Dovolenka v Grécku s 1,5 ročným dieťaťom

ninasidielko
6. nov 2014

Kočky ja viem že idu Vianoce, ale ja uz teraz riešim leto ,lebo ak sa rozhodnem tak v decembri musim zaplatit zalohu za dovolenku. Prosim rady a skusenosti ci ste cestovali niekto autobusom na dovolenku s 1,5 ročnym dieťaťom, kedze ide o dlhu cestu do grecka tak sa ozaj neviem rozhodnut ci ist alebo este pockat rok. co by ste poradili ?? alebo mate skusenost niektore s takou dlhou cestou s malym dietatom ???dakujem

barbora59
6. nov 2014

fuuuha autobusom by som ja osobne nikdy nesla . jedine letecky.

katinka71
6. nov 2014

osobne som bola 2x v grecku autobusom,uz po prvom raze som sa zaprisahal ze nikdy v zivote ,druhy krat som sa dala ukeceat ale fakt nikdy viac,starsi syn mal 10 rokov ale mal dost,s mladsim by som si to uz ale vobec nevedela predstavit,cesta trvala 28 hodin

andelok
6. nov 2014

@ninasidielko My sme boli s 18 mesacnou dcerkou v Grecku a bola to uzasna dovolenka, ale isli sme lietadlom...a uz to som mala stresy, ako to mala zvladne. Ja osobne by som si netrufla taku dlhu cestu s malym dietatom. Moj muz to absolvoval ako dieta (cca 12 rocny) a doteraz na to v zlom spomina, ze to bola otrasna cesta...Na tvojom mieste (ak nechcete ist lietadlom), by som skor volila Chorvatsko, tam si za tych 5-6 hodin, za noc sa to da zvladnut. A do Grecka najdes super ponuky letecky.

janinah
6. nov 2014

chodíme busom ,ale keď boli deti takto maličké,tak lietadlom.......najmladšie čo som mala v buse malo 2 a 3/4 r. a nebola to žiadna oddychovka/cesta,potom už more ok/ ..treba myslieť aj na spolucestujúcich,nie je pravidlom,že dieťa väčšinu cesty prespí či bude kukať von oknom...treba poriešiť plienky,jedlo,pitie,davať nejaký Kinedryl,zabaviť ho,čítať,kresliť,udržať na jednom mieste,nepúšťať filmy pre dospelých v buse /teda to skôr sa týka mierne starších detí,ale aj tak.../...

ninasidielko
autor
7. nov 2014

@barbora59
@katinka71
@andelok
@janinah dakujem baby , ja som si aj myslela ze to nie je dobry napad, ale ked ja to grecko tak velmi milujem teda thassos no skusim pozriet nieco letecky a ked nie tak pockame alebo chorvatsko teda.

aradizob
17. nov 2014

Minuly aj predminuly rok som bola sama s detmi v Grecku. Moje su uz "velke" ale cestovali s nami ludia, co mali 3 deti ( 2,5 + 4 a 5rokov). O tych detoch sme ani nevedeli, ze su tam. Sedeli vpredu v buse a akurat sme sa s nimi stretavali na odpocivadlach, ked sa deti isli vyblaznit.
Ta cesta nie je az taka hrozna. Tento rok ideme znova.
Co sa cestovania s malymi detmi tyka, zalezi na tom, ako mas deti vychovane, ci su hyperaktivne alebo relativne lahko zvladatelne a dokazu sa zabavit a ukludnit. Lebo si neviem predstavit, zeby som tych 20 hodin v buse stravila s vecne ujacanymi a nervoznymi detmi. ( to by som lutovala hlavne tych ludi v buse, ktori to musia znasat). Takze je na tvojom zvazeni, ci to tvoje dieta zvladne, alebo nie. My sme doteraz mali v buse vzdy stastie na spolucestujucich, takze cesta bola zakazdym OK.