Dovolenka v horách s 11 mesačným bábom. Nosič verzus šatka

lenka_nana
30. apr 2015

Dobrý deň mamičky.
Chcela by som sa spýtať aké máte skúsenosti s dovolenkou v horách s 11 mesačným bábätkom . Máme naplánované aj dlhšie túry, preto sa chcem spýtať či by bolo pre našu bambulku lepšie byť na túrach v nosiči na chrbte alebo v šatke . Dovolenka bude v lete , obávam sa toho či nebude malej veľmi teplo v šatke a nebude sa prehrievať. Doteraz sme nešatkovali.
Ďakujem za názory 😉

pribinak
30. apr 2015

No ves to treba rychlo skúsiť, lebo nie všetkým deťom sa páci v šatke, niektorým vadí, ze nevidía dopredu

lenka_nana
autor
30. apr 2015

Videla som viacero spôsobov viazania šatky, myslím že viazanie na bok by mohla zvladnut. Alebo je aj nejaký spôsob aby bola tvárou dopredu ? Ale v kazdom pripade to najprv vyskušame.
@pribinak

alaguema
30. apr 2015

@lenka_nana do hôr kvalitný nosič.

hanaja
30. apr 2015

@lenka_nana My sme boli s 11-mes. babom v horach a najlepsie sa nam osvedcil predsalen kocik. Ako sme vysli na ten cerstvy vzduch mala okamzite zaspavala. Tak sme vyberali tury, kde bol upraveny chodnik a mohli sme tym padom chodit aj na cely den a mala sa krasne vybuvala. Ak chcete predsalen zdolavat narocnejsie chodniky, tak urcite nosic, v satke sa vam unudi.

horana
30. apr 2015

Neodporucam zacinat zcistajasna s dlhymi turami bez predchadzajucich skusenosti s nosenim babetka v terene, bez toho aby sme poznali jeho reakcie. Vacsina deti potrebuje postupnejsie privykanie a predlzovanie casu vyletov. Trenovat najprv po okoli, po lese. Tam sa aj zisti ci konkretny nosic ci satka dietatku vobec vyhovuju.
Dieta treba zvykat postupne. 11 mesacne uz zrejme sedi, teda je dost pevne na nosic, na vysokohorsky teren je praktickejsi a viac chrani dieta v pripade nehody (poklznutie rodica), dieta moze pozerat, ma striesku proti slnku/dazdu...caste prestavky su ale vhodne.

sonka_d
30. apr 2015

Ak ste nesatkovali, nesla by som touto cestou. Ja som bola vwlmi spokojna s BabyBjornom, kde je babo na bruchu rodica a kuka do sveta - ked zaspi, otocis si ho tvarou k sebe.. ale menej je viac - isto je najlepsi kocik a kratke prechadzky..

bubelko
30. apr 2015

Nam sa v tom veku osvedcil ergo nosic a neskor klasicky turisticky nosic 😉

ewelinna
30. apr 2015

Urcite nosic🙂 , mame skusenost s nosicom salewa koala- vynikajuci, aj pre nosiaceho aj pre noseneho...da sa aj pozicat, my sme radsej kupili a vyuzili uz asi na 4 akciach, predlzenych vikendoch- kratkych turach...je anatomicky, odlahceny, kopec kapsiciek a ulozneho priestoru, plastenka, strieska proti dazdu a slnku vo vybave nosica...budeme predavat, ale az po lete 2015 😵 kazdopadne oplatilo sa kupit.odporucam

anuskaaprazko
30. apr 2015

@sonka_d fuha 11 mesacneho nosit v klokanke? 1. rozmliazdi si vajka a 2. nosiacemu odide chrbat, uff... A tie nohy visiace az po stehna nosiaceho tiez asi nebudu pohodlne...

alaguema
2. máj 2015

@anuskaaprazko preto som napísala kvalitný nosič...manduka a pod.

anuskaaprazko
2. máj 2015

@alaguema ved ja som nereagovala na teba 🙂

alaguema
3. máj 2015

@anuskaaprazko ale to vbec nevadí 🙂 Napísala si zavádzajúce info, tak som reagovala ja na teba. Manduka je ergonomický nosič, nič sa v ňom nepostláča 😉 Do hôr je super, s kočíkom sa všade nedostaneš a je nemotorný, z nosiča môžeš dietko každú chvíľku vybrať, aby si "pobehalo" a idete kam chcete. Aj keď nejaké náročné túry sa s maličkými deťmi určite nerobia, ale predsa máš viac slobody pohybu ako s kočiarom.

anuskaaprazko
3. máj 2015

@alaguema sonka_d na ktoru som reagovala napisala: Ja som bola vwlmi spokojna s BabyBjornom, kde je babo na bruchu rodica a kuka do sveta

anuskaaprazko
3. máj 2015

@alaguema a manducu poznam a schvalujem 🙂 sami mame kibi ;) ale ja som regovala na klokanku babybjorn... asi si ma nejako nepochopila 🙂

nanervy_2
3. máj 2015

@lenka_nana neviem odkial si, v niektorych mestach sa nosic da pozicat, aspon si vyskusate, ktory vam sadne najviac. ak si doteraz nesatkovala, na poslednu chvilu by som satku urcite neriesila... ani nic bocne, je to nerovnomerne zatazenie chrbtice
mali sme tu moznost vyskusat si nosice vdaka brane detom, dovtedy som si myslela, ze chcem manduku 😎 a najviac mi sadol ergonosic.... vacsinu nosicov vies dat aj na chrbat, uvidite co vam sadne viac...
len pre info:http://stastnamama.sk/o-nosení/stop-klokankám

a tiez este pre dovolenkou skuste sa trochu zanosit, nech si zvyknes ty aj dieta 🙂

adulik23
3. máj 2015

@lenka_nana zavisi aj od toho, ako velke je dieta.
ja som mala pre maleho manducu a ked vyrastol tak deuter nosic. ako 13 mesacny byval este v manduce, lebo bol velmi malicky a chuducky a v nosici sa stracal.

vedorka
3. máj 2015

@lenka_nana Ahojky, my sme sa aj satkovali, aj nosicovali. Na tak velke babo odporucam ergonomicky nosic, lebo ak budes dieta z satky vyberat a vkladat, je to ovela jednoduchsie a rychlejsie ako ju viazat. Aj pre chlapa prijatelnejsie plus ked sa budete striedat v noseni. Satky su fajn pre male babatka. Z nosicov je dobry kibi a ergo baby. Manduca sa mi zda pre mensie deti. Je vela pozicovni aj na satky, aj nosice, ak niekto z tvojho okolia ti nepozicia 🙂

ross13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz