izby s terasami, skvelá strava a nik z nás nemal faraóna. A v neposlednej rade sme mali skvelého delegáta a cena bola veľmi zaujímavá 🙂 A išli sme cez azur reissen, výborne sa o nás starali.

mata1001
9. júl 2012

@harmi
@weri1
@malabiba velmi pekne dakujem ze ste mi odpisali....v cestovke tiez spominala pani makadi hoteli.uz som ich aj pozerala no pacili sa mi vsetky 😉 😉 😉 pravdupovediac som si nevedela vybrat.ale lahsie sa uz teraz rozhodnem po vasich prispevkoch a hned ich idem aj pokukat...a harmi vy ste z akej cestovky isli?ja vacsinou pozeram kartago tours. malabiba vy ste odlietali z Ba alebo Viedne?dakujem...

harmi
9. júl 2012

@mata1001 urcite tento rok necestuj cez azur. Varovala nas tento rok pani co cez nu cestujeme kazdy rok ze maju problemy. Cez kartago v pohode. My sme cestovali aj zo schwechatu aj z ba.Schwechat uplne ina uroven, paradicka.

@malabiba makadi club bol nas prvy hotel ktory sme v egypte navstivili 😵 tusim v roku 2003 sme tam boli. Hocikedy by som sa tam vratila

@mata1001 z makadi hotelov urcite odporucam oasis alebo club . Ale myslim ze ani pri ostatnych nemozes urobit chybu. Je to take male sukromne mestecko tie makadi hotely. S obchodmi a vsetkym co potrebujes. Pre deti ale aj dospelych je fajn atrakcia ten vlacik. Je tam nadherne. Urcite lepsie ako v meste. Aj plaz je super.

harmi
9. júl 2012

Este k tomu azur reisen. My sme s nimi boli vzdy spokojni ale tento rok vraj rusia zajazdy alebo menia terminy.

malabiba
9. júl 2012

@mata1001 my sme leteli z Ba a tiež sme čítali iba zlé recenzie na azur reissen, trocha som sa aj bála, ale všetko bolo na jednotku, dnes neviem ako to je. Takmer všetky hotely v Makadi sú dobré, akurát sa radšej vyhnite Tia hights, je to obrovské bludisko, ktoré nestíhajú udržiavať a je dobré kuknúť si cez Google-earth ako ďaleko sú od mora, aby ste nemuseli chodiť ďaleko. S tými cestovkami je to tak, že vás v Egypte odovzdajú svojim zmluvným egyptským delegátom, niekedy sú to domáci, niekedy slovák, niekedy čech. My sme mali egypťana a vedel po česky, bol veľmi príjemný a starostlivý. V prípade akýchkoľvek zdravotných problémov nám odporučil volať na jeho číslo, okamžite posielal taxi a ten by nás zaviezol do česko-slovenskej kliniky, kde by nás ošetrili bezplatne v rámci poistenia, žiadne vlastné liečenie, ani kupovanie liekov. A určite navštívte s deťmi delfinárium cez miestnu cestovku sú oveľa lacnejšie a dá sa spoľahnúť.

malabiba
9. júl 2012

@lulucertik dana beach je krásny hotel, ale je rozložený od pláže možno až 2 km do vnútrozemia, mne sa to nepáčilo, ale niekto má také veľké rezorty rád

malabiba
9. júl 2012

@janka_pn Steigenberger Al Dau Club, tento hotel je super ale je ďaleko od pláže za susedným hotelom Steigenberger Al Dau Beach

mata1001
9. júl 2012

@harmi
@malabiba baby diky za rady...a este mam jednu otazku...treba sa dat nejako špéci zaočkovat...?a maleho? ja som bola len v Tunise nezaockovana ale este som nemala vtedy maleho..tak som to az tak neriesila... 😝

harmi
10. júl 2012

@mata1001 nie, do egypta nieje ziadne ockovanie.

jancip
10. júl 2012

@mata1001 Povinné očkování není, ale zvážila bych očkování na žloutenku. Děti všechno strkají do pusy, všichni je tam ochmatávají....ale osobně bych s dítětem pod 3 roky do Egypta ani jiné africké země nejela.

rainee
12. júl 2012

ja by som si netrufla ist s malym dietatom do Egypta ani Tunisu. je tam velke riziko crevnych problemov, myslim ze aj dospelak ma co robit aby to ustal bez infuzii (vl.skusenost), nieto este male dieta. ak uz sa tam vyberiete, tiez by som zvazila ockovanie proti zltacke a lieky sa kupuju az tam, nase su neucinne (teda okrem slivovice 😀 ale pite to ked je 50 stupnov). a v uvedenych krajinach sme boli cez kartago tours, pride mi to seriozna ck ktora je uz roky na trhu. a jednoznacne volit 4* a 5* hotel.

janka_ipolti
12. júl 2012

V Egypte som bola ešte za slobodna. Moja skúsenosť:
1. v lietadle sme išli s 2 deťmi chlapček bol veľmi akčný, ale vydržal a dievčatko celou cestou sedelo mame alebo otcovi na rukách
2. hotel určite 5*
3. bolo tam strašne veľa aj malých detí dokonca nejaké dvojmesačné z ruska
4. ja som nemala žiadne črevné problémy, ak sú treba oznámiť delegátke a ona vám hneď dá liek, ktorý na slovensku nekúpite, je ich domáci a zaberie hneď
5. v našom hoteli boli vždy raňajky aj pre drobcov mali svoj vlastný kútik, vonku bolo dokonca mini ihrisko pre deti.

meza
22. júl 2012

ahojte,baby chcem sa opytat,bola ste niektora v Sunrise Garden Beach,manzel ma zlomil na Egypt ale neviem ci som dobre spravila

jancip
22. júl 2012

@rainee
@janka_ipolti

Žádné hvězdičky nezaručí, aby člověk nechytl faraona. Právě naopak.