Dovolenka v Grécku - Paralia

cutty
18. júl 2014

Ahojte chystame sa tohto roku na dovolenku do Grecka-Paralia a bola by som rada ak by ste mi napisali nejake vlastne skusenosti ake to tam je. Hlavne co sa tyka plazi,ruchu, ceny ...proste co vas napadne 🙂 co sa tam oplati nakupit,co vidiet ...Dakujem Vam 🙂

cutty
autor
19. júl 2014

@denne73 este nieee my ideme az v auguste 🙂 ale uz sa neviem dockat a vy kedy odchadzate?

kikuskar5
19. júl 2014

Paralia je pre mna srdcova zalezitost. Nasi tam so mnou chodili od dvanastich rokov a potom ja som tam par krat este bola, dohromady 7x a nedam na Paraliu dopustit 🙂 Uz som tam poznala vsetky ulicky, ale kazdy rok tam bolo nieco, co bolo pre mna nove, a kazdy rok bol jedinecny 🙂 niektore veci drahsie, niektore lacnejsie, vela obchodikov, krasne prechadzky, velky pristav, plaz trosku plnejsia, hlavne v tej spicke leta, odporucam lehatka,s taci si nieco objednat (frape, nejaky koktejlik, alebo cokolvek) a lehatko je tym padom k dispozicii celucicky den 🙂 a myslim, ze miesto hojne na zazitky a nepatri medzi drahe dovolenky 🙂 urcite k tym lacnejsim a aj stravovat sa tam da lacno 🙂 Je tam aj lidl, co je tiez super 🙂 Ludia su tam bohovski, vela Grekov uz aj ako tak ovlada slovencinu, kedze je tam vela slovenskych a ceskych turistov, su priatelski, pohostinni, prosto uzasni 🙂 takze verim, ze si to tam uzijete 🙂 Ja som si ista, ze tam zasa coskoro pojdem, ked malicka nam povyrastie 🙂

cutty
autor
19. júl 2014

@kikuskar5 naozaj ro tak funguje s tymi lehatkami?lebo ma to aj cestovka v popise ze si staci zakupit napoje a lehatka su tym padom k dispozici 🙂 to je potom super 🙂 ked to tam tak dobre poznas co odporucas vidiet pripadne co sa tam oplati nakupit ? Znami vraveli ze su tam kozene vyrobky za dobre ceny

lal
19. júl 2014

Bola som tam v roku 2005 ale teda mna to neohurilo. Take grecke Bibione mi to pripada, ja by som tam uz viac nesla. Ale snad sa vam bude viac pacit 🙂

denne73
19. júl 2014

@cutty zajtra odchádzame smer Leptokária

kikuskar5
19. júl 2014

@cutty hej, funguje to tam tak 🙂 naposledy, ked som tam bola, tak sme dostavali aj misku orieskov a liter vody k tomu 🙂
co sa tyka kozenych vyrobkov, to som nejako nepostrehla, keby som sa mozno na to orientovala, tak by som aj vedela 🙂 je tam strasne vela ochodov s kozuchmi (kvoli mnozstvu rusov) a klenotnictiev 😀 na kazdom rohu vela vela obchodikov so suvenirmi a o tavernach s jedlom ani nehovorim 🙂 co sa tyka jedla, ja osobne som ficala na gyrose, kedze je to moje najoblubenejsie jedlo od detstva, najlepsi som objavila v taverne s nazvom "giro mania", je na hlavnej promenade pri plazi (od kostolika doprava), uzasna zmrzka v "ice factory", trosku drahsia, ale za tie porcie a chut urcite stoji 🙂 . ovocie ako melony a nektarinky sa s nasimi nedaju porovnavat, aj cenovo a hlavne chutou, odporucam ked kupovat, tak kupit od "poulicnych" obchodnikov, nie v supermarketoch, ti maju vzdy lepsie a kolkokrat aj lacnejsie 🙂
potraviny su zvacsa drahsie, hlavne syry, vajicka, aj pecivo je drahsie, ale daju sa najst aj prijatelne ceny 🙂 ked clovek hlada, najde 🙂 ja som fungovala na melone, nektarinkach, gyrose (vzala do ruky a bolo) a vseobecne tavernach, napoje su v tavernach a vseobecne v restikach asi najdrahsie, vlastne ako u nas uz 😀 cena piva treba pocitat, ze capovane byva aj za 5 eur a tak 🙂
vylety su tam fajn, mne sa najviac asi pacil vylet do Aten, treba pocitat, ze je to celodnovka, tak nastup okolo polnoci do autobusu, okolo siestej rano ste tam, cely den chodenia, ale nadherne zazitky, okolo piatej-siestej naspat a okolo polnoci vystup...pre deti je vylet do waterlandu, co je velky aquapark, ja som tam nebola, ale dost si to ludia pochvalovali 🙂
ja som skor kupovala nejake tie suveniry, saty pre seba, da sa najst aj dost lacne oblecko a kvalitne, ja som si tam kazdy rok kupila satky letne (naposledy som tam bola pred styrmi rokmi a rok predtym, oba roky som si tam kupila saty a doteraz ich nosim a vobec to nie je na nich vidiet) a ja osobne som si tam kazdy rok nakupila zasoby korenin greckych, tie su nezamenitelne s tymi, co clovek kupi na slovensku 🙂
je tam velky rybarsky pristav (treba s troskou rybacieho smradu pocitat), navecer je moznost vidiet aj vsakovakych ulovkov 🙂
tiez je tam mnozstvo diskotek, ale to asi nebude nic pre vas, ked idete s dietatkom, tie prechodene nemam, lebo som nikdy na take nebola, bola som len jeden krat na jednej a aj to len chvilku 😀
krasny kostolik tam maju, pokial to nezmenili, nepustia tam chlapov bez tricka a s kratasmi (ale naposledy tusim uz kratasy tolerovali), respektive zeny by mali mat zahalene ramena.
bankomaty tam urcite su, takze keby bola potreba, neni problem aj vybrat peniazky 🙂 to vam aj delegat/ka urcite povie, kde najst tieto potrebne veci 🙂
pokial sa nezmenilo, tak pri hoteli orea eleni (ten neprehliadnete) je aj velke detske ihrisko, neviem ci aj z oboch stran 🙂 a taktiez su tam kolotoce, urcite nie nejake extra uzasne, ale da sa zabavit aj tam 🙂
v auguste neviem,c i sa vam podari najst nejako vela musliciek, to by clovek musel byt pri mori uz o stvrtej-piatej rano 😀 ja som najviac a peknych velkych nasla v tychto hodinach, nez sa nakopili ludia (v auguste ich tam je viac nez vela 🙂 ), a hlavne na plazi za pristavom uz smerom prec z paralie.
potom odporucam si vziat z domu nejaky ostrejsi nozik (s tymi co byvaju na izbach tazko nieco odkrojit) a osvedcil sa mi otvarak na konzervy 😀
a treba pocitat, ze Paralia je fakt rusne mestecko, nocny zivot 🙂 vacsinou doobeda ticho pred burkou, poobede a navecer to zacne, hlavna promenada je v auguste inak zaplnena ludmi a tento ruch fici az do rana ranecka, mnozstvo greckych frajerov s autami, tym padom vela trubenia (po babebnkach a tak), takze fakt rusne miesto, ale ako dietatu mi to vobec nevadilo, mala som ten ruch velmi rada 🙂 a dost casto sa na hlavnom namesti pri kostoliku robili vselijake akcie, vystupenia a tak, neviem ci len v urcite dni, ale dost casto sa tam vselico dialo po veceroch 🙂
a co sa tyka stareho znameho v Grecku, ze toaletak davat do kosa a nesplachovat, lebo maju uzke trubky, tak ja som to nikdy nedodrziavala, samozrejme netreba prepchavat mnozstvom papiera, ale nikdy som problem nemala, ked som toaletak normalne splachla 🙂
fu a uz ma nic nenapada 🙂 keby mas nejaku otazku, sa pytaj 🙂
jezis, ale tisko zavidim, ako by som tam rada isla 🙂

221girl
19. júl 2014

@denne73 ahoj 🙂 vies co brala som hlavne mliecne vyrobky tie su podla mna o dost drahsie ako u nas mlieko,bandbino syr,eidam robila som z toho omacky na cestoviny k tomu kozervy sampionov,kukurice.Taktiez som brala z domu ten obalovany syr na vysmazanie co kupis v lidl ,mozno sa da zohnat aj tam ,neviem to som si nevsimla.Vydrzalo to v chladnicke celu cestu este bolo studene 🙂 ...susedka češka ked odchadzala nam dala kuracie mäso ,tak sme robili dokonca aj mäso na prirodno s ryzou ,dalsi den s hranolkami a syrovou omackou.Mäso ti v chladnicke taktiez vydrzi ,na dalsiu dovolenku som ho uz brala ,ale da sa kupit aj tam ,len doma mi to nabalila mamka ,tam by som musela kupit sama 😀 😀 ... ptm klasika cestoviny v sacku od maggy, tie cestoviny z pánve ak to poznas taktiez maggy robi sa to s mäsom,raz som robila dokonca aj cesnacku ,kedze je rychlo taka by aj zdrava strava bola 🙂 insie ma teraz nenapada

221girl
19. júl 2014

@denne73 a vezmi si este maslo a sirup ak pijete sladku vodu ...lebo to tiez flaska sirupu najlacnejsia vysla tak 3eura minuly rok ,ale to nebolo v paralii cize ten sirup sa moze lisit

denne73
19. júl 2014

@221girl dakujem

cutty
autor
25. júl 2014

@denne73 Ahoj ked sa vrati daj info ako bolo,pocasie, more, ceny... 🙂 Dakujem 😉

denne73
25. júl 2014

Baby pocasie na milu Jarmilu fnuk

cutty
autor
29. júl 2014

@denne73 precooooo ? Prsalo vam? Daj info co a ako

cutty
autor
29. júl 2014

@denne73 v ktorej oblasti ste boli ?

cutty
autor
30. júl 2014

@denne73 Ahoj prosiiiim ta napis mi info ako co bolo, my ideme od 15 augusta aby som vedela na co sa pripravit. Dakujem ti.

30lilien30
31. júl 2014

Zdraví vás, ja by som sa rada tie opýtala na pár vecí 🙂) ako je to s vodou? je v Parálií pitná voda alebo si ju treba kupovať? zažili ste niekto Paráliu aj v termíne koniec augusta - začiatok septembra? ak áno, aké to tam bolo čo sa týka počasia - ľudí - pomenej? neboli ste náhodou niekto z vás v Parálií s cestovkou Eurocartour? príp. nechystá sa niekto s nimi? 🙂) vopred vďaka za každú info 🙂)

denne73
31. júl 2014

@cutty ahoooj tak sme doma. Takže ceny potravin nie su rovnake su drahšie tak o 1-2 eura. najlepšie je nakupiť v LIDl je v leptokárii priamo v meste. Nám prve dni pršalo tak už som myslela že to snad ani neopalime:D tie naše figury , ale počasie sa umudrilo, aj ked na Grecko tam bolo po včeroch dosť chladno. More prve dni čistunke n neskôr riasy, trava. Absolutne blby vstup do mora obrovske okruhliaky no des museli sme hned kupiť topanky do vody. takže jediné sklamanie pláž a vstup do mora . Ubytko tuti aprtmán , obrovský balkon s vyhladom na more. Leiky sme vôôôôbec nemuseli použiť tak to prajem aj ostatnym dovolenkujucim.

denne73
31. júl 2014

@30lilien30 u nás v leptokarii voda priamo z Olympu čiže pitná:D žiadne kupovanie balených vod.Počasie tento rok zaskočilo aj nás

ciatko
31. júl 2014

ahojte, ja som bola v Paralii koncom augusta a pocasie bolo v pohode a ludi stale vela. Napriek tomu, ze to bola pre mna skvela dovolenka, ma Paralia dost negativ - plaz je skutocne dost zla, to musi dat kazdy za pravdu ,kto bol aj v inej casti grecka. hlava na hlave, nemozne mola, na ktorych sa drzia riasy, haved, morski jezkovia a meduzy, kalna voda, bleh. my sme mali piesocnaty usek plaze, zrejme treba najst kusok, ktory vyhovuje. ale kupat sa dalo, zasa nie som nejaka haklivka.
mne sa pacil ten ruch, rodinam s detmi sa pacit nemusi. v letovisku nie je nic historicke, ziadna pamiatka, len jeden kostolik (a mrte obchodikov), inak mi to pripada ako umelo vybudovana oblast . o kusok dalej na olympskej riviere je to ovela krajsie.

a este - ja by som vodu z kohutika nikde v grecku neodporucala pit! to nam vzdy vraveli vsetci sprievodcovia, na umyvanie zubov v poho, ale na pitie radsej balenu. voda moze mat ine zlozenie ako nasa, nestoji to za nejake hnacky, ved balena voda stoji malicko.

zhrnula by som to tak, ze Paralia je vhodna pre mladych, bezdetnych ludi - zurky, disko, korzovanie, trubenie a pre tych, ktori ospravedlnia nizsiu kvalitu sluzieb a su si vedomi, co obnasa low cost dovolenka.

denne73
1. aug 2014

@ciatko s tou vodou je to zvlaštne lebo nás delegat skoro presviedčal že zbytočne minať na balenu vodu . my sme ju v leptokárii pili z kohutika aj naša trojročna dcerka a sme uplne fit. Viem že Chalkidiki tam nie , tam vraj balenu . my sme byvali pod Olympom

ciatko
1. aug 2014

myslim, ze to na kazdeho zvazeni, citlivejsie zaludky a deti mozu mat problem, ini nemusia.
liter a pol vody stalo 40centov, to je taka smiesna suma, ze nezatazi rozpocet